eGreece | eRepublik community
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

[DEBATE] ΠΡΟΕΔΡΕΙΟ ΒΟΥΛΗΣ - ORG ΓΙΑ ΕΦΗΜΕΡΙΔΑ ΤΗΣ ΒΟΥΛΗΣ

+5
red_doctor
Spiros Sidiropoulos
King Leonidas of Sparta
primaridis
Beboulinos
9 posters

Page 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Go down

[DEBATE] ΠΡΟΕΔΡΕΙΟ ΒΟΥΛΗΣ - ORG ΓΙΑ ΕΦΗΜΕΡΙΔΑ ΤΗΣ ΒΟΥΛΗΣ - Page 2 Empty Re: [DEBATE] ΠΡΟΕΔΡΕΙΟ ΒΟΥΛΗΣ - ORG ΓΙΑ ΕΦΗΜΕΡΙΔΑ ΤΗΣ ΒΟΥΛΗΣ

Post by Guest Wed 18 Aug 2010 - 17:22

Ξέρεις γιατί είναι καλύτερα ανοιχτή ψηφοφορία ? Για να αναγκάζονται οι βουλευτές να μπαίνουν εδώ μέσα, έστω και για να ψηφίζουν. Ανοιχτή ψηφοφορία και ο πρώτος πρόεδρος , ενώ ο δεύτερος αντιπρόεδρος.

Guest
Guest


Back to top Go down

[DEBATE] ΠΡΟΕΔΡΕΙΟ ΒΟΥΛΗΣ - ORG ΓΙΑ ΕΦΗΜΕΡΙΔΑ ΤΗΣ ΒΟΥΛΗΣ - Page 2 Empty Re: [DEBATE] ΠΡΟΕΔΡΕΙΟ ΒΟΥΛΗΣ - ORG ΓΙΑ ΕΦΗΜΕΡΙΔΑ ΤΗΣ ΒΟΥΛΗΣ

Post by King Leonidas of Sparta Wed 18 Aug 2010 - 17:44

Γιατί όχι φανερή; Κακό είναι;

Πως θα ενργοποιήσουμε αυτόν τον θεσμό; Θα βάλουμε ψήφισμα;
King Leonidas of Sparta
King Leonidas of Sparta
Στρατηγός
Στρατηγός


Back to top Go down

[DEBATE] ΠΡΟΕΔΡΕΙΟ ΒΟΥΛΗΣ - ORG ΓΙΑ ΕΦΗΜΕΡΙΔΑ ΤΗΣ ΒΟΥΛΗΣ - Page 2 Empty Re: [DEBATE] ΠΡΟΕΔΡΕΙΟ ΒΟΥΛΗΣ - ORG ΓΙΑ ΕΦΗΜΕΡΙΔΑ ΤΗΣ ΒΟΥΛΗΣ

Post by primaridis Wed 18 Aug 2010 - 17:52

Απλα ξερετε τι με τη φανερη μπορει να βγαινουνε τα γνωστα τρολακια και να λενε: "Και φυσικα βγηκε προεδρος της βουλης ο υποψηφιος της κλικας καθως αυτοι εχουνε τους περισσοτερους βουλευτες" κτλ
primaridis
primaridis
Στρατηγός
Στρατηγός


Back to top Go down

[DEBATE] ΠΡΟΕΔΡΕΙΟ ΒΟΥΛΗΣ - ORG ΓΙΑ ΕΦΗΜΕΡΙΔΑ ΤΗΣ ΒΟΥΛΗΣ - Page 2 Empty Re: [DEBATE] ΠΡΟΕΔΡΕΙΟ ΒΟΥΛΗΣ - ORG ΓΙΑ ΕΦΗΜΕΡΙΔΑ ΤΗΣ ΒΟΥΛΗΣ

Post by King Leonidas of Sparta Wed 18 Aug 2010 - 18:02

Άμα ένα κόμμα έχει πολλούς βουλευτές λογικό είναι να έχει κ περισσότερους ψήφους. Δεν υπάρχει θέμα να λέει κάποιος κάτι.
King Leonidas of Sparta
King Leonidas of Sparta
Στρατηγός
Στρατηγός


Back to top Go down

[DEBATE] ΠΡΟΕΔΡΕΙΟ ΒΟΥΛΗΣ - ORG ΓΙΑ ΕΦΗΜΕΡΙΔΑ ΤΗΣ ΒΟΥΛΗΣ - Page 2 Empty Re: [DEBATE] ΠΡΟΕΔΡΕΙΟ ΒΟΥΛΗΣ - ORG ΓΙΑ ΕΦΗΜΕΡΙΔΑ ΤΗΣ ΒΟΥΛΗΣ

Post by thando Wed 18 Aug 2010 - 18:06

Παιδες και στη βουλή έτσι γινεται ... ανοιχτη ψηφοφορία...
και καλως η κακώς ο πρόεδρος βγαίνει αυτός που εχει τις περρισοτερες ψήφους το κομματου η ο συνασπισμος κομματων και αντιπρόεδρος της αντιπολιτευσης...

thando
Στρατάρχης
Στρατάρχης


Back to top Go down

[DEBATE] ΠΡΟΕΔΡΕΙΟ ΒΟΥΛΗΣ - ORG ΓΙΑ ΕΦΗΜΕΡΙΔΑ ΤΗΣ ΒΟΥΛΗΣ - Page 2 Empty Re: [DEBATE] ΠΡΟΕΔΡΕΙΟ ΒΟΥΛΗΣ - ORG ΓΙΑ ΕΦΗΜΕΡΙΔΑ ΤΗΣ ΒΟΥΛΗΣ

Post by Spiros Sidiropoulos Wed 18 Aug 2010 - 18:41

Ψιλοπερριτες μου φιανονται ολες αυτες οι διαδικασιες...
Spiros Sidiropoulos
Spiros Sidiropoulos
Στρατάρχης
Στρατάρχης


Back to top Go down

[DEBATE] ΠΡΟΕΔΡΕΙΟ ΒΟΥΛΗΣ - ORG ΓΙΑ ΕΦΗΜΕΡΙΔΑ ΤΗΣ ΒΟΥΛΗΣ - Page 2 Empty Re: [DEBATE] ΠΡΟΕΔΡΕΙΟ ΒΟΥΛΗΣ - ORG ΓΙΑ ΕΦΗΜΕΡΙΔΑ ΤΗΣ ΒΟΥΛΗΣ

Post by King Leonidas of Sparta Wed 18 Aug 2010 - 19:03

Δεν είναι περιττό βρε παιδιά, μέσα σε μια μέρα θα έχει βγει ο πρόεδρος της βουλής ο οποίος θα διαχειρίζεται τον org και θα προσέχει λίγο το forum της βουλής. Καλό είναι.
King Leonidas of Sparta
King Leonidas of Sparta
Στρατηγός
Στρατηγός


Back to top Go down

[DEBATE] ΠΡΟΕΔΡΕΙΟ ΒΟΥΛΗΣ - ORG ΓΙΑ ΕΦΗΜΕΡΙΔΑ ΤΗΣ ΒΟΥΛΗΣ - Page 2 Empty Re: [DEBATE] ΠΡΟΕΔΡΕΙΟ ΒΟΥΛΗΣ - ORG ΓΙΑ ΕΦΗΜΕΡΙΔΑ ΤΗΣ ΒΟΥΛΗΣ

Post by pavlos1908 Wed 18 Aug 2010 - 21:25

Ρε παιδια για να καταλαβω, δηλαδη εγω ( παραδειγμα δινω ) ειμαι στο SDU, και ο Α απο το κομμα μου εβαζε υποψηφιοτητα και δεν ηξερε τιποτα ουτε ενδιαφεροταν, ενω ο Β που ειναι απο αλλο κομμα ενδιαφεροταν να βοηθησει και να ασχοληθει και να αφιερωσει χρονο και ηξερε και 5 πραγματα παραπανω..Εγω δηλαδη πρεπει να ψηφισω τον Α μονο και μονο επειδη ειναι απο το κομμα μου?

Μην ακουω τρελα θεωρω οτι θα ψηφιζουμε τον καλυτερο και οχι καποιον επειδη ειναι στο κομμα μας η ειναι φιλος μας!
pavlos1908
pavlos1908
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης


Back to top Go down

[DEBATE] ΠΡΟΕΔΡΕΙΟ ΒΟΥΛΗΣ - ORG ΓΙΑ ΕΦΗΜΕΡΙΔΑ ΤΗΣ ΒΟΥΛΗΣ - Page 2 Empty Re: [DEBATE] ΠΡΟΕΔΡΕΙΟ ΒΟΥΛΗΣ - ORG ΓΙΑ ΕΦΗΜΕΡΙΔΑ ΤΗΣ ΒΟΥΛΗΣ

Post by King Leonidas of Sparta Wed 18 Aug 2010 - 21:41

Δεν είπε κανείς ποιόν πρέπει να ψηφίσεις. Και εγώ που είμαι Δράση θα μπορούσα να ψηφίσω εσένα pavlos1908 επειδή σε θεωρώ πιο οργανωτικό.
King Leonidas of Sparta
King Leonidas of Sparta
Στρατηγός
Στρατηγός


Back to top Go down

[DEBATE] ΠΡΟΕΔΡΕΙΟ ΒΟΥΛΗΣ - ORG ΓΙΑ ΕΦΗΜΕΡΙΔΑ ΤΗΣ ΒΟΥΛΗΣ - Page 2 Empty Re: [DEBATE] ΠΡΟΕΔΡΕΙΟ ΒΟΥΛΗΣ - ORG ΓΙΑ ΕΦΗΜΕΡΙΔΑ ΤΗΣ ΒΟΥΛΗΣ

Post by pavlos1908 Wed 18 Aug 2010 - 21:53

isid Το ειπα επειδη λετε παραπανω οτι οποιο κομμα εχει πιο πολλους βουλευτες εχει πλεονεκτημα και τετοια..Και απλως ειπα τι πιστευω εγω οτι δεν πρεπει να ψηφιζουμε κομματικα αλλα προσωπικα το ποιος ειναι καλυτερος!
pavlos1908
pavlos1908
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης


Back to top Go down

[DEBATE] ΠΡΟΕΔΡΕΙΟ ΒΟΥΛΗΣ - ORG ΓΙΑ ΕΦΗΜΕΡΙΔΑ ΤΗΣ ΒΟΥΛΗΣ - Page 2 Empty Re: [DEBATE] ΠΡΟΕΔΡΕΙΟ ΒΟΥΛΗΣ - ORG ΓΙΑ ΕΦΗΜΕΡΙΔΑ ΤΗΣ ΒΟΥΛΗΣ

Post by King Leonidas of Sparta Wed 18 Aug 2010 - 22:49

Συμφωνώ μαζί σου! Απλά αν βγει ο υποψήφιος του κόμματος με τους περισσότερους βουλευτές, αυτό δεν είναι κακό. Αυτό είπα.
King Leonidas of Sparta
King Leonidas of Sparta
Στρατηγός
Στρατηγός


Back to top Go down

[DEBATE] ΠΡΟΕΔΡΕΙΟ ΒΟΥΛΗΣ - ORG ΓΙΑ ΕΦΗΜΕΡΙΔΑ ΤΗΣ ΒΟΥΛΗΣ - Page 2 Empty Re: [DEBATE] ΠΡΟΕΔΡΕΙΟ ΒΟΥΛΗΣ - ORG ΓΙΑ ΕΦΗΜΕΡΙΔΑ ΤΗΣ ΒΟΥΛΗΣ

Post by mixalis35 Thu 19 Aug 2010 - 1:30

Παύλο, δυστυχώς στην egreece, δεν ισχύει αξιοκρατία έτσι δεν νομίζω πως αξιοκρατικά θα επιλεγεί και ο υπεύθυνος της Βουλής...Εδώ οι πρόεδροι της χώρας επιλέγονται με βασικό κριτήριο όχι την ικανότητα τους αλλά με βάση την κομματική υποστήριξη που έχουν...να σου θυμήσω την υποψηφιότητα του Elf και την τύχη που είχε;;;
mixalis35
mixalis35
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης


Back to top Go down

[DEBATE] ΠΡΟΕΔΡΕΙΟ ΒΟΥΛΗΣ - ORG ΓΙΑ ΕΦΗΜΕΡΙΔΑ ΤΗΣ ΒΟΥΛΗΣ - Page 2 Empty Re: [DEBATE] ΠΡΟΕΔΡΕΙΟ ΒΟΥΛΗΣ - ORG ΓΙΑ ΕΦΗΜΕΡΙΔΑ ΤΗΣ ΒΟΥΛΗΣ

Post by Spiros Sidiropoulos Thu 19 Aug 2010 - 11:37

+1 mixalis35
Spiros Sidiropoulos
Spiros Sidiropoulos
Στρατάρχης
Στρατάρχης


Back to top Go down

[DEBATE] ΠΡΟΕΔΡΕΙΟ ΒΟΥΛΗΣ - ORG ΓΙΑ ΕΦΗΜΕΡΙΔΑ ΤΗΣ ΒΟΥΛΗΣ - Page 2 Empty Re: [DEBATE] ΠΡΟΕΔΡΕΙΟ ΒΟΥΛΗΣ - ORG ΓΙΑ ΕΦΗΜΕΡΙΔΑ ΤΗΣ ΒΟΥΛΗΣ

Post by primaridis Thu 19 Aug 2010 - 11:52

mixalis35 wrote:Παύλο, δυστυχώς στην egreece, δεν ισχύει αξιοκρατία έτσι δεν νομίζω πως αξιοκρατικά θα επιλεγεί και ο υπεύθυνος της Βουλής...Εδώ οι πρόεδροι της χώρας επιλέγονται με βασικό κριτήριο όχι την ικανότητα τους αλλά με βάση την κομματική υποστήριξη που έχουν...να σου θυμήσω την υποψηφιότητα του Elf και την τύχη που είχε;;;

Για αυτον τον λογο δεν μπορει να γινεται φανερη ψηφοφρια!
primaridis
primaridis
Στρατηγός
Στρατηγός


Back to top Go down

[DEBATE] ΠΡΟΕΔΡΕΙΟ ΒΟΥΛΗΣ - ORG ΓΙΑ ΕΦΗΜΕΡΙΔΑ ΤΗΣ ΒΟΥΛΗΣ - Page 2 Empty Re: [DEBATE] ΠΡΟΕΔΡΕΙΟ ΒΟΥΛΗΣ - ORG ΓΙΑ ΕΦΗΜΕΡΙΔΑ ΤΗΣ ΒΟΥΛΗΣ

Post by Spiros Sidiropoulos Thu 19 Aug 2010 - 12:48

Toτε primaridis πως θα συγκροτειτε το προεδρειο ρε φιλε?
Spiros Sidiropoulos
Spiros Sidiropoulos
Στρατάρχης
Στρατάρχης


Back to top Go down

[DEBATE] ΠΡΟΕΔΡΕΙΟ ΒΟΥΛΗΣ - ORG ΓΙΑ ΕΦΗΜΕΡΙΔΑ ΤΗΣ ΒΟΥΛΗΣ - Page 2 Empty Re: [DEBATE] ΠΡΟΕΔΡΕΙΟ ΒΟΥΛΗΣ - ORG ΓΙΑ ΕΦΗΜΕΡΙΔΑ ΤΗΣ ΒΟΥΛΗΣ

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum