eGreece | eRepublik community
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ποντοι Ποινης στον GX99

+2
Epimitheis
DimAth
6 posters

Page 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Ποντοι Ποινης στον GX99 Empty Ποντοι Ποινης στον GX99

Post by Guest Tue 31 Dec 2013 - 1:18

Αρθρο

Θα ηθελα να ζητησω στην Διαχειριση να πει με ποιον τροπο μπορει καποιος να αλλαξει μονος του το 'Ονομα' στο φορουμ.

Και μετα να απαντησει ο ΕΝΑΣ διαχειριστης γιατι ΕΔΩΣΕ ποντους ποινης σε εναν ΠΑΙΧΤΗΣ τον GX99 link in game που του ζητησε προσβαση και σε προσωπικο μηνυμα μεσα στο παιχνιδι ειπε στον ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΗ Teobest1 link in game να του αλλαξει το ονομα και ο διαχειριστης δεν το εκανε ?


&

Μια παρατηριση για τις Ανακοινωσεις:

Γιατι για πρωτη φορα βγηκε ανακοινωση με το ACCOUNT Admin  (στευτομαι πονηρα μηπως για να μην φαινεται ποιος την εκανε ?)

&

Γιατι ο Διαχειριστης ΔΕΝ εχει ενδιαφερθει απο τοτε που η κοινοτητα με εβγαλε απο ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΗ να φιαχτει μια ομαδα ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗΣ ?


Finkoye

Guest
Guest


Back to top Go down

Ποντοι Ποινης στον GX99 Empty Re: Ποντοι Ποινης στον GX99

Post by Guest Tue 31 Dec 2013 - 1:44

Ποντοι Ποινης στον GX99 SIT97M8

Ποντοι Ποινης στον GX99 J83KMTX

Ποντοι Ποινης στον GX99 9k9a

Guest
Guest


Back to top Go down

Ποντοι Ποινης στον GX99 Empty Re: Ποντοι Ποινης στον GX99

Post by Guest Tue 31 Dec 2013 - 1:47

Επισης θα ηθελαν να πω οτι εστω και αν αξιζε να παρει τους ποντους ποινης επρεπε να μπει στο αλλο Group Σιωπιλων μιας και προκειτε για βουλευτη !

Συμφωνα με το Αρθρο

Ποντοι Ποινης στον GX99 NKSOn3n

Guest
Guest


Back to top Go down

Ποντοι Ποινης στον GX99 Empty Re: Ποντοι Ποινης στον GX99

Post by DimAth Tue 31 Dec 2013 - 2:23

Καλή Χρονιά!

λίγος σεβασμός σε εκείνους που κάνουν δουλειά για όλους μας (βλ. admin στο forum) δεν έβλαψε ποτέ κανέναν...

DimAth
DimAth
Στρατηγός
Στρατηγός


Back to top Go down

Ποντοι Ποινης στον GX99 Empty Re: Ποντοι Ποινης στον GX99

Post by Guest Tue 31 Dec 2013 - 2:29

θα ηθελα να μου πεις σε ποια σημεια προσβαλω τον Διαχειριστη.

Guest
Guest


Back to top Go down

Ποντοι Ποινης στον GX99 Empty Re: Ποντοι Ποινης στον GX99

Post by Epimitheis Tue 31 Dec 2013 - 2:39

yparxoun allwste kai polloi GX99 stin eGreece.. Kai meta mas enoxlei i RL grafeiokratia..!
Epimitheis
Epimitheis
Νεοσύλλεκτος
Νεοσύλλεκτος


Back to top Go down

Ποντοι Ποινης στον GX99 Empty Re: Ποντοι Ποινης στον GX99

Post by Guest Tue 31 Dec 2013 - 3:14

και για να μην παιζουμε με τις λεξεις να μου πεις που "δεν σεβομαι" τον διαχειριστη.

συνεχεια απο το προηγουμενο μου μηνυμα.

Guest
Guest


Back to top Go down

Ποντοι Ποινης στον GX99 Empty Re: Ποντοι Ποινης στον GX99

Post by AntrikosA Tue 31 Dec 2013 - 4:01

Άσε μας ρε Finkoye που έχεις το θράσος να μιλάς εσύ για το φόρουμ.

Ναι έχεις δίκιο, το έκανε με το λογαριασμό Admin για να μας μπερδέψει λες και δεν ξέρουμε όλοι ότι ο μοναδικός διαχειριστής είναι ο Teobest1.
AntrikosA
AntrikosA
Στρατάρχης
Στρατάρχης


Back to top Go down

Ποντοι Ποινης στον GX99 Empty Re: Ποντοι Ποινης στον GX99

Post by Guest Tue 31 Dec 2013 - 4:42

AntrikosA wrote:Άσε μας ρε Finkoye που έχεις το θράσος να μιλάς εσύ για το φόρουμ.

Ναι έχεις δίκιο, το έκανε με το λογαριασμό Admin για να μας μπερδέψει λες και δεν ξέρουμε όλοι ότι ο μοναδικός διαχειριστής είναι ο Teobest1.

Οταν θες να πεις κατι λεγε κατι με ουσια και μεσα στο θεμα !

Guest
Guest


Back to top Go down

Ποντοι Ποινης στον GX99 Empty Re: Ποντοι Ποινης στον GX99

Post by Teobest1 Tue 31 Dec 2013 - 12:03

Ευχαριστώ τον φίλτατο Finkoye για τις ερωτήσεις που έθεσε. Έχω συνεργαστεί προσωπικά μαζί του, οπότε θα πω πως θα απαντήσω ΜΟΝΟ σε αυτές και όχι σε περαιτέρω διευκρινιστικές ερωτήσεις.

Finkoye wrote:Θα ηθελα να ζητησω στην Διαχειριση να πει με ποιον τροπο μπορει καποιος να αλλαξει μονος του το 'Ονομα' στο φορουμ.
Συνήθως του στέλνω μήνυμα in-game ως διαχειριστής και του ζητάω το email εγγραφής του στο παιχνίδι για να πιστοποιήσω πως είναι αυτός ο παίκτης. Σε περίπτωση άρνησης, όπως είδατε πιο πάνω, μπορούν να βρεθούν και εναλλακτικοί τρόποι όπως είναι το να στείλει μήνυμα στο λογαριασμό του Founder του forum, δηλαδή στον Admin. Δεύτερη εναλλακτική είναι να αλλάξει μόνος του το email του για 5 λεπτά σε ένα που δεν θα θεωρεί πως είναι "προσωπικό δεδομένο" και να μου το δώσει για να το επιβεβαιώσω και να αλλάξω εγώ το όνομά του. Τρίτη εναλλακτική που έδωσα - όπως θα δείτε και στα Print Screen - είναι να δημιουργήσει νέο λογαριασμό.

Finkoye wrote:Και μετα να απαντησει ο ΕΝΑΣ διαχειριστης γιατι ΕΔΩΣΕ ποντους ποινης σε εναν ΠΑΙΧΤΗΣ τον GX99 που του ζητησε προσβαση και σε προσωπικο μηνυμα μεσα στο παιχνιδι ειπε στον ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΗ Teobest1 να του αλλαξει το ονομα και ο διαχειριστης δεν το εκανε ?
Πρέπει να πιστοποιηθεί πως ΑΥΤΟΣ ο παίκτης είναι ιδιοκτήτης ΑΥΤΟΥ του λογαριασμού στο forum. Έγινε ακριβώς η ίδια διαδικασία με όλους τους άλλους παίκτες που δεν είχαν ίδιο όνομα στο forum και In-game. Φυσικά, θα συνεχίσει να γίνεται η ίδια διαδικασία. Όποιος έχει κάποια αντίρρηση με το να δώσει το email του για πιστοποίηση, υπάρχουν και οι εναλλακτικοί τρόποι που προαναφέρθηκαν.

Finkoye wrote:Γιατι για πρωτη φορα βγηκε ανακοινωση με το ACCOUNT Admin  (στευτομαι πονηρα μηπως για να μην φαινεται ποιος την εκανε ?)
Ανακοίνωση βγήκε από αυτό τον λογαριασμό, διότι (1) δόθηκαν παραπάνω πόντοι ποινής απ' όσο ορίζει το όριο και (2) θέλω να τονίσω πως οι χρήστες πρέπει να σέβονται πιστά τους κανόνες του Forum είτε αυτοί είναι απλοί πολίτες είτε αυτοί είναι βουλευτές. Ούτως ή άλλως, την δεδομένη χρονική στιγμή είμαι ο μοναδικός διαχειριστής, οπότε δεν υπάρχει θέμα διαφάνειας.

Finkoye wrote:Γιατι ο Διαχειριστης ΔΕΝ εχει ενδιαφερθει απο τοτε που η κοινοτητα με εβγαλε απο ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΗ να φιαχτει μια ομαδα ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗΣ ?
Ενημερώνω κάθε φορά τις κυβερνήσεις έτσι ώστε να φτιαχτεί η Ομάδα Διαχείρισης. Και όπως έχω πει στον πρόεδρο "Να ασχοληθείτε λίγο με το φόρουμ, γιατί κάνω τον διαχειριστή εθελοντικά, αφού τυπικά έχω δηλώσει παραίτηση". Και θα συνεχίσω να είμαι διαχειριστής και να εξυπηρετώ την κοινότητα όσον καιρό χρειαστεί μέχρι κάποια κυβέρνηση να συνεργαστεί πλήρως και να ολοκληρωθεί η εύρεση διαχειριστών. Ούτως ή άλλως θεωρώ πως η τρέχουσα κυβέρνηση δεν θα μπορούσε να κάνει πολλά αφού βρισκόμαστε σε περίοδο γιορτών και πιστεύω πως ο καθένας θα προτιμήσει να περάσει λίγο χρόνο με την οικογένειά του παρά να ασχοληθεί με την διαχείριση του forum.

Finkoye wrote:Επισης θα ηθελαν να πω οτι εστω και αν αξιζε να παρει τους ποντους ποινης επρεπε να μπει στο αλλο Group Σιωπιλων μιας και προκειτε για βουλευτη !
Όπως μπορείτε να δείτε και στην ανακοίνωση ο λογαριασμός του δεν αντιστοιχεί πλήρως σε κάποιο πολίτη της eGreece, οπότε ΑΝ έπρεπε να κάνω κάτι διαφορετικό, θα' ταν να τον βάλω σε ΚΑΝΕΝΑ Group.

Και κλείνοντας θα 'θελα να ευχαριστήσω όσους με υπερασπίστηκαν και να ευχηθώ Χρόνια Πολλά και Καλές Γιορτές σε όλους! :-)

Teobest1
Team
Team


Back to top Go down

Ποντοι Ποινης στον GX99 Empty Re: Ποντοι Ποινης στον GX99

Post by Guest Tue 31 Dec 2013 - 13:30

Μπορεις να μου δειξεις που οριζετε τετοια διαδικασια για την ταυτοποιηση ;

Επισης να μου δειξεις βαση ποιου κανονισμου δωθηκαν τοσοι μαζεμενοι ποντοι ποινης ?

Guest
Guest


Back to top Go down

Ποντοι Ποινης στον GX99 Empty Re: Ποντοι Ποινης στον GX99

Post by Teobest1 Tue 31 Dec 2013 - 14:27

Θα ικανοποιήσω τον τέως συνάδελφο Finkoye απαντώντας στις ερωτήσεις που έθεσε για δεύτερη φορά. Όμως, λόγω όσων θα πω παρακάτω θεωρώ απρεπές προς το πρόσωπό μου να γίνουν άλλες ερωτήσεις.

Finkoye wrote:Μπορεις να μου δειξεις που οριζετε τετοια διαδικασια για την ταυτοποιηση ;
Κανόνας Forum #5 wrote:Το nickname που έχετε επιλέξει στο erepublik πρέπει να είναι το ίδιο με αυτό στο forum. Αυτό γίνετε καθαρά για λόγους ασφαλείας.
Προφανώς και αν δεν υπάρχει ταυτοποίηση ο παίκτης δεν μπορεί να λάβει παραπάνω Access. Ο τρόπος ταυτοποίησης δεν ορίζεται, γι' αυτό παρουσιάστηκαν πολλοί. Αν είχε άλλον τρόπο να μου ταυτοποιήσει πως είναι ο λογαριασμός του, θα ήμουν ευπρόσδεκτος να τον ακούσω. Να τονίσω πως οι Νέοι Κανόνες του Forum δημοσιεύτηκαν με την υπογραφή μου και την υπογραφή του ερωτηθέντα Finkoye.

Finkoye wrote:Επισης να μου δειξεις βαση ποιου κανονισμου δωθηκαν τοσοι μαζεμενοι ποντοι ποινης ?
Σημείωση #3 στο Σύστημα Τιμωρίας wrote:Οι διαχειριστές έχουν το δικαίωμα να τιμωρήσουν απευθείας τον χρήστη με «αφαίρεση δικαιωμάτων» ή «σιωπή» λίγων ημερών ή μόνιμα, σε περίπτωση που κρίνουν ότι έχει ξεπεράσει κάθε όριο παραβατικότητας στο φόρουμ.
Μου δίνεται αυτή η δυνατότητα. Να τονίσω πως το Σύστημα Τιμωρίας του Forum δημοσιεύτηκαν με την υπογραφή μου και την υπογραφή του ερωτηθέντα Finkoye.

http://prntscr.com/2fe0uq

Finkoye wrote:ο τρόπος που το χειρίστηκες [...] δεν ορίζεται από πουθενά
Μόλις πιο πάνω απάντησα σε αυτό. Δεν χρειάζεται περαιτέρω εξήγηση.

Finkoye wrote:δεν είναι κανάς τυχαίος είναι από τους πιο παλιούς και ενεργός παίκτης ούτε κάποιος άγνωστος ούτε τίποτα άλλο
Κανόνας Forum #6 wrote:Οι admins δεν έχουν το ρόλο του κριτή των απόψεων, είτε in-game, είτε για την RL. Ωστόσο, είναι σε θέση να τιμωρήσουν έναν παίκτη αν παραβαίνει τους παραπάνω κανόνες.
Κανόνας Forum #8 wrote:Η πρόσβαση στα εργαλεία αυτά είναι δικαίωμα και όχι προνόμιο και δίνεται σε όσους τηρούν τις παραπάνω προϋποθέσεις.
Κανόνας Forum #9 wrote:Το αξίωμα του Διαχειριστή δεν μπορεί να το λάβει κάποιος μόνο και μόνο επειδή κατέχει υψηλή πολιτική θέση. Το φόρουμ ανήκει στην κοινότητα και το αξίωμα του Διαχειριστή έχουν άτομα κοινώς αποδεκτά, με γνώσεις στην διαχείριση του φόρουμ και αξιόπιστα.
Οι παραπάνω κανόνες διασφαλίζουν την ισότητα των χρηστών του forum σε διάφορους τομείς. Εδώ μέσα όλοι είναι ίσοι και δεν γίνονται εξαιρέσεις για κανέναν! Το παραπάνω το θεωρώ όρο αδιαπραγμάτευτο. Όσοι έχουν προσφέρει στην κοινότητα, θα δεχθούν τον σεβασμό μου προς αυτούς, αλλά όχι την παράβλεψη κανονισμών εις βάρος άλλων παικτών.

Θεωρώ πως όλα τα ερωτήματα έχουν απαντηθεί και πλήρως και εις βάθος. Γι'αυτό, θα ήθελα να επαναλάβω πως άλλες ερωτήσεις δεν ωφελούν σε τίποτα και -φυσικά- προσβάλλουν εμένα τον ίδιο που με ευχαρίστηση δέχθηκα να απαντήσω σε όσες έγιναν έως τώρα.

Teobest1
Team
Team


Back to top Go down

Ποντοι Ποινης στον GX99 Empty Re: Ποντοι Ποινης στον GX99

Post by Gmox Tue 31 Dec 2013 - 14:35

Πολύ καλά κάνει ο Teobest1 και ταυτοποιεί τα πρόσωπα!
Οτιδήποτε κάνει προς την πλευρά της ασφαλείας ειναι επαινετό και όχι κατακριτέο!!
Και απότι είπε το κάνει γενικά, και όχι επιλεκτικά!

Αν δέν σου αρέσει η διαδικασία Finkoye, ή έχεις κάποια ένσταση, ξέρεις κάπου να ορίζεται ρητά διαφορετική διαδικασία? 'Η εχεις κάποια άλλη διαφορετική να προτείνεις? Γιατί η "κριτική", χωρίς αντιρποτάσεις, είναι η μόνη δουλεία που γίνεται χωρίς κόπο!

Το Προεδρείο της Βουλής, σε συνενόηση με τον CP και την κοινότητα, θα φροντίσει στο να συνεχιστούν οι διαδικασίες εξεύρεσης νέων Admin, δεδομένου ότι ο συγκεκριμένος τελεί υπό παραίτηση, και οι διαδικασίες αντικατάστασης είχαν σταματήσει από το τέλος της θητείας του taxoparei.

ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ!
Gmox
Gmox
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης


Back to top Go down

Ποντοι Ποινης στον GX99 Empty Re: Ποντοι Ποινης στον GX99

Post by Guest Tue 31 Dec 2013 - 14:43

Ακριβως για τον λογο οτι ημουν εδω οταν βγηκα οι κανονες που ισχυουν τωρα σου εκανα τις παρατησησεις.


Εφοσον δεν υπαρχει επισημα τροπος ταυτοποιησεις και ο παικτης μιλισε και μεσα απο το in-game account ειναι και αυτο ενας τροπος ταυτοποιησης.

---

Οι 4 ποντοι ειναι ακραιοι εφοσον ο παικτης δεν ειχε λαβει ανταποκριση για το αιτημα του. Και δεν ελαβε καμια προειδοποιηση πριν τους λαβει.

---

Δεν προκειτε λογος για την χρηση του κανονα #9 μιας και δεν μιλαμε για καποιον διαχειριστη.

---

Επισης συμφωνα με τον κανονα #6 δεν μπορεις να απαιτησεις στον παικτη να σου δωσει το μαιλ για να τον ενεργοποιησεις και πρεπει σαν διαχειριστης να μπορεσεις να βρεις εναν τροπο που να μην προσβαλει προσωπικα δεδομενα σε μια περιπτοση σαν και αυτη του GX99.

Guest
Guest


Back to top Go down

Ποντοι Ποινης στον GX99 Empty Re: Ποντοι Ποινης στον GX99

Post by Guest Tue 31 Dec 2013 - 14:45

Gmox wrote:Πολύ καλά κάνει ο Teobest1 και ταυτοποιεί τα πρόσωπα!
Οτιδήποτε κάνει προς την πλευρά της ασφαλείας ειναι επαινετό και όχι κατακριτέο!!
Και απότι είπε το κάνει γενικά, και όχι επιλεκτικά!

Αν δέν σου αρέσει η διαδικασία Finkoye, ή έχεις κάποια ένσταση, ξέρεις κάπου να ορίζεται ρητά διαφορετική διαδικασία? 'Η εχεις κάποια άλλη διαφορετική να προτείνεις? Γιατί η "κριτική", χωρίς αντιρποτάσεις, είναι η μόνη δουλεία που γίνεται χωρίς κόπο!

Το Προεδρείο της Βουλής, σε συνενόηση με τον CP και την κοινότητα, θα φροντίσει στο να συνεχιστούν οι διαδικασίες εξεύρεσης νέων Admin, δεδομένου ότι ο συγκεκριμένος τελεί υπό παραίτηση, και οι διαδικασίες αντικατάστασης είχαν σταματήσει από το τέλος της θητείας του taxoparei.

ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ!


Επειδη ΔΕΝ οριζεται ΠΟΥΘΕΝΑ λοιπον το πως θα γινεται ταυτοποιηση ΕΙΝΑΙ απαραδεκτο αυτο που εγινε .

Guest
Guest


Back to top Go down

Ποντοι Ποινης στον GX99 Empty Re: Ποντοι Ποινης στον GX99

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 2 1, 2  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum