eGreece | eRepublik community
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Σχετικά με το infantry

+3
thando
ARISTOMAXOS
REDMANZX
7 posters

Page 1 of 3 1, 2, 3  Next

Go down

Σχετικά με το infantry Empty Σχετικά με το infantry

Post by REDMANZX Thu 9 Sep 2010 - 2:18

Είναι το infantry κρατική στρατιωτική ομάδα;
Αν είναι,γιατί όπως μου είπε και ο Dimitris δεν έχει πρόσβαση εκεί,αφού ο ίδιος διαχειρίζεται όλες τις στρατιωτικές ομάδες;
Αν δεν είναι, υπάρχει περίπτωση να χρηματοδοτείτε απο την κυβέρνηση;
Το infantry τι εταιρίες έχει;Και αν χρηματοδοτείτε απο το κράτος πως και δεν εμφανίζεται στον ισολογισμό;
REDMANZX
REDMANZX
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης


Back to top Go down

Σχετικά με το infantry Empty Re: Σχετικά με το infantry

Post by ARISTOMAXOS Thu 9 Sep 2010 - 2:23


ωραιος red , ξεκαθαρες ερωτησεις που αναζητουν ξεκαθαρες απαντησεις
ARISTOMAXOS
ARISTOMAXOS
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης


Back to top Go down

Σχετικά με το infantry Empty Re: Σχετικά με το infantry

Post by thando Thu 9 Sep 2010 - 3:37

Θα παρετε απαντησεις και σε αυτο... οπως και σε όλα οσα εχετε θεσει κατακαιρούς. Απορώ μόνο γιατί δεν ρωτας και τον tall_niki... kaι απορώ γιατι ο Αριστομαχος που εχει υπάρξει ΜοD με to INFAΝTRY ενεrgo και σε πλήρη διαταξη, dδεν ξεκιναει ο ιδιος να απαντησει...

Απο τριτη θα τα εχετε ολα... Απλώς τωρα βαριεμαι να απαντησω και εψχω να ασχοληθω με αλλα ζητηματα...

Όσο για τον ισολογισμο... είναι μεσα στου MoD Redmanzx... και στο spread του Υπουργείου καταγραφονται αναλυτικα τα εξοδα του υπουργειου...

thando
Στρατάρχης
Στρατάρχης


Back to top Go down

Σχετικά με το infantry Empty Re: Σχετικά με το infantry

Post by REDMANZX Thu 9 Sep 2010 - 3:45

Στις πρώτες ερωτήσεις οι απάντησεις είναι μονολεκτικές νομίζω(αλλά και εκεί απαντήσεις δεν πήρα).Βρήκες χρόνο παρόλο που βαριέσαι να πετάξεις το μπαλάκι αλλού.Τέσπα αναμένω για ενημέρωση. Wink


Last edited by redmanzx on Thu 9 Sep 2010 - 3:51; edited 3 times in total
REDMANZX
REDMANZX
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης


Back to top Go down

Σχετικά με το infantry Empty Re: Σχετικά με το infantry

Post by ARISTOMAXOS Thu 9 Sep 2010 - 3:46

το θεμα δεν ειναι τι ξερω εγω η ο γειτονας αλλα πως γινοταν και απο ποιον η διαχειριση του infantry τους τελευταιους 3 μηνες ... εξαλλου ο ιδιος ο MOD ειπε στο τσ οτι δεν εχει προσβαση εκει , η χρηματοδοτηση με κρατικα λεφτα ομως γινεται , αρα ποια η δομη του infantry , τι εταιριες εχει και γιατι δεν αναγραφονται στην λιστα των κρατικων , ποια η χρηματοδοτηση .... αν λαβουμε απαντησεις ισως να εχουμε και καποια ακομα , προς το παρον αυτα

και αν ειναι δυνατον πιο συντομα απο την τριτη , οχι τιποτα αλλο μην βγουνε τιποτε κακοβουλοι και πουνε οτι παει για θαψιμο η ερωτηση
ARISTOMAXOS
ARISTOMAXOS
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης


Back to top Go down

Σχετικά με το infantry Empty Re: Σχετικά με το infantry

Post by thando Thu 9 Sep 2010 - 4:10

Τριτη αριστο... θα εχετε λεπτομερως απαντησεις... για ολο το πακετο...
Τεταρτη το αργοτερο...
Και οι κακοβουλοι ας κανουν μια γαργαρα να καθαρισει ο λαιμος τους ... κι ας φωναξουν εως τότε όσο θελουν και ο΄τι θέλουν ...
Κι αν το ξεχασω θυσμησε μου το ... ειμαι σιγουρος οτι θα το κανεις;-)

thando
Στρατάρχης
Στρατάρχης


Back to top Go down

Σχετικά με το infantry Empty Re: Σχετικά με το infantry

Post by sarafhs Thu 9 Sep 2010 - 8:35

Παντως εγώ αυτό το πινέλο που κάνει ο "πρόεδρος" στην βουλή δεν το καταλαβαίνω...!!!??? Ένα ναι ή ένα όχι δεν μπορεί να το πει.....

Άντε περιμενουμε απαντήσεις

sarafhs
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης


Back to top Go down

Σχετικά με το infantry Empty Re: Σχετικά με το infantry

Post by myrmid0nas Thu 9 Sep 2010 - 12:23

redmanzx wrote:Είναι το infantry κρατική στρατιωτική ομάδα;
Αν είναι,γιατί όπως μου είπε και ο Dimitris δεν έχει πρόσβαση εκεί,αφού ο ίδιος διαχειρίζεται όλες τις στρατιωτικές ομάδες;
Αν δεν είναι, υπάρχει περίπτωση να χρηματοδοτείτε απο την κυβέρνηση;
Το infantry τι εταιρίες έχει;Και αν χρηματοδοτείτε απο το κράτος πως και δεν εμφανίζεται στον ισολογισμό;

Λοιπόν επειδή το περίμενα το 8έμα για μία ακομα φορά απαντάω :
1. Ναι το infantry είναι κρατικο και είναι κομάτι του Ε.Σ
2.Ο Dimltris δέν έχει πρόσβαση εκεί γιατί δέν του έχω ζητήσει εγω να έχει , σαν ΜοD μου έχει δο8εί πρόσβαση στις εταιριεσ και στις απο8ήκες του infantry της οποίες όμως τις διαχειρίζονται τα παιδιά του πεζικου !
3. Προφανώς και σαν κομάτι του Ε.Σ χρηματοδοτείται
4. Στον ισολογισμό REDMANZX αναφέρεται το ποσό που παίρνει το υπουργείο συνολικά , δεν αναφέρεται τί παιρνει η κά8ε μονάδα....
myrmid0nas
myrmid0nas
Στρατάρχης
Στρατάρχης


Back to top Go down

Σχετικά με το infantry Empty Re: Σχετικά με το infantry

Post by myrmid0nas Thu 9 Sep 2010 - 12:42

ARISTOMAXOS wrote:το θεμα δεν ειναι τι ξερω εγω η ο γειτονας αλλα πως γινοταν και απο ποιον η διαχειριση του infantry τους τελευταιους 3 μηνες ... εξαλλου ο ιδιος ο MOD ειπε στο τσ οτι δεν εχει προσβαση εκει , η χρηματοδοτηση με κρατικα λεφτα ομως γινεται , αρα ποια η δομη του infantry , τι εταιριες εχει και γιατι δεν αναγραφονται στην λιστα των κρατικων , ποια η χρηματοδοτηση .... αν λαβουμε απαντησεις ισως να εχουμε και καποια ακομα , προς το παρον αυτα

και αν ειναι δυνατον πιο συντομα απο την τριτη , οχι τιποτα αλλο μην βγουνε τιποτε κακοβουλοι και πουνε οτι παει για θαψιμο η ερωτηση

Δεν 8υμάμαι ποτέ να σου είπα ότι δεν έχω Αρίστο , ισχύει ακομα ότι ίσχυε και στην δικία σου 8ητεία σαν ΜοD , το πεζικό ειναι κρατικη μονάδα του στρατού η οποία έχει ένα αριστο τρόπο διαχείρησης (αποροφά το 1/15 σε χρήματα απο ότι όλος ο υπόλοιπος στρατός σε μηνιαία βάση !!) τον οποίο κανένας ΜοD δεν άλλαζε ούτε και μάλλον 8α αλλάξει γιατι όπως 8υμάσαι το ποιο δύσκολο πράγμα είναι να βρείς άτομα για ομαδάρχες!!

Αν εχεις ακομα απορίες και δεν σε κάλυψα είμαι στην δια8εση σου ...
myrmid0nas
myrmid0nas
Στρατάρχης
Στρατάρχης


Back to top Go down

Σχετικά με το infantry Empty Re: Σχετικά με το infantry

Post by thando Thu 9 Sep 2010 - 13:18

Myrmi... μην αγχεσαι. Κι αυτο μπούμερανγκ θα τους γυρισει... Την τεταρτη φιλοι μου το αργοτερο ... μεχρι τοτε , μπορειτε να βρασετε στο ζουμι σαςWink
<Μπορουμε να κανουμε και ώρα του πρωθυπουργου στο ΤS...
Να το κανονισουμε από τώρα... Τεταρτη 15 Σεπτεμβρίου 23:30... (εκτός απροόπτου-σεισμο-λιμο-καταποντισμο)
Οποιος θέλει εκεί in public οχι μονο βουλευτες... Αμέσως μετά την απάντηση που θα πάρετε στο φορουμ για το INFANTRY,
ολοι οι πολιτες που θελουν να πάρουν μια απάντηση μπορουν να έρθουν στο TS... για οποιοδήποτε θέμα θα έχουν απορία... οποιοδήποτε...

thando
Στρατάρχης
Στρατάρχης


Back to top Go down

Σχετικά με το infantry Empty Re: Σχετικά με το infantry

Post by myrmid0nas Thu 9 Sep 2010 - 13:24

8ano den anxonomai , katalavenw na exei apories o redmanzx alla mou kanei entuposh na rwtaei o aristomaxos.....

elpizw na boh8eisa kai egw me tis apantiseis pou edwsa Smile
myrmid0nas
myrmid0nas
Στρατάρχης
Στρατάρχης


Back to top Go down

Σχετικά με το infantry Empty Re: Σχετικά με το infantry

Post by ARISTOMAXOS Thu 9 Sep 2010 - 16:55

ποσα οργ και ποσες εταιριες εχει το infantry ? αν ειναι κρατικη μοναδα γιατι δεν αναγραφονται στην λιστα των κρατικων εταιριων ? αν την διαχειριζονται οπως λες τα παιδια του infantry γινετε καποιος απολογισμος που να λαμβανει γνωση ο υπουργος για τα πεπραγμενα ?

γιατι γινετε η χρηματοδοτηση απο το κρατος μιας που τα οικονομικα της μοναδας ειναι ανθηροτατα απο οτι φαινεται στο κεντρικο οργκ (http://economy.erepublik.com/en/accounts/2318801) , εχει το υπουργειο προσβαση σε αυτα τα χρηματα ?

επισης ποσους στρατιωτες εχει τωρα ? ποσο κοστιζουν στην μοναδα και ποια τα κερδη των εταιριων ? που επενδυονται και απο ποιον ?

ειπα και παραπανω οτι οτι ξερω ξερω αλλα οι γνωσεις μου εξαντλουνται στην περιοδο προ 4 μηνων , απο τοτε δεν μπορω να γνωριζω .... αν αφησετε τις υπεκφυγες και τα ξερω ξερεις ισως μας δωσετε και μερικες απαντησεις
ARISTOMAXOS
ARISTOMAXOS
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης


Back to top Go down

Σχετικά με το infantry Empty Re: Σχετικά με το infantry

Post by REDMANZX Thu 9 Sep 2010 - 19:02

Και εγώ στις ίδιες ερωτήσεις αναμένω απαντήσεις, που ρωτάει ο ARISTOMAXOS.Αφού όπως λέτε το infantry ανήκει στο στρατό,πως τα org του δεν φαίνονται στην λίστα που έδωσε ο geokos.Επίσης η διαχείριση του infantry λέτε οτι γίνεται απο τα ίδια τα μέλη του,δεν είναι λίγο ιδιότυπο αυτό,απο την στιγμή που λαμβάνουν χρήματα απο το κράτος,δηλαδή είναι εντός εκτός και επι τα αυτά το infantry σε σχέση με τον υπόλοιπο στρατό Question

EDIT:Δεν έχουμε κανένα λόγο να έρθουμε στο ts για αυτό το θέμα,εδώ θέτω την ερώτηση, εδώ περιμένω και την απάντηση.
REDMANZX
REDMANZX
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης


Back to top Go down

Σχετικά με το infantry Empty Re: Σχετικά με το infantry

Post by Beboulinos Thu 9 Sep 2010 - 23:16

Ανεξάρτητα της απάντησης στο TS καλό θα είναι να την δούμε και εδώ για να μην αφήσουμε κενά που εύκολα θα γεμίσουν με λάσπες.
Beboulinos
Beboulinos
Στρατάρχης
Στρατάρχης


Back to top Go down

Σχετικά με το infantry Empty Re: Σχετικά με το infantry

Post by myrmid0nas Fri 10 Sep 2010 - 3:38

ARISTOMAXOS wrote:ποσα οργ και ποσες εταιριες εχει το infantry ? αν ειναι κρατικη μοναδα γιατι δεν αναγραφονται στην λιστα των κρατικων εταιριων ? αν την διαχειριζονται οπως λες τα παιδια του infantry γινετε καποιος απολογισμος που να λαμβανει γνωση ο υπουργος για τα πεπραγμενα ?

γιατι γινετε η χρηματοδοτηση απο το κρατος μιας που τα οικονομικα της μοναδας ειναι ανθηροτατα απο οτι φαινεται στο κεντρικο οργκ (http://economy.erepublik.com/en/accounts/2318801) , εχει το υπουργειο προσβαση σε αυτα τα χρηματα ?

επισης ποσους στρατιωτες εχει τωρα ? ποσο κοστιζουν στην μοναδα και ποια τα κερδη των εταιριων ? που επενδυονται και απο ποιον ?

ειπα και παραπανω οτι οτι ξερω ξερω αλλα οι γνωσεις μου εξαντλουνται στην περιοδο προ 4 μηνων , απο τοτε δεν μπορω να γνωριζω .... αν αφησετε τις υπεκφυγες και τα ξερω ξερεις ισως μας δωσετε και μερικες απαντησεις

ok aristo , vlepw exeis apories . Profanws 8a sou meinane apo tin 8hteia sou alla na sou tis apantisw mia mia :
1.akrivos oses eixe kai sthn 8hteia sou
2.paralhpsh dikia 8a tis sumplhrwsw
3.dld 8a mou zhthseis kai apologismo gia thn main h thn elite? an kai ksereis polu kala oti isologismos monadwn den exei nohma giati to konduli vgenei genika gia ton strato sou eipa kai poio panw oti to infantry aporofa to 1/15 tou mhniaiou budget tou stratou xondrika (tsekares ton org tou infantry gia na kaneis to sxoliaki sou , ta donations den ta eides?)
4.Auto akrivws einai h epituxia tou pezikou aristo oti exei kataferei me etairies kataskevasmenes apo dorees twn melwn tou na exei apoktisei mia sxetikh autarkia pou to prostatevei apo kakotopies! kai vevaia to apo8ematiko tou einai sthn dia8esh tou upourgeiou opws ola ta apo8ematika twn monadwn mas....
5. den gnwrizw akrivws posoi einai sto infantry giati oi katastaseis pou exw einai gia oloklhro to strato ( an 8es toso polu 8a ma8w pantws)
6.kostizoun 20% ligotero apo oti oi upoloipoi stratiotes twn monadwn mas giati exoun sumfwnisei na lamvanoun to 80% tou mis8ou pou dikaiountai gia kapoies extra paroxes (food , opla , spitia ) stis opoies pane kai ta kerdh twn etairiwn....
myrmid0nas
myrmid0nas
Στρατάρχης
Στρατάρχης


Back to top Go down

Σχετικά με το infantry Empty Re: Σχετικά με το infantry

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 3 1, 2, 3  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum