eGreece | eRepublik community
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ADMIN ΣΤΟ FORUM TΗΣ E-GREECE

3 posters

Go down

ADMIN ΣΤΟ FORUM TΗΣ E-GREECE Empty ADMIN ΣΤΟ FORUM TΗΣ E-GREECE

Post by John TG Mon 30 Aug 2010 - 8:47

Επειδή δεν είμαι βουλευτής και προφανώς δεν μπορώ να γράψω στο congress section του forum, θα ήθελα να εκφράσω εδώ την άποψη μου. Η συζήτηση για το θέμα είναι εδω : https://egreece.forumotion.com/congress-f1/debate-administrators--t1720.htm
Καταρχάς το θέμα αυτό πιστεύω πως δεν είναι θέμα της βουλής και μόνο.Δεν μιλάμε για το φόρουμ της "βουλής", μιλάμε για το φόρουμ της e-Greece επομένως γι αυτόν τον λόγο άνοιξα αυτό το topic στο general discussions για να μπορούν να εκφέρουν άποψη και συμπολίτες μας που δεν είναι βουλευτές. Διάβασα τις απόψεις όλων των βουλευτών και θα ήθελα να θυμήσω σε κάποιους (που δεν συμφωνουν με "διακομματικους" administrators και προτείνουν απλά ενεργούς παίκτες) ότι το θέμα με τους admin στο φόρουμ ΔΕΝ άνοιξε λόγω μη ικανότητας των υπάρχοντων admin(μια χαρά ξέρουν να χειρίζονται το φόρουμ), αλλά λόγω διαφάνειας και δικαιοσύνης. Έτσι ώστε το κάθε κόμμα να εκπροσωπείται απο έναν admin, έτσι ώστε να μην υπάρξει ούτε κατα διάννοια περίπτωση καταγγελίας διαφορετικής αντιμετώπισης απο κάποιον συμπολίτη μας.
John TG
John TG
Στρατηγός
Στρατηγός


Back to top Go down

ADMIN ΣΤΟ FORUM TΗΣ E-GREECE Empty Re: ADMIN ΣΤΟ FORUM TΗΣ E-GREECE

Post by King Leonidas of Sparta Mon 30 Aug 2010 - 10:50

Η άποψη σου μπορεί να εκφραστεί μέσω του κοινοβουλευτικού σου εκπρόσωπου στο congress section. Δεν είναι σωστό να ανοίγουμε τα ίδια θέματα που συζητιούνται στην βουλή και στο general section. Αν αρχίσει να γίνεται αυτό, θα γεμίσουμε με 100άδες θέματα και θα ακυρώσουμε και το φόρουμ της βουλής.
King Leonidas of Sparta
King Leonidas of Sparta
Στρατηγός
Στρατηγός


Back to top Go down

ADMIN ΣΤΟ FORUM TΗΣ E-GREECE Empty Re: ADMIN ΣΤΟ FORUM TΗΣ E-GREECE

Post by John TG Mon 30 Aug 2010 - 10:58

νομίζω οτι αυτό το θέμα δεν ενδιαφέρει ΜΟΝΟ το section της βουλής, όπως λέω και παραπάνω απασχολεί όλους τους πολίτες της e-greece αφού αναφέρεται στο φόρουμ της e-greece.Επομένως κατά την γνώμη μου κακώς γίνετε συζήτηση μόνο στο κλειστό section.ϊσως η συζήτηση έπρεπε να γίνει στο general και από κει και πέρα μόνο η ψηφοφορία στο κλειστό section για λόγους τυπικούς.Και στην τελική υπάρχουν συμπολίτες μας που δεν ανήκουν σε κομματικό χώρο ή το κόμμα που ανήκουν δεν εκπροωπείται στην βουλή.Ποιός τουσ εκπροσωπεί αυτούς στο κλειστό section?
John TG
John TG
Στρατηγός
Στρατηγός


Back to top Go down

ADMIN ΣΤΟ FORUM TΗΣ E-GREECE Empty Re: ADMIN ΣΤΟ FORUM TΗΣ E-GREECE

Post by King Leonidas of Sparta Mon 30 Aug 2010 - 11:06

Εσύ πάντως εκπροσωπείσαι. Οκ, αφού είναι για όλο το φόρουμ πρέπει να γίνει εδώ. Έχω μεγάλη εμπειρία στο να δίνεις δικαιώματα σε άτομα που δεν ξέρουν να τα χειρίζονται. Αν το φόρουμ αποκτήσει 15 admin, θα γίνει ένα μπάχαλο. Κάποια στιγμή θα κάνει κάποιος μαλακία και μετά δεν θα τον βρίσκεις με τίποτα. Για αυτό τον λόγο πιστεύω ότι πρέπει να μην είναι από όλα τα κόμματα. Πρέπει να είναι άτομα με εμπειρία.
King Leonidas of Sparta
King Leonidas of Sparta
Στρατηγός
Στρατηγός


Back to top Go down

ADMIN ΣΤΟ FORUM TΗΣ E-GREECE Empty Re: ADMIN ΣΤΟ FORUM TΗΣ E-GREECE

Post by John TG Mon 30 Aug 2010 - 11:17

Καταρχήν τα κόμματα που εκπροσωπούνται ειναι μόνο 8 και όχι 15.Αυτήν την στιγμή εξάλλου έχει 12, δηλαδή παραπάνω από οσους προγραμματίζουμε να γίνουν(8 δηλαδή). Καταδεύτερον νομίζω οτι το κάθε κόμμα έχει και από 1 άτομο που γνωρίζει τον χειρισμό του φόρουμ.(αλίμονο,χειρίζεται το κομματικό φόρουμ,δεν θα μπορέι εδω?)Και κατα τρίτον ο καθένας από τους admin θα έχει ίδια δικαωματα με όλους τους άλλους admin,επομένως κάθε μαλακία μπορεί να διορθωθεί.Εξάλλου στο φορουμ υπάρχουν και κανόνες που θα ρυθμίζουν τις αρμοδιότητες των admin.
John TG
John TG
Στρατηγός
Στρατηγός


Back to top Go down

ADMIN ΣΤΟ FORUM TΗΣ E-GREECE Empty Re: ADMIN ΣΤΟ FORUM TΗΣ E-GREECE

Post by naron Mon 30 Aug 2010 - 17:29

Δεν είναι σωστό να ανοίγουμε τα ίδια θέματα που συζητιούνται στην βουλή και στο general section.

ίσα ίσα, αυτό ακριβώς είναι το σωστό... εδώ μιλάνε οι πολίτες, εκεί οι εκλεγμένοι βουλευτές....
naron
naron
Στρατηγός
Στρατηγός


Back to top Go down

ADMIN ΣΤΟ FORUM TΗΣ E-GREECE Empty Re: ADMIN ΣΤΟ FORUM TΗΣ E-GREECE

Post by naron Mon 30 Aug 2010 - 17:30

btw +1 jtg
naron
naron
Στρατηγός
Στρατηγός


Back to top Go down

ADMIN ΣΤΟ FORUM TΗΣ E-GREECE Empty Re: ADMIN ΣΤΟ FORUM TΗΣ E-GREECE

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum