eGreece | eRepublik community
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ΠΡΟΤΑΣΗ ΓΙΑ ΔΩΡΕΑ ΤΩΝ GOLD AΠΟ ΤΟ ΜΕΤΑΛΛΙΟ ΤΟΥ ΒΟΥΛΕΥΤΗ

+24
dreamchaser
REDMANZX
Ion Dragoumis
alkis_v
Makedonissa
petrelaias
Tan Ice
spyskam
pavlos1908
Megalexandros
sarafhs
Spiros Sidiropoulos
voidi
primaridis
Hugo_John
sakoulias
Giwrgos
Johnny Spoon
King Leonidas of Sparta
Beboulinos
skyattacker
salonikiosss
red_doctor
myrmid0nas
28 posters

Page 4 of 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Go down

ΠΡΟΤΑΣΗ ΓΙΑ ΔΩΡΕΑ ΤΩΝ GOLD AΠΟ ΤΟ ΜΕΤΑΛΛΙΟ ΤΟΥ ΒΟΥΛΕΥΤΗ - Page 4 Empty Re: ΠΡΟΤΑΣΗ ΓΙΑ ΔΩΡΕΑ ΤΩΝ GOLD AΠΟ ΤΟ ΜΕΤΑΛΛΙΟ ΤΟΥ ΒΟΥΛΕΥΤΗ

Post by sarafhs Sat 28 Aug 2010 - 9:50

petrailaias an den ksereis file mou mhn petas lasph...!!!Den se eixa gia tetoio.
To ergo tou LSP to kseroun ola ta melh mas, ta xrhmata xrhsimopoiountai gia thn eyhmeria twn paiktwn se kommounes pou douleuei opoios thelei aneksarthtws kommatos..!!

sarafhs
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης


Back to top Go down

ΠΡΟΤΑΣΗ ΓΙΑ ΔΩΡΕΑ ΤΩΝ GOLD AΠΟ ΤΟ ΜΕΤΑΛΛΙΟ ΤΟΥ ΒΟΥΛΕΥΤΗ - Page 4 Empty Re: ΠΡΟΤΑΣΗ ΓΙΑ ΔΩΡΕΑ ΤΩΝ GOLD AΠΟ ΤΟ ΜΕΤΑΛΛΙΟ ΤΟΥ ΒΟΥΛΕΥΤΗ

Post by pantel Sat 28 Aug 2010 - 12:06

ειμαι αρνητικος και εξηγουμαι...

λοιπον το να δωριζεται το μεταλλιο του βουλευτη στο κρατος ειναι ενα εθιμο που υπηρχε στο παρελθον οπου τα εσοδα του κρατους ηταν ανυπαρκτα.λεον δεν εχει καμια λογικη και ουτε και τα αλλα κομματα πρεπει να το κανουν.το μεταλλιο του βουλευτη ειναι κατι το οποιο ο βουλευτης δεν αποκτα σε καμια περιπτωση χαρη στο κρατος και το οφειλει μονο στο κομμα το οποιο τoν στηριξε(ανθρωποι που δν ειναι σε κομμα αλλα ψηφιζουν υπαρχουν ελαχιστοι στο erep).αρα το μονο λογικο ειναι να χαριζει τα λεφτα στο κομμα που τον στηριξε

επισης που σταματαει το εθιμο?γτ δλδ το μεταλλιο του βουλευτη και οχι ολα τα μεταλλια?σε μια τετοια λογικη που λεει το κρατος ειμαστε εμεις στη παρουσα φαση εγω δεν προκειται να πω γιατι βλεπω οτι το κρατος ειναι συγκεκριμενοι ανθρωποι

ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΡΓΑΝΙΣΜΟ ΤΩΝ ΣΠΙΤΙΩΝ

προσωπικα τοσο στην RL οσο και στο erep θεωρω τις φιλανθρωπιες αναποτελεσματικες.γι αυτο το λογο δεν στηριζω την επιλογες του στυλ να μοιρασουμε 2-3 σπιτια να μας πουνε μπραβο και να κανουμε μια τρυπα στο νερο.Ωστωσο θα μπορουσε να γινει ενα org υπο τον ελεγχο της βουλης οπου θα συγκεντρωνονται χρηματα ,ανεξαρτητως μεταλλιων, ολο το χονο ωστε να γινονται δωρεες και στη συνεχεια να γινονται καποιες προσφορες που ναι μεν θα ειναι αναποτελεσματικες αλλα τεσπα ας γινονται.Δεν εμπιστευομαι τους διαχειριστες του greekdorees θα εμπιστευομουν μονο μια διακομματικη επιτροπη διαχειρισης ενος org σαν αυτο που περιγραφω

ΥΓ petrelaias εμεις δεν τρωμε λεφτα μεταξυ μας αυτα τα κανουν οι κυβερνησεις που στηριζετε εδω και μηνες...
pantel
pantel
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης


Back to top Go down

ΠΡΟΤΑΣΗ ΓΙΑ ΔΩΡΕΑ ΤΩΝ GOLD AΠΟ ΤΟ ΜΕΤΑΛΛΙΟ ΤΟΥ ΒΟΥΛΕΥΤΗ - Page 4 Empty Re: ΠΡΟΤΑΣΗ ΓΙΑ ΔΩΡΕΑ ΤΩΝ GOLD AΠΟ ΤΟ ΜΕΤΑΛΛΙΟ ΤΟΥ ΒΟΥΛΕΥΤΗ

Post by Johnny Spoon Sat 28 Aug 2010 - 12:40

Πάντως 160~ gold δεν είναι λίγα λεφτά .
Δεν θεωρώ ότι πρέπει να έχει οικονομικό πρόβλημα η χώρα για να συνεχίσουμε αυτή την παράδοση .

επισης που σταματαει το εθιμο?γτ δλδ το μεταλλιο του βουλευτη και οχι ολα τα μεταλλια?σε μια τετοια λογικη που λεει το κρατος ειμαστε εμεις στη παρουσα φαση εγω δεν προκειται να πω γιατι βλεπω οτι το κρατος ειναι συγκεκριμενοι ανθρωποι

Η διαφορά αυτού του μεταλλίου , του cp και του MM , είναι ότι σε επέλεξαν οι άλλοι , και ότι δεν χρειάστηκε μόνο η προσωπική σου δράση . Με το donation θεωρητικά ανταποδίδεις στην κοινότητα την προτίμηση που έδειξε στο πρόσωπό σου .

Ωστωσο θα μπορουσε να γινει ενα org υπο τον ελεγχο της βουλης οπου θα συγκεντρωνονται χρηματα ,ανεξαρτητως μεταλλιων, ολο το χονο ωστε να γινονται δωρεες και στη συνεχεια να γινονται καποιες προσφορες που ναι μεν θα ειναι αναποτελεσματικες αλλα τεσπα ας γινονται

σωστή πρόταση αυτη ( αν και γιαυτό δημιουργήθηκε το GreekDorees )
Johnny Spoon
Johnny Spoon
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης


Back to top Go down

ΠΡΟΤΑΣΗ ΓΙΑ ΔΩΡΕΑ ΤΩΝ GOLD AΠΟ ΤΟ ΜΕΤΑΛΛΙΟ ΤΟΥ ΒΟΥΛΕΥΤΗ - Page 4 Empty Re: ΠΡΟΤΑΣΗ ΓΙΑ ΔΩΡΕΑ ΤΩΝ GOLD AΠΟ ΤΟ ΜΕΤΑΛΛΙΟ ΤΟΥ ΒΟΥΛΕΥΤΗ

Post by pantel Sat 28 Aug 2010 - 12:49

κοιτα αν με επελεξαν αλλοι που πιστευουν οτι το σημερινο κρατος πρεπει να παει να πνιγει θεωρεις λογικο να δωρισω το μεταλλιο στο κρατος?
pantel
pantel
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης


Back to top Go down

ΠΡΟΤΑΣΗ ΓΙΑ ΔΩΡΕΑ ΤΩΝ GOLD AΠΟ ΤΟ ΜΕΤΑΛΛΙΟ ΤΟΥ ΒΟΥΛΕΥΤΗ - Page 4 Empty Re: ΠΡΟΤΑΣΗ ΓΙΑ ΔΩΡΕΑ ΤΩΝ GOLD AΠΟ ΤΟ ΜΕΤΑΛΛΙΟ ΤΟΥ ΒΟΥΛΕΥΤΗ

Post by myrmid0nas Sat 28 Aug 2010 - 12:56

that's the beauty of democracy pantel , είτε είμαστε υπέρ είτε είμαστε κατά πρέπει να σεβόμαστε και να εφαρμόζουμε τις επι8υμίες της πλειοψηφίας που στην συγκεκριμένη περίπτοση είναι οι αποφάσεις της Βουλής....

15 υπερ - 1 λευκο - 7 κατά so far....
myrmid0nas
myrmid0nas
Στρατάρχης
Στρατάρχης


Back to top Go down

ΠΡΟΤΑΣΗ ΓΙΑ ΔΩΡΕΑ ΤΩΝ GOLD AΠΟ ΤΟ ΜΕΤΑΛΛΙΟ ΤΟΥ ΒΟΥΛΕΥΤΗ - Page 4 Empty Re: ΠΡΟΤΑΣΗ ΓΙΑ ΔΩΡΕΑ ΤΩΝ GOLD AΠΟ ΤΟ ΜΕΤΑΛΛΙΟ ΤΟΥ ΒΟΥΛΕΥΤΗ

Post by pantel Sat 28 Aug 2010 - 12:59

το αποτελεσμα των βουλευτικων εκλογων του αυγουστου δεν εχει σχεση με τη δημοκρατια

70 ψηφος μεσα στα ξημερωματα...δν ξεχνω
pantel
pantel
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης


Back to top Go down

ΠΡΟΤΑΣΗ ΓΙΑ ΔΩΡΕΑ ΤΩΝ GOLD AΠΟ ΤΟ ΜΕΤΑΛΛΙΟ ΤΟΥ ΒΟΥΛΕΥΤΗ - Page 4 Empty Re: ΠΡΟΤΑΣΗ ΓΙΑ ΔΩΡΕΑ ΤΩΝ GOLD AΠΟ ΤΟ ΜΕΤΑΛΛΙΟ ΤΟΥ ΒΟΥΛΕΥΤΗ

Post by myrmid0nas Sat 28 Aug 2010 - 13:04

αλλα ντάλα , της παρασκευης το γάλα.....
myrmid0nas
myrmid0nas
Στρατάρχης
Στρατάρχης


Back to top Go down

ΠΡΟΤΑΣΗ ΓΙΑ ΔΩΡΕΑ ΤΩΝ GOLD AΠΟ ΤΟ ΜΕΤΑΛΛΙΟ ΤΟΥ ΒΟΥΛΕΥΤΗ - Page 4 Empty Re: ΠΡΟΤΑΣΗ ΓΙΑ ΔΩΡΕΑ ΤΩΝ GOLD AΠΟ ΤΟ ΜΕΤΑΛΛΙΟ ΤΟΥ ΒΟΥΛΕΥΤΗ

Post by pantel Sat 28 Aug 2010 - 13:06

οχι εχει μεγαλη σχεση δν μπορεις να μου λες για δημοκρατια οταν η συνθεση της βουλης δεν ειναι αποτελεσμα δημοκρατιας
pantel
pantel
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης


Back to top Go down

ΠΡΟΤΑΣΗ ΓΙΑ ΔΩΡΕΑ ΤΩΝ GOLD AΠΟ ΤΟ ΜΕΤΑΛΛΙΟ ΤΟΥ ΒΟΥΛΕΥΤΗ - Page 4 Empty Re: ΠΡΟΤΑΣΗ ΓΙΑ ΔΩΡΕΑ ΤΩΝ GOLD AΠΟ ΤΟ ΜΕΤΑΛΛΙΟ ΤΟΥ ΒΟΥΛΕΥΤΗ

Post by red_doctor Sat 28 Aug 2010 - 13:31

αμα βγει υπερ θα πρέπει ΌΛΟΙ ανεξαρτήτως να συμφωνήσουν ή να παραιτηθούν κατεμε.
red_doctor
red_doctor
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης


Back to top Go down

ΠΡΟΤΑΣΗ ΓΙΑ ΔΩΡΕΑ ΤΩΝ GOLD AΠΟ ΤΟ ΜΕΤΑΛΛΙΟ ΤΟΥ ΒΟΥΛΕΥΤΗ - Page 4 Empty Re: ΠΡΟΤΑΣΗ ΓΙΑ ΔΩΡΕΑ ΤΩΝ GOLD AΠΟ ΤΟ ΜΕΤΑΛΛΙΟ ΤΟΥ ΒΟΥΛΕΥΤΗ

Post by myrmid0nas Sat 28 Aug 2010 - 13:42

pantel wrote:οχι εχει μεγαλη σχεση δν μπορεις να μου λες για δημοκρατια οταν η συνθεση της βουλης δεν ειναι αποτελεσμα δημοκρατιας

Ρε συ pantel εισαι admin στο παιχνίδι? Σε κά8ε περίπτωση εγώ δεν ξέρω όλους όσους με ψήφισαν αλλά πιστεύω οτι έχω υποχρέωση να σεβαστώ την ψήφο τους και να υπερασπιστώ τους θεσμούς της eGreece και τις αποφάσεις τους .... Δηλαδή αν αυριο - μεθαύριο με αντικαταστήσει στο Υπουργείο Αμυνας κάποιος που δεν "γουστάρω" αλλα είναι απόφαση του τότε προεδρου εχω δικαίομα να πώ "δεν σου παραδείδω το υπουργείο επειδη διαφωνώ με την αποφαση και μου φαίνεσαι και λιγο χλωμος..." ???? Shocked
myrmid0nas
myrmid0nas
Στρατάρχης
Στρατάρχης


Back to top Go down

ΠΡΟΤΑΣΗ ΓΙΑ ΔΩΡΕΑ ΤΩΝ GOLD AΠΟ ΤΟ ΜΕΤΑΛΛΙΟ ΤΟΥ ΒΟΥΛΕΥΤΗ - Page 4 Empty Re: ΠΡΟΤΑΣΗ ΓΙΑ ΔΩΡΕΑ ΤΩΝ GOLD AΠΟ ΤΟ ΜΕΤΑΛΛΙΟ ΤΟΥ ΒΟΥΛΕΥΤΗ

Post by wolf27 Sat 28 Aug 2010 - 14:42

tilemaxosmponis wrote:αμα βγει υπερ θα πρέπει ΌΛΟΙ ανεξαρτήτως να συμφωνήσουν ή να παραιτηθούν κατεμε.


auto pou les den mporei na ginei....einai fail...mhn grafete tetoies anohsies....


panta to EM dwrize ta gold sto kratos omws auta to gold 8a pane gia kalo skopo opws exoume pei k se ar8ro tou EM k 8a akolou8hsw ....

pistevw omws oti prepei na allaksoume kapoia pragmata opws:nai na kanoume tis dwrees alla o ka8enas 8ewrei na kanei dwrea kapou allou pou 8a piasei topo...
ara kalo 8a htan ka8e arxh ths neas voulhs na vazoume katw kapoies enalakthkes k na apofasizoume pou 8a ginoun oi dwrees
kapoioi prospa8oun na kanoun kalo apo diafora posta k me diafores protashs k 8a htan kalo an mporousame na tous xrhmatodothsoume me auth thn dwrea....
wolf27
wolf27
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης


Back to top Go down

ΠΡΟΤΑΣΗ ΓΙΑ ΔΩΡΕΑ ΤΩΝ GOLD AΠΟ ΤΟ ΜΕΤΑΛΛΙΟ ΤΟΥ ΒΟΥΛΕΥΤΗ - Page 4 Empty Re: ΠΡΟΤΑΣΗ ΓΙΑ ΔΩΡΕΑ ΤΩΝ GOLD AΠΟ ΤΟ ΜΕΤΑΛΛΙΟ ΤΟΥ ΒΟΥΛΕΥΤΗ

Post by Spiros Sidiropoulos Sat 28 Aug 2010 - 14:44

Ο Τηλεμαχος εξακολουθει να ειναι ο τιμητης των παντων wolf.Λοιπον δεν μπορει να θεσπιστει ως αποφαση της Βουλης ενα τετοιο πραγμα κατα την γνωμη μου.Μην περιμενετε να υπακουσω σε κατι τετοιο ακομα και αν ψηφιστει.
Spiros Sidiropoulos
Spiros Sidiropoulos
Στρατάρχης
Στρατάρχης


Back to top Go down

ΠΡΟΤΑΣΗ ΓΙΑ ΔΩΡΕΑ ΤΩΝ GOLD AΠΟ ΤΟ ΜΕΤΑΛΛΙΟ ΤΟΥ ΒΟΥΛΕΥΤΗ - Page 4 Empty Re: ΠΡΟΤΑΣΗ ΓΙΑ ΔΩΡΕΑ ΤΩΝ GOLD AΠΟ ΤΟ ΜΕΤΑΛΛΙΟ ΤΟΥ ΒΟΥΛΕΥΤΗ

Post by sakoulias Sat 28 Aug 2010 - 14:50

Παιδες αν θελετε να ακουσετε την γνωμη μου. Αυτος ο θεσμος υπαρχει ωστε ο βουλευτης να δειχνει οτι δεν εκλεχτηκε για τα gold αλλα για να προσφερει ουσιαστικα.

Το να δωρισει καποιος τα gold του στους νεους ή σε καποιον αλλο δημοσιο θεσμο π.χ. DoT , σχολες εκπαιδευσης , εφεδρους ή κατι αλλο αντί να τα δωρισει στο GreekDorees ειναι απολυτα σεβαστο και θεμιτο κατα τη γνωμη μου.

Το να τα δωρισει ομως στο κομμα...το βρισκω απλα ανεπιτρεπτο...Γιατι ετσι αντι να βοηθαει το συνολο της κοινοτητας βοηθαει μονο τους "δικους του"
sakoulias
sakoulias
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης


Back to top Go down

ΠΡΟΤΑΣΗ ΓΙΑ ΔΩΡΕΑ ΤΩΝ GOLD AΠΟ ΤΟ ΜΕΤΑΛΛΙΟ ΤΟΥ ΒΟΥΛΕΥΤΗ - Page 4 Empty Re: ΠΡΟΤΑΣΗ ΓΙΑ ΔΩΡΕΑ ΤΩΝ GOLD AΠΟ ΤΟ ΜΕΤΑΛΛΙΟ ΤΟΥ ΒΟΥΛΕΥΤΗ

Post by Spiros Sidiropoulos Sat 28 Aug 2010 - 14:54

Τα λεφτα που πανε στο κομμα τα δινουμε για βοηθεια στους νεους παικτες και για καλυτερη διαχειριση των αυτοδιαχειριζομενων εταιριων-κομμουνων οι οποιες δεν ειναι κλειστες κομματικες επιχειρησεις.
Spiros Sidiropoulos
Spiros Sidiropoulos
Στρατάρχης
Στρατάρχης


Back to top Go down

ΠΡΟΤΑΣΗ ΓΙΑ ΔΩΡΕΑ ΤΩΝ GOLD AΠΟ ΤΟ ΜΕΤΑΛΛΙΟ ΤΟΥ ΒΟΥΛΕΥΤΗ - Page 4 Empty Re: ΠΡΟΤΑΣΗ ΓΙΑ ΔΩΡΕΑ ΤΩΝ GOLD AΠΟ ΤΟ ΜΕΤΑΛΛΙΟ ΤΟΥ ΒΟΥΛΕΥΤΗ

Post by petrelaias Sat 28 Aug 2010 - 15:28

Ειχα την εντυπωση οτι οι κομμουνες ειναι κλειστες επιχειρησεις, ανακαλω το παραπανω μου σχολιο.

Στα του θεματος ομως και παλι να μενει στο κομμα ακομα και σε αυτη τη μορφη ειναι κατακριτεο.Ας βρουμε καποιον αλλο τροπο να δινεται απο ολα τα κομματα τα gold ειτε για να βοηθηθουν οι νεοι παικτες ειτε για να βοηθηθει το κρατος
petrelaias
petrelaias
Λοχαγός
Λοχαγός


Back to top Go down

ΠΡΟΤΑΣΗ ΓΙΑ ΔΩΡΕΑ ΤΩΝ GOLD AΠΟ ΤΟ ΜΕΤΑΛΛΙΟ ΤΟΥ ΒΟΥΛΕΥΤΗ - Page 4 Empty Re: ΠΡΟΤΑΣΗ ΓΙΑ ΔΩΡΕΑ ΤΩΝ GOLD AΠΟ ΤΟ ΜΕΤΑΛΛΙΟ ΤΟΥ ΒΟΥΛΕΥΤΗ

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 4 of 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum