eGreece | eRepublik community
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Presenting eRepublik.GR

+20
zi spiderwoman
JakeGR
REDMANZX
PTOLEMEOS
a0rat0s
Periclis
Geokos
Tall_niki
DimAth
CRIS 99
sopatron
Orfeas Tsakalos
Dark Myrmidon
kostas fostiras
freddakos
EleniG
myrmid0nas
arxaios
King Leonidas of Sparta
Iaswn
24 posters

Page 1 of 9 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Go down

Presenting eRepublik.GR Empty Presenting eRepublik.GR

Post by Iaswn Tue 28 Feb 2012 - 7:05

Presenting eRepublik.GR C8hit

Καλημέρα σε όλους,

Εδώ και αρκετό καιρό γίνεται μια πολύ καλή προσπάθεια επανέναρξης του eRepublik.GR. Για όσους δε γνωρίζουν το eRepublik.GR είναι αποτέλεσμα μιας προσπάθειας που ξεκίνησε πριν μερικά χρόνια ο Andreas Bo με σκοπό τη συγκέντρωση όλων των υπηρεσιών αλλά και των πληροφοριών σε ένα σημείο αναφοράς, που θα δίνει τη δυνατότητα για καλύτερη διαχείριση, εμφάνιση όλων των αναγκαίων πληροφοριών σχετικά με την Ελληνική κοινότητα του eRepublik.

Σήμερα λοιπόν, βρισκόμαστε στην ευχάριστη θέση να σας ανακοινώσουμε πως το eRepublik.GR, είναι και επίσημα Up and Running!

Μέσα από το eRepublik.GR μας δίνεται η δυνατότητα να έχουμε συγκεντρωμένα όλα τα άρθρα των Υπουργείων της eGreece ήδη έχουν αναρτηθεί όλα τα άρθρα του Υπουργείου Αμύνης και του Υπουργείου Οικονομικών, και σύντομα θα είναι αναρτημένα και όλα τα άρθρα των υπόλοιπων Υπουργείων έτσι η ιστορία της eGreece δε θα χαθεί ακόμα και εάν οι admins αποφασίσουν να αλλάξουν τα δεδομένα στο παιχνίδι καταργώντας τα Κρατικά Orgs, επίσης γίνεται πάρα πολύ εύκολη η αναζήτηση παλαιότερων άρθρων.

Μέχρι τώρα αρκετοί παίχτες χρησιμοποιούσαν και συνεχίζουν να χρησιμοποιούν την υπηρεσία chat Mibbit, μέσω της οποίας πριν μερικούς μήνες αρκετοί χρήστες βρέθηκαν εκτεθειμένοι εξαιτίας μιας επίθεσης που δέχτηκε το mibbit και έτσι πολλά usernames και passwords έπεσαν στα χέρια επίδοξων hackers, για το λόγο αυτό στο eRepublik.GR, εγκαταστήσαμε την υπηρεσία που παρέχει ο rizon, έτσι ο χρήστης μπορεί να βρίσκεται στο eRepublik.GR και ταυτόχρονα να είναι συνδεδεμένος στο chat με απώτερο σκοπό τα στοιχεία του εκάστοτε χρήστη να είναι όσο το δυνατόν πιο ασφαλή. (Ο rizon είναι ο IRC Server που συνδεόμαστε όλοι, το Mibbit είναι υπηρεσία που μας δίνει τη δυνατότητα να συνδεθούμε στον Rizon, τα στοιχεία του chat δεν έχουν καμία απολύτως σύνδεση ή σχέση με το eRepublik.GR)

Επιπλέον στο eRepublik.GR μας δίνεται η δυνατότητα να αναρτήσουμε video-οδηγούς για νέους παίκτες και όχι μόνο, που είναι πιο κατανοητοί και πιο εύχρηστοι από ένα άρθρο.

Πέραν τον οδηγών γίνεται μια προσπάθεια συγκέντρωσης όλων των video που έχουν αναρτηθεί στο Youtube και όχι μόνο, ώστε παλαιοί και νέοι να μπορούν εύκολα και γρήγορα να δουν video και εικόνες από το erepublik απο τις μάχες μας κτλ.

Presenting eRepublik.GR BN1bA

Μια ακόμα υπηρεσία που χρησιμοποιήθηκε πρώτη φορά για λόγους ευκολότερης και πιο άμεσης διαχείρισης είναι αυτή του open gov, όπου αναρτώνται εδώ και 3 μήνες περίπου όλα τα στοιχεία και οι αναφορές των διάφορων υπουργείων με χρήση διαγραμμάτων, πινάκων κα.

Ακόμη μια υπηρεσία είναι η μηχανή αναζήτησης που δίνει τη δυνατότητα στους χρήστες να ψάξουν κάθε λογής άρθρο και όχι μόνο, στο erepublik.com, κατι που είναι αδύνατο μέσα από το παιχνίδι.

Επίσης θα παρέχονται στα MU αλλά και στην εκάστοτε κυβέρνηση/πρόεδρο μια σειρά από δυνατότητες και συγκεντρωτικές πληροφορίες & εργαλεία που σκοπό έχουν να κάνουν τη διαχείριση των ΜU και της χώρας μας πιο εύκολη και λειτουργική. (Αρκετά από αυτά τα εργαλεία είναι ακόμα υπό κατασκευή αλλά ελπίζουμε ότι θα είναι σύντομα έτοιμα)

Κλείνοντας θα θέλαμε να αναφέρουμε ίσως τη σημαντικότερη υπηρεσία του eRepublik.GR που είναι στο χέρι όλων μας για το πως θα αξιοποιηθεί.

Η δημιουργία ενός νέου φόρουμ! Ναι καλά διαβάσατε, μέχρι τώρα η eGreece χρησιμοποιεί ένα φόρουμ περιορισμένων δυνατοτήτων και αρκετών προβλημάτων, μα θα πείτε εδώ καλά καλά κάποιοι το χλευάζουν, και εδώ είναι το λάθος! Κανείς δε χλευάζει το φόρουμ, αυτό που χλευάζουν είναι τον τρόπο λειτουργίας του, κάθε μέσο επικοινωνίας είναι χρήσιμο το καθένα για το δικό του λόγο και το καθένα έχει τη δική του χρήση. Το να προσπαθεί κάποιος εν έτη 2012 να ανάψει φωτιά με τσακμακόπετρες, δε λέω μπορεί εκεί να μας φτάσουν οι πολιτικοί μας RL, αλλά δεν είναι αυτό που θα πρέπει να κάνουμε κιόλας.
Το νέο φόρουμ δίνει λύση σε διάφορα προβλήματα του παρελθόντος και αρκετές νέες δυνατότητες που δε δύναμαι να αναλύσω στο παρόν άρθρο.

Αναφορικά μόνο θα πω τα εξής, κάθε MU και κάθε Κόμμα μπορεί να έχει το δικό του φόρουμ με τη δική του διαχείριση, δίνοντας πρόσβαση μόνο σε όσους επιθυμεί και όπου επιθυμεί, ο κάθε τομέας (section) του φόρουμ είναι ανεξάρτητος από τους υπόλοιπους και η διαχείριση του γίνεται από τον εκάστοτε αρμόδιο!

Και επειδή εδώ πολλοί θα κάνουν τη γνωστή ερώτηση: Ποιος θα είναι ο διαχειριστής? η απάντηση είναι απλή, κανείς! Smile

Κεντρικός διαχειριστής θα είναι μόνο 1 account που θα είναι προς χρήση μόνο για τεχνικά θέματα και όχι για λόγους διαχείρισης μελών στο φόρουμ, από εκεί και πέρα οι υπόλοιποι διαχειριστές για την κατηγορία της βουλής θα ορίζονται από τη βουλή, και για τη γενική κατηγορία θα οριστούν άτομα που ενδιαφέρονται και έχουν βασικές γνώσεις, στα επιμέρους φόρουμ κομμάτων ή MU θα ορίζονται οι διαχειριστές που θα υποδεικνύονται από τον πρόεδρο ή διοικητή του εκάστοτε φορέα.

Σε περίπτωση που διαχειριστής παραβεί τους κανόνες και δράσει αυτοβούλως τότε θα φεύγει από τη διαχειριστική ομάδα άμεσα (αυτό αφορά τη διαχείριση των δημόσιων συζητήσεων και όχι τις επιμέρους κατηγορίες πχ βουλή η βουλή έχει ορίσει δικούς τους κανόνες λειτουργίας και είναι στην κρίση τους πως θα χειριστούν το εκάστοτε πρόβλημα). Επίσης το κάθε MU η κόμμα είναι υπεύθυνο για τη δική του κατηγορία και ΜΟΝΟ και η κεντρική διαχείριση δε φέρει καμία ευθύνη για αυτό.

Το site αλλά και το φόρουμ έχουν ένα ενιαίο login/registration, ο χρήστης με το που εγγράφεται έχει πρόσβαση σε διάφορα σημεία και των δύο, αλλά περαιτέρω πρόσβαση θα δίνεται από τους εκάστοτε διαχειριστές του φόρουμ για λόγους ασφαλείας, όπως πχ η πρόσβαση ανάγνωσης στο section τις βουλής.

Σημείωση: Όταν μας το επιτρέψει το API του erepublik η διαδικασία πρόσβασης στο φόρουμ από τους βουλευτές θα αυτοματοποιηθεί.

Καταθέτουμε δημόσια λοιπόν και τη μετακίνηση του φόρουμ της eGreece στο νέο φόρουμ.

Presenting eRepublik.GR Z4GFj Presenting eRepublik.GR RsoDY Presenting eRepublik.GR VNQVQ

Ταυτόχρονα, δημιουργήθηκε η Fan Page της eGreece στο Facebook αλλά ανανεώθηκε και το profile όπως επίσης και το account μας στο Twitter και τέλος το πιο νέο μας προφιλ στο Google+. Ο κυρίαρχος λόγος χρήσης αλλά και ανανέωσης των 2 αυτών υπηρεσιών είναι η προώθηση της κοινότητας μας η προσέλκυση νέων μελών και τέλος η ενημέρωση.

Η eGreece έχει λογαριασμούς και στα 3 μέσα δικτύωσης και γίνεται μια αρκετά καλή προσπάθεια προώθησης της χώρας μας μέσα από αυτά.

Θα ήθελα τέλος να αναφέρω τα ονόματα όσων μέχρι τώρα έχουν εργασθεί για αυτό το project:
Magianno (theming + Video), Earentir (development), Evangelos A (development), a0rat0s(developement + Testing), Gabeco (Testing), Haskos(banners+images), Iaswn (developement), και φυσικά όλα τα στελέχη των υπουργείων.

Επίσης ετοιμάζονται και μια σειρά επιπλέον υπηρεσιών που ελπίζω να έχουν ολοκληρωθεί το συντομότερο δυνατόν και για τις οποίες θα σας κρατάμε ενήμερους. Για προβλήματα προτάσεις, ιδέες, αλλά και για να εργασθείτε γι αυτό το project επικοινωνήστε μαζί μου με ingame pm.

Εαν θέλετε μπορείτε να διαφημίσετε το παραπάνω άρθρο κάνοντας το παρακάτω shout

Presenting eRepublik.GR
http://goo.gl/Ioegm
Iaswn
Iaswn
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης


Back to top Go down

Presenting eRepublik.GR Empty Re: Presenting eRepublik.GR

Post by King Leonidas of Sparta Tue 28 Feb 2012 - 10:05

Πιστεύω το φορουμ είναι προτιμότερο να παραμείνει σε ουδέτερο server όπως αυτός εδώ, για πολλούς λόγους. Τους βασικότερους τους ανέφερε ο tall_niki:

α. Ο ιδιωτικός server οτυ Κώστα, του Τάκη και του Λάκη, ΠΟΤΕ ΜΑ ΠΟΤΕ δεν μπορεί να έχει την ασφάλεια ενός server μίας μεγάλης εταιρίας (όπως είναι αυτή που υπάρχει το forum της eGreece).
β. Κανείς δεν διασφαλίζει ότι ο ιδιωτικός server θα είναι online σε 1 χρόνο.....Η μεγάλη εταιρία θα είναι..
γ.Σε έναν ιδιωτικό server ο διαχειριστής μπορεί να δει και να διαβάσει τα πάντα. Έστω ότι κάνετε ένα forum για το MU σας. Να είστε σίγουροι...ότι μπορούν να διαβάσουν τα πάντα (μέχρι και τα pm) και άνθρωποι οι οποίοι δεν θα έχουν καμία σχεση με τo MU σας.
δ. Έχουμε δει οι περισσότεροι πως αντιδρούν κάποιοι οι οποίοι είναι αλλού διαχειριστές.....και όπου τα πράγματα γίνονται μόνο όπως θέλουν και τους συμφέρει.
King Leonidas of Sparta
King Leonidas of Sparta
Στρατηγός
Στρατηγός


Back to top Go down

Presenting eRepublik.GR Empty Re: Presenting eRepublik.GR

Post by Iaswn Tue 28 Feb 2012 - 10:48

Απάντησα στο άρθρο τα ίδια ισχύουν και στα δικά σου επιχειρήματα!
http://www.erepublik.com/en/article/presenting-erepublik-gr-1976894/1/20#comments

Iaswn
Iaswn
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης


Back to top Go down

Presenting eRepublik.GR Empty Re: Presenting eRepublik.GR

Post by King Leonidas of Sparta Tue 28 Feb 2012 - 11:02

εδώ τα πμ πάντως σίγουρα δε μπορούμε να τα δούμε

και τα MU αν θέλουν μπορούν να έχουν και εδώ το δικό τους private φόρουμ το οποίο μόνο ο admin θα μπορεί να βλέπει.
King Leonidas of Sparta
King Leonidas of Sparta
Στρατηγός
Στρατηγός


Back to top Go down

Presenting eRepublik.GR Empty Re: Presenting eRepublik.GR

Post by arxaios Tue 28 Feb 2012 - 11:15

τι θα μπορει να κανει καποιος σε εκεινο το φορουμ που σε αυτο δεν γινεται ;
arxaios
arxaios
Στρατάρχης
Στρατάρχης


Back to top Go down

Presenting eRepublik.GR Empty Re: Presenting eRepublik.GR

Post by myrmid0nas Tue 28 Feb 2012 - 14:14

Φοβερή δουλειά και μπράβο σε όλα τα παιδιά ! Ειμαι υπέρ στο να αλλαξουμε και το φορουμ :-)
myrmid0nas
myrmid0nas
Στρατάρχης
Στρατάρχης


Back to top Go down

Presenting eRepublik.GR Empty Re: Presenting eRepublik.GR

Post by EleniG Tue 28 Feb 2012 - 14:24

Αρχικά όπως σου έχω πει και σε συζήτηση που κάναμε, δεν βρίσκω λόγο να μετακινηθεί το forum. Τόσα χρόνια λειτουργίας είναι κρίμα να πάνε στον κουβά και επίσης να χαθούν όλες οι συζητήσεις, όλα τα δεδομένα κλπ.
Δεν ξέρω αν όπως είχες πει κατάφερες κάπως να κρατήσεις σαν αρχείο το ήδη υπάρχον forum. Αλλά πιστεύεις ότι κάποιος που θέλει να βρει κάτι θα μπαίνει κι εδώ; Θα μάθουν οι νέοι ότι υπήρχε το παρόν της eGreece και ήταν αυτό;
Δεν θα περάσω σε τεχνικά θέματα διότι δεν γνωρίζω πολλά και δεν έχω να πω κάτι. Εμφανισιακά μου φαίνεται καλό.

Αλλά διαβάζω αυτό:

Iaswn wrote:
Το site αλλά και το φόρουμ έχουν ένα ενιαίο login/registration, ο χρήστης με το που εγγράφεται έχει πρόσβαση σε διάφορα σημεία και των δύο, αλλά περαιτέρω πρόσβαση θα δίνεται από τους εκάστοτε διαχειριστές του φόρουμ για λόγους ασφαλείας, όπως πχ η πρόσβαση ανάγνωσης στο section τις βουλής.

Είδες που έπεσε το μάτι μου από ολόκληρο άρθρο έτσι; Κλείνει η πρόσβαση στο section της βουλής για ανάγνωση;

Σχολιάζω εδώ για να συζητήσουμε χωρίς τρολλαρίσματα!
EleniG
EleniG
Στρατηγός
Στρατηγός


Back to top Go down

Presenting eRepublik.GR Empty Re: Presenting eRepublik.GR

Post by Iaswn Tue 28 Feb 2012 - 15:00

Eleni δε καταλαβαίνω που το διαφορετικο στο κομμάτι που γράφεις με το σημερινό φορουμ? πρόσβαση να γράψουν έχουν συγκεκριμένα άτομα και όχι όλοι, το ίδιο ακριβώς λέει και εκεί! επίσης λέει ότι μόλις σηκωθεί το api η διαδικασία θα είναι αυτόματη και δε θα χρειάζεται η επέμβαση moderator!

Είδες όμως που τα βλέπεις όλα αρνητικα? και καχύποπτα? το open gov αυτή τη στιγμλη είναι προσβάσιμο μόνο στους registered στο άμεσο μέλλον θα είναι προσβάσιμο μόνο στου Registered eGreeks, και όχι σε όποιον κάνει register ετσι απλά. και χίλια δυο άλλα που όπως λέω ξεκάθαρα θα το αποφασίζουν οι admins όπως και εδώ!

Οσο για τα Pm που λέτε κάποιοι πολύ θα ήθελα να μου πείτε πόσα πμ έχετε λάβει σε αυτό το φόρουμ, και δε μιλάω για τους Moderators μιλάω για τα απλά μέλη! Πάντα βέβαια έχουμε τη δυνατότητα να κλείσουμε το function των πμ και έτσι αφού κανείς δε θα μπορέι να στείλει κανείς δε α μπορεί και να διαβάσει

Τέλος, ελένη για να μπορέσω να δώ εαν μπορώ να πάρω βαck up θα χρειαστώ δικαιώματα admin σε αυτό το φόρουμ, εάν δε γίνεται με κανένα τρόπο τότε αναγκαστηκά θα μπορεί να υπάρχει μόνο refer σε αυτο το φόρουμ ώς Αρχείο, και ναί εάν όντως κάποιος θέλει να ψάξει κάτι θα έρθει να το ψάξει εδώ. μήπως μπορείτε να μου πέιτε πόσες φορές έχετε ανατρέξει σε παλαιότερα ποστς? και πόσοι το έχουν κάνει αυτο? 1-2-5? Ας μην κοροιδευόμαστε δεν είναι παραπάνω.

@arxaios

Αν βγάλουμε το κομμάτι ότι είναι απλά απαίσιο το υπάρχον, εάν επίσης βγάλεις το κομμάτι ότι δεν είναι λειτουργικό-ευχρηστο εάν βγάλεις ότι έχει περιορισμούς ώς προς τα δικαιώματα των μελών/mods, εαν προσθέσεις το γεγονός ότι με το που ανέβει το api θα μπορέσουμε να προσθέσουμε μια σειρά εργαλείων για τα MU και την εκάστοτε κυβερνηση, εάν βάλεις ότι όλες οι πληροφορίες θα είναι συγκεντρωμένες, επίσης ότι τα polls γίνονται μόνο για τα groups που έχουν permissions και όχι για όλους όπως εδώ και μπορώ να συνεχίσω για πολύ ακόμα.
Iaswn
Iaswn
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης


Back to top Go down

Presenting eRepublik.GR Empty Re: Presenting eRepublik.GR

Post by King Leonidas of Sparta Tue 28 Feb 2012 - 15:06

polls και εδώ μπορύν να γίνουν για λίγους. Για ποιό λόγο γράφεις ότι δε μπορεί να γίνει?

Ποιοί είναι αυτοί οι περιορισμοί στη διαχείρηση που γράφεις?

Όταν μαζέψεις όλα τα φόρουμ των MU φυσικά και θα στέλνουν πμ.

Τόσο καιρό το έχετε απαξιώσει εσείς οι ίδιοι αυτό το φόρουμ, δεν καταλαβαίνω γιατί σας έπιασε τώρα να το αλλάξουμε.
King Leonidas of Sparta
King Leonidas of Sparta
Στρατηγός
Στρατηγός


Back to top Go down

Presenting eRepublik.GR Empty Re: Presenting eRepublik.GR

Post by EleniG Tue 28 Feb 2012 - 15:13

Ούτε αρνητικά, ούτε καχύποπτα απλά αυτό που βλέπω δεν μου αρέσει και νομίζω ότι είναι δικαίωμά μου να πω τη γνώμη μου από τη στιγμή που δε σε προσβάλω και δε σε ειρωνεύομαι. Απλά σου εκθέτω τις απορίες μου.

Δηλαδή θα μπορούν όλοι να κάνουν ανάγνωση σε sections όπως το congress;
Θα είναι όλα ανοιχτά για τους Έλληνες πολίτες που είναι εγγεγραμμένοι στο forum;
Σημείωση: Δεν αναφέρομαι σε κομματικά sections ή σε sections των mu!

Για pm δεν σχολίασα εγώ προσωπικά, στην τελική δεν έχω και κάτι να κρύψω στα μηνύματα που στέλνω αλλά δεν χρησιμοποιώ και το forum για να τα στέλνω!

Να σου πω την αλήθεια εγώ ψάχνω συνέχεια σε παλαιότερα θέματα όταν θέλω να βρω κάτι, είμαι από τη φύση μου έτσι!
EleniG
EleniG
Στρατηγός
Στρατηγός


Back to top Go down

Presenting eRepublik.GR Empty Re: Presenting eRepublik.GR

Post by freddakos Tue 28 Feb 2012 - 15:24

Έλα τώρα ότι ναναι. Η αλήθεια είναι ότι δεν υπάρχει κάτι ουσιαστικό που να μην μπορεί να κάνει το τωρινό φόρουμ που να μπορεί το φόρουμ του Ιάσων.
Δεν υπάρχει σοβαρός λόγος μετακίνησης παρά μόνο ότι ο Ιάσων το βρίσκει απαίσιο και το δικό του υπέροχο.

Το μόνο επιχείρημα είναι το api που φυσικά είναι αχρείαστο παρά μόνο για στατιστικούς λόγους. Άσε που δεν το εμπιστεύομαι σε 3α sites.

Για να λυθεί και η απορία του Ιάσων και της Ελένης, backup την db στα ελεύθερα φόρουμ την παίρνεις αν πληρώσεις μόνο. Το ίδιο πιστεύω ισχύει και εδώ.
freddakos
freddakos
Λοχαγός
Λοχαγός


Back to top Go down

Presenting eRepublik.GR Empty Re: Presenting eRepublik.GR

Post by arxaios Tue 28 Feb 2012 - 15:26

Θεμα μπορει να βρεθει ενα πιο ωραιο
Η δομη μπορει να αλλαξει
τα δικαιωματα σε χρηστες , συντονιστες καθοριζονται κ σε αυτο
δικαιωμα ψηφου σε poll καθοριζεται για συγκεκριμενες ομαδες κ σε αυτο
κλπ κλπ

Το μονο ουσιαστικο ειναι η συνδεση το φορουμ με το ΑΡΙ οπου θα δωσει τη δυνατοτητα να δημιουργηθουν εργαλεια που θα βοηθησουν τους παιχτες.Επισης το ΑΡΙ θα βοηθησει κ στην ασφαλεια του φορουμ απου κατασκοπους.
Ολα αυτα με την προυποθεση πως το ΑΡΙ θα λειτουργει

Δεν ειμαι αρνητικος , αλλα το ολο πλασαρισμα ειναι πολυ λαθος κ δεν μπορω να καταλαβω πως τα καταφερατε να το πλασαρετε τοσο λαθος , μπραβο σας lol!

Αν θυμαμαι καλα η βαση δεδομενων δεν μεταφερεται , αλλα δεν ορκιζομαι κιολας

Ασχετο , οταν το ειχε φτιαξει ο Βο το φορουμ ειχα φτιαξει λογαριασμο , υπαρχει ακομα ;
arxaios
arxaios
Στρατάρχης
Στρατάρχης


Back to top Go down

Presenting eRepublik.GR Empty Re: Presenting eRepublik.GR

Post by Iaswn Tue 28 Feb 2012 - 16:06

Ελένη όπως είπα δε με αφορά η διαχείρηση του φόρουμ καθόλου!
αυτα όλα ας τα αποφασίσουν αυτοι που θα είναι διαχειρηστές, το πώς θα βγούν και το ποιοί θα είναι επίσης δε με ενδιαφέρει! το μόνο που με νοιαζει είναι να είναι γνώστες του αντικειμένουν και να ξέρουν τι κάνουν!

Εγώ απλά παραθέτω κάποιες απο τις δυνατότητες!

Οσο για το search σου ειπα 1-2-5 ?το πολυ

για τα πμ ήταν γενική απάντηση.
Iaswn
Iaswn
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης


Back to top Go down

Presenting eRepublik.GR Empty Re: Presenting eRepublik.GR

Post by kostas fostiras Tue 28 Feb 2012 - 16:13

εγω βρισκω το erepublik.gr πολυ πιο ομορφο και
ευχρηστο οσο προλαβα να το χρησιμοποιησω..
ειμαι υπερ της μεταφορας εκει ..
αλλα νομιζω πως πρεπει να συμφωνηθει εν τελει
αφου υπαρχουν διαφωνιες μια διαδικασια ψηφοφοριας..
το πως ...ποιοι και με ποιο τροπο θα θεσουν τους κανονες
της ψηφοφοριας και το ποιοι θα εχουν δικαιωμα ψηφου
ας το αποφασισει στο κατω κατω ο προεδρος με το κοινοβουλιο.


kostas fostiras
Στρατηγός
Στρατηγός


Back to top Go down

Presenting eRepublik.GR Empty Re: Presenting eRepublik.GR

Post by Dark Myrmidon Tue 28 Feb 2012 - 16:16

Τόσο καιρό το έχετε απαξιώσει εσείς οι ίδιοι αυτό το φόρουμ, δεν καταλαβαίνω γιατί σας έπιασε τώρα να το αλλάξουμε.

epidi to ida na to lete arketa atoma...

an kitaksoume na doume sto kafenio tis voulis i k sti vouli..tha dite oti para pola post ine apo meli ta opia theorite oti "apaksionoume" to forum...



Dark Myrmidon
Dark Myrmidon
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης


Back to top Go down

Presenting eRepublik.GR Empty Re: Presenting eRepublik.GR

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 9 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum