eGreece | eRepublik community
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

[DEBATE] Στατιστικά βουλευτικής θητείας

+15
Beboulinos
polikali
AleZel13
kikooo
skyattacker
primaridis
thando
ioli2010
voidi
pavlos1908
mixalis35
Spiros Sidiropoulos
King Leonidas of Sparta
myrmid0nas
red_doctor
19 posters

Page 2 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

[DEBATE] Στατιστικά βουλευτικής θητείας - Page 2 Empty Re: [DEBATE] Στατιστικά βουλευτικής θητείας

Post by skyattacker Thu 19 Aug 2010 - 15:21

Η στατιστικη ειναι παντα ενα χρησιμο εργαλειο για εξαγωγη συμπερασματων. Εν προκειμενω πιστευω πως ο να βγουν τα στατιστικα ειναι κατι αναγκαιο και επιτακτικο για την ενημερωση των πολιτων για τη δραση μας.Ειδικα εφοσον δεν μπορει ο καθενας να δει τι λεμε(ακομα).

Νομιζω πως θα πρεπει να βγουνε τα στατιστικα απλα και μονο ως αριθμοι χωρις προσθηκη σχολιων, ωστε να επιτρεπουν στον καθενα να βγαλει τα δικα του συμπερασματα.
skyattacker
skyattacker
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης


Back to top Go down

[DEBATE] Στατιστικά βουλευτικής θητείας - Page 2 Empty Re: [DEBATE] Στατιστικά βουλευτικής θητείας

Post by primaridis Thu 19 Aug 2010 - 15:35

Σπυρο σε αυτο εχεις αδικο, για να ψηφιζει σωστα ο λαος πρεπει να ειναι ενημερωμενος δε ζουμε στην εποχη του μεσσαιωνα και του σκοταδισμου γι' αυτο πρεπει να ενημερωνουμε για το εργο του καθε βουελευτη, δε θα αποφασιζουμε εμεις ποιος θα βγει ουτε θα τους λεμε να μη ξαναβαλουν αλλα το δις εξαμαρτειν ουκ ανδρου σοφου και αν ο λαος ειναι ενημερωμενος δεν θα τους ψηφιζει, πολυ κατα εισαι μηπως δε θελεις να ξερουν οι ψηφοφοροι ποιο κομμα ενεργο και ποιο οχι;
Παρολαυτα εγω πιστευω οτι αυτη η προσπαθεια μπορει να φερει αναταραχες, αλλα με επιφυλαξεις θα τεθω Υπερ εκτος αν μπει καποιο σοβαρο επιχειρημα το οποιο θα ανατρεψει την αποψη μου.
primaridis
primaridis
Στρατηγός
Στρατηγός


Back to top Go down

[DEBATE] Στατιστικά βουλευτικής θητείας - Page 2 Empty Re: [DEBATE] Στατιστικά βουλευτικής θητείας

Post by Spiros Sidiropoulos Thu 19 Aug 2010 - 15:40

Mα ποιος ειπε να μην ενημερωνεται ο κοσμος αδερφε?Για αυτο υπρχει η εφημεριδα της Βουλης.Και για αυτο ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ να υπαρχει πληρης οπτικη προσβαση σε καθε πολιτη στο φορουμ του Κοινοβουλιου.Ολα τα υπολοιπα ειναι κενοτοποα και προτασεις για τις προτασεις.Δεν το κατακρινω χωρις αντιπροταση και ξαναλεω.

1)Πληρης οπτικη προσβαση σε ολους τους πολιτες στο φορουμ του Κοινοβουλιου
2)Εφημεριδα της Βουλης για την ενημερωση ολων των πολιτων
3)Αναλυτικος χαρτης με τις αρμοδιοτητες,τις υποχρεωσεις και τις διαδικασιες που εχουν οριστει εντος του Κοινοβουλιου να αποστελλεται σε ολους τους βουλευτες την επομενη των εκλογων ωστε να εξαλειφθουν/ελαχιστοποιηθουν οι βουλευτικες αυθαιρεσιες.
Spiros Sidiropoulos
Spiros Sidiropoulos
Στρατάρχης
Στρατάρχης


Back to top Go down

[DEBATE] Στατιστικά βουλευτικής θητείας - Page 2 Empty Re: [DEBATE] Στατιστικά βουλευτικής θητείας

Post by Guest Thu 19 Aug 2010 - 15:41

Να βγάζει η εφημερίδα της Βουλής, ποιοι και με πόσα post τοποθετήθηκαν σε προτάσεις νόμου (αρχικά μόνο). Δεν μπορεί ο άλλος να είναι βουλευτής και να μην έχει καν acc στο forum.
Φυσικά να έχει πρόσβαση ο κάθε πολίτης να διαβάσει το φόρουμ και να δίνονται και τα σχετικά link στην εφημερίδα.

Guest
Guest


Back to top Go down

[DEBATE] Στατιστικά βουλευτικής θητείας - Page 2 Empty Re: [DEBATE] Στατιστικά βουλευτικής θητείας

Post by primaridis Thu 19 Aug 2010 - 15:48

Παντως για να ξερετε υπαρχουν πανω απο 20 βουλευτες που δεν εχουν πατησει εδω ποτε και να μου το θυμηθειται οτι τις 2 τελευταιες μερες ολοι αυτοι θα βγαζουν νομους οπως:
Old New
Income:10% 10%
VAT:5% 5%
Import:40% 40%
Αν δε κατσει καποιος να τους καταγραψει ολους αυτους δε θα ξερουν οι πολιτες ποιος και τι ωστε οταν ο mister paparopoulos ο οποιος δεν ειχε πατησει στη βουλη ουτε ειχε κανει donate τα golld και εβγαζε τετοιους νομους, ξαναβαλει υποψηφιοτητα να του πουνε τραγουδα! Αυτο γινεται συνεχεια και νομιζω πως πρεπει να σταματησει! ΔΙΑΦΑΝΕΙΑ δεν ειναι το συνθημα μας;; Συμφωνω με την προταση του Geokos.
Οσο για σενα Spiros sidiropoulos νομιζω οτι αυτο που επιδιοκεις ειναι αν μη φανει οτι "καποιοι" απο "καποια" κομματα ειναι ανενεργοι!
Αυτα απο μενα και οπως λεει και ο thando:
troll mode: on
primaridis
primaridis
Στρατηγός
Στρατηγός


Back to top Go down

[DEBATE] Στατιστικά βουλευτικής θητείας - Page 2 Empty Re: [DEBATE] Στατιστικά βουλευτικής θητείας

Post by Spiros Sidiropoulos Thu 19 Aug 2010 - 15:54

primaridis βλεπεις οτι κανω κουβεντα και εσυ αρχιζεις να προβοκαρεις επικινδυνα,Μιλα καθαρα.Σου φαινομαι για ανθρωπος που φοβαμαι να πω την αληθεια?Ασε τις γελοιες μομφες για την δημιουργια εντυπωσεων και μιλα ανθρωπινα.Δεν εχω κανενα λογο να καλυψω κανεναν.Αν εννοεις τον εαυτο μου νομιζω φαινεται αν ειμαι ενεργος η' οχι και οχι απο τα ποστ και απο Στατιστικη Υπηρεσια...Αν παλι εννοεις συντροφους μου το κομμα μου ηταν και ειναι απο τα πιο ενεργα κοματα στο κοινοβουλιο.Ασε αυτα τα παιχνιδακια λοιπον.
Spiros Sidiropoulos
Spiros Sidiropoulos
Στρατάρχης
Στρατάρχης


Back to top Go down

[DEBATE] Στατιστικά βουλευτικής θητείας - Page 2 Empty Re: [DEBATE] Στατιστικά βουλευτικής θητείας

Post by primaridis Thu 19 Aug 2010 - 16:06

Αφου δε θες να καλυψεις κανενα, και αφου το κομμα σου ειναι απο τα πιο ενεργα γιατι δεν δεχεσαι να δημοσιευσουμε τα στατιστικα, εστω οπως λεει ο Γιωργος και γιατι επιμενεις στην αποψη οτι θα ασκουμε κριτικη; Εμεις απλα θα δειξουμε ποιος ειναι ενεργος και ποιος οχι, αν καποιος δεν εχει μπει ποτε στο φορουμ και δεν εχει προτεινει τιποτα ορθο τοτε ναι ασχετα με το τι λεει στο φορουμ του κομματος ειναι ανενεργος τα αυτονοητα θα λεμε. Το οτι μιλαω καθαρα και χωρις υπαινιγμους αποδικνυεται στο φαινομενο οτι λεω την αληθεια, δε "προβοκαρω" κανω κουβεντα και δεν μπορω να καταλαβω ποια ειναι η αιτια που εισαι τοσο καθετος και λεω αιτια και δεν ενοω ιδεολογικες δικαιολογιες σαν αυτες που προβαλλες προηγουμενος δεν κατηγορω κανεναν απλα αναζητω απαντησεις.
primaridis
primaridis
Στρατηγός
Στρατηγός


Back to top Go down

[DEBATE] Στατιστικά βουλευτικής θητείας - Page 2 Empty Re: [DEBATE] Στατιστικά βουλευτικής θητείας

Post by Spiros Sidiropoulos Thu 19 Aug 2010 - 16:14

Kαι αφηνοντας λοιπον τις ιδεολογικες δικαιολογιες οπως εσυ χαρακτηριζεις την καταπατηση της ατομικης ελευθεριας συνεχιζω και σου αντιστρεφω το ερωτημα.Γιατι και εσυ δεν αποδεχεσαι την υπεραπλουστευση των διαδικασιων που προτεινω?Κανετε πως προστατευετε τους θεσμους και εσεις οι ιδιοι τους κανετε πανηγυρι.Ειναι προφανης ο λογος της προτασης.Εχετε μετατρεψει την Βουλη σε ριαλιτι σοου.Ποιος ειναι ο καλυτερος βουλευτης μηπως κερδισετε μια ψηφο παραπανω.Απαντα μου λοιπον σε αυτο που ρωταω τον φιλο Τηλεμαχο πιο πανω και στις προτασει που εκανα.

Στα παραθερω και τα δυο:

-Bρε Τηλεμαχε δεν μπορουμε εμεις να εμποδιζουμε την καθοδο βουλευτων.Εμεις ειμαστε βουλευτες δεν ειμαστε κριτες.Ο λαος κρινει.Εκεινος ψηφιζει.Και πες οτι εμεις λεμε στο korgan33 να μην ξαναμετεχει στη Βουλη.Πως τον αποκλειεις?Αν το ΕΜ αποφασισει να τον κατεβασει παλι τι κολλημα θα μπορεις να βαλεις?

Και η προταση μου:
-1)Πληρης οπτικη προσβαση σε ολους τους πολιτες στο φορουμ του Κοινοβουλιου
2)Εφημεριδα της Βουλης για την ενημερωση ολων των πολιτων
3)Αναλυτικος χαρτης με τις αρμοδιοτητες,τις υποχρεωσεις και τις διαδικασιες που εχουν οριστει εντος του Κοινοβουλιου να αποστελλεται σε ολους τους βουλευτες την επομενη των εκλογων ωστε να εξαλειφθουν/ελαχιστοποιηθουν οι βουλευτικες αυθαιρεσιες.
Spiros Sidiropoulos
Spiros Sidiropoulos
Στρατάρχης
Στρατάρχης


Back to top Go down

[DEBATE] Στατιστικά βουλευτικής θητείας - Page 2 Empty Re: [DEBATE] Στατιστικά βουλευτικής θητείας

Post by primaridis Thu 19 Aug 2010 - 16:19

Η προταση σου ειναι ναι μεν σωστη αλλα ανεπαρκης. Δεν αρκει αυτο που λες, εγω δε δεχομαι την αρχικη προταση αυτη καθ' αυτη αλλα η προταση που προτεινε ο Geokos ειναι ενδιαμεση και πιστευω οτι ειναι η μεση λυση. Εγω απαντησα στο ερωτημα σου, εσυ θα απαντησεις στο δικο μου;
primaridis
primaridis
Στρατηγός
Στρατηγός


Back to top Go down

[DEBATE] Στατιστικά βουλευτικής θητείας - Page 2 Empty Re: [DEBATE] Στατιστικά βουλευτικής θητείας

Post by Spiros Sidiropoulos Thu 19 Aug 2010 - 16:27

Απνατας με λεξεις.Οχι επιχειρηματα.Παρολα αυτα απανταω και εγω στο δικο σου.

Tilimaxosmponis:123 posts
primaridis:32 posts
ioli2010:2 posts
(Ενδεικτικα νουμερα και προσπωπα) Τι σκατα σε καθιστα καλυτερο βουλευτη απο την Iolh π,χ?Mηπως βραβευουμε τον καλυτερο spammer?Εδω δεν ειναι ειμαστε για να επιβρεβεουμε ουτε να αποκλειουμε ανθρωπους απο την ασκηση του βουλευτικου αξιωμοτος.Δεν εχεις το δικαιωμα να αποκλεισεις κανενα.Ο μονος που εχει αυτο το δικαιωμα ειναι ο λαος.Δεν μπορεις εσυ να τιμωρησεις τον Korgan η τον Αthinaio για τα λαθη τους.Μπορεις μονο να τον συμβουλεψεις.Δεν ειμαστε δικαστες ουτε κριτες σε ριαλιτι σοου.Ο thando καποτε αγνοωντας τις διαδικασιες ο εκανε ενα λαθος και ανεβασε προταση χωρις να την περασει πρωτα απο εδω.Μηπως να τον αποκλεισουμε?Και πως θα τον αποκλεισεις οριζει κατι τετοιο το παιχνιδι?

Την εφημεριδα γιατι την εκδιδουμε?Αν οχι για την ενημερωση των πολιτων?Φροντιστε λοιπον να βοηθησετε τον θεσμο της Βουλης με ουσιωδεις κινησεις(ΑΝΟΙΓΜΑ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ ΤΗΣ ΒΟΥΛΗΣ)και οχι με κινησεις εντυπωσιασμου.
Spiros Sidiropoulos
Spiros Sidiropoulos
Στρατάρχης
Στρατάρχης


Back to top Go down

[DEBATE] Στατιστικά βουλευτικής θητείας - Page 2 Empty Re: [DEBATE] Στατιστικά βουλευτικής θητείας

Post by kikooo Thu 19 Aug 2010 - 16:38

ανάλυση - παράλυση! μην τα κάνετε τοσο δύσκολα ολα βρε παιδιά! θα στιγματιστεί κόσμος ετσι και δεν ειναι σωστό, ασε που πολλοι θα τα χρησιμοποιήσουν για προπαγάνδα!

kikooo
kikooo
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης


Back to top Go down

[DEBATE] Στατιστικά βουλευτικής θητείας - Page 2 Empty Re: [DEBATE] Στατιστικά βουλευτικής θητείας

Post by Spiros Sidiropoulos Thu 19 Aug 2010 - 18:26

κικοο για μενα μετρημενα κουκια ηταν εξ αρχης.Αλλοι το κανανε παρωδια.
Spiros Sidiropoulos
Spiros Sidiropoulos
Στρατάρχης
Στρατάρχης


Back to top Go down

[DEBATE] Στατιστικά βουλευτικής θητείας - Page 2 Empty Re: [DEBATE] Στατιστικά βουλευτικής θητείας

Post by red_doctor Thu 19 Aug 2010 - 19:27

Επίσης ως βουλευτής δεν έχω δει κάπου να έχουν βγει ποιοι δώσανε και ποιοι δεν δώσανε τα λεφτά του βουλευτικού αξιώματος στο κράτος όπως πρέπει.

Εγώ δλδ είμαι μλκς που το δωσα και ο άλλος να μην το δώσει??

Να στιγματιστεί.
red_doctor
red_doctor
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης


Back to top Go down

[DEBATE] Στατιστικά βουλευτικής θητείας - Page 2 Empty Re: [DEBATE] Στατιστικά βουλευτικής θητείας

Post by Spiros Sidiropoulos Thu 19 Aug 2010 - 20:05

Οπα ρε Τηλεμαχε που θα στιγματιζεις κιολας.Ηρεμησε.Σκληρε τιμωρε.Ετσι σου μαθανε την δημοκρατια στο σχολειο?Ε ρε τι βλεπουν τα ματακια μας...
Spiros Sidiropoulos
Spiros Sidiropoulos
Στρατάρχης
Στρατάρχης


Back to top Go down

[DEBATE] Στατιστικά βουλευτικής θητείας - Page 2 Empty Re: [DEBATE] Στατιστικά βουλευτικής θητείας

Post by red_doctor Thu 19 Aug 2010 - 20:35

χαχαχαχα

ναι είναι το χιτλερικό μου προφιλ.

Κοιτα ρε σπυρο.
Εμένα μου μαθαν οτι οταν υπάρχει ένας κανόνας όλοι πρέπει να τον ακολουθούν.
red_doctor
red_doctor
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης


Back to top Go down

[DEBATE] Στατιστικά βουλευτικής θητείας - Page 2 Empty Re: [DEBATE] Στατιστικά βουλευτικής θητείας

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum