eGreece | eRepublik community
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ΜΡΡ με Βραζιλια, Περού

5 posters

Go down

ΜΡΡ με Βραζιλια, Περού Empty ΜΡΡ με Βραζιλια, Περού

Post by count miden Wed 29 Apr 2015 - 2:48

Ψηφίζουμε ναι.
Η άποψη ότι πρέπει πρώτα να τα βρούμε μεταξύ μας είναι σωστή αλλά εντωμεταξύ η χώρα, δεν μπορεί να μένει αθωράκιστη. Οι συγκεκριμένες χώρες δεν νομίζω ότι επηρεάζουν όποια προσπάθεια σύγκλισής είναι πιθανόν να υπάρξει στο μέλλον. Η αντίρρηση φυσικά μπορεί να εκφραστεί με αρνητική ψήφο, κάτι που δεν υπήρχε σαν δυνατότητα στην προηγούμενη κατάσταση.
count miden
count miden
Στρατηγός
Στρατηγός


Back to top Go down

ΜΡΡ με Βραζιλια, Περού Empty Re: ΜΡΡ με Βραζιλια, Περού

Post by Synatlas2 Wed 29 Apr 2015 - 9:50

Οδυσσέα η Βραζιλία είναι Αστέρια.
Δεν θα έπρεπε να λυθεί πρωτα το θέμα που βαδιζουμε και τι θα κάνουμε ως χώρα?
Παλι θα ξαναγυρίσουμε στον φαυλο κυκλο ?
Synatlas2
Synatlas2
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης


Back to top Go down

ΜΡΡ με Βραζιλια, Περού Empty Re: ΜΡΡ με Βραζιλια, Περού

Post by AntrikosA Wed 29 Apr 2015 - 12:55

Και η Αργεντινή και η Ρουμανία είναι Asteria, καλώς ή κακώς η Asteria δεν διαλύθηκε σε αντίθεση με την Sirius, θα υπογράφουμε mpp μόνο με τις χώρες που ήταν στην Sirius επειδή διαλύθηκε η συμμαχία τους;

Σε κάθε περίπτωση ο καθένας ψηφίζει ότι θέλει στην δημοκρατία συνεπώς δεν υπάρχει κανένας απολύτως λόγος για συγκρούσεις.

Synatlas2 wrote:Παλι θα ξαναγυρίσουμε στον φαυλο κυκλο ?
Είχαμε βγει από τον φαύλο κύκλο τόσο καιρό που είχαμε δικτατορία και τώρα ξαναμπαίνουμε επειδή ψηφίζουμε;
AntrikosA
AntrikosA
Στρατάρχης
Στρατάρχης


Back to top Go down

ΜΡΡ με Βραζιλια, Περού Empty Re: ΜΡΡ με Βραζιλια, Περού

Post by Synatlas2 Wed 29 Apr 2015 - 14:23

Δεν καταλαβαίνω απο που προκύπτει το συγκρουσιακό στοιχείο . Η Αργεντινή ή η Ρουμανία δεν ηταν ποτέ λόγος διαφωνίας . Η Αστερια ήταν και είναι.
Η ερώτηση μου είναι απλή και ξεκάθαρη . Δεν θα ηταν καλύτερα εαν οδηγηθούμε πάλι σε αυτό το μονοπάτι , τουλάχιστον να το κάνουμε με τον σωστό τρόπο?

Δεν θα έπρεπε τουλάχιστον αυτή η βουλή μαζί με τον πρόεδρο να βρουμε τον τρόπο να αποφυγουμε φαυλους κυκλους όπως π.χ Δημοκρατία -δικτατορια-δημοκρατία-δικτατορία?

Τουλάχιστον τωρα δεν υπάρχει πιστόλι στον κρόταφο .
Synatlas2
Synatlas2
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης


Back to top Go down

ΜΡΡ με Βραζιλια, Περού Empty Re: ΜΡΡ με Βραζιλια, Περού

Post by PTOLEMEOS Wed 29 Apr 2015 - 15:28

Θα ήταν καλό αν υπάρχουν ενστάσεις εκτός από πιθανά mpp με Κροατία, Τουρκία, Σερβία, να διευκρινιστούν.
PTOLEMEOS
PTOLEMEOS
Στρατηγός
Στρατηγός


Back to top Go down

ΜΡΡ με Βραζιλια, Περού Empty Re: ΜΡΡ με Βραζιλια, Περού

Post by AntrikosA Wed 29 Apr 2015 - 15:42

Synatlas2 ενδιαφέρον πάντως που εδώ μιλάς για δημοκρατία. Νόμιζα πως δεν υπήρχε δημοκρατία, τώρα έχουμε δημοκρατία δηλαδή όλα οκ;
AntrikosA
AntrikosA
Στρατάρχης
Στρατάρχης


Back to top Go down

ΜΡΡ με Βραζιλια, Περού Empty Re: ΜΡΡ με Βραζιλια, Περού

Post by AntrikosA Wed 29 Apr 2015 - 15:45

υγ. εφόσον δεν υπάρχει συγκρουσιακό στοιχείο τότε ποια είναι η ένστασή σου στο mpp με Βραζιλία; Ο καθένας ψηφίζει ότι θέλει όμορφα και δημοκρατικά εκτός αν δεν είναι δημοκρατικό να ψηφιστεί το mpp.
AntrikosA
AntrikosA
Στρατάρχης
Στρατάρχης


Back to top Go down

ΜΡΡ με Βραζιλια, Περού Empty Re: ΜΡΡ με Βραζιλια, Περού

Post by Synatlas2 Wed 29 Apr 2015 - 16:04

Ανδρέα την τελευταία φορά που κοίταξα εδω είναι η βουλή. Και αφου έχουμε δημοκρατία μπορουμε να εκφραζόμαστε ελευθερα. Φαντάζομαι τουλάχιστον.

Η ερώτηση μου είναι ξεκάθαρη . Δεν ζητησα απο σένα να απαντήσεις και ουτε υποχρεούσε εσυ να απαντήσεις.

Γνώμη μου είναι να σταματήσεις να δημιουργείς εντυπώσεις.
Synatlas2
Synatlas2
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης


Back to top Go down

ΜΡΡ με Βραζιλια, Περού Empty Re: ΜΡΡ με Βραζιλια, Περού

Post by PTOLEMEOS Wed 29 Apr 2015 - 16:59

Νομίζω ότι το θέμα που θέτεις απαντήθηκε πριν το ρωτήσεις Τάσο

count miden wrote:Οι συγκεκριμένες χώρες δεν νομίζω ότι επηρεάζουν όποια προσπάθεια σύγκλισής είναι πιθανόν να υπάρξει στο μέλλον.

Έχουμε αρκετές αμφιλεγόμενες χώρες... Δεν είναι ανάγκη να τις αυξήσουμε.
PTOLEMEOS
PTOLEMEOS
Στρατηγός
Στρατηγός


Back to top Go down

ΜΡΡ με Βραζιλια, Περού Empty Re: ΜΡΡ με Βραζιλια, Περού

Post by ellinas225 Wed 29 Apr 2015 - 21:09

"Η Αργεντινή ή η Ρουμανία δεν ηταν ποτέ λόγος διαφωνίας . "

Στάχτη στα μάτια ήταν, ψηφίστηκαν αυτά τα μππ για να υπάρξει ισορροπία σ΄αυτά με Τουρκία και Κροατία.

Άλλωστε, είναι δεδομένο και αποδεδειγμένο πως ενώ ψηφίστηκε μππ με Αργεντινή, Μυρμιδόνες και Γκάμα τουλάχιστον έριχναν υπέρ Χιλής.

Ο καθένας ας ψηφίσει κατά συνείδηση.

ellinas225
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης


Back to top Go down

ΜΡΡ με Βραζιλια, Περού Empty Re: ΜΡΡ με Βραζιλια, Περού

Post by AntrikosA Thu 30 Apr 2015 - 11:38

Synatlas2 wrote:Ανδρέα την τελευταία φορά που κοίταξα εδω είναι η  βουλή. Και αφου έχουμε δημοκρατία μπορουμε να εκφραζόμαστε ελευθερα. Φαντάζομαι τουλάχιστον.

ΜΡΡ με Βραζιλια, Περού Img_2015_04_30_at_11_37_24

Είσαι διχασμένη προσωπικότητα; Άλλα λες στο παιχνίδι και άλλα λες στο φόρουμ;
AntrikosA
AntrikosA
Στρατάρχης
Στρατάρχης


Back to top Go down

ΜΡΡ με Βραζιλια, Περού Empty Re: ΜΡΡ με Βραζιλια, Περού

Post by Synatlas2 Thu 30 Apr 2015 - 12:46



Τι σχέση έχει η προηγουμενη κατάσταση , με την νέα κατάσταση . Υποτίθεται έγινε επανάσταση , και επανήλθε η δημοκρατία.
Απο ότι αντιλαμβάνομαι εσυ θεωρείς οτι είχαμε δημοκρατία πριν , και επιδεικτικά αγνοείς και οσους φωνάζουν για το αντίθετο . Και οχι μόνο τους αγνοείς , αλλα θεωρείς οτι θα επανέλθει η ιδια κατάσταση και όλα καλώς καμωμένα.

Ε . λοιπόν σε πληροφορώ οτι αυτό δεν πρόκειται να συμβεί .

Είμαι διχασμένη προσωπικότητα που δεν θέλω να επανέλθει η προηγουμενη κατάσταση ?
Είμαι διχασμένη προσωπικότητα που δεν θέλω να επανέλθει ουτε η δικτατορία γιατί εσύ εισαι ανίκανος να ακούσεις ?

Αντέδρασες σε ένα ερώτημα μου προς τον πρόεδρο. Οχι ενέργεια ούτε κάποιο σχολιο μου. Μια ερώτηση
Και αναφέρω ξεκάθαρα, μηπως θα ήταν καλύτερα αυτή η βουλή να ξεκαθαρίσει κάποια πράγματα πριν προβουμε σε κάποιες ενέργειες?

Επι δικτατορίας εγιναν προσπάθειες για κάποιας μορφής συμβιβασμού , που έπεσαν στο κενό . Τωρα δεν υπάρχει πιστόλι στον κρόταφο . Τωρα η δημοκρατία μας , έχει το σθένος να ακούσει ? Η θα φερθεί εγωιστικά και μικροπρεπής για 10 μέρες?

Τι δεν καταλαβάινεις οταν φωνάζουμε οτι η προηγουμενη κατάσταση ήταν άσχημη για την ίδια την κοινότητα ?
Τι δεν καταλαβαίνεις οταν λεω οτι καλό θα ήταν να αλλάξουμε
Γιατί πρέπει σε 10 μέρες να ξαναέχουμε δικτατορία ?

Synatlas2
Synatlas2
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης


Back to top Go down

ΜΡΡ με Βραζιλια, Περού Empty Re: ΜΡΡ με Βραζιλια, Περού

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum