eGreece | eRepublik community
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ερωτήσεις και απαντήσεις By tall_niki

+2
Tall_niki
thando
6 posters

Page 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Ερωτήσεις και απαντήσεις By tall_niki Empty Ερωτήσεις και απαντήσεις By tall_niki

Post by Guest Wed 11 Aug 2010 - 4:29

Επειδή τόσο εγώ όσο και πολλοί ακόμα παίκτες έχουν απορίες για την διαχείριση του Tall_niki όταν ήταν πρόεδρος και επειδή είναι άδικο να τρολάρουμε στο παιχνίδι καθώς ο tall απαντά με ερωτήσεις στις ερωτήσεις, ανοίγω αυτό το θέμα.
Εδώ θα απαντήσω προσωπικά σε όλες τις απορίες του tall και αυτός στις απορίες των παικτών για την διακυβέρνηση του.
Σας παρακαλώ μην γράφετε απαντήσεις στο θέμα, ας περιμένουμε τον tall να θέσει πρώτος τις ερωτήσεις του.
Ίσως έτσι μάθουμε τι έγινε το 4μηνο της διακυβέρνησης του Tall_niki.

Guest
Guest


Back to top Go down

Ερωτήσεις και απαντήσεις By tall_niki Empty Re: Ερωτήσεις και απαντήσεις By tall_niki

Post by Guest Wed 11 Aug 2010 - 13:58

Αυτές είναι οι ερωτήσεις που θέτει ο Tall και δεν απαντάει στα ερωτήματα τόσων παικτών για την οικονομική διαχείριση.
http://www.erepublik.com/en/article/-geokos-by-tall-niki-1417696/1/20
Ας απαντήσω
1. Ο Jag όχι μόνο δεν έκανε προσπάθειες για υποτίμηση αλλά αυτές οι φώτο αποδεικνύουν ότι κρατούσε την ισοτιμία. Για αυτό άλλωστε είναι η προσφορά του πρώτη στις 37 grd. Σήμερα έχει φτάσει στα 41 και ίσως ανέβει και άλλο, λόγω των αναγκών που υπάρχουν σε gold.
2. Το op στην egreece δεν αφαιρέθηκε μόνο από σένα, αλλά από όλους τους πρώην προέδρους, μεταξύ των οποίων και εμένα. Το νέο σύστημα που προτάθηκε είναι κάθε κόμμα και η κυβέρνηση να προτείνει δικούς της με op. Το κόμμα σου (δλδ εσύ) πρότεινε εσένα, δλδ εσύ , εσένα.
3. Η ιδέα για group στο facebook άνηκε στην ομάδα baby boom , οι οποίοι μόλις διαπίστωσαν ότι υπήρχε ήδη group σταμάτησε την δημιουργία νέου. Βέβαια το group είναι ανενεργό, αφού κρατάς την διαχείριση εσύ και όχι η εκάστοτε κυβέρνηση, αλλά αυτό είναι άλλο θέμα. Μάλιστα λόγω αυτής της κατάστασης ο συμπαίκτης που ήταν αρμόδιος για το project παραιτήθηκε απο την κυβέρνηση.
4. Λίστα με πόσες κρατικές εταιρίες παρέλαβες και πόσες παρέδωσες δεν υπάρχει ούτε μέχρι σήμερα. Οι εταιρίες που υπήρχαν στα κρατικά org ήταν όλες διαλυμένες , με multi (ακόμα και σκοπιανών) και μισθούς διπλάσιους απο την τρέχουσα αγορά (φωτο σε επόμενο στάδιο). Αυτό που δημοσιεύεις είναι δουλειά του Aristomaxou και αφορά μόνο τις στρατιωτικές εταιρίες και όχι τις κρατικές.
5. Όταν παρέλαβα τον Στρατό, δεν είχε παραπάνω απο 10 και όχι 15 που έγραψα ενεργούς παίκτες. Ενεργός παίκτης θεωρείται ο παίκτης που είναι στο irc για να πολεμήσει ομαδικά. Σκοπίμως κάνεις πως δεν καταλαβαίνεις και μιλάς για 60 παίκτες στον Στρατό. Ολοι ξέρουν και ο aristomaxos καλύτερα ότι τόσοι ήταν οι ενεργοί. Η φώτο που βάζεις των 18 παικτών !!! και όχι των 60 που λες ΙοΙ είναι ενδεικτική. Οι μισοί και πλέον είναι παντελώς άγνωστοι απο τα κανάλια του irc.
Αυτά, τώρα κάνε όποια συμπληρωματική ερώτηση θέλεις και μετά να σου θέσω και εγώ 1-2 απορίες μου.

Guest
Guest


Back to top Go down

Ερωτήσεις και απαντήσεις By tall_niki Empty Re: Ερωτήσεις και απαντήσεις By tall_niki

Post by thando Wed 11 Aug 2010 - 20:38

Εγω δεν θελω op στο egreece... δωστε το δικο μου στον Ζηση , να εχει να παιζει...

Σοβαρέψου tall_niki σταματα να κανεις σαν παιδακι που του πήραν το μαλλι της γριας κι ελα βαλε τον κώλο σου κατω να δουλεψουμε επιτελους για την eGreece κι οχι για την παρτη σου... Δωσε αυτα που πρεπει να δωσεις στην eGreece.

thando
Στρατάρχης
Στρατάρχης


Back to top Go down

Ερωτήσεις και απαντήσεις By tall_niki Empty Re: Ερωτήσεις και απαντήσεις By tall_niki

Post by Tall_niki Sat 14 Aug 2010 - 15:20

Geokos wrote:Αυτές είναι οι ερωτήσεις που θέτει ο Tall και δεν απαντάει στα ερωτήματα τόσων παικτών για την οικονομική διαχείριση.
http://www.erepublik.com/en/article/-geokos-by-tall-niki-1417696/1/20
Ας απαντήσω
1. Ο Jag όχι μόνο δεν έκανε προσπάθειες για υποτίμηση αλλά αυτές οι φώτο αποδεικνύουν ότι κρατούσε την ισοτιμία. Για αυτό άλλωστε είναι η προσφορά του πρώτη στις 37 grd. Σήμερα έχει φτάσει στα 41 και ίσως ανέβει και άλλο, λόγω των αναγκών που υπάρχουν σε gold.


Θα απαντήσω επίτηδες μόνο στο πρώτο......όχι τίποτα άλλο για να αποδείξω και τα ψέματα σου...και ότι αν θέλετε να σας κάνω το πόλεμο που κάνετε..μπορώ και μάλιστα πολύ καλύτερα από εσάς......Το δωράκι μου για το 1ο θέμα.....υπάρχουν και άλλα γι αυτό το θέμα.....όχι μόνο αυτό που δείχνω..

Ερωτήσεις και απαντήσεις By tall_niki Psemata1


Κρατούσε την ισοτιμία?????? Αρχιψεύταρε?
Tall_niki
Tall_niki
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης


Back to top Go down

Ερωτήσεις και απαντήσεις By tall_niki Empty Re: Ερωτήσεις και απαντήσεις By tall_niki

Post by Guest Sat 14 Aug 2010 - 15:36

Πλάκα μου κάνεις Smile
Μα και εσύ μόνος δεν μου είπες να μεσολαβήσω στον Jag για να φέρει την ισοτιμία στο 34 (νομίζω από 36, σήμερα είναι στα 40+) ? Όπως και έκανε και μάλιστα χάνοντας και grd.

Τώρα έχεις καμία άλλη ερώτηση ? Η να ξεκινήσω τις δικές μου ?
Υγ Βρίσε όσο θέλεις, εγώ δεν πρόκειται να σε βρίσω, ούτε να εκνευριστώ Wink Αφορμή για να μην συνεχίσεις την κουβέντα δεν θα βρεις από μένα.

Guest
Guest


Back to top Go down

Ερωτήσεις και απαντήσεις By tall_niki Empty Re: Ερωτήσεις και απαντήσεις By tall_niki

Post by Tall_niki Sat 14 Aug 2010 - 15:42

Μην συνεχίζεις τις μούφες είναι άσκοπο......

Ερωτήσεις και απαντήσεις By tall_niki Psemata3


Last edited by Tall_niki on Sat 14 Aug 2010 - 15:45; edited 1 time in total
Tall_niki
Tall_niki
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης


Back to top Go down

Ερωτήσεις και απαντήσεις By tall_niki Empty Re: Ερωτήσεις και απαντήσεις By tall_niki

Post by Guest Sat 14 Aug 2010 - 15:45

Ας πούμε θα ήθελα να μάθω :
1. Γιατί δεν μας δίνεις απολογισμό 4μήνου ? Έκανες 8 issue των 100.000 grd (800.000) και περίπου ο μήνας φέρνει έσοδα 80.000 grd απο το treasury (320.000). Αυτό μας κάνει ένα ιλιγγιώδες ποσό των 1.000.000 + grd, πως είναι δυνατόν να παρέδωσες λιγότερα απο 20.000 grd ?
Ειδικά όταν εγώ έβγαλα τον επόμενο μήνα με πλεόνασμα , εσύ πως τα κατάφερες σε 4 μήνες να μας πας σε έλλειμμα 1.000.000 grd ???
2. Να μας πεις ποιες κρατικές εταιρίες αγόρασες και πούλησες το 4μηνο. Καθώς βρεθήκαμε με "άχρηστες" εταιρίες όπως hospital q1, wpns q1, 4 gifts q1 κ.α. ενώ δεν βρήκαμε πουθενά τις wpns q1 των armoured phalanx.

Αυτά για να μας διαφωτίσεις λίγο.


Last edited by Geokos on Sat 14 Aug 2010 - 16:00; edited 1 time in total

Guest
Guest


Back to top Go down

Ερωτήσεις και απαντήσεις By tall_niki Empty Re: Ερωτήσεις και απαντήσεις By tall_niki

Post by Tall_niki Sat 14 Aug 2010 - 15:46

Απάντησε αλήθειες...και μετά βλέπουμε....πρέπει να πεις αλήθειες στο κόσμο...τα ψέματα αλλού.....Η θα πεις αλήθειες....ή μη μιλάς....αποφασίζεις....


Last edited by Tall_niki on Sat 14 Aug 2010 - 15:46; edited 1 time in total
Tall_niki
Tall_niki
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης


Back to top Go down

Ερωτήσεις και απαντήσεις By tall_niki Empty Re: Ερωτήσεις και απαντήσεις By tall_niki

Post by Guest Sat 14 Aug 2010 - 15:46

Μα και εσύ τώρα λες, πήρα τα gold πίσω, άρα ο Jag κράτησε την ισοτιμία και πήρες πίσω και τα gold που έβαλες από τα κρατικά ταμεία.
Οπότε ?

Πέρα απο τις δικές μας διαφορές, τα οικονομικά στοιχεία που δεν δίνεις για την προεδρία σου δεν τα οφείλεις σε μένα αλλά σε όλους τους παίκτες.

Guest
Guest


Back to top Go down

Ερωτήσεις και απαντήσεις By tall_niki Empty Re: Ερωτήσεις και απαντήσεις By tall_niki

Post by Tall_niki Sat 14 Aug 2010 - 15:48

Προσπαθούσα να κρατήσω την δραχμή και ο jag αγόραζε...και πήρα πίσω αυτά που πήρε....

Αυτό δεν δικαιολογεί...ούτε τα ψέμματα σου...γιατί είπες ότι τάχα κρατούσε την δραχμή....ούτε τη στάση...

Βέβαια αποδεικνύει...ότι κάνετε πόλεμο.....σε όποιον δεν γουστάρετε....πες αλήθειες....ή μη μιλάς....
Tall_niki
Tall_niki
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης


Back to top Go down

Ερωτήσεις και απαντήσεις By tall_niki Empty Re: Ερωτήσεις και απαντήσεις By tall_niki

Post by Guest Sat 14 Aug 2010 - 15:50

Κοίτα σου απάντησα και εξάλλου το λες και εσύ στους διαλόγους που παρέθεσες. Επίσης αν σου έκανα πόλεμο ή όχι φαίνεται από την οικειότητα με την οποία μιλούσαμε.
Απάντησα σε μια σειρά από ερωτήματα σου εσύ θα απαντήσεις ?

Guest
Guest


Back to top Go down

Ερωτήσεις και απαντήσεις By tall_niki Empty Re: Ερωτήσεις και απαντήσεις By tall_niki

Post by Tall_niki Sat 14 Aug 2010 - 15:55

Όταν θα αρχίσεις να λες αλήθειες τότε και εγώ θα απαντήσω με αλήθειες. Δεν θα κάνω ένα διάλογο που βασίζετε σε ψέμματα....και δεν θα γίνω ψεύτης όπως εσύ....Αν θες αλήθειες πες...αλλιώς σιώπα....

ΤΕΛΟΣ

Θα πάρεις απαντήσεις μόνο αν απαντήσεις στις ερωτήσεις μου με αλήθειες. Μούφα διαλόγους δεν κάνω.
Tall_niki
Tall_niki
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης


Back to top Go down

Ερωτήσεις και απαντήσεις By tall_niki Empty Re: Ερωτήσεις και απαντήσεις By tall_niki

Post by Guest Sat 14 Aug 2010 - 15:59

Έτσι μπράβο Smile
Πάντως σου επισημαίνω και πάλι 2 πράγματα
α) με μένα μιλάς και όχι με τον jaguaro, salonikiosss και όλους τους άλλους εμπλέκεις στις συζητήσεις μας για να απαντάς με άσχετα ερωτήματα.
β) Σε κατηγορώ ευθέως όχι μόνο για κακοδιαχείριση, άλλα είτε εσύ είτε άλλα άτομα στην κυβέρνηση σου έκλεψαν και μάλιστα μεγάλα ποσά. Δώσε στην δημοσιότητα τα οικονομικά στοιχεία διαχείρισης. Το οφείλεις όχι σε μένα αλλά σε όλους τους παίκτες και ειδικά αυτούς που σε υποστηρίζουν.

Guest
Guest


Back to top Go down

Ερωτήσεις και απαντήσεις By tall_niki Empty Re: Ερωτήσεις και απαντήσεις By tall_niki

Post by Tall_niki Sat 14 Aug 2010 - 16:01

Geokos wrote:Έτσι μπράβο Smile
Πάντως σου επισημαίνω και πάλι 2 πράγματα
α) με μένα μιλάς και όχι με τον jaguaro, salonikiosss και όλους τους άλλους εμπλέκεις στις συζητήσεις μας για να απαντάς με άσχετα ερωτήματα.
β) Σε κατηγορώ ευθέως όχι μόνο για κακοδιαχείριση, άλλα είτε εσύ είτε άλλα άτομα στην κυβέρνηση σου έκλεψαν και μάλιστα μεγάλα ποσά. Δώσε στην δημοσιότητα τα οικονομικά στοιχεία διαχείρισης. Το οφείλεις όχι σε μένα αλλά σε όλους τους παίκτες και ειδικά αυτούς που σε υποστηρίζουν.

α. Επειδή μιλάω σε εσένα γι αυτό τα λέω και αυτά.
Β. Και εγώ σε κατηγορώ για ακριβώς τα ίδια αν το έχεις καταλάβει.....αν εγώ χρωστάω 2 απολογισμούς...εσείς χρωστάτε καμία 10αρία....οπότε ξεκίνα.....και υπουργός ήσουν και διαχειριζόσουν χρήματα....και οι Μυρμιδόνες έπαιρναν λεφτά και πρέπει να μας δείξεις που πήγαν...και ο jag μας χρωστάει 5 οικονομικούς απολογισμούς...(όσες και οι προεδρίες του) κτλ κτλ...
Tall_niki
Tall_niki
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης


Back to top Go down

Ερωτήσεις και απαντήσεις By tall_niki Empty Re: Ερωτήσεις και απαντήσεις By tall_niki

Post by Guest Sat 14 Aug 2010 - 16:04

Ποιους 10 ?
εγώ σαν πρόεδρος έδωσα τα οικονομικά στοιχεία του μήνα που διοικούσα.
lol!
και για να καταλάβω, δλδ μας λες ότι έχεις τα στοιχεία του 4μήνου που διαχειριστικές 1.000.000 grd αλλά δεν τα δημοσιεύεις από καπρίτσιο ?

Guest
Guest


Back to top Go down

Ερωτήσεις και απαντήσεις By tall_niki Empty Re: Ερωτήσεις και απαντήσεις By tall_niki

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 2 1, 2  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum