eGreece | eRepublik community
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

polla kai diafora

+4
Tasos 1917
Thanasis_Klaras
vags
JakeGR
8 posters

Page 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Go down

polla kai diafora - Page 2 Empty Re: polla kai diafora

Post by Tasos 1917 Tue 20 Mar 2012 - 1:33

Επίσης η Αργεντινή μπορεί να επιβάλλει στην Παραγουάη τη μη ψήφιση ΝΕ. Όσο για την Κροατία δεν απειλείται καν από το Μεξικο για ΝΕ.

Τέλος καλό θα ήταν να μάθεις τον ακριβή ορισμό του ντρέιν και μετά να τον πεις!
Tasos 1917
Tasos 1917
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης


Back to top Go down

polla kai diafora - Page 2 Empty Re: polla kai diafora

Post by smokiie is back Tue 20 Mar 2012 - 1:48

An egw san giwrgos sevomoun sto 100% tin summaxia (eden), kai sto 100% tis summaxies tis egreece, kai den polemaga gia tous x, a, b logous kai se alles xwres, den tha epairna pote to mercenery medal, gt eimaste sxedon me olous summaxoi

Ara egw pou to pira eimai lathos.
posoi ellines den to exoun parei? elaxistoi
simainei kati auto gia tin summaxia? den nomizw..
smokiie is back
smokiie is back
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης


Back to top Go down

polla kai diafora - Page 2 Empty Re: polla kai diafora

Post by JakeGR Tue 20 Mar 2012 - 4:26

smokie profanos den anaferome se 10-20 kills gia to mercenary, alla se omadika kai sintonismena xtipimata . exei megali diafora.

taso xerome pou se peirazei to ifos mou kai oxi i vrisies pou DEN eriksa

alla de se peirazoun oi apeiles kai oi prokliseis tou klara.

edit: otan xtipiete ena rw kai anagkazeis tin croatia i tin argentini na rixei ekei kai oxi se kapia maxi pou itan pio sovari. tote ne onomazete drain.
JakeGR
JakeGR
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης


Back to top Go down

polla kai diafora - Page 2 Empty Re: polla kai diafora

Post by vags Tue 20 Mar 2012 - 9:44

JakeGR wrote:telos, de parousiazo tin logiki mou os tin pio sofi i tin kaliteri lisi. signomi pou kapious tous peirakse i diaforetiki apopsi ,tha prospathiso to 2-clicking mou xoris na epireaso tin megaliotita sas kai as kanete oti thelete. kai an thelei as mpei o thanasis na mou allaxei kamia xristopanagia giati tolmisa na po oust. o mi gi!

man, safws kai den parousiazeis th logikh sou ws thn pio sofh lush. alla entexna prospa8eis na meiwseis th logikh twn allwn. auto pou leme sfazontas me to vamvaki. kai oxi, kanenan den peirazei h diaforetikh apopsh, allwste gia na ginei dialogos xreiazontai duo toulaxiston apopseis. oute kapoioi 3afnika apekthsan ufos mias ntouzinas kardinaliwn. auto pou emena toulaxiston me peirazei einai h taktikh tou 'safws kai h gnwmh mou den einai h monh, alla h gnwmes twn allwn einai gia ta mpaza, epeidh einai upokrites kai epeidh varagan kata ths argentinhs'. kai to teleutaio apo kapoion pou exei varesei YPER kai oxi kata ths argentinhs.

kai gia na teleiwsw tis protaseis me to savoir vivre, ta oust, ta kwlopaida kai ta wtf kalo 8a einai na apofeugontai apo opou kai an proerxontai.

sta tou 8ematos, den nomizw oti o tasos leei kati paralogo. kanei ena safh diaxwrismo anamesa se sumferonta kai dikaiwmata. 3ekina apo mia arxh, oti ka8e xwra, akoma kai ex8rikh, dikaioutai na exei estw kai mia perioxh. e nai loipon, mpainei kai to fair play mesa! kai oxi, den me noiazei an oi alloi den 8a ekanan to idio gia thn eEllada, giati polu apla den mpainw sth logikh tou oti prepei na kanw o,ti kai o allos. auto, loipon, einai ena dikaiwma. otan to dikaiwma mias xwras ex8rikhs, den antivainei sto sumferon mias summaxikhs xwras (px h apeleu8erwsh mias perioxhs den ephreazei arnhtika ta bonus twn summaxwn) tote den uparxei logos na krateitai upodoulwmenh oloklhrh h xwra. kai de milame gia xwres opws polwnia 'h servia, milame gia mikres xwres pou den exoun th dunatothta na eleu8erw8oun apo mones tous.

kai nai, oi susxetismoi se auta ta 8emata den exoun alla3ei. to idio einai otan 3 xronia prin duo uperdunameis apeleu8erwnan mia xwra pou sthn ousia eixe mia xoufta paixtes, to idio einai kai twra.


vags
Δεκανέας
Δεκανέας


Back to top Go down

polla kai diafora - Page 2 Empty Re: polla kai diafora

Post by Orfeas Tsakalos Tue 20 Mar 2012 - 11:05

Δεν θα σχολιάσω κάτι επί του θέματος καθώς ο Tasos1917 με κάλυψε απόλυτα. JakeGR η διαφορετικότητα τον απόψεων είναι ευλογία, γι'αυτό έχει ενδιαφέρον και η RL αλλά και το erep.

Αν διαφωνείς με κάποιον, μη τον μειώνεις (ακόμα και αν θεωρείς την άποψή του αστεία), απλά πείσε τον θέτοντας τα επιχειρήματά σου με τρόπο. Όταν τον μειώνεις ο άλλος μένει στα ουστ και WTF και δεν κοιτάει καθόλου τα επιχειρήματά σου. Άρα επί της ουσίας έτσι μειώνεις την επιχειρηματολογία σου. Άσε που όσο δίκιο και να έχεις το χάνεις.

Orfeas Tsakalos
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης


Back to top Go down

polla kai diafora - Page 2 Empty Re: polla kai diafora

Post by Tasos 1917 Tue 20 Mar 2012 - 12:37

Πληφοριακά να σου πώ, μιας και θεωρώ ότι δεν έχω να πω τίποτα άλλο, ντρέιν νοείται μόνο για τη χώρα σου και όχι εναντίον άλλης έστω και σύμμαχης. drain dmg. Παράδειγμα. Είμαστε εμείς και οι Αιγύπτιοι υπό κατάληψη από τα Σκόπια. Ανοίγουμε rw εμείς σε ελληνική περιοχή και οι Αιγύπτιοι σε δικιά τους. Έχουμε όμως από κοινού στόχο να απελευθερώσουμε την δικιά μας περιοχή, αλλά γνωρίζουμε ότι αν εστιάσουμε μόνο στην δικιά μας μάχη δεν έχουμε τύχη. Τότε βαράνε και μερικοί υπέρ Αιγύπτου έτσι ώστε να αναγκαστούν να βαρέσουν και εκεί οι Σκοπιανοί και να διασπαστεί το dmg τους. Αυτό το dmg που κάναμε εμείς στο rw της Αιγύπτου το λέμε drain damage. Είναι μια πολλή διαδομένη στρατηγική. (Πηγή χρήσιμα Νέα, σε άρθρο που υπερψήφισες κιόλας!)

Αν θες να σχολιάσεις την ουσία τωρα των λεγομένων μου κάντο σε παρακαλώ και να μη με λες υποκριτή που ασχολούμαι με τα κοινά.

Πες μου, αφού μια περιοχή δεν επηρεάζει τα μπονους της Αργεντινής, και ακόμα και το ΝΕ αποκλείεται αν θέλει η ίδια, ΓΙΑΤΙ να τη κρατά υποδουλωμένη;

Jake με πειράζει το ύφος σου (τα WtF, τα υποκριτικό να ασχολείσαι με τα κοινά κ.α) γιατί απευθύνεται σε μένα και όχι μόνο. Δεν θα απολογηθώ για κανέναν άλλο.
Tasos 1917
Tasos 1917
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης


Back to top Go down

polla kai diafora - Page 2 Empty Re: polla kai diafora

Post by mixail95 Tue 20 Mar 2012 - 13:52

Μετά από την διδαχή πολιτισμού,ας πω και εγώ κάτι(παρεμπιπτόντως δεν έχω βαρέσει ποτέ εναντίον της συμμαχίας πλην του mercenary)

Τους Αργεντίνους γιατί δεν τους ρωτάμε?Πάντως εγώ συμφωνώ με τάσο σε όλα(πώς λέμε το ναι σε όλα,αυτό Razz )
mixail95
mixail95
Δεκανέας
Δεκανέας


Back to top Go down

polla kai diafora - Page 2 Empty Re: polla kai diafora

Post by Titus Fox Tue 20 Mar 2012 - 14:16

Θα σταθώ μόνο στο αυτονόητο γεγονός...

Η Αργεντινή είναι στην ίδια συμμαχία με την Ελλάδα

Η Παραγουάη και οι λοιπές πλην της Βραζιλίας χώρες της Νοτίου Αμερικής δεν ανήκουν στην ίδια συμμαχία με εμάς.

Η Αργεντινή καλώς ή κακώς θέλει να έχει κατακτημένες τα εδάφη τα οποία επιθυμεί. Απ'την στιγμή που και εμείς έχουμε εδάφη της Αιγύπτου και της Σαουδικής Αραβίας δεν μπορούμε να κάνουμε μαθήματα ελευθερίας στην Αργεντινή.

Το αν θέλει ή όχι η Αργεντινή να κρατάει τα εδάφη των χωρών αυτών δεν είναι δικό μας ζήτημα ούτε και μας πέφτει λόγος, για του λόγου το αληθές και εκείνη μπορεί να νιώσουν την ανάγκη να απελευθερώσουν την Αίγυπτο γιατί πιστεύουν πως αρκετά τους κρατήσαμε.

Οποιαδήποτε απόπειρα να ελευθερώσει ελληνικό ή/και συμμαχικό unit περιοχή της Αργεντινής ή/και άλλης συμμαχικής χώρας χωρίς να συντρέχει κάποιος λόγος και εν αγνοία της χώρας που κατέχει εδάφη είναι ενέργεια ΚΑΤΑ συμμαχικής χώρας.

Υ.Γ Δεν θα σταθώ στο συντονισμένο drain που έγινε στο Μεξικό αλλά επισημαίνω για άλλη μια φορά πως αντίστοιχη απόπειρα με συμμετοχή και με τις ευλογίες αξιωματούχων της Ελλάδας μόνο τις σχέσεις μας με την EDEN δεν βελτιώνει σε καιρό κρίσης της συμμαχίας
Titus Fox
Titus Fox
Λοχαγός
Λοχαγός


Back to top Go down

polla kai diafora - Page 2 Empty Re: polla kai diafora

Post by Tasos 1917 Tue 20 Mar 2012 - 15:40

Titus Fox wrote:Η Αργεντινή καλώς ή κακώς θέλει να έχει κατακτημένες τα εδάφη τα οποία επιθυμεί. Απ'την στιγμή που και εμείς έχουμε εδάφη της Αιγύπτου και της Σαουδικής Αραβίας δεν μπορούμε να κάνουμε μαθήματα ελευθερίας στην Αργεντινή.

Ας ξανα επανέλθω γιατί μάλλον μιλάω δυσνόητα. Η Αργεντινή να έχει ό,τι έδαφος θέλει. Δεν μπορώ όμως να μη σχολιάσω την άδικη πρακτική της να εξαφανίζει κοινότητες επειδή έτσι γουστάρει! Απέναντι στην δυνατότητα της αυτή, θεωρώ σπουδαιότερο το ΔΙΚΑΙΩΜΑ της κάθε χώρας να έχει έστω μία μικρή περιοχή(αδιάφορου κιόλας μπόνους) για να παίξει όπως φρονεί αυτή. Είναι χώρες με ελαχιστότατο damage. Γι αυτό είναι Ουδέτερες ή προ-ΟΝΕ (δηλαδή κλασμένες από την ίδια της ΟΝΕ). Η Αργεντινή μορεί να απαιτήσει από την Παραγουάη να μην της κάνει ποτέ ΝΕ, αλλιώς θα την ξανα κατακτήσει. Ξανα λέω οτι οι Σαουδάραβες μόνοι τους μας είπαν καθίστε (όποτε θέλανε κάποια περιοχή για να παίξουν την παραχωρούσαμε) και οι Αιγύπτιοι ΔΕΝ είναι Αιγύπτιοι. Είναι σκοπιανοι! Απλα είναι τα ράγματα(για να χρησιμοποιησω μια φράση του φίλου μου του Jake). Δεν είπα να της κάνουμε κανέναν μάθημα. Είπα ομως ότι καλό θα ήταν η ΕΔΕΝ να ξανα προβάλλει τις αξίες της αδελφότητας και του δίκαιου παιχνιδιού που κάποτε υποστήριζε. Να αποδοκιμάζει την ΟΝΕ-ποίηση της από κάποιες χώρες.

Titus Fox wrote:Οποιαδήποτε απόπειρα να ελευθερώσει ελληνικό ή/και συμμαχικό unit περιοχή της Αργεντινής ή/και άλλης συμμαχικής χώρας χωρίς να συντρέχει κάποιος λόγος και εν αγνοία της χώρας που κατέχει εδάφη είναι ενέργεια ΚΑΤΑ συμμαχικής χώρας.

Το Unit στο οποίο εσύ ανεφέρεσαι και στο οποίο είμαι μέλος, δεν είναι ΟΥΤΕ ελληνικό, ΟΥΤΕ συμμαχικό. Είναι ένα διεθνές Unit(με έλληνες αλλά όχι μόνο) που βαράει ανεξαρτήτως συμμαχιών. Βοηθά χώρες ΜΙΚΡΕΣ, ΥΠΟΔΟΥΛΩΜΕΝΕΣ και ανήμπορες να υπερασπιστούν τον εαυτό τους απέναντι στους μεγάλους της κάθε ηπείρου. Δεν είναι χώρες PTO, ούτε θέλουν να ελευθερωθούν για να γίνουν οι χαλίφηδες στη θέση των χαλίφηδων. Έχουν ελάχιστο damage και καιρό προσπαθούν να ελευθερώσουν μία περιοχή για να παίξουν. Όσες φορες παρακάλεσαν την Αργεντινή και τη κάθε Αργεντινή εισέπρατταν ένα μεγαλειώδες ΌΧΙ!(αυτό πάει στο αν ήξερε η συμμαχη χώρα ή όχι τί κακό θα την έβρισκε). Είναι δικαίωμα της Αργεντινής να συμπεριφέρεται όπως θέλει. Αλλά είναι και δικαίωμά μου να κατακρίνω τη στάση της, είτε ως χώρα είτε ως MU, είτε και ως συμμαχία. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί στεκόμαστε αρνητικοί στη καθιέρωση κανόνων δίκαιου παιχνιδιού. Εμάς μας άρεσε όταν ήμασταν υπό κατοχή στα σκόπια και παρακαλούσαμε να μας αφήσουνε μία περιοχή ελεύθερη για να παίξουμε και εκείνοι λέγαν όχι; Φυσικά και δεν μας άρεσε. Και φυσικά οι σκοπιανοί δεν ήθελαν να μας αφήσουν κάποια περιοχή γιατί ήμασταν ένας δυνατός αντίπαλος που θα τους έκανε ζημιά. Η Παραγουάη και το Περού που δεν είναι κάτι για τον οποιδήποτε, ποιόν πειράζει;

Titus Fox wrote:Υ.Γ Δεν θα σταθώ στο συντονισμένο drain που έγινε στο Μεξικό αλλά επισημαίνω για άλλη μια φορά πως αντίστοιχη απόπειρα με συμμετοχή και με τις ευλογίες αξιωματούχων της Ελλάδας μόνο τις σχέσεις μας με την EDEN δεν βελτιώνει σε καιρό κρίσης της συμμαχίας

Δεν ξέρω σε ποιές ευλογίες αναφέρεσαι και δεν με αφορά. Την κρίση στην συμμαχία δεν την φέρνει όμως η λογική του δίκαιου παιχνιδιού αλλά η ολοκληρωτική λογική που τείνει να αγκαλιάζει η ΕΔΕΝ. Τη λογική δηλαδή της ΟΝΕ. Η λογική του μίσους, της εκδίκησης και του ολοκληρωτικού σβησίματος. Αλλά αυτό συμβαίνει όταν δεν σέβεσαι τα πιο απλά αλλά συνάμα και τα πιο ουσιώδη δικαιώματα. Είναι αστείο να λες ότι η Ελλάδα δυσχαιραίνει τη θέση της στην ΕΔΕΝ επειδή ένα διεθνες Unit βαράει κατά της συμμαχίας ή και υπέρ της.

ΥΓ. Τόσες μέρες οι Βούλγαροι βαρούν εναντίον μας στο Μεξικό. Μία ΧΩΡΑ και όχι ένα MU. Η συμπεριφορά της δε περιγράφεται. Γιατί; Γιατί πια έχει καταντήσει ΟΝΕ(για άλλη μια φορά). Αυτό φέρνει τη κρίση στην συμμαχία και τίποτα άλλο.
Tasos 1917
Tasos 1917
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης


Back to top Go down

polla kai diafora - Page 2 Empty Re: polla kai diafora

Post by Titus Fox Tue 20 Mar 2012 - 16:52

Το ότι οι Βούλγαροι είναι ουσιαστικά εδώ και πολλές μέρες εκτός EDEN με τις πράξεις τους είναι πιστεύω γνωστό σε όλους και δεν, τουλάχιστον έτσι θέλω να πιστεύω, τρέφει κανείς αυταπάτες γι'αυτό.

Δεν αναφέρθηκα σε κανένα unit συγκεκριμένα και δεν μπορώ να καταλάβω τον λόγο που αναφέρεις το unit στο οποίο ανήκεις καθώς είναι γνωστό ήδη εδώ και καιρό ποιο καταστατικό ακολουθεί. Γι'αυτό και γράφω ελληνικό ή/και συμμαχικό.

Το θέμα δεν είναι πως δεν καταλαβαίνω τι γράφεις, μια χαρά είναι και η γραφή σου και η αντιληπτική μου ικανότητα ελπίζω Razz, είναι πως εσύ αρνείσαι να δεις το απλό γεγονός:

Η Αργεντινή είναι σύμμαχος χώρα, η Ελλάδα είναι σύμμαχος της Αργεντινής, σε εσωτερικές υποθέσεις της Αργεντινής δεν πέφτει κανένας λόγος στην Ελλάδα τι κάνει η Αργεντινή.

Το δικαίωμα κάθε χώρα να έχει περιοχές και κοινοβούλιο είναι αυτονόητο. Ωστόσο δεν μπορούμε ως χώρα να επιβάλουμε το τι είναι δίκαιο και το τι δεν είναι σε μια κατάσταση όπως αυτή. Εάν η Αργεντινή θέλει να παίξει το παιχνίδι της έτσι ας το παίξει, απ'την στιγμή που είμαστε σύμμαχοι με αυτούς ούτε έχουμε το δικαίωμα να τους πούμε πως θα παίξουν το παιχνίδι τους ούτε να τους το επιβάλουμε.

Είναι επίσης δικαίωμα σου να κατακρίνεις την στάση αυτή της Αργεντινής με όποια κριτήρια επιθυμείς, αλλά απ'την στιγμή που είσαι αξιωματούχος της βουλής θα πρέπει και να αναλογιστείς πως και μεγαλύτερο αντίκτυπο, όποιο και αν είναι, λόγω της επίσημης θέσης σου.

Υ.Γ Προσωπικά για μένα οι Βούλγαροι μπορούν να παίξουν όποιο παιχνίδι θέλουν, θεμιτό ή μη. Ωστόσο όπως και σε πολλούς άλλους μου φαίνεται περίεργο να έχουμε αξιωματούχους της Ελλάδας οι οποίοι ενώ είναι γνωστή η επίσημη θέση της στο θέμα αυτό, χτυπούν ενάντια σε συμμαχική χώρα. Στις προτεραιότητες νομίζω πρώτα έρχεται η χώρα και μετά η στρατιωτική ομάδα.
Titus Fox
Titus Fox
Λοχαγός
Λοχαγός


Back to top Go down

polla kai diafora - Page 2 Empty Re: polla kai diafora

Post by JakeGR Tue 20 Mar 2012 - 16:59

exei plaka na sxoliozete to diko mou ifos kai auta pou egrapse o klaras ta kanete gargara, toso paropides re pedia!

taso otan anagkazeis na figei dmg apo tin argentini kai tin croatia gia na iperaspisei ena rw pou varas sintonismena anapoda. tote legete drain

oso gia to mu pou les, tha sou paratheso apantisi . pou ta grafei xoris stilaki, ifos,wtf, pou toso poli sas peiraksan..

"Αλλά σύντροφοι θέλω να πω την άποψη μου και να με συγχωράτε. Δεν γίνεται οι περισσότεροι από εσάς να είστε μέλη της libertad, να βαράτε σε orders που δεν είναι τα ελληνικά, αλλά πολλοί από εσάς να εκφέρεται άποψη σε κάθε “πατάτα” της ελληνικής κυβέρνησης! Με συγχωρείτε αλλά έτσι είναι! Θα μου πείτε : “έχει σημασία ποιος καταγγέλλει? Η’ αν αυτά που καταγγέλλει είναι αλήθεια?” Για μένα έχουν σημασία και τα δυο! Αυτός που καταγγέλλει πρέπει να έχει παλέψει για να αποτρέψει την “πατάτα” της κάθε ελληνικής κυβέρνησης. Και προφανώς ο πρόεδρος δεν θα παρακαλέσει και δεν θα στείλει pm σε καμιά μονάδα να πολεμήσει για τα συμφέροντα της Ελλάδας. Όποιος θέλει πολεμάει υπέρ της Ελλάδας. Και ούτε θα σας χειροκροτήσουν αν βαρέσετε σε κάποια μάχη υπέρ της Ελλάδας. Το μόνο σίγουρο είναι ότι τουλάχιστον δεν θα απολογηθεί σε μέλη μονάδας που δεν βαράει στα ελληνικά BO. Π.χ. εγώ είμαι Ισραηλινός και βαράω σε ισραηλινά BO. Θα ζητήσω ποτέ από τον Έλληνα πρόεδρο να απολογηθεί για τα λάθη της διακυβέρνησης του? ΠΟΤΕ!"

as sinexisoun oi ipoikrites kai oi kolotoumpes na grafoun.

ena pitsiriki pou pezei farmville by Thanasis_Klaras
JakeGR
JakeGR
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης


Back to top Go down

polla kai diafora - Page 2 Empty Re: polla kai diafora

Post by vags Tue 20 Mar 2012 - 17:17

parapanw eixa sxoliasei: "kai gia na teleiwsw tis protaseis me to savoir vivre, ta oust, ta kwlopaida kai ta wtf kalo 8a einai na apofeugontai apo opou kai an proerxontai. "
poso pio liana na to kanw? re paidia, ta diavazete ta sxolia oloklhra 'h mono kommatia kai apantame merikws?

"as sinexisoun oi ipoikrites kai oi kolotoumpes na grafoun." grafw ki egw pou den exw varesei kontra. me pairnei ki emena h mpala tou upokrith kai tou kwlotoumpa?

auto pou vlepw einai oti 3ekinhse apo th voulh ena topic gia to pws vlepoume tis kinhseis ths summaxias. wraia mexri edw. e kai apo tis kinhseis ths summaxias, pws katalh3ame 3ana mana se libertad, ellhnometra ("esu xtupouses anapoda, den exeis to dikaiwma na milas" -NAI auto afhnetai (3o proswpo plh8untikou, mias kai einai pagia taktikh arketwn) na ennoh8ei, 3eroume kai diavazoume) kai ton orismo twn drain enas admin 3erei

vags
Δεκανέας
Δεκανέας


Back to top Go down

polla kai diafora - Page 2 Empty Re: polla kai diafora

Post by Tasos 1917 Tue 20 Mar 2012 - 17:37

Δεν είπα ποτέ ότι η Ελλάδα, ως Ελλάδα πρέπει να παρέμβει στα εσωτερικά του οποιδήποτε συμμάχου. Αν είναι δυνατόν. Η ΕΔΕΝ όμως μπορεί να πει σε μία χώρα, "Αυτοί είναι οι κανόνες μου, μ' αυτούς παίζω". Τις περιοχές της η Αργεντινή της έχει λόγω συμμαχιών και αυτή ( ΤΕΔΕΝ) μπορεί να της πει τα περι δίκαιου παιχνιδιού. Γι αυτό ναι μεν η Ελλάδα δεν μπορεί να παρέμβει αλλά η συμμαχία ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ να της πει "παίξε όπως θες, αλλά σεβάσου δύο πραματάκια"

Τη στιγμή που μιλάμε τα Σκόπια την Πέφτουν στον "ετερο" Καππαδόκη, τη Βραζιλία. Σ' αυτή τη δύσκολη φάση δεν θα ήταν πιο καλό οι μικρές χώρες που θα είχαν μία περιοχή, να βοηθήσουν τον γίγαντα (εκτιμώντας τη στάση τους και προσφέροντας το λιγοστό damage τους γι αυτούςWink . Έτσι χτίζονται οι αδελφότητες. Τώρα η ΟΝΕ φαντάζει γι αυτούς ως απελευθερωτής. Είναι αδιέξοδη η λογική της Αργεντινής και της Βραζιλίας.

Μίλησα για το Unit μου γιατί αυτό με αφορα. Για τ' άλλα δεν μπορώ να πάρω θέση και δεν μ' αφορούν.

Στο θέμα του αξιωματούχου δεν το έπιασα αμέσως γιατί, δεν με φαντάστηκα ποτέ έτσι... Όσο ήμουν βουλευτής δεν χτύπησα ποτέ εναντίον της Ελλάδας. Κι αυτό γιατί δεν υπήρχε ΚΑΜΙΑ σοβαρή μάχη για κεινη. Χτύπησα εναντίον συμμάχου της Ελλάδας, σε εναν απελευθερωτικό πόλεμο, ασήμαντο για κεινη και για περιοχή ανευ ιδιαίτερου μπόνους. Τους λόγους τους αναφέρω πιο πάνω.

Δικιά μου (μα εντελώς δικιά μου) προταιρεότητα είναι η δικαιοσύνη. Και στη πραγματικότητα αλλά και στο παιχνίδι. Μετά όλα τ' άλλα. Μπορεί να με πεις ιδεαλιστή αλλά εγώ αυτό πιστεύω. Γι αυτό δεν μπορώ να ενστερνιστώ τη λογική "Είναι σύμμαχοι, έτσι παίζουν, τί να κάνω;" Αφού δεν μ' αρέσει η στάση τους, θα πάω στην ΤΕΔΕΝ και θα πώ "ήρθε η ώρα να θυμηθούμε τί κάναμε από ιδρύσεως μας και να το επαναφέρουμε". Η Ιδέα του πόσο damage έχει η μία χώρα για να τη δεχτούμε, ή πάμε να τους σβήσουμε όλους, είναι της ΟΝΕ και δεν μ' εκφράζει. Αν σ' εκφράζει, no problem.
Tasos 1917
Tasos 1917
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης


Back to top Go down

polla kai diafora - Page 2 Empty Re: polla kai diafora

Post by Tasos 1917 Tue 20 Mar 2012 - 17:41

το παραπάνω μηνυμα πάει στον Φοξ. Τζέικ ποιός το έγραψε αυτό που μου πόσταρες;
Tasos 1917
Tasos 1917
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης


Back to top Go down

polla kai diafora - Page 2 Empty Re: polla kai diafora

Post by Tasos 1917 Tue 20 Mar 2012 - 18:08

Μέχρι να μου πεις απαντώ:

Η Λιμπερτάδ, είναι μία διεθνής στρατιωτική ομάδα που πολεμά ΣΥΧΝΟΤΑΤΑ και για Ελλάδα.

Το γιατί ενώ ανήκω στη Λιμπερταδ, αυτό μου αφαιρεί το δικαίωμα να μη σχολιάσω την κάθε πατάτα δεν καταλαβαίνω. Πάντα είμαι εκεί για να προσπαθήσω να αποτρέψω τις πατάτες της ελληνικής κυβέρνησης (μη ξεχνάς ότι είμαι αξιωματούχος κατά τον Φοξ!!!!!!). Να σου θυμήσω ότι το 99 τοις εκατό των μελών της Λιμπερταδ ανήκαν στο στρατιωτικό σκέλος του LSP, που έδινε ομηρικές μάχες σε ΑΝΤΙΣΤΑΣΙΑΚΟΥΣ πολέμους της Ελλάδας. Τώρα που η Ελλάδα είναι μια πανίσχυρη χώρα, είναι πεποίθησή μας, να βοηθούμε μικρές χώρες ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΩΣ συμμαχίας. Είπαμε και πριν ότι οι λόγοι δεν σε καλύπτουν. Τί να κάνουμε...Υπάρχουν όμως κι αυτοι που νοιάζονται για την ελευθερία του κάθε μικρού βολιβιανού, χωρίς να είναι βολιβιανοί. Αυτό σημαίνει Αλληλεγγύη. Και είναι ιδέα καθολική που δεν αναγνωρίζει σύνορα, ράτσες και φυλές.

Επιλέγεις να μας χαρακτηρίζεις και να μας προσβάλλεις. Δεν πρόκεται να σου δώσω καμία σημασία. Προσπαθησε να γίνεις ένα καλο τρολλ. Εγώ έχω γνώμη και θα την λέω. Αν αυτό δεν σ' αρέσει μπορώ να πάω κατά μακρόνησο. Και λόγω εσού αλλά και λόγω αυτού του Δημοκρατικότατου κυρίου που το έγραψε αυτό το ποστ. (τανκαρεις για την Ελλάδα; Είσαι πατριώτης και μπορείς να μιλάς. Δεν είσαι, τουμπεκι και στην φωλιά σου!)

ΥΓ. Οι πρόεδροι πάντα καλούν τα military units και δίνουν και παροχές. Πληροφοριακά για να το ξέρεις.
Tasos 1917
Tasos 1917
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης


Back to top Go down

polla kai diafora - Page 2 Empty Re: polla kai diafora

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum