eGreece | eRepublik community
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Επερώτηση σχετικά με το donation Day 2,624

4 posters

Page 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Επερώτηση σχετικά με το donation Day 2,624 Empty Επερώτηση σχετικά με το donation Day 2,624

Post by count miden Sun 1 Feb 2015 - 1:53

H ερώτηση μου είναι η εξής: ποιος είναι ο λόγος που ζητήθηκε δωρεά από την στιγμή που δεν έγινε το προφανές, να ξοδευτεί το ποσό σε co.
H ερώτηση απευθύνεται στον πρόεδρο, στο Υπ. Οικονομικών και σε οποιονδήποτε είναι αρμόδιος να απαντήσει.
Η ερώτηση δεν έχει σκοπό να θίξει κανένα αλλά να δώσει την ευκαιρία στην κυβέρνηση να λειτουργήσει με διαφάνεια.
count miden
count miden
Στρατηγός
Στρατηγός


Back to top Go down

Επερώτηση σχετικά με το donation Day 2,624 Empty Re: Επερώτηση σχετικά με το donation Day 2,624

Post by AntrikosA Sun 1 Feb 2015 - 2:11

Πρωτοφανές να γίνεται donation την στιγμή που δεν έγινε το "προφανές" (να ξοδευτεί το ποσό σε CO)!

Το σχόλιό μου απευθύνεται σε οποιονδήποτε δεν είναι εντελώς ανίδεος και έχει IQ πάνω από 75.
Το σχόλιό μου δεν έχει σκοπό να θίξει κανένα αλλά να δώσει την ευκαιρία σε όλους όσους έχουν μια στοιχειώδη επαφή με το eRepublik να νιώσουν ότι δεν είναι μόνοι.
AntrikosA
AntrikosA
Στρατάρχης
Στρατάρχης


Back to top Go down

Επερώτηση σχετικά με το donation Day 2,624 Empty Re: Επερώτηση σχετικά με το donation Day 2,624

Post by count miden Sun 1 Feb 2015 - 2:15

Δεν υπάρχουν ηλίθιες ερωτήσεις αλλά ηλίθιες απαντήσεις.
Εσύ σαν τι μιλας αφού στην κυβέρνηση δεν είσαι.
count miden
count miden
Στρατηγός
Στρατηγός


Back to top Go down

Επερώτηση σχετικά με το donation Day 2,624 Empty Re: Επερώτηση σχετικά με το donation Day 2,624

Post by AntrikosA Sun 1 Feb 2015 - 2:31

Ποιος ο λόγος που είσαι βουλευτής τη στιγμή που προφανώς δεν έχεις να προσφέρεις τίποτα;

Πως σου φαίνεται αυτό για ερώτηση;
AntrikosA
AntrikosA
Στρατάρχης
Στρατάρχης


Back to top Go down

Επερώτηση σχετικά με το donation Day 2,624 Empty Re: Επερώτηση σχετικά με το donation Day 2,624

Post by count miden Sun 1 Feb 2015 - 2:33

δείγμα ψηλού iq είναι να καταλαβαίνεις και την ερώτηση, το να απαντάς με ειρωνεία αν νομίζεις ότι σε κάνει να φαίνεσαι εξυπνότερος συνέχισε να το κάνεις και άσε τους άλλους να κρίνουν ποιός είναι έξυπνος και ποιος χαζός.
Το γεγονός είναι πως ρωτάω 3 μέρες τώρα και μια απάντηση δεν έχω λάβει, αφού είστε διάνοιες όλοι δεν καταδέχεστε να απαντήσετε και σε μας τους υπόλοιπους αδαείς?
Επίσης απαξιώνετε και τους θεσμούς γιατί δεν θα έπρεπε καν να το συζητάμε ότι πρέπει να απαντήσετε
count miden
count miden
Στρατηγός
Στρατηγός


Back to top Go down

Επερώτηση σχετικά με το donation Day 2,624 Empty Re: Επερώτηση σχετικά με το donation Day 2,624

Post by AntrikosA Sun 1 Feb 2015 - 2:34

Άντε επειδή είμαι στις καλές μου θα σε ενημερώσω πως, όταν κατεβαίνει donation δεν σημαίνει ότι τα χρήματα αυτά θα ξοδευτούν.
Αυτό λοιπόν το οποίο εσύ προσωπικά, αυθαίρετα χαρακτηρίζεις ως "προφανές" δεν είναι το προφανές.

Μόνο μην μου ζητήσεις να σου εξηγήσω γιατί δεν είναι προφανές.

υγ. IQ πάνω από 75 δεν είναι υψηλό, είναι το φυσιολογικό
AntrikosA
AntrikosA
Στρατάρχης
Στρατάρχης


Back to top Go down

Επερώτηση σχετικά με το donation Day 2,624 Empty Re: Επερώτηση σχετικά με το donation Day 2,624

Post by count miden Sun 1 Feb 2015 - 2:35

Προφανώς αυτοί που με διάλεξαν πιστεύουν το αντίθετο με σένα, το αν έχω προσφέρει ή όχι σαν βουλευτής, υπουργός και πρεσβευτής ας το κρίνουν τα αποτελέσματα.

Μαθήματα απαντήσεων θέλεις?
count miden
count miden
Στρατηγός
Στρατηγός


Back to top Go down

Επερώτηση σχετικά με το donation Day 2,624 Empty Re: Επερώτηση σχετικά με το donation Day 2,624

Post by count miden Sun 1 Feb 2015 - 2:38

και πάλι δεν απαντάς ποιος είναι ο λόγος

το υ.γ. επεξήγηση στον εαυτό σου είναι?
count miden
count miden
Στρατηγός
Στρατηγός


Back to top Go down

Επερώτηση σχετικά με το donation Day 2,624 Empty Re: Επερώτηση σχετικά με το donation Day 2,624

Post by AntrikosA Sun 1 Feb 2015 - 2:41

count miden wrote:και πάλι δεν απαντάς ποιος είναι ο λόγος

το υ.γ. επεξήγηση στον εαυτό σου είναι?

Ή τρολάρεις ή είσαι μεθυσμένος ή δεν ξέρω τι παίζει στο μυαλό σου.

Πάμε άλλη μία.
Η απάντηση στην ερώτησή σου είναι αυτή:

AntrikosA wrote:όταν κατεβαίνει donation δεν σημαίνει ότι τα χρήματα αυτά θα ξοδευτούν.
Αυτό λοιπόν το οποίο εσύ προσωπικά, αυθαίρετα χαρακτηρίζεις ως "προφανές" δεν είναι το προφανές.

Το υγ. αναφερόταν στο σχόλιο σου περί υψηλού IQ, σε ενημέρωσα ότι δεν πρόκειται περί υψηλού IQ αλλά απλά φυσιολογικού.
AntrikosA
AntrikosA
Στρατάρχης
Στρατάρχης


Back to top Go down

Επερώτηση σχετικά με το donation Day 2,624 Empty Re: Επερώτηση σχετικά με το donation Day 2,624

Post by count miden Sun 1 Feb 2015 - 2:46

πάμε πάλι.
ποίος είναι ο λόγος που κατέβηκε το donation?
ενημερώθηκε η βουλή? έγινε συζήτηση? έτσι ξύπνησε ο πρόεδρος και είπε μαζί με τον καφέ και το κρουασάν θέλω σήμερα ένα donation?

Για το iq έχεις δίκιο, συνήθως άνθρωποι με υψηλό iq ειρωνεύονται με πιο ευφάνταστους τρόπους
count miden
count miden
Στρατηγός
Στρατηγός


Back to top Go down

Επερώτηση σχετικά με το donation Day 2,624 Empty Re: Επερώτηση σχετικά με το donation Day 2,624

Post by AntrikosA Sun 1 Feb 2015 - 2:53

Ο λόγος που κατεβαίνουν όλα τα donation είναι διότι τα λεφτά στο θησαυροφυλάκιο είναι άχρηστα συνεπώς ανά τακτά χρονικά διαστήματα κατεβαίνουν donation έτσι ώστε να μην είναι άχρηστα αλλά να είναι διαθέσιμα στους οργανισμούς.

Η Βουλή ενημερώθηκε μέσω του alert που έρχεται ingame και όπως είδες υπερψήφισε το νόμο.

Δεν γίνεται συζήτηση για τα donation, και για να σε προλάβω (γιατί είμαι σίγουρος ότι θα το ρωτήσεις και αυτό) ο λόγος που δεν έγινε συζήτηση είναι διότι δεν γίνεται συζήτηση ποτέ. Ανέκαθεν τα donation κατέβαιναν και υπερψηφίζονταν γιατί είναι απλά μία ρουτίνα άνευ ουσίας.

Και ναι, μία μέρα ξυπνάει ο Πρόεδρος ή ο Υπουργός Οικονομικών βλέπει ότι τα λεφτά στο θησαυροφυλάκιο είναι πολλά και κατεβάζει νόμο, έτσι γίνεται.

Στα εξηγώ καλά; Στα λέω όμορφα;
AntrikosA
AntrikosA
Στρατάρχης
Στρατάρχης


Back to top Go down

Επερώτηση σχετικά με το donation Day 2,624 Empty Re: Επερώτηση σχετικά με το donation Day 2,624

Post by count miden Sun 1 Feb 2015 - 3:04

Βρε πουλάκι μου τα λεφτά από τους οργανισμούς πως ξοδέυονται σε μισθούς? σε όπλα? σε φαί? σε μισθοφόρους? σε αγορά χρυσού?
count miden
count miden
Στρατηγός
Στρατηγός


Back to top Go down

Επερώτηση σχετικά με το donation Day 2,624 Empty Re: Επερώτηση σχετικά με το donation Day 2,624

Post by AntrikosA Sun 1 Feb 2015 - 3:09

Στο τέλος του μήνα βγαίνει ισολογισμός και βλέπεις που ξοδεύονται, τι σχέση έχει αυτό με τα donation;

Μπορεί να έχεις 1.000.000 στους οργανισμούς, να ξοδέψεις 100.000 και να κάνεις donation 400.000, να ξαναξοδέψεις 100.000 και μετά πάλι να κάνεις donation 400.000 γιατί απλά μαζεύτηκαν λεφτά στο θησαυροφυλάκιο.

Τα donation γίνονται απλά όταν μαζεύονται λεφτά στο θησαυροφυλάκιο, δεν συνδέονται με τα έξοδα ή τα έσοδά σου, δεν συνδέονται με τίποτα, απλά τα βγάζεις και τα βάζεις στους οργανισμούς.

Δηλαδή πραγματικά τόσο καιρό που παίζεις eRepublik ούτε αυτό έχεις πάρει χαμπάρι;
AntrikosA
AntrikosA
Στρατάρχης
Στρατάρχης


Back to top Go down

Επερώτηση σχετικά με το donation Day 2,624 Empty Re: Επερώτηση σχετικά με το donation Day 2,624

Post by count miden Sun 1 Feb 2015 - 3:14

Δηλαδή η λογική είναι να μένουν στους οργανισμούς και όχι στο θησαυροφυλάκιο? και τι εξυπηρετεί αυτό?
σε όσα κυκλικά είχε ζητηθεί donation από το υπ οικονομικών υπήρχε και κάποιος λόγος
count miden
count miden
Στρατηγός
Στρατηγός


Back to top Go down

Επερώτηση σχετικά με το donation Day 2,624 Empty Re: Επερώτηση σχετικά με το donation Day 2,624

Post by AntrikosA Sun 1 Feb 2015 - 3:17

count miden wrote:Δηλαδή η λογική είναι να μένουν στους οργανισμούς και όχι στο θησαυροφυλάκιο? και τι εξυπηρετεί αυτό?
σε όσα κυκλικά είχε ζητηθεί donation από το υπ οικονομικών υπήρχε και κάποιος λόγος

Το έγραψα παραπάνω:
AntrikosA wrote:Ο λόγος που κατεβαίνουν όλα τα donation είναι διότι τα λεφτά στο θησαυροφυλάκιο είναι άχρηστα συνεπώς ανά τακτά χρονικά διαστήματα κατεβαίνουν donation έτσι ώστε να μην είναι άχρηστα αλλά να είναι διαθέσιμα στους οργανισμούς.
AntrikosA
AntrikosA
Στρατάρχης
Στρατάρχης


Back to top Go down

Επερώτηση σχετικά με το donation Day 2,624 Empty Re: Επερώτηση σχετικά με το donation Day 2,624

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 2 1, 2  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum