eGreece | eRepublik community
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ΑΝΘΕΛΛΗΝΕΣ ΒΟΥΛΕΥΤΕΣ!(ΠΡΟΤΑΣΗ ΝΟΜΟΥ INSIDE)

+8
Thunderlips
ComradeC
Constantinos
Spiros Sidiropoulos
pantel
Rurouni Heka
Johnny Spoon
CybeRNerO
12 posters

Page 1 of 2 1, 2  Next

Go down

ΑΝΘΕΛΛΗΝΕΣ ΒΟΥΛΕΥΤΕΣ!(ΠΡΟΤΑΣΗ ΝΟΜΟΥ INSIDE) Empty ΑΝΘΕΛΛΗΝΕΣ ΒΟΥΛΕΥΤΕΣ!(ΠΡΟΤΑΣΗ ΝΟΜΟΥ INSIDE)

Post by CybeRNerO Fri 21 May 2010 - 0:27

Σύμφωνα με το τελευταίο άρθρο του tall_niki, http://www.erepublik.com/en/article/-2-1-by-tall-niki--1377065/1/20#comments, όσοι βουλευτές ψηφίσανε ΟΧΙ στο προτελευταίο issue proposal, είναι ΑΝΘΕΛΛΗΝΕΣ...

Ανακοινώνω ότι σήμερα ή αύριο θα μπει προς ψήφιση issue proposal. Ελπίζω να μην αποδείξουν κάποιοι πόσο ανθέλληνες είναι για ακόμη μία φορά. Μπορείτε αν θέλετε να διαβάσετε τι είχε γίνει πριν 9 ημέρες: http://www.erepublik.com/en/article/-by-tall-niki1-1361347/1/all

Επειδή το κυνήγι μαγισσών δεν μου αρέσει, και πόσο μάλιστα όταν το κάνει κάποιος που αποδεδειγμένα είναι ΥΠΕΡφιλόδοξος, εξουσιομανής, και αλαζόνας , και επειδή τα συγκεκριμένα λόγια με θίγουν ως προσωπικότητα (αν θέλεις να βγάλουμε τα πατριδόμετρα tall_niki πρόσεξε, γιατί ακόμα και με την βοήθεια των ελληναράδων που σε γλύφουν θα βγείς ελλειπής!), απαιτώ ΑΜΕΣΑ τον Πρόεδρο της χώρας να ανακαλέσει με άρθρο του σε κείμενο στην εφημερίδα του (μην το κάνεις edit, δεν πιάνουν αυτά πλέον!), αλλιώς εγώ προσωπικά θα το αποδεχτώ ως πρόκληση και αμφισβήτηση την Βουλευτικής ιδιότητας, τόσο της δικιάς μου, όσο και των υπόλοιπων 37 ενεργών βουλευτών...
Και κόντρα σε αυτή την αμφισβήτηση, θα απαντήσω με το δικαίωμα που μου δίνουν τα game mechanics να αμφισβητήσω τον Πρόεδρο... Πρόταση για Impeachment...

PS. Εννοείται και θα ψηφίσω NO στο issue money!


Last edited by CybeRNerO on Fri 21 May 2010 - 0:45; edited 1 time in total
CybeRNerO
CybeRNerO
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης


Back to top Go down

ΑΝΘΕΛΛΗΝΕΣ ΒΟΥΛΕΥΤΕΣ!(ΠΡΟΤΑΣΗ ΝΟΜΟΥ INSIDE) Empty Re: ΑΝΘΕΛΛΗΝΕΣ ΒΟΥΛΕΥΤΕΣ!(ΠΡΟΤΑΣΗ ΝΟΜΟΥ INSIDE)

Post by Johnny Spoon Fri 21 May 2010 - 0:35

ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ

απαιτώ από τον πρωθυπουργό να ανακαλέσει αμεσότατα .
Johnny Spoon
Johnny Spoon
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης


Back to top Go down

ΑΝΘΕΛΛΗΝΕΣ ΒΟΥΛΕΥΤΕΣ!(ΠΡΟΤΑΣΗ ΝΟΜΟΥ INSIDE) Empty Re: ΑΝΘΕΛΛΗΝΕΣ ΒΟΥΛΕΥΤΕΣ!(ΠΡΟΤΑΣΗ ΝΟΜΟΥ INSIDE)

Post by Rurouni Heka Fri 21 May 2010 - 1:17

Cyber coolare αγορι. Ειπαμε impreachmnet δεν ειναι σωστο να κανουμε. παει 2 εβδομαδες ειναι ουτως η αλλως. Το θεμα ειναι να ενημερωσει ο προεδρος που θα διατεθουν αυτα τα χρηματα και σε τι μεγεθος να ξερουμε και εμεις και να μπορουμε να ελεγξουμε. Ας σεβαστει επιτελους το κοινοβουλιο και το ρολο του. Δεν ειμαστε διακοσμητικοι και προσωπικα δεν μου αρεσει ο ρολος της μαριονετας οπως καποιοι προσπαθουν να μας κανουν
Rurouni Heka
Rurouni Heka
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης


Back to top Go down

ΑΝΘΕΛΛΗΝΕΣ ΒΟΥΛΕΥΤΕΣ!(ΠΡΟΤΑΣΗ ΝΟΜΟΥ INSIDE) Empty Re: ΑΝΘΕΛΛΗΝΕΣ ΒΟΥΛΕΥΤΕΣ!(ΠΡΟΤΑΣΗ ΝΟΜΟΥ INSIDE)

Post by pantel Fri 21 May 2010 - 2:31

θα αναγκαστω να συμφωνσω με τον cyber
pantel
pantel
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης


Back to top Go down

ΑΝΘΕΛΛΗΝΕΣ ΒΟΥΛΕΥΤΕΣ!(ΠΡΟΤΑΣΗ ΝΟΜΟΥ INSIDE) Empty Re: ΑΝΘΕΛΛΗΝΕΣ ΒΟΥΛΕΥΤΕΣ!(ΠΡΟΤΑΣΗ ΝΟΜΟΥ INSIDE)

Post by Spiros Sidiropoulos Fri 21 May 2010 - 2:40

Και εγω συμφωνω με τον Cyber...
Spiros Sidiropoulos
Spiros Sidiropoulos
Στρατάρχης
Στρατάρχης


Back to top Go down

ΑΝΘΕΛΛΗΝΕΣ ΒΟΥΛΕΥΤΕΣ!(ΠΡΟΤΑΣΗ ΝΟΜΟΥ INSIDE) Empty Re: ΑΝΘΕΛΛΗΝΕΣ ΒΟΥΛΕΥΤΕΣ!(ΠΡΟΤΑΣΗ ΝΟΜΟΥ INSIDE)

Post by Constantinos Fri 21 May 2010 - 3:13

Η πολιτική δυστυχώς Cybernero δεν διεξάγεται στην e-Greece με συζήτηση και με επιχειρήματα. Όσο δικαιολογημένη και να είναι η αντίδραση σου απέναντι στη λάσπη που εξαπολύει συνεχώς ο πρόεδρος εναντίον της βουλής, η πρόταση μομφής θα είναι απλώς μία ευκαιρία για περισσότερη λάσπη, αμφισβητώντας και εσένα ως άτομο και την βουλή ως σύνολο. Τα λαϊκά δικαστήρια που θα στήσουν μέσω των εφημερίδων οι χειροκροτητές και οι -δικαιολογημένες- φοβίες κάποιων να σηκώσουν το βάρος μίας πρότασης που δεν έχουμε δει ποτέ να κατατίθεται στην χώρα έχοντας κάποια έστω δυναμική εντός της βουλής και του λαού, θα δημιουργήσουν ιδιαίτερα αρνητικό κλίμα για εσένα. Σκέψου δύο και τρεις φορές πριν καταθέσεις μια τέτοια πρόταση.

Για το να ανακαλέσει ο πρόεδρος δεν θα κράταγα και την αναπνοή μου, είναι γνωστή η συμπεριφορά του και η στάση του. Για το τύπωμα χρήματος γνώμη μου είναι ότι οι συνθήκες δεν είναι οι ίδιες σε σχέση με πριν 10 μέρες. Ας ψηφίσει ο καθένας ότι θεωρεί πως εκλέχθηκε για να ψηφίσει, με δεδομένη την απειλή για πάγωμα της βοήθειας στους νέους παίκτες και με την πρόταση για αναδιοργάνωση του στρατού στα σκαριά, εγώ θα υπερψηφίσω το τύπωμα.

Constantinos
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης


Back to top Go down

ΑΝΘΕΛΛΗΝΕΣ ΒΟΥΛΕΥΤΕΣ!(ΠΡΟΤΑΣΗ ΝΟΜΟΥ INSIDE) Empty Re: ΑΝΘΕΛΛΗΝΕΣ ΒΟΥΛΕΥΤΕΣ!(ΠΡΟΤΑΣΗ ΝΟΜΟΥ INSIDE)

Post by CybeRNerO Fri 21 May 2010 - 7:20

Δεν πάει άλλο... Τώρα η νωπή λαϊκή εντολή, δεν είναι δικαιολογία για κανέναν.
Εγώ αντιτίθεμαι σε impeachment πρώτος από όλους....
Εδώ όμως βλέπω ότι δημιουργείται μια νοσηρή κατάσταση η οποία θίγει ατομικές προσωπικότητες και εν προκειμένω την δική μου!
Χαρακτηρισμούς τους οποίους θα περίμενα να διαβάσω μόνο από κάποιο γκεμπελάκι του ΕΜ, τους βλέπω φόρα παρτίδα για 20 Βουλευτές, από τον ίδιο τον "ΕΝΩΤΙΚΟ" Πρόεδρο...
20 ΒΟΥΛΕΥΤΕΣ!
Αν αυτό δεν είναι ΕΥΘΕΙΑ αμφισβήτηση της Βουλευτικής ιδιότητας, τότε τι είναι?
Θα ψηφίσω NO σε issue money και αν θέλει να απειλήσει τους νέους παίκτες, το impeachment θα φύγει αεροπορία...

Εγώ στο τιμόνι της χώρας δεν προτίθεμαι να τον αφήσω να συνεχίσει ακόμα και αν είναι για 15 μέρες!
CybeRNerO
CybeRNerO
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης


Back to top Go down

ΑΝΘΕΛΛΗΝΕΣ ΒΟΥΛΕΥΤΕΣ!(ΠΡΟΤΑΣΗ ΝΟΜΟΥ INSIDE) Empty Re: ΑΝΘΕΛΛΗΝΕΣ ΒΟΥΛΕΥΤΕΣ!(ΠΡΟΤΑΣΗ ΝΟΜΟΥ INSIDE)

Post by ComradeC Fri 21 May 2010 - 10:52

όχι στους εκβιασμούς, όχι στην δαιμονοποίηση της διαφορετικής γνώμης, όχι στο ομόλογο και την ευνοιοκρατία.

Τρανταχτό ΟΧΙ στην ανίκανη να εμποδίσει τους κλέφτες κυβέρνησ, μια κυβέρνηση που έπρεπε ή να έχει παραιτηθεί ή να έχει πέσει με πρόταση μομφής (η οποία προβλέπεται σε δημοκρατικά καθεστώτα, έλεος με την καραμέλα αυτή πια).

ΟΧΙ ΟΧΙ ΟΧΙ και πάλι ΟΧΙ.

ΔΗΛΩΝΩ επισήμως πως αν δω πρόταση νόμου για τύπωμα χρημάτων θα καταθέσω ΑΜΕΣΑ πρόταση μομφής.

Μιλημένα-ξηγημένα.

ComradeC
Λοχαγός
Λοχαγός


Back to top Go down

ΑΝΘΕΛΛΗΝΕΣ ΒΟΥΛΕΥΤΕΣ!(ΠΡΟΤΑΣΗ ΝΟΜΟΥ INSIDE) Empty Re: ΑΝΘΕΛΛΗΝΕΣ ΒΟΥΛΕΥΤΕΣ!(ΠΡΟΤΑΣΗ ΝΟΜΟΥ INSIDE)

Post by Thunderlips Fri 21 May 2010 - 11:07

cyber πρεπει να ανησυχω που τελευταια συμφωνω μαζι σου; Razz
Thunderlips
Thunderlips
Λοχαγός
Λοχαγός


Back to top Go down

ΑΝΘΕΛΛΗΝΕΣ ΒΟΥΛΕΥΤΕΣ!(ΠΡΟΤΑΣΗ ΝΟΜΟΥ INSIDE) Empty Re: ΑΝΘΕΛΛΗΝΕΣ ΒΟΥΛΕΥΤΕΣ!(ΠΡΟΤΑΣΗ ΝΟΜΟΥ INSIDE)

Post by CybeRNerO Fri 21 May 2010 - 18:26

Να ανησυχείς για το γεγονός ότι ξαναζούμε εποχές Οκτώβρη/Νοέμβρη!
Τότε το πρόσχημα ήταν τα reports...
Τώρα είναι η απαίτηση για περισσότερο διάλογο (αν φτάνουμε στο σημείο να ζητάμε διάλογο μεταξύ Κυβέρνησης και Αντιπολίτευσης και να θεωρούμαστε Ανθέλληνες τότε είναι ιδιαιτέρως ανησυχητικό)...
CybeRNerO
CybeRNerO
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης


Back to top Go down

ΑΝΘΕΛΛΗΝΕΣ ΒΟΥΛΕΥΤΕΣ!(ΠΡΟΤΑΣΗ ΝΟΜΟΥ INSIDE) Empty Re: ΑΝΘΕΛΛΗΝΕΣ ΒΟΥΛΕΥΤΕΣ!(ΠΡΟΤΑΣΗ ΝΟΜΟΥ INSIDE)

Post by stefen Fri 21 May 2010 - 22:54

Η όλη συμπεριφορά του Προέδρου είναι το αποκορύφωμα μιας νοοτροπίας που υπάρχει από τη πρώτη στιγμή που άρχισε να "εμφανίζεται" στο παιχνίδι. Αλαζονεία και μαξιμαλισμός. Καμιά μα καμιά πολιτική κουλτούρα. Κανένας σεβασμός στους θεσμούς. Ευθεία προσβολή όλων όσων διαφωνούν μαζί του.

Οσο και να θέλουμε να ειμαστε ανεκτικοί, όσο και να θέλουμε να ειμαστε διαλλακτικοί όλα έχουν ένα όριο.

Πρόεδρε το έχεις ξεπεράσει προ πολλού

Cyber σε κατανοώ απόλυτα
stefen
stefen
Στρατηγός
Στρατηγός


Back to top Go down

ΑΝΘΕΛΛΗΝΕΣ ΒΟΥΛΕΥΤΕΣ!(ΠΡΟΤΑΣΗ ΝΟΜΟΥ INSIDE) Empty Re: ΑΝΘΕΛΛΗΝΕΣ ΒΟΥΛΕΥΤΕΣ!(ΠΡΟΤΑΣΗ ΝΟΜΟΥ INSIDE)

Post by e-petros Sun 23 May 2010 - 3:30

CybeRNerO wrote:
Χαρακτηρισμούς τους οποίους θα περίμενα να διαβάσω μόνο από κάποιο γκεμπελάκι του ΕΜ, τους βλέπω φόρα παρτίδα για 20 Βουλευτές, από τον ίδιο τον "ΕΝΩΤΙΚΟ" Πρόεδρο...
20 ΒΟΥΛΕΥΤΕΣ!
Αν αυτό δεν είναι ΕΥΘΕΙΑ αμφισβήτηση της Βουλευτικής ιδιότητας, τότε τι είναι?
Θα ψηφίσω NO σε issue money και αν θέλει να απειλήσει τους νέους παίκτες, το impeachment θα φύγει αεροπορία...

CybeRNerO περιμένεις να κάνεις διάλογο και μάλιστα στο βουλευτικό forum χαρακτηρίζοντας 6 βουλευτές του ΕΜ ως γκεμπελάκια?

Δεν καταλαβαίνεις ότι η επίδειξη εμπάθειας απαγορεύει εξ ορισμού τον όποιο διάλογο?

Περιμένω να ανακαλέσεις γιατί αρχίζω να εξαντλώ την ψυχραιμία μου και σε βλέπω να φεύγεις εσύ αεροπορία.

Όσο για το θέμα της συζήτησης, Constantinos +1
e-petros
e-petros
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης


Back to top Go down

ΑΝΘΕΛΛΗΝΕΣ ΒΟΥΛΕΥΤΕΣ!(ΠΡΟΤΑΣΗ ΝΟΜΟΥ INSIDE) Empty Re: ΑΝΘΕΛΛΗΝΕΣ ΒΟΥΛΕΥΤΕΣ!(ΠΡΟΤΑΣΗ ΝΟΜΟΥ INSIDE)

Post by CybeRNerO Sun 23 May 2010 - 5:10

Ενώ 20 βουλευτές είναι Ανθέλληνες?
Αν αποδέχεσαι τους χαρακτηρισμούς που αποδίδει ο Ψηλός, θα αποδεχτείς και αυτόν...
Γειά χαραντάν!
CybeRNerO
CybeRNerO
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης


Back to top Go down

ΑΝΘΕΛΛΗΝΕΣ ΒΟΥΛΕΥΤΕΣ!(ΠΡΟΤΑΣΗ ΝΟΜΟΥ INSIDE) Empty Re: ΑΝΘΕΛΛΗΝΕΣ ΒΟΥΛΕΥΤΕΣ!(ΠΡΟΤΑΣΗ ΝΟΜΟΥ INSIDE)

Post by sergio19 Sun 23 May 2010 - 11:41

To na ginete psifoforia kai na psifizeis OXI eine dimokratiA.
To na psifizeis oxi se kati pou an den psifistei tha vlapei to kratos e ayto legete kremala (aytoktonia)
copyrights by sergio19

tall_Niki +1
Den ksero gia ton proedro ala ego den anakalo

sergio19
Λοχαγός
Λοχαγός


Back to top Go down

ΑΝΘΕΛΛΗΝΕΣ ΒΟΥΛΕΥΤΕΣ!(ΠΡΟΤΑΣΗ ΝΟΜΟΥ INSIDE) Empty Re: ΑΝΘΕΛΛΗΝΕΣ ΒΟΥΛΕΥΤΕΣ!(ΠΡΟΤΑΣΗ ΝΟΜΟΥ INSIDE)

Post by nihilio Sun 23 May 2010 - 12:16

sergio19 wrote:To na ginete psifoforia kai na psifizeis OXI eine dimokratiA.
To na psifizeis oxi se kati pou an den psifistei tha vlapei to kratos e ayto legete kremala (aytoktonia)
Όχι, λέγεται διαμαρτυρία. Σα να κάνεις απεργεία ένα πράγμα.

nihilio
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης


Back to top Go down

ΑΝΘΕΛΛΗΝΕΣ ΒΟΥΛΕΥΤΕΣ!(ΠΡΟΤΑΣΗ ΝΟΜΟΥ INSIDE) Empty Re: ΑΝΘΕΛΛΗΝΕΣ ΒΟΥΛΕΥΤΕΣ!(ΠΡΟΤΑΣΗ ΝΟΜΟΥ INSIDE)

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 2 1, 2  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum