eGreece | eRepublik community
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Κατώτατος μισθός

+2
Dr.F
Dihenekis
6 posters

Go down

Κατώτατος μισθός Empty Κατώτατος μισθός

Post by Dihenekis Sat 21 Jun 2014 - 11:36

καλημέρα σας

καταθέτω προς ψήφιση πρόταση για μείωση του κατώτατου μισθού στις 5 δραχμές αντί 8 που είναι τώρα

θεωρώ πως μόνο οι διαχειριστές πολλαπλών λογαριασμών χρειάζονται τις 3 επιπλέον δραχμές οι οποίες γίνονται δυσβάσταχτο βάρος γι αυτούς που έχουν να τροφοδοτήσουν τις ομάδες τους με όπλα . Έτσι , στον βωμό των 3 επιπλέον δραχμών για τους πολλαπλούς λογαριασμούς, θυσιάζονται οι παροχές πολλών ενεργών παικτών


παρακαλώ να δείτε θετικά το θέμα μιας και διαχειρίζομαι ομάδα κι έχω ιδία άποψη

ευχαριστώ
Dihenekis
Dihenekis
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης


Back to top Go down

Κατώτατος μισθός Empty Re: Κατώτατος μισθός

Post by Dr.F Sat 21 Jun 2014 - 11:44

Δεκτός από εμένα
Dr.F
Dr.F
Δεκανέας
Δεκανέας


Back to top Go down

Κατώτατος μισθός Empty Re: Κατώτατος μισθός

Post by AntrikosA Sat 21 Jun 2014 - 16:01

Μα ίσα ίσα ένας υψηλός μισθός έχει ως αποτέλεσμα να έχει μεγαλύτερα έσοδα το κράτος από τα μούλτι.
Εναλλακτικά μπορούμε να μειώσουμε τον κατώτερο μισθό και να αυξηθεί το work tax για να καλυφθεί η διαφορά της χασούρας που θα προκύψει.
AntrikosA
AntrikosA
Στρατάρχης
Στρατάρχης


Back to top Go down

Κατώτατος μισθός Empty Re: Κατώτατος μισθός

Post by arxaios Sat 21 Jun 2014 - 20:42

Ενα απο τα βασικα που πρεπει αν δουμε , ειναι κατα ποσο αυτα που μαζευουμε μας φτανουν ή οχι .

Αν οχι , αυξανουμε φορους.
Αν ναι , κοιταμε να μειωσουμε ειτε φορους ,ειτε κατωτατο μισθο που θα μειωσει τα εσοδα απο τον φορο εργασιας.

Χωρις να εχουμε ξεκινησει απο εκει , παμε λιγο αναποδα :-)

Δεν διαχειριζομαι μισθοδοσια παιχτων σε ειδος , αλλα μια μειωση θα ωφελησει ολους τους εργαζομενους και θα μειωσει λιγο τα εσοδα.

Οι πολλαπλοι και οι χειριστες πολλαπλων δεν με απασχολουν .

Δεν ειμαι αρνητικος στην μειωση , απλα χωρις ολοκληρωμενο πλανο για την κυκλοφορια του χρηματος , μπορει να μας κανει να κατεβασουμε νομους καθε τρεις και λιγο .

Μου κανει εντυπωση που ειναι 13-13 και κανεις δεν θελει , βαριεται , αδιαφορει , να εκφρασει αποψη ειτε δω ειτε στο παιχνιδι
arxaios
arxaios
Στρατάρχης
Στρατάρχης


Back to top Go down

Κατώτατος μισθός Empty Re: Κατώτατος μισθός

Post by Franis Niderwood Sat 28 Jun 2014 - 9:58

Μπορώ να κάνω μια αφελή ερώτηση; Υπάρχει κανείς που να παίρνει τον κατώτατο μισθό;
Franis Niderwood
Franis Niderwood
Δεκανέας
Δεκανέας


Back to top Go down

Κατώτατος μισθός Empty Re: Κατώτατος μισθός

Post by GeorgeIV Mon 30 Jun 2014 - 4:53

Συνήθως οι Παίχτες που ανήκουν σε Στρατιωτικές Μονάδες οι οποίες Χορηγούν όπλα στους Στρατιώτες τους τους δίνουν τον Κατώτατο Μισθό ώστε να περιορίσουν την χασούρα από το κόστος των αντίστοιχων παροχών.
GeorgeIV
GeorgeIV
Νεοσύλλεκτος
Νεοσύλλεκτος


Back to top Go down

Κατώτατος μισθός Empty Re: Κατώτατος μισθός

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum