eGreece | eRepublik community
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

{deabate}Τι γίνετε με αυτά τα orgs?

+5
outcast
Beboulinos
red_doctor
primaridis
Athinaiooos
9 posters

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

{deabate}Τι γίνετε με αυτά τα orgs? - Page 2 Empty Re: {deabate}Τι γίνετε με αυτά τα orgs?

Post by pavlos1908 Thu 5 Aug 2010 - 13:04

Και γω συμφωνω με τον Beboulinos και τον Tilemaxosmponis! Καλυτερα να βγαινει η εφημεριδα της βουλης ανεξαρτητα απο καποιο ΚΡΑΤΙΚΟ οργ που θα εχουμε τα pass και θα βγαζουμε εμεις τα αρθρα ωστε να μην ανησυχουμε και αν υπαρξει καποιο προβλημα με τον υπουργο τυπου και δεν γινετε να εκδωσει το αρθρο!
pavlos1908
pavlos1908
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης


Back to top Go down

{deabate}Τι γίνετε με αυτά τα orgs? - Page 2 Empty Re: {deabate}Τι γίνετε με αυτά τα orgs?

Post by kikooo Thu 5 Aug 2010 - 15:37

παιδια το πρόβλημα ειναι πως οι εφημερίδες σε αυτα τα οργκς ανήκουν ήδη σε κάποιο υπουργείο! μην τα μπερδέψουμε γιατι πολλές φορες λειτουργούν και σαν αρχείο! αν θα χρησιμοποιήσουμε καποια που ηδη υπάρχει θα πρότεινα αυτη του εσωτερικών! νομιζω πλησιάζει περισσότερο στο θέμα μαςSmile
kikooo
kikooo
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης


Back to top Go down

{deabate}Τι γίνετε με αυτά τα orgs? - Page 2 Empty Re: {deabate}Τι γίνετε με αυτά τα orgs?

Post by red_doctor Thu 5 Aug 2010 - 15:38

και εγώ το εσωτερικών θέλω.

ειναι ο τελιος οργ για αυτο που θελουμε και είναι και ανενεργός οπότε μπορούμε να τον εκμεταλευτούμε.

red_doctor
red_doctor
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης


Back to top Go down

{deabate}Τι γίνετε με αυτά τα orgs? - Page 2 Empty Re: {deabate}Τι γίνετε με αυτά τα orgs?

Post by thando Fri 6 Aug 2010 - 16:25

Λογικό το αιτημα... και θα κινηθουμε προς αυτή την κατεύθυνση.
Το org του Υπουργειου Εσωτερικών θα λειτουργησει σε άλλο κομματι για θεματα εσωτερικών υποθέσεων-εργασίας καθώς και αντιμετώπισης επιθεσεων PTO είτε στην χώρα μας(ειδαμε ολοι οτι υπαρχει κομμα αμφισβητούμενης ελληνικότητας) είτε στις συμμαχικες-φιλες χώρες.
Σκέφτομαι ότι το immigration ίσως καλυψει καποια στιγμή τις αναγκες είτε για επαναπατρισμο των απανταχού ελλήνων, είτε για την προσπάθεια προσέκλυσης εργαζομένων από άλλες χώρες (όταν θα χρειαστούμε εργατικά χέρια)

Οπότε διαθέσιμο ουσιαστικά ειναι το Health. Το όνομα δεν είναι οτι καλυτερο ... αλλα αυτο ειμαι σιγουρος οτι θα ειναι διαθεσμο. Ελπίζω το συντομοτερο δυνατόν να είμαστε σε θεση να το παραδώσουμε στο προεδρειο της Βουλης. Btw μηπως θα επρεπε , οι βουλευτές να κανουν εσωτερικές εκλογές στο Κονγκρεσο για την αναδειξη τριμελούς προεδρείου? (μια σκέψη είναι- τον προηγούμενο μήνα που ήμουν στη βουλή δεν ειδα να υπάρχει κατι τετοιο-αν υπάρχει απλως δεν το πηρε το ματι μου...)

thando
Στρατάρχης
Στρατάρχης


Back to top Go down

{deabate}Τι γίνετε με αυτά τα orgs? - Page 2 Empty Re: {deabate}Τι γίνετε με αυτά τα orgs?

Post by red_doctor Fri 6 Aug 2010 - 16:43

Οχι απλώς μπήκε σε πολλ για το ποιος θα συντάσει την εφημερίδα της βουλής και ορίστικαν υπεύθυνοι.

Μόνο αυτό έχει γινει στον τομέα αυτόν.
red_doctor
red_doctor
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης


Back to top Go down

{deabate}Τι γίνετε με αυτά τα orgs? - Page 2 Empty Re: {deabate}Τι γίνετε με αυτά τα orgs?

Post by primaridis Fri 6 Aug 2010 - 18:58

Πιστευω οτι το προεδρειο της βουλης ειναι καθαρα θεμα των βουλευτων γι' αυτο πρεπει να γινει (οχι με poll) ονομαστικα (δυστυχως για καποιους ειναι απαραιτητο για να μη ψηφισουν αλλοι μη-βουλευτες) στο φορουμ της βουλης.
primaridis
primaridis
Στρατηγός
Στρατηγός


Back to top Go down

{deabate}Τι γίνετε με αυτά τα orgs? - Page 2 Empty Re: {deabate}Τι γίνετε με αυτά τα orgs?

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum