eGreece | eRepublik community
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

IMPEACHMENT

+2
John TG
Chaos0
6 posters

Go down

IMPEACHMENT Empty IMPEACHMENT

Post by Chaos0 Thu 23 Jun 2011 - 19:27

Ο Ioannes Iustinianus Longus, ως μέλος της Βουλής, καταθέτει IMPEACHMENT κατά του νυν κατόχου του Προεδρικού αξιώματος. Παράλληλα, έχει ανοιχτεί σχετικό θέμα στο forum των βουλευτών στο οποίο δεν έχουν πρόσβαση όσοι δεν ανήκουν στο Σώμα:
https://egreece.forumotion.com/t2430-impeachment#33097
Για τούτο, ανοίγω αυτό το θέμα στο κοινό forum, παραθέτοντας και σχετικό Π.Μ. που είχα στείλει προ διημέρου στον πρώτο επιλαχόντα των εκλογών, Archoss:

Chaos0 to Archoss | 2 days ago
Archoss, καλό ξημέρωμα
Έχοντας συναίσθηση της πικρίας σου και της πιθανότατης κούρασης σου, θέλω σαν άτομο να σε παρακαλέσω να επιδιώξεις τον επείγοντα επαναπατρισμό σου και την μέσω διαδικασίας Μομφής καθαίρεση του νυν προεδρεύοντος ατόμου πριν την λήξη της θητείας της Βουλής.
Σε καταλαβαίνω απόλυτα αν δεν επιθυμείς ο ίδιος να ηγηθείς της κατάστασης σε αυτούς τους καιρούς που δεν είναι τόσο δύσκολοι όσο μίζεροι.
Επειδή όμως είσαι ο μόνος που μπορεί να αναλάβει με βάση τους κανονισμούς (και με εχέγγυα σοβαρότητας), νομίζω πως είναι μια θυσία και μια ευθύνη που μας χρωστάς το να την αναλάβεις.
Αν στη συνέχεια δεν επιθυμείς να κρατήσεις ο ίδιος την διεύθυνση των επιχειρήσεων, μπορείς πάντοτε να εξουσιοδοτήσεις ως αρχιστράτηγο - ή όπως αλλιώς θα ήθελε να ονομαστεί - έναν συμπαίκτη εγνωσμένου κύρους και ικανότητας, που θα δήλωνε ότι μπορεί να αντεπεξέλθει στην αποστολή αυτή.
Σε ευχαριστώ για την προσοχή σου
Στέλιος Π.
Chaos0
Chaos0
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης


Back to top Go down

IMPEACHMENT Empty Re: IMPEACHMENT

Post by John TG Thu 23 Jun 2011 - 19:36

Την διεύθυνση των επιχειρήσεων την έχουν ήδη αναλάβει άτομα που δεν θέτουν προϋποθέσεις και ορους για να πολεμήσουν στα rw της Ελλάδας..Jag, Τάχο, Ανδρέας Bo.
Δεν χρειαζόμαστε πρόεδρο για να βαρέσουμε σε 1 rw!
Πιο χρήσιμο είναι το κλεμμένο stock σε αυτούς τους καιρούς από 1 πρόεδρο που δεν έχει κουμπάκια να πατάει!
John TG
John TG
Στρατηγός
Στρατηγός


Back to top Go down

IMPEACHMENT Empty Re: IMPEACHMENT

Post by arxaios Thu 23 Jun 2011 - 20:08

οτι και να πει ο οποιοσδηποτε εδω , δεν μετραει μια , οι βουλευτες εχουν το μαχαιρι κ το πεπονι κανουν οτι θελουν
arxaios
arxaios
Στρατάρχης
Στρατάρχης


Back to top Go down

IMPEACHMENT Empty Re: IMPEACHMENT

Post by thando Fri 24 Jun 2011 - 3:18

Δεν υπάρχει κλεμμένο στοκ. Το Στοκ ειναι απείραχτο και στο Μαρκετ. Μην λέτε αηδίες για να προκαλείτε εντυπώσεις, ακόμα μια φορα.

thando
Στρατάρχης
Στρατάρχης


Back to top Go down

IMPEACHMENT Empty Re: IMPEACHMENT

Post by John TG Fri 24 Jun 2011 - 13:32

Δεν είπα ότι είναι πειραγμένο και φαγωμένο..είπα ότι είναι ΚΛΕΜΜΕΝΟ!
Από την στιγμή που πολεμάμε σε RW και το stock ΔΕΝ είναι στα χερια του υπευθυνου που πρέπει να μοιράζει παροχές...τότε το stock θεωρείται ΚΛΕΜΜΕΝΟ!
John TG
John TG
Στρατηγός
Στρατηγός


Back to top Go down

IMPEACHMENT Empty Re: IMPEACHMENT

Post by Synatlas2 Fri 24 Jun 2011 - 14:18

Ακούστε λίγο. Ας είμαστε μέχρι ένα σημείο λογικοί σε 5 πράγματα.
Το νόμιμο είναι το οποιοδήποτε στοκ να περάσει στα χέρια της νόμιμα εκλεγμένης κυβέρνησης.
Ομως εντελώς προσωπικά το θέτω , εαν ήμουν Klaziades ή οποιοσδήποτε άλλος σε αυτήν την θέση, το πιό πιθανόν θα ήταν να έπραττα κατα τον ίδιο τρόπο.
Και εξηγώ.

Απο την πρώτη μέρα εκλογής του προέδρου , ζητούσα σε καθημερινή βάση ως απλο μέλος αυτής της κοινότητας μας, συγκεκριμένα πράγματα
-Δήλωση οτι στην παρούσα φάση δεν φεύγουμε απο την συμμαχία
-Καταδίκη των INCI
-μια απλή δήλωση ,έστω ενα απλό συγνώμη για όλα τα μέλη της κυβέρνησης που πολέμησαν εναντίων της Ελληνικής κοινότητας

Μέλη της κυβέρνησης έλεγαν οτι αυτά είναι αυτονόητα,λόγια τα οποία όμως έρχονταν σε πλήρη αντίθεση των πεπραγμένων.

Κανένα απο τα παραπάνω δεν ήρθε ποτέ ,παρά το γεγονός οτι επιθυμούσα να βοηθήσω και εγώ με τις όποιες δυνάμεις μου την νέα κυβέρνηση για το καλό της κοινότητας και μόνο.Kαι για αυτό έχω αποδείξεις

Θεωρώ λοιπόν οτι ναι μεν νόμιμο είναι το στόκ να περάσει στα χέρια της νέας κυβέρνησης, αλλά δίκαιο είναι οι κόποι και η εργασία τόσων να μήν περάσει σε χέρια PTOers,INCI και γενικότερων εχθρών της κοινότητας μας.

Ακόμα και αν δεν συντρέχει κανένας τετοιος φόβος, η ανοησία ή καλύτερα ο εγωισμός της νέας κυβέρνησης να μήν δεχθεί να βάλει σε χαρτί τα όπως αναφέρονται αυτονόητα ,την βγάζει ως συνένοχο των εξελίξεων και των γεγονότων.
Ας ηρεμούσε τότε την κοινότητα ,ας στεκόταν δίπλα της για να μην έχει προβήματα σήμερα.

Σύμφωνα με τα παραπάνω και συν το γεγονός οτι η τωρινή κυβέρνηση δεν προσπάθησε ,πέραν ψεύτικων προσπαθειων για να ρίξει στάχτη στα μάτια καθαρά για πολιτικάντικους λόγους, να βρεί την χρυσή τομή και να ενώσει την κοινότητα για την απελευθέρωση ,θεωρώ οτι το impeachment είναι ο καθαρότερος και μόνος δρόμος .

Δεν υπάρχουν αυτόκλητοι σωτήρες ,μόνο δικαιοσύνη .Και το δίκαιο είναι αυτό που συμβαίνει τώρα.
Και αυτό είναι αποτέλεσμα όχι της αλαζονείας των Μυρμιδόνων όπως πολύ γλαφυρά έλεγαν οι εναντιούντες , αλλά της γενικής συμπεριφοράς ,πράξεων, και γεγονότων που έκαψαν την κυβέρνηση πρίν κάν αναλάβει την εξουσία.
Σχόλια του τύπου δεν είμαι ηΕλληνας ,αλλά μόνο Ελληνας και μετά παίρνω το υπουργείο εξ/κων ,ή γεγονότα όπως τροφοδοτώ με υλικά εχθρούς μου και πολεμάω ενάντια στην κοινότητα και μετά παίρνω υπουργείο μόνο ενα γεγονός καταδυκνείουν. Οτι η EGreece ήταν κάτω απο καθεστώς PTO.
Κύριοι όπως στρωσατε ,θα ξαπλώσετε. Δεν σας φταίει κανείς άλλος παρα μόνο εσείς.




Synatlas2
Synatlas2
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης


Back to top Go down

IMPEACHMENT Empty Re: IMPEACHMENT

Post by stamgpap Fri 24 Jun 2011 - 14:53

game mechanics= Όσο δεν υπάρχει έστω και μία ελεύθερη περιοχή της eGreece δεν μπορούν να γίνουν αιτήσεις για ελληνικό CZ. Αν είχαμε μία ελεύθερη περιοχή δε θα κάναμε impeachment, αλλά εκλογές. Η κουβέντα δεν έχει νόημα.
stamgpap
stamgpap
Νεοσύλλεκτος
Νεοσύλλεκτος


Back to top Go down

IMPEACHMENT Empty Re: IMPEACHMENT

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum