eGreece | eRepublik community
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Πρόταση μομφής στον πρόεδρο της βουλής και σε μέλος της

+19
SotirisA
trelo maximi
ektonosiakos
Dihenekis
AntrikosA
CRIS 99
lithelon
Marianiki4
Iaswn
vasspana
Anastasios P
dimispirop
count miden
QuintusNovius
Ethan Seelowe
NikosVasilopoulos
F@nis
vaggelisker
ellinas225
23 posters

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

Πρόταση μομφής στον πρόεδρο της βουλής και σε μέλος της - Page 2 Empty Re: Πρόταση μομφής στον πρόεδρο της βουλής και σε μέλος της

Post by Dihenekis Thu 12 Nov 2015 - 7:43

Καταψηφίζω την πρόταση μομφής και για τα 2 μέλη


Dihenekis
Dihenekis
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης


Back to top Go down

Πρόταση μομφής στον πρόεδρο της βουλής και σε μέλος της - Page 2 Empty Re: Πρόταση μομφής στον πρόεδρο της βουλής και σε μέλος της

Post by ektonosiakos Thu 12 Nov 2015 - 8:08

όπως είπε ο Αντρίκος


2. Εκ των πρωτερων τοποθετουμαι: Εαν το Προεδρειο αποφασισε συσταση η παρατηρηση και ο Dimi δεν την εδωσε, εχετε δικιο, αν το Προεδρειο ομως αποφασισε κατι αλλο δεν μπορειτε να απαιτειτε απο τον Προεδρειο να αγνοησει την πλειοψηφια.


Όσον αφορά τη συμπεριφορά του Φάνη δυστυχώς θεωρώ ότι το κάνει στοχευμένα για να αποπροσανατολίσει το κυκλικό και να τρολάρει δυστιχώς είτε συνεπικουρείται από άλλους φιλικά προσκείμενους είτε ψαρώνει αυτός που θίγεται από τα λεγόμενα και ξεφεύγει η συζήτηση από το θέμα σε κάτι άλλο που επιθυμεί ο Φάνης.
Αυτή η κατάσταση είναι δυστυχώς μόνιμη στα κυκλικά από τη θητεία του μυρμιδόνα και μετά (αν και είχε εμφανιστεί και σε παλαιότερες θητείες.

(εκ της διαχειριστικής ομάδας απαγορεύονται οι δημοσιεύσεις στα greeklish)

ektonosiakos
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης


Back to top Go down

Πρόταση μομφής στον πρόεδρο της βουλής και σε μέλος της - Page 2 Empty Re: Πρόταση μομφής στον πρόεδρο της βουλής και σε μέλος της

Post by trelo maximi Thu 12 Nov 2015 - 11:03

Είναι 147 σελίδες το κυκλικό... δεν θα μπω σε διαδικασία να το διαβάσω. Κρίνοντας από την μέχρι τώρα παρουσία του Dimi στο κυκλικό που ανήκω καταψηφίζω την πρόταση μομφής στον πρόεδρο της βουλής.

Υ.Γ: Πάλι σε λάθος κυκλικό με βάλατε... geek

trelo maximi
Δεκανέας
Δεκανέας


Back to top Go down

Πρόταση μομφής στον πρόεδρο της βουλής και σε μέλος της - Page 2 Empty Re: Πρόταση μομφής στον πρόεδρο της βουλής και σε μέλος της

Post by SotirisA Thu 12 Nov 2015 - 11:18

Παιδιά εγώ καταψηφίζω την πρόταση μομφής και όπως θα είδατε, έχω κάνει report το κυκλικό.

Δεν νομίζω ότι μπορεί να υπάρξει πρόεδρος που να μπορεί να μας συμμαζεύει, όταν εμείς δεν συμμαζεύουμε τον εαυτό μας...
SotirisA
SotirisA
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης


Back to top Go down

Πρόταση μομφής στον πρόεδρο της βουλής και σε μέλος της - Page 2 Empty Re: Πρόταση μομφής στον πρόεδρο της βουλής και σε μέλος της

Post by MakedoniaGreece Thu 12 Nov 2015 - 12:03

Καταψηφίζεται η πρόταση μομφής και για τα 2 μέλη.
MakedoniaGreece
MakedoniaGreece
Λοχαγός
Λοχαγός


Back to top Go down

Πρόταση μομφής στον πρόεδρο της βουλής και σε μέλος της - Page 2 Empty Re: Πρόταση μομφής στον πρόεδρο της βουλής και σε μέλος της

Post by Anastasios P Thu 12 Nov 2015 - 13:24

Προσωπικά, θα ήθελα μια πιο ολοκληρωμένη τοποθέτηση από τον Πρόεδρο της Βουλής. Να μας εξηγήσει τι έγινε στη συζήτηση με το Προεδρείο, τι πρότεινε ο ίδιος, τι απόφαση πήρε το Προεδρείο. Χωρίς αυτές τις πληροφορίες, συζήτηση δε μπορεί να γίνει αναφορικά με τη μομφή κατά του ΠτΒ.


Επειδή παρατηρώ από τους βουλευτές του GIP να τοποθετούνται μόνο για την υπόθεση του ΠτΒ, θα ήθελα και την τοποθέτησή τους επί της υποθέσεως του F@nis.
Εγκρίνετε τη συμπεριφορά του; Εγκρίνετε την αήθη επίθεσή του εναντίον ενός ολόκληρου κόμματος -όποιου κόμματος, εν προκειμένω του Ε.Ε.Κ.- ;


Θέλω να προτείνω να γίνουν παράλληλα δύο ψηφοφορίες, μια για τον ΠτΒ και μία για το μέλος του Προεδρείου.

Anastasios P
Λοχαγός
Λοχαγός


Back to top Go down

Πρόταση μομφής στον πρόεδρο της βουλής και σε μέλος της - Page 2 Empty Re: Πρόταση μομφής στον πρόεδρο της βουλής και σε μέλος της

Post by corleonis Thu 12 Nov 2015 - 14:34

καταψηφίζω τη πρόταση μομφής
corleonis
corleonis
Δεκανέας
Δεκανέας


Back to top Go down

Πρόταση μομφής στον πρόεδρο της βουλής και σε μέλος της - Page 2 Empty Re: Πρόταση μομφής στον πρόεδρο της βουλής και σε μέλος της

Post by dimispirop Thu 12 Nov 2015 - 14:44

Δεν θεωρώ ότι πρέπει να δημοσιεύσω τις τοποθετήσεις των υπολοίπων μελών του προεδρείου(χωρίς την συγκατάβαση τους), μόνο και μόνο για να σώσω το τομάρι μου. Αυτό θα ήταν έλλειψη σεβασμού προς το πρόσωπο τους, προς το προεδρείο αλλά και απέναντι στους θεσμούς. Κρίνομαι από τις πράξεις μου αλλά και τα λόγια μου, όμως δεν θα χρησιμοποιήσω άλλα άτομα ως ασπίδα, για να την βγάλω εγώ καθαρή.
Τα κόμματα έχουν εκπροσώπους στο προεδρείο, από εκεί και πέρα ο κάθε εκπρόσωπος, μπορεί να ενημερώσει το κόμμα του για το τι έχει συζητηθεί.
Είπα ότι ήθελα να πω και δεν θα μπω στην διαδικασία να υπερασπιστώ τον εαυτό μου. Ο κάθε ένας έχει κρίση και συνείδηση και μπορεί με αυτά να αποφασίσει.
dimispirop
dimispirop
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης


Back to top Go down

Πρόταση μομφής στον πρόεδρο της βουλής και σε μέλος της - Page 2 Empty Re: Πρόταση μομφής στον πρόεδρο της βουλής και σε μέλος της

Post by George The Mercifull Thu 12 Nov 2015 - 15:01

Καταψηφίζω την πρόταση μομφής και για τα 2 μέλη
+1 kai σε ο,τι εγραψε ο Σωτηρης...αν δεν μπορουμε/θελουμε μονοι μας να τα βρουμε κανενας προεδρος βουλης δεν θα τα καταφερει...
George The Mercifull
George The Mercifull
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης


Back to top Go down

Πρόταση μομφής στον πρόεδρο της βουλής και σε μέλος της - Page 2 Empty Re: Πρόταση μομφής στον πρόεδρο της βουλής και σε μέλος της

Post by Anastasios P Thu 12 Nov 2015 - 18:17

Πρόεδρε, εδώ μπαίνεις σε κρίση. Πως θα σε κρίνουμε, αν δεν γνωρίζουμε τι συνέβη;

Anastasios P
Λοχαγός
Λοχαγός


Back to top Go down

Πρόταση μομφής στον πρόεδρο της βουλής και σε μέλος της - Page 2 Empty Re: Πρόταση μομφής στον πρόεδρο της βουλής και σε μέλος της

Post by ellinas225 Thu 12 Nov 2015 - 18:36

Εν ολίγοις με αυτά που διαβάζω, επιβραβεύεται το διαδικτυακό τσαμπουκά, την λοιδορία και τον ευτελισμό. Δεν πρόκειται ποτέ να γίνει κάθαρση, δυστυχώς, ο ισχυρός σε χρήμα και στρατιωτική επιρροή θα βασιλεύει ακόμα και σε έναν εικονικό κόσμο. Κρίμα μόνο για ορισμένα παιδιά, που πίστευα πως θα είχαν την ευθιξία και το κουράγιο να πουν τα πράγματα με το όνομά τους.

Οψόμεθα, η ζωή κύκλους κάνει, ακόμα και η εικονική, και εκεί που βρίσκεται το κόμμα μου, κάποια στιγμή θα βρεθεί άλλο.

ellinas225
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης


Back to top Go down

Πρόταση μομφής στον πρόεδρο της βουλής και σε μέλος της - Page 2 Empty Re: Πρόταση μομφής στον πρόεδρο της βουλής και σε μέλος της

Post by I Mes Thu 12 Nov 2015 - 19:10

Καταψηφίζω και εγώ με τη σειρά μου και σύμφωνώ με κάποιους από τους προλαλήσαντες αλλά για να μην επεκταθώ σε ένα λάθος για μένα θέμα θα μείνω στα λόγια του SotirisA

I Mes
Στρατηγός
Στρατηγός


Back to top Go down

Πρόταση μομφής στον πρόεδρο της βουλής και σε μέλος της - Page 2 Empty Re: Πρόταση μομφής στον πρόεδρο της βουλής και σε μέλος της

Post by dimispirop Thu 12 Nov 2015 - 23:21

Anastasios P wrote:Πρόεδρε, εδώ μπαίνεις σε κρίση. Πως θα σε κρίνουμε, αν δεν γνωρίζουμε τι συνέβη;

Κρίνετε με με τα δεδομένα που ήδη έχετε. Δεν θα υπερασπιστώ τον εαυτό μου με ξένες πλάτες.
dimispirop
dimispirop
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης


Back to top Go down

Πρόταση μομφής στον πρόεδρο της βουλής και σε μέλος της - Page 2 Empty Re: Πρόταση μομφής στον πρόεδρο της βουλής και σε μέλος της

Post by Anastasios P Fri 13 Nov 2015 - 15:22

Δε λέμε να υπερασπιστείς τον εαυτό σου. Απλά να μας αναφέρεις αντικειμενικά τι ελέχθη στο Προεδρείο. Μπορείς και με prtsc, αν δε θέλεις να τα περιγράψεις με δικά σου λόγια.


Γιατί, πχ μπορεί να σε καταψηφίσω, ενώ δεν ξέρω τι έχει συμβεί και να έχω άδικο, ή ακόμα να σε υπερψηφίσω, μη γνωρίζοντας το τι έχει γίνει, ενώ αν γνώριζα να σε είχα καταψηφίσει.

Εάν δε μας κατατοπίσεις, λυπάμαι που το λέω, αλλά θα υπερψηφίσω την πρόταση μομφής κατά του προσώπου σου.

Anastasios P
Λοχαγός
Λοχαγός


Back to top Go down

Πρόταση μομφής στον πρόεδρο της βουλής και σε μέλος της - Page 2 Empty Re: Πρόταση μομφής στον πρόεδρο της βουλής και σε μέλος της

Post by ellinas225 Sat 14 Nov 2015 - 9:27

Η πρόταση καταψηφίστηκε οπότε το τόπικ έχει κλείσει.

Δυστυχώς φάνηκε πως η προσπάθεια για κάθαρση είναι μόνο στα λόγια, το διαδικτυακό Bullying καλά κρατεί και γιγαντώνεται.

Ευχαριστώ όσους συμμετείχαν με τις απόψεις τους.

ellinas225
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης


Back to top Go down

Πρόταση μομφής στον πρόεδρο της βουλής και σε μέλος της - Page 2 Empty Re: Πρόταση μομφής στον πρόεδρο της βουλής και σε μέλος της

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum