eGreece | eRepublik community
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ρε παιδιά τι γίνεται εδώ?

5 posters

Go down

Ρε παιδιά τι γίνεται εδώ? Empty Ρε παιδιά τι γίνεται εδώ?

Post by Ateliotos Sat 5 Jan 2013 - 8:42

Καλημέρα σε όλους,

Ateliotos
Ateliotos
Δεκανέας
Δεκανέας


Back to top Go down

Ρε παιδιά τι γίνεται εδώ? Empty Re: Ρε παιδιά τι γίνεται εδώ?

Post by Babis Tsig Sat 5 Jan 2013 - 9:10

Καλημέρα Ηλία ,

Δεν θέλω να απελπίζεσαι είσαι νέος παίχτης κι έχεις πολλά να δεις και να μάθεις.
Όλα είνια θέμα συμμαχίας και συντονοσμού. Ρίξε μια ματιά κι εδώ
http://www.erepublik.com/en/article/mpp-vs-mpp-2187658/1/20 θα βγάλεις κάποια συμπεράσματα.
Και μια συμβουλή αν μου επιτρέπεις. - Μην σπαταλάς τα χρήματα σου στο παιχνίδι αξιοποίησε τα στην πραγματική σου ζωή σε άλλες δραστηριότητες ή ανάγκες σου. (τώρα είδα την ηλικία σου οπότε άσχετο). Ποτέ δεν θα βγείς πρώτος ή ανάμεσα στους πρώτους (στο rank). Θέλει υπομονή και επιμονή το πράγμα. Εδώ είμαστε ,γιατί είμαστε Έλληνες πονάμε την πατρίδα μας και θα δίναμε τα πάντα όπως και στην πραγματική ζωή άσχετα απο τους πολιτικούς μας. Στο παιχνίδι οι ανώτατοι άρχοντες , τα MU ξέρουν κατα που πρέπει να πάμε και με ποιον τρόπο. Γι'αυτό πρέπει να υπακούμε -και θα έρθει η σειρά μας

Καλημέρα και καλή χρονιά
Babis Tsig
Babis Tsig
Λοχαγός
Λοχαγός


Back to top Go down

Ρε παιδιά τι γίνεται εδώ? Empty Re: Ρε παιδιά τι γίνεται εδώ?

Post by Ateliotos Sat 5 Jan 2013 - 13:17


Γειά σου Μπάμπη.

Βασικά μπήκα να κάνω ένα ποστ το οποίο το έβγαλα και έμεινε μόνο το καλημέρα γιατί είδα ότι υπάρχει και άλλο forum και ήθελα να δω εκεί τι γίνεται πριν πω οτιδήποτε αλλά μάλλον θα το κάνω τελικά. Και συμπληρώνω λοιπόν το πρώτο ποστ που έκανα με αντιγραφή από το αρχείο κειμένου που το έβαλα το πρωί:


Καλημέρα σε όλους,

γιατί η δική μου δεν ξεκίνησε καλά. Ξυπνάω σήμερα το πρωί και βλέπω ημερήσια διαταγή για Κρήτη.. Εχθές είχα σκάσει βλέποντας κάποιους Έλληνες η δεν ξέρω ποιους να πολεμάνε Κρήτη να κερδίζουν οριακά και εμείς οι Πελασγοί και δεν ξέρω ποιοι άλλοι ,να έχουμε DO όλη μέρα στην ougganda,tanganika η δεν ξέρω εγώ που... Ε, λέω θα είναι κάποια πολιτική της Κυβέρνησης.... και ξυπνάω τώρα και βλέπω DO Κρήτη?
Εν τω μεταξύ βλέποντας την κατάσταση της Ελλάδας σε αυτά τα μαύρα χάλια είπα ο κακομοίρης να κάνω ένα post για κανένα νέο παίκτη... ΠΟΥ ΠΑΣ ΡΕ ΛΙΑΚΟ ΞΥΠΟΛΥΤΟΣ ΣΤΑ ΑΓΓΟΥΡΙΑ???? μην σας πω τα σχόλια παλιών παικτών που το παράτησαν.... και :

Είμαι 30 μέρες σε αυτό το παιχνίδι έχω βάλει καμιά 150αριά Ευρουλάκια τα οποία μάλλον θα πάνε χαράμι....Άλλος ένας οίκος ανοχής της Ελληνικής κοινότητας όπως γίνεται παντού όταν πρέπει να συνεργαστούμε σε κάτι.
Δικαιολογίες θα γραφούν πολλές από κάτω όπως υποψιάζομαι (αν παραμείνει το πόστ, (το λέω λόγω εμπειρίας)) αλλά μην κάνετε τον κόπο.. ?

Πολλά ακόμα έχω να πω αλλά βαρέθηκα να ασχολούμαι με τις παπ***** του κάθε ενός που άλλα θα γράφει, άλλα θα εννοεί και άλλα θα κάνει..


Καλή σας μέρα.

Ηλίας
Ateliotos
Ateliotos
Δεκανέας
Δεκανέας


Back to top Go down

Ρε παιδιά τι γίνεται εδώ? Empty Re: Ρε παιδιά τι γίνεται εδώ?

Post by CRIS 99 Sat 5 Jan 2013 - 14:03

καλημερα και απο εμενα αδερφε.Κανε υπομονη,ροδα ειναι κ γυριζει.Μια τους κατακτουμε εμεις,μια ,αυτοι.
Εχεις να δεις πολλα.
Εκ πειρας ,ενας παικτης 1080 ημερων με περισσοτερα ευροπουλα σπαταλημενα Razz
CRIS 99
CRIS 99
Στρατηγός
Στρατηγός


Back to top Go down

Ρε παιδιά τι γίνεται εδώ? Empty Re: Ρε παιδιά τι γίνεται εδώ?

Post by jimkats1 Sat 5 Jan 2013 - 14:11

Εγώ ποτέ δεν κατάλαβα την λογική κάποιων, με το που μπαίνουν σε ένα παιχνίδι, σε μια τέτοια δύσκολη οικονομική περίοδο για όλο τον κόσμο, να βάζει λεφτά πριν καν δει αν αξίζει το παιχνίδι. Δηλαδή, την μια λέτε δεν έχουμε λεφτά δεν υπάρχουν δουλειές και την άλλη δίνετε ένα σωρό λεφτά είτε για ποτά/μπύρες για να ξεσκάσετε από τα προβλήματα της καθημερινότητας είτε βάζετε λεφτά σε διαδικτυακά παιχνίδια πριν καν δείτε αν όντως αξίζει το παιχνίδι και εάν είστε σίγουρος ότι θα συνεχίσετε να το παίζετε. Αν ήταν όλοι μας να συμπεριφερόμαστε έτσι, πραγματικά δεν θα έμενε χρήμα στις τσέπες μας. Γι'αυτό λοιπόν, πρέπει όλοι μας να κάνουμε όσο το δυνατόν περισσότερη οικονομία, να παίρνουμε μόνο τα απαραίτητα (ψώνια) και να δίνουμε λεφτά μόνο εκεί που πραγματικά το χρειαζόμαστε. Και όταν σταματήσουν όλα αυτά, γιατί κάποια στιγμή θα βγούμε από την κρίση, αλλά ο τρόπος άγνωστος, τότε θα μπορούμε να μην έχουμε φόβο κατανάλωσης των χρημάτων.
jimkats1
jimkats1
Στρατηγός
Στρατηγός


Back to top Go down

Ρε παιδιά τι γίνεται εδώ? Empty Re: Ρε παιδιά τι γίνεται εδώ?

Post by Ateliotos Sat 5 Jan 2013 - 14:30

jimkats1 wrote:Εγώ ποτέ δεν κατάλαβα την λογική κάποιων, με το που μπαίνουν σε ένα παιχνίδι, σε μια τέτοια δύσκολη οικονομική περίοδο για όλο τον κόσμο, να βάζει λεφτά πριν καν δει αν αξίζει το παιχνίδι. Δηλαδή, την μια λέτε δεν έχουμε λεφτά δεν υπάρχουν δουλειές και την άλλη δίνετε ένα σωρό λεφτά είτε για ποτά/μπύρες για να ξεσκάσετε από τα προβλήματα της καθημερινότητας είτε βάζετε λεφτά σε διαδικτυακά παιχνίδια πριν καν δείτε αν όντως αξίζει το παιχνίδι και εάν είστε σίγουρος ότι θα συνεχίσετε να το παίζετε. Αν ήταν όλοι μας να συμπεριφερόμαστε έτσι, πραγματικά δεν θα έμενε χρήμα στις τσέπες μας. Γι'αυτό λοιπόν, πρέπει όλοι μας να κάνουμε όσο το δυνατόν περισσότερη οικονομία, να παίρνουμε μόνο τα απαραίτητα (ψώνια) και να δίνουμε λεφτά μόνο εκεί που πραγματικά το χρειαζόμαστε. Και όταν σταματήσουν όλα αυτά, γιατί κάποια στιγμή θα βγούμε από την κρίση, αλλά ο τρόπος άγνωστος, τότε θα μπορούμε να μην έχουμε φόβο κατανάλωσης των χρημάτων.

Μεγάλε άσε να κάνω εγώ κουμάντο στην τσέπη μου και εσύ στην δικιά σου.... άμα σου ζητήσω δανεικά τότε έλα να μου πεις....
Ateliotos
Ateliotos
Δεκανέας
Δεκανέας


Back to top Go down

Ρε παιδιά τι γίνεται εδώ? Empty Re: Ρε παιδιά τι γίνεται εδώ?

Post by jimkats1 Sat 5 Jan 2013 - 15:38

Είμαι ο Παπακωνσταντίνου και τον κόσμο γυρεύω για λεφτά, φόρους και χαράτσια.
jimkats1
jimkats1
Στρατηγός
Στρατηγός


Back to top Go down

Ρε παιδιά τι γίνεται εδώ? Empty Re: Ρε παιδιά τι γίνεται εδώ?

Post by CRIS 99 Sun 6 Jan 2013 - 1:55

jimkats1 ,,ηθελες να τα ακουσεις Razz Razz
CRIS 99
CRIS 99
Στρατηγός
Στρατηγός


Back to top Go down

Ρε παιδιά τι γίνεται εδώ? Empty Re: Ρε παιδιά τι γίνεται εδώ?

Post by jimkats1 Sun 6 Jan 2013 - 2:24

Ναι, έτσι είναι οι επίτιμοι, όλα τα δέχονται, τίποτα δεν αφήνουν στο πέρασμα τους. Razz.
jimkats1
jimkats1
Στρατηγός
Στρατηγός


Back to top Go down

Ρε παιδιά τι γίνεται εδώ? Empty Re: Ρε παιδιά τι γίνεται εδώ?

Post by Ateliotos Mon 7 Jan 2013 - 2:25

Ωχ..την κάτσαμε...Φράγκο δεν θα δούμε μέσα στο παιχνίδι... Άντε να του πεις ότι λεφτά υπάρχουν .....
Ateliotos
Ateliotos
Δεκανέας
Δεκανέας


Back to top Go down

Ρε παιδιά τι γίνεται εδώ? Empty Re: Ρε παιδιά τι γίνεται εδώ?

Post by Mparkos Fri 11 Jan 2013 - 20:06

CRIS 99 wrote: jimkats1 ,,ηθελες να τα ακουσεις Razz Razz

Χαλάρωσε Μήτσε... Razz
Έκαστος στην τσέπη του...
Mparkos
Mparkos
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης


Back to top Go down

Ρε παιδιά τι γίνεται εδώ? Empty Re: Ρε παιδιά τι γίνεται εδώ?

Post by jimkats1 Fri 11 Jan 2013 - 20:56

Mparkos wrote:
CRIS 99 wrote: jimkats1 ,,ηθελες να τα ακουσεις Razz Razz

Χαλάρωσε Μήτσε... Razz
Έκαστος στην τσέπη του...
Da fug?
jimkats1
jimkats1
Στρατηγός
Στρατηγός


Back to top Go down

Ρε παιδιά τι γίνεται εδώ? Empty Re: Ρε παιδιά τι γίνεται εδώ?

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum