eGreece | eRepublik community
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Apodoxi i aporipsi protasis synthikis apo pleyras skopiwn

+6
CRIS 99
flywizard
Lavrios
AntrikosA
DimAth
ektonosiakos
10 posters

Page 1 of 3 1, 2, 3  Next

Go down

Apodoxi i aporipsi protasis synthikis apo pleyras skopiwn Empty Apodoxi i aporipsi protasis synthikis apo pleyras skopiwn

Post by ektonosiakos Tue 12 Aug 2014 - 11:37

dextikame to katwthi mynima protasis apo tin pleyra twn skopiwn

Severrus Snape σεEktonosiakos | πριν 8 ώρες
Good evening Ektonosiakos,

I am coming with a proposal in order for both our countries to have a chance to advance on other battlefields.

We offer a NAP with conditions:
- payment of 30000cc every 10 days for the next month (the NAP lasts 2 months)
- both sides agree not to set CotDs against each other, nor COs or DOs from state units.

I think this is beneficial Smile

Regards,
Severrus Snap




kathos krinoume oti tin apodoxi i tin aporipsi autis tis synthikis den mporei na tin kanei moni tis i kyvernisi mia pou afora oli ti koinotita kai den ypirxe kamia proeklogiki desmeysi i proetimasia gia tetoiou eidus synthiki thetoume sti vouli na apofasisei me pleiopsifia ti apodoxi i tin aporipsi tis


epiprostheta tha eithela na thesw ypopsin tis voulis merika akomi stoixeia alla kai skepseis wste na yparxei poio sferiki apopsi tou thematos

avantage

1 megalo oikonomiko ofelos
peran ton 90k kathe mina xodeyonte posa apo 700k eos kai 1.4 m se co gia na tous kratame, twra pernoume kiolas opote mazevoume apothematiko

OIKONOMIKI ANALISI TWN 9 TELEYTEWN MINWN

Minas CO+ Mercenary Proedros Υπουργείο Οικονομικών Παρατηρήσεις
Νοέμβριος 2013 1.025.000 taxoparei dimikala
Δεκέμβριος 2013 1.363.035 AggelosPnS EpiCourious +60000 Q7 weapons
Ιανουάριος 2013 66.000 AggelosPnS EpiCourious
Φεβρουάριος 2014 998.790 poseidonsr AntrikosA εκστρατεία στην Σκανδιναβία
Μάρτιος 2014 1.879.875 Pasok na goustar tall nik - Kataskopos21
Απρίλιος 2014 1.620.000 Unicorn Hellas AntrikosA Airstrike
Μάιος 2014 61.489 mixalis35 Kataskopos21 - tall nik
Ιούνιος 2014 353.091 dmesk dmesk - paok1987
Ιούλιος 2014 1.500.000 dmesk

***EPI PROEDRIAS PASOK APEKTISAN KOINOVOULEIO KAI ERIXAN TO FORO ME DRAMATIKI MEIWSI TWN ESODON MAS APO EKEINI TI STIGMI KAI META

2 asfaleia synoron

ean den perasei i synthiki to 15augousto anamenete polimetopi epithesi (Bulgariko NE, + mia akoma xwra) paralila me tous skopianous me stoxo tin apeleytherwsi tous
ean ginei i symfwnia exoume 100% exasfalismena bonus kai arxikes perioxes kai eleytheria na kinithoume epitelous allou (chile pou exei rizosei stin eyropi , tourkia pou exei 320k xryso oryxeio, i kai alou) analoga pou tha apofasisoume mazi me tous symaxous

3 ythiki niki mia pou ousiastika exanagazonte se synthiki sxesis forou ypoteli

4 kamia anagi tou damage twn terroristas

meionektimata

1 eswteriki grinia kai antipoliteusi me epithetikous xaraktirismous (poloi tha xynisoun)

2 xronos anasygrotisis gia ta skopia



I SYNTHIKI EXEI DYNATOTITA 48 ORWN MEXRI NA APANTITHEI EITE THETIKA EITE ARNITIKA
ANAMENW TI SYMETOXI KAI APOFASI TIS VOULIS MEXRI TO PERAS TOU 48OROU WSTE NA APANTISW ANALOGA

ektonosiakos
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης


Back to top Go down

Apodoxi i aporipsi protasis synthikis apo pleyras skopiwn Empty Re: Apodoxi i aporipsi protasis synthikis apo pleyras skopiwn

Post by ektonosiakos Tue 12 Aug 2014 - 11:39

to gogle doc me tin oikonomiki analisi opou fenete katharotera

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1MRE-d1Y2igrbJiqekmhHiZOFXn_JxzkEUc6HA9MgVuU/pubhtml

ektonosiakos
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης


Back to top Go down

Apodoxi i aporipsi protasis synthikis apo pleyras skopiwn Empty Re: Apodoxi i aporipsi protasis synthikis apo pleyras skopiwn

Post by DimAth Tue 12 Aug 2014 - 13:57

Aπ' ότι αντιλαμβάνομαι η κυβέρνηση και το GIP, έχεις διπλή ιδιότητα για να μην ξεχνιόμαστε, είναι υπέρ της συμφωνίας.

Ερωτήσεις:

1. core regions των σκοπίων, μπορούν να ανοίξουν rw και να το κυνηγήσουν? (σύμφωνα με τη "συνθήκη" η απάντηση είναι ΝΑΙ ΜΠΟΡΟΥΝ)
2. τι συμβαίνει εάν ένα από τα δύο μέρη αθετήσει μέρος της "συνθήκης"?
3. τα 30.000 cc για 10 ημέρες αντιλαμβάνεστε ότι είναι τίποτα, αλλά δεν αναφέρετε πουθενά εάν, έστω, αυτά θα προκαταβάλονται για το 10ήμερο ή θα καταβάλονται αφού τελειώσει το 10ήμερο.

Διευκρινήσεις:

1. Με τη Χιλή που αναφέρεται στην ανάλυση δεν έχουμε κοινά σύνορα, σκοπεύει η κυβέρνηση να κάνουμε airstrike εναντίον της Χιλής?
2. Έχει σκοπό η κυβέρνηση να ανοίξει πόλεμο με την Τουρκία?
3. Τρίτος δρόμος μόνο η Βουλγαρία που αυτή τη στιγμή έχει 5 περιοχές και χάνει στις μάχες από τη Ρουμανία...

Άρα τι μένει, ΝΕ στην Τουρκία... αυτή είναι η πρόταση της κυβέρνησης!

Θεωρητικά θέλατε και την Τουρκία στη συμμαχία, θεωρητικά έχουμε καλές σχέσεις, πρακτικά πάτε να κάνετε ΝΕ στην Τουρκία, έναν λόγο μπορούμε να έχουμε?
DimAth
DimAth
Στρατηγός
Στρατηγός


Back to top Go down

Apodoxi i aporipsi protasis synthikis apo pleyras skopiwn Empty Re: Apodoxi i aporipsi protasis synthikis apo pleyras skopiwn

Post by ektonosiakos Tue 12 Aug 2014 - 17:05

1 Nai pernoun pisw ta core regions (giati aloste na dosoun foro an den ta pernane)

2 ta themata xilis / tourkias einai paradeigmata pou syzitiounte genikotera alla oso eimaste demenoi me ta skopia den mporoume na xemitisoume opote einai malon proskera kai ektos thematos auti ti stigmi

3 i kyvernisi den exei syzitisi kati sygekrimeno kai oute mporei prin exasfalisei ta kektimena opote den yparxei kamia protasi tis kyvernisis auti ti stigmi gia NE oute sti tourkia oute allou


ps i tourkia sti symaxia ekleise san kefalaio prin mines mia pou eixan parei tis apofaseis tous kai den exei sxesi me ti sygekrimeni protasi

ektonosiakos
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης


Back to top Go down

Apodoxi i aporipsi protasis synthikis apo pleyras skopiwn Empty Re: Apodoxi i aporipsi protasis synthikis apo pleyras skopiwn

Post by DimAth Tue 12 Aug 2014 - 17:49

1. Δεν αναφέρει τίποτα τέτοιο η συμφωνία, δεν προκύπτει από πουθενά ότι δίνουμε τα core regions... εκτός εάν υπάρχει άλλο κείμενο και δεν το βλέπουμε

2. τα θέματα χιλής/τουρκίας εσύ τα ανέφερες εξάλλου δεν έχουμε και άλλον να κάνουμε επίθεση, σκόπια ΝΑΡ, αλβανία κατειλημένη, τουρκία όλα τα ανατολικά μας σύνορα και κάπου ανάμεσα η κύπρος, αααα επίσης δεμένοι με τα σκόπια που είμαστε, υπό κατοχή τους έχουμε δεν είναι ελεύθεροι...

3. εκτός από mofa, είσαι και sg της συμμαχίας, ποια η γνώμη τόσο της κυβέρνησης όσο και της συμμαχίας, αν εσύ δεν γνωρίζεις τότε ποιος???

ps με την τουρκία έχουμε κάτι συμφωνίες για τις περιοχές στην σ. αραβία, δεν ισχύουν αυτές?

~~~~~

Παραθέτω και πάλι τις αρχικές ερωτήσεις-διευκρινήσεις που δεν έχουν απαντηθεί για να γίνει και αυτό

Ερωτήσεις:

2. τι συμβαίνει εάν ένα από τα δύο μέρη αθετήσει μέρος της "συνθήκης"?
3. τα 30.000 cc για 10 ημέρες αντιλαμβάνεστε ότι είναι τίποτα, αλλά δεν αναφέρετε πουθενά εάν, έστω, αυτά θα προκαταβάλονται για το 10ήμερο ή θα καταβάλονται αφού τελειώσει το 10ήμερο.

Διευκρινήσεις:

2. Έχει σκοπό η κυβέρνηση να ανοίξει πόλεμο με την Τουρκία?


Ευχαριστώ

p.s. θα ήθελα να απαντήσεις ως
α. MoFA εκπροσωπώντας την ελληνική κυβέρνηση
β. SG της συμμαχίας αναλύοντας τις σκέψεις σου και για τις δύο πιθανότητες
γ. βουλευτής ψηφίζοντας για την πρόταση
DimAth
DimAth
Στρατηγός
Στρατηγός


Back to top Go down

Apodoxi i aporipsi protasis synthikis apo pleyras skopiwn Empty Re: Apodoxi i aporipsi protasis synthikis apo pleyras skopiwn

Post by AntrikosA Tue 12 Aug 2014 - 18:39

DimAth τι ακριβώς να αθετήσουν δηλαδή; Να ελευθερωθούν και μετά να μας κάνουν ΝΕ; Γιατί να το κάνουν αυτό; Και στο παρελθόν κατάφεραν να ελευθερωθούν δεν είναι και ακατόρθωτο, είναι προφανές πως αυτό που θέλουν είναι να μην τους κάνουμε εμείς ΝΕ και τους ανακαταλάβουμε τις περιοχές.

Όσον αφορά το πότε θα γίνεται η πληρωμή όντως δεν αναφέρεται, καλό θα ήταν να τα παίρνουμε μπροστά εκτός αν θέλουμε να μπλέξουμε και τρίτη χώρα σαν εγγυήτρια.

Όσον αφορά τη Χιλή και την Τουρκία νομίζω πως είναι παντελώς άσχετα. Εδώ μιλάμε αυστηρά για την επιβίωση της χώρας μας. Δεν γίνεται κάθε φορά που έχουμε μία δυνατή μάχη να πετάμε 1 εκ. δεν βγαίνουμε.

Πότε έγινε συμφωνία με την Τουρκία για τις περιοχές στην Σαουδική Αραβία;
AntrikosA
AntrikosA
Στρατάρχης
Στρατάρχης


Back to top Go down

Apodoxi i aporipsi protasis synthikis apo pleyras skopiwn Empty Re: Apodoxi i aporipsi protasis synthikis apo pleyras skopiwn

Post by DimAth Tue 12 Aug 2014 - 20:12

AntrikosA wrote:DimAth τι ακριβώς να αθετήσουν δηλαδή; Να ελευθερωθούν και μετά να μας κάνουν ΝΕ; Γιατί να το κάνουν αυτό; Και στο παρελθόν κατάφεραν να ελευθερωθούν δεν είναι και ακατόρθωτο, είναι προφανές πως αυτό που θέλουν είναι να μην τους κάνουμε εμείς ΝΕ και τους ανακαταλάβουμε τις περιοχές.  

Πάμε πάλι, στη συμφωνία δεν αναφέρεται πουθενά για απελευθέρωση των core region.... με το ζόρι δλδ να τους ελευθερώσουμε τις core ΕΑΝ & ΕΦΟΣΟΝ δεχτεί η κυβέρνηση τη συμφωνία? Ναι μεν οι core είναι υπό κατάληψη ΑΛΛΑ τα σκόπια ΕΧΟΥΝ περιοχές...

Έτσι για να έχουμε να λέμε, σήμερα τα έσοδά μας είναι περισσότερα από 3000 cc την ημέρα
DimAth
DimAth
Στρατηγός
Στρατηγός


Back to top Go down

Apodoxi i aporipsi protasis synthikis apo pleyras skopiwn Empty Re: Apodoxi i aporipsi protasis synthikis apo pleyras skopiwn

Post by AntrikosA Tue 12 Aug 2014 - 20:36

Νομίζω πως πρόκειται για παράλειψη δεν μπορώ να φανταστώ πως θέλουν NAP και να τους έχουμε κατειλημμένους, αν το ήθελαν αυτό δεν θα χρειαζόταν να κάνουμε NAP! Και γιατί να μας δώσουν χρήματα αν δεν πρόκειται να ελευθερώσουμε τις περιοχές τους;!
AntrikosA
AntrikosA
Στρατάρχης
Στρατάρχης


Back to top Go down

Apodoxi i aporipsi protasis synthikis apo pleyras skopiwn Empty Re: Apodoxi i aporipsi protasis synthikis apo pleyras skopiwn

Post by DimAth Tue 12 Aug 2014 - 20:47

[/quote]

AntrikosA wrote:Νομίζω πως πρόκειται για παράλειψη δεν μπορώ να φανταστώ πως θέλουν NAP και να τους έχουμε κατειλημμένους, αν το ήθελαν αυτό δεν θα χρειαζόταν να κάνουμε NAP! Και γιατί να μας δώσουν χρήματα αν δεν πρόκειται να ελευθερώσουμε τις περιοχές τους;!

Γι αυτό

[quote="ektonosiakos"]

We offer a NAP with conditions:

- both sides agree not to set CotDs against each other, nor COs or DOs from state units.

Η πρόταση είναι για πολλά γέλια, το θέμα είναι γιατί τη βλέπετε θετικά, ακόμα δεν μπορώ να το καταλάβω.

Ας είναι όμως, ο SG γνωρίζει τα σχέδια της συμμαχίας και μπορεί να τον βολεύει, όμως θα πρέπει να μας αναλύσει κιόλας γιατί και πως μας συμφέρει να δεχτούμε 90 χιλιάδες cc το μήνα (θα γλυτώσουμε χρήμα λέτε...) ενώ από την άλλη σχεδιάζετε επεκτατικούς πολέμους, χιλή θες, βουλγαρία θες, τουρκία θες, πες ότι θες οι οποίοι δεν θα έχουν το παραμικρό κόστος Very Happy

αναμένω απάντηση από τον SG, MoFA & Βουλευτή και βέβαια και την ψήφο του αιτιολογημένα, καλείτε τους βουλευτές να ψηφίσουν υπέρ ή κατά μίας πρότασης των σκοπίων έχοντας τα ηνία της χώρας και της συμμαχίας χωρίς να πάρετε θέση  lol! 
DimAth
DimAth
Στρατηγός
Στρατηγός


Back to top Go down

Apodoxi i aporipsi protasis synthikis apo pleyras skopiwn Empty Re: Apodoxi i aporipsi protasis synthikis apo pleyras skopiwn

Post by DimAth Tue 12 Aug 2014 - 20:48

τέλος πάντων edit δεν έχω, καταλαβαίνετε φαντάζομαι τα "quote"
DimAth
DimAth
Στρατηγός
Στρατηγός


Back to top Go down

Apodoxi i aporipsi protasis synthikis apo pleyras skopiwn Empty Re: Apodoxi i aporipsi protasis synthikis apo pleyras skopiwn

Post by AntrikosA Tue 12 Aug 2014 - 23:00

Δε νομίζω πως υπάρχουν σχέδια για επεκτατικούς πολέμους, τουλάχιστον εγώ είμαι κατά. Είμαι υπέρ της πρότασης γιατί θα μπορέσουμε να γεμίσουμε τα ταμεία, το ότι θα γλιτώσουμε χρήμα είναι προφανές από τα έξοδά μας σε CO.
AntrikosA
AntrikosA
Στρατάρχης
Στρατάρχης


Back to top Go down

Apodoxi i aporipsi protasis synthikis apo pleyras skopiwn Empty Re: Apodoxi i aporipsi protasis synthikis apo pleyras skopiwn

Post by DimAth Tue 12 Aug 2014 - 23:48

Συνεννοηθείτε... και επιτέλους πείτε μας επίσημα ΤΙ ΘΕΛΕΤΕ

AntrikosA wrote:Δε νομίζω πως υπάρχουν σχέδια για επεκτατικούς πολέμους, τουλάχιστον εγώ είμαι κατά. Είμαι υπέρ της πρότασης γιατί θα μπορέσουμε να γεμίσουμε τα ταμεία, το ότι θα γλιτώσουμε χρήμα είναι προφανές από τα έξοδά μας σε CO.

ektonosiakos wrote:
ean ginei i symfwnia exoume 100% exasfalismena bonus kai arxikes perioxes kai eleytheria na kinithoume epitelous allou (chile pou exei rizosei stin eyropi , tourkia pou exei 320k xryso oryxeio, i kai alou) analoga pou tha apofasisoume mazi me tous symaxous


DimAth
DimAth
Στρατηγός
Στρατηγός


Back to top Go down

Apodoxi i aporipsi protasis synthikis apo pleyras skopiwn Empty Re: Apodoxi i aporipsi protasis synthikis apo pleyras skopiwn

Post by AntrikosA Wed 13 Aug 2014 - 2:57

Τι εννοείς να συνεννοηθούμε; Ο καθένας λέει την άποψή του, βουλευτής είμαι, ψηφίζω για τον εαυτό μου.

Εσύ εκπροσωπείς τη Νέα Πορεία;

Έχεις μετατρέψει μία πρόταση που μας έκαναν σε debate, εσύ για πόσο καιρό πιστεύεις ότι θα μπορούμε να κρατάμε τα Σκόπια από κάτω;
AntrikosA
AntrikosA
Στρατάρχης
Στρατάρχης


Back to top Go down

Apodoxi i aporipsi protasis synthikis apo pleyras skopiwn Empty Re: Apodoxi i aporipsi protasis synthikis apo pleyras skopiwn

Post by DimAth Wed 13 Aug 2014 - 9:37

AntrikosA wrote:Τι εννοείς να συνεννοηθούμε; Ο καθένας λέει την άποψή του, βουλευτής είμαι, ψηφίζω για τον εαυτό μου.

Εσύ εκπροσωπείς τη Νέα Πορεία;

Έχεις μετατρέψει μία πρόταση που μας έκαναν σε debate, εσύ για πόσο καιρό πιστεύεις ότι θα μπορούμε να κρατάμε τα Σκόπια από κάτω;

Ως βουλευτής εκπροσωπείς τον εαυτό σου και διαφωνείς με την τοποθέτηση της κυβέρνησης στην οποία είσαι ΜοΕ  Laughing 

Εγώ είμαι βουλευτής όπως όλοι, δεν έχω άλλη ιδιότητα όπως εσύ και ο ektonosiakos.

Όσο για τα σκόπια η ιστορία έχει δείξει ότι τους έχουμε από κάτω πολύ εύκολα για πάρα πολύ καιρό, βλέπεις να έχει αλλάξει κάτι τελευταία για να υπογράψουμε τη γελοία συνθήκη για την οποία υπερθεματίζεις εσύ ως βουλευτής, η κυβέρνηση και η συμμαχία?
DimAth
DimAth
Στρατηγός
Στρατηγός


Back to top Go down

Apodoxi i aporipsi protasis synthikis apo pleyras skopiwn Empty Re: Apodoxi i aporipsi protasis synthikis apo pleyras skopiwn

Post by DimAth Wed 13 Aug 2014 - 10:37

Απλά για να βρίσκονται στη συζήτηση

τα determination bonus των σκοπιανικών περιοχών:
Apodoxi i aporipsi protasis synthikis apo pleyras skopiwn VpyMHlv
Apodoxi i aporipsi protasis synthikis apo pleyras skopiwn M2LqhbZ
Apodoxi i aporipsi protasis synthikis apo pleyras skopiwn WZSuMWe

με αυτά τα db ξεπουλάτε τις περιοχές μας για τριάκοντα αργύρια, εύγε στο τζιπ, τον πρόεδρο και τη συμμαχία, εύγε. bounce bounce bounce bounce bounce bounce bounce flower queen queen queen queen  bounce bounce bounce 
DimAth
DimAth
Στρατηγός
Στρατηγός


Back to top Go down

Apodoxi i aporipsi protasis synthikis apo pleyras skopiwn Empty Re: Apodoxi i aporipsi protasis synthikis apo pleyras skopiwn

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 3 1, 2, 3  Next

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum