eGreece | eRepublik community
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Δημοσκόπηση για την επιλογή συμμαχίας

+58
Dr.F
Alenia Hellas
Makedonas GR
Geo Salonika
crazy ivann
Baronios
ARISTOMAXOS
GodOfWorLd
epicourious
a.b.83
Lakis Moore
DukeSav
Chrisimos
ksopateras
Synatlas2
HonoreDeBalzac
black sonia
Delijohn
CRIS 99
R3spect0r
kostalos
dimikala
Cool Blood
Chaos0
Douze In Douzeland
Incc
crazy black
SAVVAS THE GREEK
REDMANZX
eQuBit
Nik7deputa
stabof
DimAth
AggelosPnS
Wοlfenstain
osfej
o logikos
takounas
Ilias the Greek
ellinas225
Drawback
Unicorn Hellas
MakedoniaGreece
Orfeas Tsakalos
myrmid0nas
Georgios Grivas
SotirisA
llaswn
Dihenekis
BaKaRaS
Shortie
Periclis
Nikolaosnikolaosnikolaos
Exorcism363
Tasos 1917
AntrikosA
arxaios
asoee
62 posters

Page 3 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

Σε ποιες από τις 2 συμμαχίες θέλετε να εισχωρήσει η Ελλάδα?

Δημοσκόπηση για την επιλογή συμμαχίας - Page 3 I_vote_lcap28%Δημοσκόπηση για την επιλογή συμμαχίας - Page 3 I_vote_rcap 28% 
[ 56 ]
Δημοσκόπηση για την επιλογή συμμαχίας - Page 3 I_vote_lcap72%Δημοσκόπηση για την επιλογή συμμαχίας - Page 3 I_vote_rcap 72% 
[ 143 ]
 
Total Votes : 199
 
 

Δημοσκόπηση για την επιλογή συμμαχίας - Page 3 Empty Re: Δημοσκόπηση για την επιλογή συμμαχίας

Post by takounas Fri 31 Jan 2014 - 22:27

Πολύ καλώς άνοιξε το θεμα ο ΑΣΟΕ

Ψηφιζω συμμαχία με την Σερβια

takounas
Νεοσύλλεκτος
Νεοσύλλεκτος


Back to top Go down

Δημοσκόπηση για την επιλογή συμμαχίας - Page 3 Empty Re: Δημοσκόπηση για την επιλογή συμμαχίας

Post by o logikos Fri 31 Jan 2014 - 22:38

Σερβια

o logikos
Λοχαγός
Λοχαγός


Back to top Go down

Δημοσκόπηση για την επιλογή συμμαχίας - Page 3 Empty Re: Δημοσκόπηση για την επιλογή συμμαχίας

Post by osfej Fri 31 Jan 2014 - 22:46

ψηφος για συμμαχια με πολωνια μακρια απο σερβους
osfej
osfej
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης


Back to top Go down

Δημοσκόπηση για την επιλογή συμμαχίας - Page 3 Empty Re: Δημοσκόπηση για την επιλογή συμμαχίας

Post by Wοlfenstain Fri 31 Jan 2014 - 23:09

Σερβία
Wοlfenstain
Wοlfenstain
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης


Back to top Go down

Δημοσκόπηση για την επιλογή συμμαχίας - Page 3 Empty Re: Δημοσκόπηση για την επιλογή συμμαχίας

Post by AggelosPnS Fri 31 Jan 2014 - 23:31

καλησπερα.

2 λόγια που δεν μπορώ να γράψω στο erep.

Βλέπω οτι μιλάτε για υποκρισία κλπ κλπ , να σεβαστεί η βουλή το αποτέλεσμα κλπ κλπ

Την δημοσκόπηση (και οχι δημοψήφισμα) την ζήτησαν οι περισσότεροι  εκπρόσωποί MU σε ολες τις σχετικές συζητήσεις.

Καλώς η κακώς εγω υποκρισία θεωρώ τα εξης :

Πολλοί  να έχουν προαποφασίσει το θέλουν σύμφωνα με τις προσωπικές τους σκέψεις-φιλίες "άκρες" και παρ ολα αυτά να ζητάνε "ενημέρωση για να αποφασίσουν"

Να λέτε οτι ο Hristodoulos δεν είναι σοβαρό άτομο για να διαπραγμάτευτουμε οπότε η να ζητήσουμε αλλο άτομο η αλλιώς να τους γράψουμε και τελικά να δεχόμαστε τον Hristodoulos σαν διαπραγμάτευση και να μας αρέσει και ο "αέρας" που μας υπόσχεται .

Ολοι οι σκεπτόμενοι παίχτες στο e-rep  να λένε οτι η σημερινή κυβέρνηση της Σερβίας είναι για τα μπάζα, ο Αντιπρόεδρος τους να λέει οτι η Ελλάδα πρέπει να κάνει NAP με "Μακεδονία" αλλιώς θα έχει προβλήματα και κατά τα αλλά μετά από τις διαπραγματευσεις μας αρέσει η πρόταση της Σερβίας που δεν λεει τπτ...

Ξέρουμε πολύ καλα τα κόμματα σαν κόμματα τι θέλουν λόγο των σχέσεων τους με το εξωτερικό  ΑΛΛΑ κάνεις δεν το λέει ανοιχτά και όλοι ψάχνονται. Λες και κάνεις δεν ξέρει οτι είναι 3-2....

Κατηγορείτε την κυβέρνηση οτι δεν κάνατε γρήγορες κινήσεις την ωρά που οι Σερβοι τραιναρανε τις μέρες με "ΘΑ" και "ΘΑ" αλλά κατά τα άλλα είναι καταπληκτικοι ... αλλά εμείς είμαστε οι ηλίθιοι που τους δώσαμε τόσο χρόνο και δεν τους γραψαμε να παμε παραπέρα....

Το πόσο σοβαρές είναι οι προτάσεις των χωρών και το τι έγινε φαίνεται και στο doc της ενημέρωσης που υπάρχει τόσο καιρό.

Απο την πρώτη μέχρι την τελευταία στιγμή είπα οτι θα είμαι όσο πιο αντικειμενικος γίνεται γιατί δεν αποφασίζω εγω συμφωνα με το τι μου αρέσει αλλα κρίνετε η χώρα.

Τα δικά μου δεδομένα είναι οτι με τους Πολωνούς πέρα απο ένα πρόβλημα με την Ισπανία δεν αντιμετώπισα τπτ άλλο.

Με την Σερβια εχω 1000 προβλήματα.

Αυτα τα δεδομένα εχω εγω, ισως κάποιος αλλος να εχει αλλα δεδομενα.

Δεν μπορω να παω την Χωρα σε μια συμμαχία με την προοπτική οτι κάποτε θα οργανωθεί! Γιατι ολοι αυτο ελπίζουν ολοι! οτι κάποτε η Σερβια θα σταματήσει να είναι χημείο και θα οργανωθεί!

Σαν Άγγελος λέω Πολωνία! Σύμφωνα με το τι αντιμετώπισα αυτους τους δυο μήνες από μέσα!
Σαν πρόεδρος λέω οτι θέλω την καλύτερη επιλογή για την κοινότητα και τους παίχτες ακόμα και αν δεν μου αρέσει!

ps: Απέναντι απο σκοπια και ας είμαι και μόνος μου
AggelosPnS
AggelosPnS
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης


Back to top Go down

Δημοσκόπηση για την επιλογή συμμαχίας - Page 3 Empty Re: Δημοσκόπηση για την επιλογή συμμαχίας

Post by DimAth Fri 31 Jan 2014 - 23:55

myrmid0nas wrote: "Δημοσκόπηση" σε ένα φορουμ με 30-40 ατομα ειναι κοματακι πλασματική παίδες...

ήδη έχουν ψηφίσει 104, φαντάσου να το διαφημίζαμε κιόλας όλοι μας

DimAth
DimAth
Στρατηγός
Στρατηγός


Back to top Go down

Δημοσκόπηση για την επιλογή συμμαχίας - Page 3 Empty Re: Δημοσκόπηση για την επιλογή συμμαχίας

Post by stabof Sat 1 Feb 2014 - 0:13

Σερβια

stabof
Νεοσύλλεκτος
Νεοσύλλεκτος


Back to top Go down

Δημοσκόπηση για την επιλογή συμμαχίας - Page 3 Empty Re: Δημοσκόπηση για την επιλογή συμμαχίας

Post by Nik7deputa Sat 1 Feb 2014 - 0:13

Σερβία
Nik7deputa
Nik7deputa
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης


Back to top Go down

Δημοσκόπηση για την επιλογή συμμαχίας - Page 3 Empty Re: Δημοσκόπηση για την επιλογή συμμαχίας

Post by eQuBit Sat 1 Feb 2014 - 0:25

Μάλλον Σερβία (και ας μοιάζει όντως σκορποχώρι τώρα τελευταία). Νομίζω ότι είναι δύσκολο να συνεργαστούν οι Σκοπιανοί με τους Ισπανούς και τους Πολωνούς και άρα αν τους κλείσουμε τον δρόμο προς τους Σέρβους, τους απομονώνουμε με τους λίγους παραδοσιακούς συμμάχους τους.
eQuBit
eQuBit
Δεκανέας
Δεκανέας


Back to top Go down

Δημοσκόπηση για την επιλογή συμμαχίας - Page 3 Empty Re: Δημοσκόπηση για την επιλογή συμμαχίας

Post by REDMANZX Sat 1 Feb 2014 - 0:29

Σερβία
+++ Ορθόδοξα Αδέρφια +++
REDMANZX
REDMANZX
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης


Back to top Go down

Δημοσκόπηση για την επιλογή συμμαχίας - Page 3 Empty Re: Δημοσκόπηση για την επιλογή συμμαχίας

Post by SAVVAS THE GREEK Sat 1 Feb 2014 - 0:36

Άγγελε έκανες ενημέρωση σε όλα τα ts στους βουλευτές , στους commanders και στους πολίτες.Πιστεύω οτι μίλησες σε έξυπνους ανθρώπους (αν και από μερικά σχόλια βλέπω οτι κάποιοι ενοχλούνται και το παίζουν (ή και είναι) χαζοί για να δημιουργήσουν πρόβλημα).Οπότε ταπεινή μου άποψη οτι είναι λίγο άτοπο αυτό το κείμενο που έγραψες μιας και είναι απλά μία δημοσκόπηση και όσοι ψηφίζουν έχουν ήδη σχηματίσει άποψη.Την ανάλυση θα την κάνουν οι δημοσκόποι :Ρ

Ψηφίζω Σερβία
Τους λόγους όχι εδώ γιατί θα γίνει @#%@%# το τόπικ.


SAVVAS THE GREEK
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης


Back to top Go down

Δημοσκόπηση για την επιλογή συμμαχίας - Page 3 Empty Re: Δημοσκόπηση για την επιλογή συμμαχίας

Post by crazy black Sat 1 Feb 2014 - 0:57

κανενα δεν μου κανει.
οποτε ουδετερος μαζι με αργεντινη

crazy black
Νεοσύλλεκτος
Νεοσύλλεκτος


Back to top Go down

Δημοσκόπηση για την επιλογή συμμαχίας - Page 3 Empty Re: Δημοσκόπηση για την επιλογή συμμαχίας

Post by Incc Sat 1 Feb 2014 - 2:45

δεν θυμάμαι αν έχω βάλει αβαταρ εδω. Για να δω..
Incc
Incc
Νεοσύλλεκτος
Νεοσύλλεκτος


Back to top Go down

Δημοσκόπηση για την επιλογή συμμαχίας - Page 3 Empty Re: Δημοσκόπηση για την επιλογή συμμαχίας

Post by Douze In Douzeland Sat 1 Feb 2014 - 4:00

Psifizw Servia giati tha exoume kai tous Argentinous me tous Roumanous mazi.Elpizw kai oi Tourkoi na ta vroun me tous Servous kai na mas akolouthisoun

Douze In Douzeland
Νεοσύλλεκτος
Νεοσύλλεκτος


Back to top Go down

Δημοσκόπηση για την επιλογή συμμαχίας - Page 3 Empty Re: Δημοσκόπηση για την επιλογή συμμαχίας

Post by Chaos0 Sat 1 Feb 2014 - 6:37

Ψήφισα Σερβία κινούμενος από προσωπικό συναισθηματισμό, αλλά είμαι διατεθειμένης να ακολουθήσω την οποιαδήποτε οριστική απόφαση της Κοινότητας, με όποιο τρόπο και αν εκφραστεί.
Chaos0
Chaos0
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης


Back to top Go down

Δημοσκόπηση για την επιλογή συμμαχίας - Page 3 Empty Re: Δημοσκόπηση για την επιλογή συμμαχίας

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 3 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum