eGreece | eRepublik community
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Χορηγικό ταμείο υπέρ πολέμου

+18
CRIS 99
George The Mercifull
AntrikosA
SotirisA
dynameis katadromwn
Lakis Gavalas
tSoPeLiXxX
eptoxeusamen
myrmid0nas
Hellenizer
jimkats1
F@nis
Kleanthis.
Dihenekis
DimAth
V4LeRioN
kostas fostiras
ellinas225
22 posters

Page 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Go down

Χορηγικό ταμείο υπέρ πολέμου - Page 2 Empty Re: Χορηγικό ταμείο υπέρ πολέμου

Post by eptoxeusamen Tue 21 Jul 2015 - 2:42

ennoeite pws 8a boh8hsw!!

eptoxeusamen
Νεοσύλλεκτος
Νεοσύλλεκτος


Back to top Go down

Χορηγικό ταμείο υπέρ πολέμου - Page 2 Empty Re: Χορηγικό ταμείο υπέρ πολέμου

Post by tSoPeLiXxX Tue 21 Jul 2015 - 3:17

Όλοι μαζί μπορούμε!

tSoPeLiXxX
Δεκανέας
Δεκανέας


Back to top Go down

Χορηγικό ταμείο υπέρ πολέμου - Page 2 Empty Re: Χορηγικό ταμείο υπέρ πολέμου

Post by Lakis Gavalas Tue 21 Jul 2015 - 13:08

Η Μακεδονική Συμμαχία έχει ήδη ενεργοποιηθεί επί του θέματος και συλλέγουμε χρήματα.
Lakis Gavalas
Lakis Gavalas
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης


Back to top Go down

Χορηγικό ταμείο υπέρ πολέμου - Page 2 Empty Re: Χορηγικό ταμείο υπέρ πολέμου

Post by Hellenizer Tue 21 Jul 2015 - 14:39

Δεν θέλω να φανώ ο κακός της υπόθεσης, αλλά πρέπει να φανεί το doc ετσι ώστε να μην υπάρχουν αμφιβολίες δεν λέω για το χιλιάρικο που θα δώσω, ούτε θα το παίξω μέγας ευεργέτης της e-Ελλάς, αλλά αυτή η από κοινού δραστηριοποίηση είναι κάτι όμορφο και σπάνιο για εμάς τους Έλληνες, για να μην χαλάσει δημοσιεύστε το doc.
Hellenizer
Hellenizer
Admin
Admin


Back to top Go down

Χορηγικό ταμείο υπέρ πολέμου - Page 2 Empty Re: Χορηγικό ταμείο υπέρ πολέμου

Post by kostas fostiras Tue 21 Jul 2015 - 16:08

το ντοκ ειναι under constraction οπως και το προγραμμα γενικοτερα.

προχωραμε οι 5 προεδροι παρολες τις διαφορες μας και προσπαθουμε να συμφωνησουμε σε ολα τα ζητηματα που αφορουν την διαφανεια της ολης προσπαθειας.

ολα τα ποσα και οτιδηποτε μαζεψουμε θα ειναι καταγεγραμμενο σε ντοκ και θα υπαρξει συνεργασια ωστε τα ποσα που θα αποδωθουν στην κυβερνηση της χωρας να καταγραφουν και στον ισολογισμο .

kostas fostiras
Στρατηγός
Στρατηγός


Back to top Go down

Χορηγικό ταμείο υπέρ πολέμου - Page 2 Empty Re: Χορηγικό ταμείο υπέρ πολέμου

Post by dynameis katadromwn Tue 21 Jul 2015 - 19:00

μέχρι 1000 δραχμές μπορώ να δώσω φιλε παραπάνω όχι να ξέρετε αν θέλετε 1000 δραχμές για μια φορα μπορείτε να m πείτε να δώσω μια μικρή οικονομική βοήθεια και εγώ!!!


Last edited by Hellenizer on Wed 22 Jul 2015 - 20:55; edited 1 time in total (Reason for editing : Τα greeklish απαγορεύονται.)
dynameis katadromwn
dynameis katadromwn
Δεκανέας
Δεκανέας


Back to top Go down

Χορηγικό ταμείο υπέρ πολέμου - Page 2 Empty Re: Χορηγικό ταμείο υπέρ πολέμου

Post by SotirisA Tue 21 Jul 2015 - 20:42

Παρών.

Πείτε μου που να στείλω τα χρήματα.
ο7
SotirisA
SotirisA
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης


Back to top Go down

Χορηγικό ταμείο υπέρ πολέμου - Page 2 Empty Re: Χορηγικό ταμείο υπέρ πολέμου

Post by AntrikosA Tue 21 Jul 2015 - 21:12

Οι καταγραφές του GIP φαίνονται εδώ: http://tiny.cc/gip_donors όταν μας ζητηθεί ή ανά τακτά χρονικά διαστήματα το ποσό που συγκεντρώνω θα δίνεται στον Πρόεδρο ή MoD και θα γίνεται και η σχετική καταγραφή στο doc μας ότι τα χρήματα δόθηκαν.
Αν θέλει και κάποιος άλλος να μου στείλει δεν έχω πρόβλημα στις παρατηρήσεις θα γράψω το κόμμα ή το mu του ή ότι θέλει για να φαίνεται από που προέρχονται.
AntrikosA
AntrikosA
Στρατάρχης
Στρατάρχης


Back to top Go down

Χορηγικό ταμείο υπέρ πολέμου - Page 2 Empty Re: Χορηγικό ταμείο υπέρ πολέμου

Post by George The Mercifull Tue 21 Jul 2015 - 22:25

ο7
Να φανταστω καποιος εθελοντης μπορει να δινει μικροτερο ποσο εφοσον δεν εχει το απαιτουμενο των 1000cc;
George The Mercifull
George The Mercifull
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης


Back to top Go down

Χορηγικό ταμείο υπέρ πολέμου - Page 2 Empty Re: Χορηγικό ταμείο υπέρ πολέμου

Post by Lakis Gavalas Tue 21 Jul 2015 - 22:31

George η ιδέα του Φωστήρα ήταν για το 1000ρι των true patriot. Από εκεί και πέρα ο καθένας δίνει ότι έχει ευχαρίστηση. Απλώς είναι μία ενέργεια να μαζέψουμε όλοι μαζί φράγκα για τις δύσκολες ε-μέρες που περνάμε.

Ελπίζω όσοι μαζεύετε λεφτά να κρατήσετε αρχείο σαν αυτό του AntrikosA για να υπάρξει μια διαφάνεια στην υπόθεση.
Lakis Gavalas
Lakis Gavalas
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης


Back to top Go down

Χορηγικό ταμείο υπέρ πολέμου - Page 2 Empty Re: Χορηγικό ταμείο υπέρ πολέμου

Post by DimAth Tue 21 Jul 2015 - 23:20

Προσπαθήσαμε να κάνουμε κάτι όλοι μαζί,
προθυμοποιήθηκα και έφτιαξα ένα doc για όλους,
ζήτησα από όσους κάνουν τις καταγραφές να κάνουν αίτηση για πρόσβαση στο doc ή να μου δώσουν το e-mail τους να τους προσθέσω με πλήρη δικαιώματα
αποδέχτηκα την όποια προτεινόμενη τροποποίηση από οποιονδήποτε καθώς μιλάμε για κάτι κοινό χωρίς κομματικές ταμπέλες κλπ...

Ο Kostas Fostiras & o ellinas225 έχουν ήδη λάβει όλα τα δικαιώματα και αναμένω και όσους υπόλοιπους επιθυμούν να καταγράψουμε όλοι μαζί τα δεδομένα, το φύλο καταγραφών μάλιστα είναι εκείνο που πρότεινε ο Kostas Fostiras και το δικό μου το έσβησα.

Το doc καταγραφών της eGreece είναι αυτό https://goo.gl/0lL9fN και είναι ανοικτό σε "view" για όλους, δικαίωμα επεξεργασίας θα έχουν μόνο όσοι κάνουν εγγραφές ή/και όποιος θα συγκεντρώνει τα χρήματα του ταμείου εκ μέρους της κυβέρνησης.
DimAth
DimAth
Στρατηγός
Στρατηγός


Back to top Go down

Χορηγικό ταμείο υπέρ πολέμου - Page 2 Empty Re: Χορηγικό ταμείο υπέρ πολέμου

Post by CRIS 99 Wed 22 Jul 2015 - 1:25

v

εστειλα 11κ ( 10+1)στον Κωστα,,στον Φωστηρα,την επομενη φορα Wink
CRIS 99
CRIS 99
Στρατηγός
Στρατηγός


Back to top Go down

Χορηγικό ταμείο υπέρ πολέμου - Page 2 Empty Re: Χορηγικό ταμείο υπέρ πολέμου

Post by st.stefanos Wed 22 Jul 2015 - 14:29

Η ταπεινη μου αποψη και μερικα ερωτηματα:

-Ποιος ο λογος υπαρξης εξτρα χρηματοδοτησης των πολεμων; Τοσα χρονια οι φοροι αυξομοιωνονται με γνωμονα τον πολεμο. Γιατι να βαλουμε αλλη μια παραμετρο και να περιπλεξουμε τα πραγματα? (Αντιπροταση, να μαζευονται χρηματα απο εθελοντες χωρις κανονες και ταμεια.πχ Με καποιο ειδος ερανου σε περιοδους πολεμου η με μηνιαιο "δισκο" που θα περναει απο τον καθε προεδρο σε ολη την η-χωρα)
-Ποιος ο λογος υπαρξης ενος εξτρα ταμειου οταν υπαρχουν τοσα orgs, treasury κλπ για να μπορει να μαζευεται ενα οποιοδηποτε χρηματικο ποσο υπερ της ηΠατριδας και των πολεμων της?(αντιπροταση να χρησιμοποιειται ενα απο τα πολλα κρατικα org)
-Ποιος θα ειναι ο διαχειριστης και ποιος καλυτερος απο εκλεγμενους προεδρους οι οποιοι εναλλασονται κιολας χωρις να κραταει μονο ενας την ευθυνη των χρηματων? (Προταση να διαχειριζεται ενας εκλεγμενος τα λεφτα αυτα)
-Τι σημαινει εθελοντης που εχει υποχρεωση? Για ποιο λογο πρεπει να δινονται συγκεκριμενα ποσα απο συγκεκριμενους μονο. (Αντιπροταση, να τεθει στον η-λαό να καταθετει εκει οσα ποσα θελει και όποτε θελει και κυριως τα co και τα true patriot απο μαχες της ελλαδος εαν και εφοσον λαμβανει και θελει)


Η ιδεα να δινονται λεφτα απο πιο ευπορους προς το κρατος ειναι πολυ ωραια. Αλλα φοβαμαι οτι στην πραξη δεν θα αποδωσει. θεωρω οτι κανουμε το παιχνιδι μας πολυπλοκο και η μπαλα θα χαθει σε βαθος χρονου. Ειμαι υπερ της θεωριας "keep it simple" που λενε και στο χωριο μου. Και ολα αυτα τα εξτρα docs απαιτουν κοσμο και κοπο.
Δεν θελω να στερησω απο την χωρα αυτη την χρηματοδοτηση....απλα ισως με αλλο τροπο οπως αυτες στις αντιπροτασεις μου.
-
-
st.stefanos
st.stefanos
Λοχαγός
Λοχαγός


Back to top Go down

Χορηγικό ταμείο υπέρ πολέμου - Page 2 Empty Re: Χορηγικό ταμείο υπέρ πολέμου

Post by voidok Wed 22 Jul 2015 - 18:19

αυμφωνω.
μηπως να ηταν περισσοτεροι οι αποδεκτες των δωρεων και διαχειριστες των χρηματων για μεγαλυτερη ευελιξια;
δηλαδη αν δεν ειναι ονλαιν ο ορισμενος ως ταμειας να κανουν τη δουλεια οι υπολοιποι και να μη χανουμε χρονο.
ας οριστουν καποια ατομα και να ξερει ο καθενας μας σε ποιον δωριζει και ποσα
voidok
voidok
Λοχαγός
Λοχαγός


Back to top Go down

Χορηγικό ταμείο υπέρ πολέμου - Page 2 Empty Re: Χορηγικό ταμείο υπέρ πολέμου

Post by Cerberus Hellas Wed 22 Jul 2015 - 23:43

θετικος και εγω

Cerberus Hellas
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης


Back to top Go down

Χορηγικό ταμείο υπέρ πολέμου - Page 2 Empty Re: Χορηγικό ταμείο υπέρ πολέμου

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum