eGreece | eRepublik community
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ΑΝΟΙΧΤΗ ΠΡΟΤΑΣΗ ΔΙΑΚΥΒΕΡΝΗΣΗΣ

+6
AleZel13
King Leonidas of Sparta
primaridis
pavlos1908
red_doctor
thando
10 posters

Page 1 of 2 1, 2  Next

Go down

ΑΝΟΙΧΤΗ ΠΡΟΤΑΣΗ ΔΙΑΚΥΒΕΡΝΗΣΗΣ Empty ΑΝΟΙΧΤΗ ΠΡΟΤΑΣΗ ΔΙΑΚΥΒΕΡΝΗΣΗΣ

Post by thando Fri 6 Aug 2010 - 16:40

Φίλες και φίλοι,
αφού πρώτα συγχαρώ τους συνυποψήφιους της προεδρίας, για τον δικό τους αγώνα και ευχαριστήσω όλους όσοι με εξέλεξαν , αλλα κι εκείνους που κατέθεσαν τις δικές τους προτάσεις με στόχο την βελτίωση της εικονικης μας πραγματικότητας προχωρώ στην δημοσιοποίηση της πρόθεσης μου να υπάρχουν αντιπρόεδροι μέσα από το κοινοβούλειο. Καλώ λοιπόν όλους τους βουλευτές να δηλώσουν εφόσον επιθυμούν να συμμετέχουν. Οι θέσεις είναι συγκεκριμένες, οπότε εάν υπάρξουν περισσότεροι των δύο που θα ηθελαν να βοηθήσουν στο κυβερνητικό έργο θα είμαι στην -δύσκολη αλλά αναγκαία θέση- να επιλέξω εκείνους που έχουν περισσοτερη κοινοβουλευτική ή κυβερνητική εμπειρία.

Στόχος είναι ουσιαστικά η αξιοκρατική τοποθέτηση των αντιπροέδρων της κυβέρνησης, με τον καλυτερο δυνατό τρόπο.

Θέλω να πιστεύω ότι εντός Σαββατοκύριακου θα είμαι σε θέση να ανακοινώσω ολοκληρωμένη την σύνθεση της Κυβέρνησης Αυγούστου. Μέχρι τότε, παραμένουν στα καθήκοντά τους τα μέλη της προηγούμενης κυβέρνησης.

Ευχαριστώ

thando
Στρατάρχης
Στρατάρχης


Back to top Go down

ΑΝΟΙΧΤΗ ΠΡΟΤΑΣΗ ΔΙΑΚΥΒΕΡΝΗΣΗΣ Empty Re: ΑΝΟΙΧΤΗ ΠΡΟΤΑΣΗ ΔΙΑΚΥΒΕΡΝΗΣΗΣ

Post by red_doctor Fri 6 Aug 2010 - 16:42

Αντε καλή επιτυχία Θάνο.

Μακάρι να είναι μια καθαρή διακυβέρνηση χωρίς τα του προηγουμένου μήνα.
red_doctor
red_doctor
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης


Back to top Go down

ΑΝΟΙΧΤΗ ΠΡΟΤΑΣΗ ΔΙΑΚΥΒΕΡΝΗΣΗΣ Empty Re: ΑΝΟΙΧΤΗ ΠΡΟΤΑΣΗ ΔΙΑΚΥΒΕΡΝΗΣΗΣ

Post by pavlos1908 Fri 6 Aug 2010 - 17:08

Good luck Θανο..Και οπως ειπε και ο τιλεμαχος μην συνεχισεις αυτα του προηγουμενου μηνα!
pavlos1908
pavlos1908
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης


Back to top Go down

ΑΝΟΙΧΤΗ ΠΡΟΤΑΣΗ ΔΙΑΚΥΒΕΡΝΗΣΗΣ Empty Re: ΑΝΟΙΧΤΗ ΠΡΟΤΑΣΗ ΔΙΑΚΥΒΕΡΝΗΣΗΣ

Post by primaridis Fri 6 Aug 2010 - 18:48

Εγω επιθυμω να βοηθησω σε οποιαδηποτε θεση μου ανατεθει μπορω να παιξω οσες ωρες χρειαστει και 24 ωρες αν πρεπει να βοηθησω την η-Ελλαδα, οποτε αν υπαρχει οτιδηποτε που πιστευετε οτι μπορω να βοηθησω και να ανταπεξελθω εδω ειμαι
primaridis
primaridis
Στρατηγός
Στρατηγός


Back to top Go down

ΑΝΟΙΧΤΗ ΠΡΟΤΑΣΗ ΔΙΑΚΥΒΕΡΝΗΣΗΣ Empty Re: ΑΝΟΙΧΤΗ ΠΡΟΤΑΣΗ ΔΙΑΚΥΒΕΡΝΗΣΗΣ

Post by King Leonidas of Sparta Fri 6 Aug 2010 - 19:41

Καλή θητεία στον καινούργιο πρόεδρο.
King Leonidas of Sparta
King Leonidas of Sparta
Στρατηγός
Στρατηγός


Back to top Go down

ΑΝΟΙΧΤΗ ΠΡΟΤΑΣΗ ΔΙΑΚΥΒΕΡΝΗΣΗΣ Empty Re: ΑΝΟΙΧΤΗ ΠΡΟΤΑΣΗ ΔΙΑΚΥΒΕΡΝΗΣΗΣ

Post by AleZel13 Sat 7 Aug 2010 - 15:51

Καλα κουραγια θανο
AleZel13
AleZel13
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης


Back to top Go down

ΑΝΟΙΧΤΗ ΠΡΟΤΑΣΗ ΔΙΑΚΥΒΕΡΝΗΣΗΣ Empty Re: ΑΝΟΙΧΤΗ ΠΡΟΤΑΣΗ ΔΙΑΚΥΒΕΡΝΗΣΗΣ

Post by Guest Sat 7 Aug 2010 - 23:11

Μου κάνει εντύπωση, που ενώ στο παρελθόν έχει ακουστεί η πρόταση μέχρι και οι υπουργοί να είναι μόνο οι βουλευτές, σήμερα που ένας πρόεδρος ζητάει βουλευτές για τις θέσεις των αντιπροέδρων , ποιούμαι την νήσσαν.
Μήπως έτσι αποδυναμώνουμε την, κατά κοινή ομολογία, ανάγκη ενίσχυσης του ρόλου των βουλευτών ?
Αυτό έγινε και τον προηγούμενο μήνα, όταν ο Jag δεν έβρισκε άτομα να στελεχώσουν την κυβέρνηση και τα μεγάλα κόμματα του γύρισαν την πλάτη, ώστε μετά με ευκολία να ασκήσουν κριτική.
Ξανά, λοιπόν, στο ίδιο έργο θεατές ?
Θάνο δεν έχω ιδιαίτερα πολύ χρόνο αυτό το διάστημα. Ο χρόνος μου περιορίζεται στο μεσημέρι (μετά την δουλειά) και το βράδυ (αφού η οικογένεια πάει για ύπνο Razz).
Αν όμως νομίζεις ότι μπορώ να βοηθήσω, με χαρά να το κάνω.

Guest
Guest


Back to top Go down

ΑΝΟΙΧΤΗ ΠΡΟΤΑΣΗ ΔΙΑΚΥΒΕΡΝΗΣΗΣ Empty Re: ΑΝΟΙΧΤΗ ΠΡΟΤΑΣΗ ΔΙΑΚΥΒΕΡΝΗΣΗΣ

Post by outcast Sun 8 Aug 2010 - 14:07

Καλή αρχή
outcast
outcast
Λοχαγός
Λοχαγός


Back to top Go down

ΑΝΟΙΧΤΗ ΠΡΟΤΑΣΗ ΔΙΑΚΥΒΕΡΝΗΣΗΣ Empty Re: ΑΝΟΙΧΤΗ ΠΡΟΤΑΣΗ ΔΙΑΚΥΒΕΡΝΗΣΗΣ

Post by thando Sun 8 Aug 2010 - 15:25

Geokos wrote:Μου κάνει εντύπωση, που ενώ στο παρελθόν έχει ακουστεί η πρόταση μέχρι και οι υπουργοί να είναι μόνο οι βουλευτές, σήμερα που ένας πρόεδρος ζητάει βουλευτές για τις θέσεις των αντιπροέδρων , ποιούμαι την νήσσαν.
Μήπως έτσι αποδυναμώνουμε την, κατά κοινή ομολογία, ανάγκη ενίσχυσης του ρόλου των βουλευτών ?
Αυτό έγινε και τον προηγούμενο μήνα, όταν ο Jag δεν έβρισκε άτομα να στελεχώσουν την κυβέρνηση και τα μεγάλα κόμματα του γύρισαν την πλάτη, ώστε μετά με ευκολία να ασκήσουν κριτική.
Ξανά, λοιπόν, στο ίδιο έργο θεατές ?
Θάνο δεν έχω ιδιαίτερα πολύ χρόνο αυτό το διάστημα. Ο χρόνος μου περιορίζεται στο μεσημέρι (μετά την δουλειά) και το βράδυ (αφού η οικογένεια πάει για ύπνο Razz).
Αν όμως νομίζεις ότι μπορώ να βοηθήσω, με χαρά να το κάνω.

Geokos να σε ευχαριστησω που προσφέρεσε να βοηθήσεις. οποιαδήποτε οβοήθεια είναι πολύτιμη και το ξέρεις, πόσο μαλλον στην αντιπροεδρια.
Θα περιμένω λίγες ώρες ακόμα μήπως υπάρξει και ενδιαφερον και απο αλλους παίκτες-βουλευτες για να μπορεσουμε να συμπληρωσουμε το κυβερνητικό κλιμακειο.

thando
Στρατάρχης
Στρατάρχης


Back to top Go down

ΑΝΟΙΧΤΗ ΠΡΟΤΑΣΗ ΔΙΑΚΥΒΕΡΝΗΣΗΣ Empty Re: ΑΝΟΙΧΤΗ ΠΡΟΤΑΣΗ ΔΙΑΚΥΒΕΡΝΗΣΗΣ

Post by mixalis35 Mon 9 Aug 2010 - 21:08

Ποιός να βοήθήσει και γιατί κάποιον που πρώτα απαξίωσε τον ρόλο της βουλής και μετά ζητάει την βοήθεια της??????
mixalis35
mixalis35
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης


Back to top Go down

ΑΝΟΙΧΤΗ ΠΡΟΤΑΣΗ ΔΙΑΚΥΒΕΡΝΗΣΗΣ Empty Re: ΑΝΟΙΧΤΗ ΠΡΟΤΑΣΗ ΔΙΑΚΥΒΕΡΝΗΣΗΣ

Post by Guest Mon 9 Aug 2010 - 22:08

Μιχάλη έτσι δεν πάμε πουθενά, όλοι έχουμε κάνει λάθη στο παρελθόν. Ουδείς άσφαλτος (που λέει και η Άντζελα) Razz

Guest
Guest


Back to top Go down

ΑΝΟΙΧΤΗ ΠΡΟΤΑΣΗ ΔΙΑΚΥΒΕΡΝΗΣΗΣ Empty Re: ΑΝΟΙΧΤΗ ΠΡΟΤΑΣΗ ΔΙΑΚΥΒΕΡΝΗΣΗΣ

Post by polikali Mon 9 Aug 2010 - 22:34

ante kali thitia thando mas,kai anemakti afou pia mono intrikges kseroume na dimiourgoume.makari na mporousa na boithiso alla den pliro oson apetounte gia mia toso dinati thesi.....akoma.....isos mporo na se stirikso se kati allo an me xriastis ime edo.

polikali
Νεοσύλλεκτος
Νεοσύλλεκτος


Back to top Go down

ΑΝΟΙΧΤΗ ΠΡΟΤΑΣΗ ΔΙΑΚΥΒΕΡΝΗΣΗΣ Empty Re: ΑΝΟΙΧΤΗ ΠΡΟΤΑΣΗ ΔΙΑΚΥΒΕΡΝΗΣΗΣ

Post by mixalis35 Mon 9 Aug 2010 - 23:57

Geokos: ίσως να έχεις να έχεις δίκιο αλλά εγώ ήμουν αυτός που τα άκουσε από ανεγκέφαλους τύπου thando και jaguarou!!!!!
mixalis35
mixalis35
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης


Back to top Go down

ΑΝΟΙΧΤΗ ΠΡΟΤΑΣΗ ΔΙΑΚΥΒΕΡΝΗΣΗΣ Empty Re: ΑΝΟΙΧΤΗ ΠΡΟΤΑΣΗ ΔΙΑΚΥΒΕΡΝΗΣΗΣ

Post by Spiros Sidiropoulos Tue 10 Aug 2010 - 0:04

Thando σαν τωρα θυμαμαι την μερα που εβριζες θεους και δαιμονες και καταριοσουνα τους βουλευτες με απαξιωτικους χαρακτηρισμους.Δεν αμφεβαλα ποτε για τις γωνσεις σου και τιην διαθεση να προσφερεις.Αλλα περιμενα μια συγγνωμη για τις τοτε καφριλες σου.Δεν προκειται να ασχοληθω περαιτερω με το παρελθον,αλλωστε εχω ανακοιινωσει οτι αυτη θα ειναι η τελευταια μου βουλευτικη θητεια.Σου ευχομαι καλη τυχη στο εργο σου.
Spiros Sidiropoulos
Spiros Sidiropoulos
Στρατάρχης
Στρατάρχης


Back to top Go down

ΑΝΟΙΧΤΗ ΠΡΟΤΑΣΗ ΔΙΑΚΥΒΕΡΝΗΣΗΣ Empty Re: ΑΝΟΙΧΤΗ ΠΡΟΤΑΣΗ ΔΙΑΚΥΒΕΡΝΗΣΗΣ

Post by thando Tue 10 Aug 2010 - 11:36

Να σαι καλα Σπυρο... και ειμαι σιγουρος οτι κι εσυ οταν βγαινεις απο τα ρούχα σου , τα ιδια μπινελικια ριχνειςVery Happy και πιστεψε με, ακομα πιστευω και θεωρώ ότι δεν τα χωνα επι ματαίω...
Συγνωμη εαν πήραν τα σκαγια και καποιους που δεν εφταιγαν...

thando
Στρατάρχης
Στρατάρχης


Back to top Go down

ΑΝΟΙΧΤΗ ΠΡΟΤΑΣΗ ΔΙΑΚΥΒΕΡΝΗΣΗΣ Empty Re: ΑΝΟΙΧΤΗ ΠΡΟΤΑΣΗ ΔΙΑΚΥΒΕΡΝΗΣΗΣ

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 2 1, 2  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum