eGreece | eRepublik community
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Προεδρείο υπάρχει;

2 posters

Go down

Προεδρείο υπάρχει; Empty Προεδρείο υπάρχει;

Post by Makedonissa Tue 14 Oct 2014 - 23:46

Από πρόσφατα σχόλια σε άρθρα και κυκλικά, τείνω προς το συμπέρασμα πως στην ουσία Προεδρείο Βουλής ΔΕΝ υπάρχει. Η Πρόεδρος λόγω RL θεμάτων πήγε στην άκρη (θεμιτό και σεβαστό), ενώ καμμία άλλη κίνηση δεν βλέπω από τα άλλα δύο μέλη για την οργάνωση των βουλευτών. Εντάξει, άνοιξαν τα κυκλικά (ξανά) με κάποιες αλλαγές, αλλά καταλαβαίνετε πως δεν είναι δουλειά αυτή κάθε 3 και λίγο να ανοίγουν νέα κυκλικά βουλευτών λόγω ασυνενοησίας.
Να ρωτήσω by the way για τις υπόλοιπες επιτροπές; Γιατί για αυτή στην οποία συμμετέχω (μόνος μου!!) δεν έχει ακόμη ανοίξει το πρέπων κυκλικό με ΥπΕξ κλπ. Η αλλαγή των διαχειριστών προτάθηκε από το Προεδρείο εδώ και μέρες, αλλά με τα κλεισίματα ανοίγματα των κυκλικών της Βουλής, χάθηκε και αυτό.
Είναι κατ'αρχάς ευθύνη του Προεδρείου οι διαχειριστές του φόρουμ; Αν ναι, και μετά την βελτιωμένη πρόταση του Antrikos η οποία και περιλαμβάνει και προϋποθέσεις για τους διαχειριστές, τι έγινε; Που κόλλησε το θέμα;
Γιατί γενικά δεν κινείται τίποτε στη Βουλή;
Τόσο ξεπεσμός πιά;

Υ.Γ. Παρακαλώ πολύ, ελπίζω να κάνω λάθος και κάποιος να απαντήσει και να με αποστομώσει!
Makedonissa
Makedonissa
Στρατηγός
Στρατηγός


Back to top Go down

Προεδρείο υπάρχει; Empty Re: Προεδρείο υπάρχει;

Post by asoee Wed 15 Oct 2014 - 3:05

Πρώτον, το ότι δεν είσαι στα κυκλικά του MOFA δε φταίει το προεδρείο αλλά η κυβέρνηση. Επομένως ρώτα τον St. stefanos και τον Bakaras γιατί δεν είσαι.

Δεύτερον, έχω postάρει στο forum από τον Αύγουστο ότι θα παραιτηθώ τέλη Οκτωβρίου. Το έλεγα σε όλους τους προέδρους που πέρασαν από τότε για να έχει έτοιμο πλάνο ή να κάνει κάτι προς το θέμα αυτό αλλά δεν έκανε κανείς τίποτα. Όπως τις άλλες φορές απευθύνθηκα πάλι στο νέο cp St. stefanos ο οποίος από ότι κατάλαβα εξουσιοδότησε το Προεδρείο.

Δεν είναι κανενός θεσμικά η αρμοδιότητα αλλαγής διαχειριστών, γιατί το Forum δεν ανήκει ούτε στη βουλή ούτε στη κυβέρνηση, αλλά στη κοινότητα. Όμως, μετά την ανακοινωσή μου ότι θα παραιτηθώ κάνενας δε μου έστειλε μήνυμα ότι ενδιαφέρεται. Θα μπορούσα κάλλιστα να παραιτηθώ εφόσον τυπικά υπάρχουν άλλοι 2, αλλά επειδή ουσιαστικά δεν υπάρχουν δεν είναι ηθικό να το κάνω και να σας αφήσω να ψάχνεστε να βρίσκετε που είναι οι υπόλοιποι.

Όσον αφορά τις επόμενες ερωτήσεις μπορεί να τις απαντήσει ο Αντρίκος και ο Κέρβερος.
asoee
asoee
Στρατηγός
Στρατηγός


Back to top Go down

Προεδρείο υπάρχει; Empty Re: Προεδρείο υπάρχει;

Post by Makedonissa Wed 15 Oct 2014 - 9:42

asoee wrote:Πρώτον, το ότι δεν είσαι στα κυκλικά του MOFA δε φταίει το προεδρείο αλλά η κυβέρνηση. Επομένως ρώτα τον St. stefanos και τον Bakaras γιατί δεν είσαι.

Μα επειδή αυτό ακριβώς έχω κάνει, για αυτό ρώτησα και εδώ:


"Makedonissa to BaKaRaS and 22 more people | 22 hours ago

Ερώτηση:
Το κυκλικό της Επιτροπής Εξωτερικών θα το ανοίξει κανείς;

BaKaRaS to Makedonissa and 22 more people | 19 hours ago

Αν δεν κάνω λάθος είναι αρμοδιότητα της Βουλής όπως και τα υπόλοιπα κυκλικά των επιτροπών και ζητάει (η Βουλή) από τον Πρόεδρο της χώρας να της πει ποια άτομα από την Κυβέρνηση θα συμμετέχουν.

Βέβαια με κουτσουρεμένο Προεδρείο της Βουλής μάλλον πρέπει να υπάρξει κάποια αυτοοργάνωση
"

Για την δική σου θέση, προφανώς και δεν υπάρχει καμμία μομφή, τουλάχιστον όχι απο εμένα. Εγώ απλά αναρωτιέμαι για την διάδοχη κατάσταση, γνωρίζοντας ότι εσύ ήδη έχις κάνει και ενημέρωση και ανάλογες ενέργειες.
Makedonissa
Makedonissa
Στρατηγός
Στρατηγός


Back to top Go down

Προεδρείο υπάρχει; Empty Re: Προεδρείο υπάρχει;

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum