eGreece | eRepublik community
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Εθνικιστικό Μέτωπο – Καταγγελία επιτελείου κυβέρνησης

+4
kostalos
GX99
SAVVAS THE GREEK
flywizard
8 posters

Page 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Go down

Εθνικιστικό Μέτωπο – Καταγγελία επιτελείου κυβέρνησης - Page 2 Empty Re: Εθνικιστικό Μέτωπο – Καταγγελία επιτελείου κυβέρνησης

Post by AntrikosA Sun 23 Jun 2013 - 15:10

Από τη μία παραπονιέστε ότι είστε αποκλεισμένοι και από την άλλη λες "σας γράψαμε".

Άρα αφού από επιλογή σας δεν πήγατε στη συνέλευση, μην παραπονιέστε.

Δεν γνωρίζω ούτε τι έγινε στην ενημέρωση των πολιτών ούτε στη συνέλευση του MoD, προσωπικά ήμουν μόνο στη συνέλευση των βουλευτών, όπου δεν ήσασταν και μετά βλέπω να κατηγορείτε τους άλλους ότι σας αποκλείουν.

Γιατί απλούστατα αν δεν πάτε εσείς που τους αντιπροσωπεύετε για να το λύσετε και να δείτε τι μπορείτε να κάνετε, περιμένεις να το λύσετε από εδώ; Ή με άρθρα στο παιχνίδι;

Εκτός αν σας βολεύει να το παίζετε θύματα και αποκλεισμένοι στην eGreece.
AntrikosA
AntrikosA
Στρατάρχης
Στρατάρχης


Back to top Go down

Εθνικιστικό Μέτωπο – Καταγγελία επιτελείου κυβέρνησης - Page 2 Empty Re: Εθνικιστικό Μέτωπο – Καταγγελία επιτελείου κυβέρνησης

Post by dimispirop Sun 23 Jun 2013 - 15:24

Όταν μας γράφετε να μην λέτε γιατί δεν σας υποστηρίζουμε. Σας έχουν αποκλείσει από ts και έχετε το δίκιο με το μέρος σας. Σας είχα πει ότι σας υποστηρίζω σε αυτό το θέμα αλλά όχι και να βγω πρωτοπόρος.

Από την άλλη εσείς δεν κάνετε τίποτα απολύτως γι αυτό. Το μόνο που κάνετε είναι να διαμαρτήρεστε ότι οι βουλευτές σας δεν έχουν πρόσβαση στο teamspeak αλλά όταν έγινε συνάντηση σε "ουδέτερο" teamspeak εσείς λέτε ότι αυτό που μετράει είναι η ψήφος σας και όχι η παρουσία σας.

Τελικά τι θέλετε;
dimispirop
dimispirop
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης


Back to top Go down

Εθνικιστικό Μέτωπο – Καταγγελία επιτελείου κυβέρνησης - Page 2 Empty Re: Εθνικιστικό Μέτωπο – Καταγγελία επιτελείου κυβέρνησης

Post by flywizard Mon 24 Jun 2013 - 0:03

μαλλον δεν εχετε καταλαβει κατι. ολο αυτο δεν γινετε για τους βουλευτες η το ΕΜ αλλα για τους πολιτες και το mu. ισα ισα που εχουμε κανει πολλα εκτος των αρθρων. φεραμε στο προσκηνιο το τς του δημητρη, οπως και το τς του λευτερη, καταργουμε το τς των γνωστων απο επισημο και αυτα ειναι μονο η αρχη αλλα ενα κομμα δεν φερνει εδω την ανοιξη. ναι δεν ηρθαμε για να ακουσουμε παλι την aggelina22, την κυβερνηση γραψαμε που δεν εκανε τιποτα γιατι βαριοντουσαν να μοιραζουν προσβαση και οχι τους βουλευτες.
flywizard
flywizard
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης


Back to top Go down

Εθνικιστικό Μέτωπο – Καταγγελία επιτελείου κυβέρνησης - Page 2 Empty Re: Εθνικιστικό Μέτωπο – Καταγγελία επιτελείου κυβέρνησης

Post by AntrikosA Mon 24 Jun 2013 - 1:18

Εγώ νομίζω ότι όλο αυτό γίνεται για να το παίξετε θιγμένοι.
Αν θέλετε λύση στο πρόβλημα θα μπαίνατε στη συνέλευση των βουλευτών για να ενημερώσετε τουλάχιστον τους βουλευτές.
Ακόμη και τώρα είμαι σίγουρος ότι η πλειοψηφία των βουλευτών δεν ξέρει τι ακριβώς έχει συμβεί και ειλικρινά ακόμη και εγώ ξέρω τα πράγματα στο περίπου (μπορεί και όχι).
Πώς στοχεύετε να λύσετε το πρόβλημά σας; Αν θέλετε να το κάνετε μόνοι σας καλώς, αν θέλετε να συμμετέχει και η βουλή θα πρέπει τουλάχιστον να μας ενημερώσετε.
AntrikosA
AntrikosA
Στρατάρχης
Στρατάρχης


Back to top Go down

Εθνικιστικό Μέτωπο – Καταγγελία επιτελείου κυβέρνησης - Page 2 Empty Re: Εθνικιστικό Μέτωπο – Καταγγελία επιτελείου κυβέρνησης

Post by flywizard Mon 24 Jun 2013 - 2:31

μα το θεμα δεν προεκυψε εκεινη την ημερα. το θεμα το θυξαμε στο κυκλικο των βουλευτων και για αυτο εγινε και η συνελευση για πρωτη φορα στο τς του δημητρη και ειμασταν ολοι παρον, απο εκει και περα ενημερωσαμε ολους τους αρμοδιους το τι γινετε και δεν εκαναν τιποτα. το θεμα δεν ειναι τις βουλης αλλα της κυβερνησης, γιατι προκειτε για κυβερνητικες ενημερωσεις και συνελευσεις του mod. ολα τα κομματα πρεπει να παρουν θεση αλλα δυστυχως ειναι πολυ λιγοι αυτοι που πανε κοντρα στην ελιτ μην μπαναριστουν και αυτοι.
flywizard
flywizard
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης


Back to top Go down

Εθνικιστικό Μέτωπο – Καταγγελία επιτελείου κυβέρνησης - Page 2 Empty Re: Εθνικιστικό Μέτωπο – Καταγγελία επιτελείου κυβέρνησης

Post by flywizard Mon 24 Jun 2013 - 2:39

τωρα που ελπιζω οτι επιασες το νοημα, αμα βγαινατε αυριο κυβερνηση, τις ενημερωσεις και τις συνελευσεις σας σε ποιο τς θα τις κανετε αφου ξερετε οτι μια μεριδα πολιτων, στρατιωτικων ειναι αποκλεισμενοι απο το τς τις ελιτ?
flywizard
flywizard
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης


Back to top Go down

Εθνικιστικό Μέτωπο – Καταγγελία επιτελείου κυβέρνησης - Page 2 Empty Re: Εθνικιστικό Μέτωπο – Καταγγελία επιτελείου κυβέρνησης

Post by SAVVAS THE GREEK Mon 24 Jun 2013 - 3:13

AntrikosA wrote:
flywizard wrote:Σε  εσένα AntrikosA δεν απάντησα στο άρθρο γιατί όσο νομίζεις ότι οι πολίτες δεν έχουν κανένα δικαίωμα να μιλάνε σε μια ενημέρωση,  να κάνουν μόνο του μπεκι και ότι τους λένε δεν πρόκειται να σου απαντήσω. Πιστεύω να μην έχεις και τα ίδια πιστεύω για τις συνελεύσεις του MoD? Δηλαδή τα mu να μην έχουν και αυτά κανένα δικαίωμα να μιλάνε και να κάνουν ότι τους πει το MoD γιατί έτσι γουστάρουν αυτοί?

Άλλο πράγμα η ενημέρωση πολιτών, άλλο πράγμα η συνέλευση του MoD, άλλο πράγμα η συνέλευση των βουλευτών.

Στην ενημέρωση των πολιτών, ενημερώνονται οι πολίτες, δεν θα μπουν 100 άτομα και ο καθένας θα έχει την απαίτηση να μιλήσει.

Στη συνέλευση των βουλευτών που θα μπουν 20 άτομα και υπάρχει η δυνατότητα να συζητήσουν οι βουλευτές γιατί δεν μπήκατε; Κανένας δεν σας απέκλεισε από εκεί, ήταν συνειδητή επιλογή σας να μην παρευρεθείτε.

Έχεις μπερδευτεί και προσπαθείς να μπερδέψεις και άλλους ; Ζήτησε η κυβέρνηση τη βουλή για ενημέρωση στο θέμα της TWO την Τρίτη για δεύτερη φορά.ΔΕΝ ΕΊΧΑΜΕ ΣΥΝΕΛΕΥΣΗ.Η βουλή υποτίθεται οτι είχε συνέλευση την Κυριακή αμέσως μετά την πρώτη ενημέρωση αλλά με το ζόρι φτάσαμε τα 15-16 άτομα γι'αυτό και ακυρώθηκε.

Δηλαδή το λες και το πιστεύεις έτσι ;ΔΕΝ ΘΑ ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΑΠΑΙΤΗΣΗ ΝΑ ΜΙΛΗΣΕΙ ; Από πότε οι πολίτες έχουν μόνο υποχρεώσεις και όχι δικαίωμα να μιλήσουν ; Σε όλα όσα αναφέρεις παραπάνω , οι παρευρισκόμενοι έχουν τα ίδια δικαιώματα.Εκτός και αν έχουμε χούντα.
Λες οτι δεν γνωρίζεις ακριβώς τι έχει γίνει και πέρνεις θέση με τόση θέρμη.Δεν είναι λίγο αντιφατικό αυτό ; Ενημέρωση η κυβέρνηση είχε από το ΕΜ και την ΠΠ.Εσένα σε αφήσαν απ'εξω και δεν σου είπαν τι έχει γίνει ;
Φαίνεται οτι είσαι πολύ προκατειλημένος και είναι κρίμα γιατί είσαι μικρός ακόμα και βγάζεις βιαστικά συμπεράσματα από τη στιγμή που δεν έχεις όλα τα δεδομένα.Νόμιζε οτι θέλεις αλλά δεν το παίζουμε θιγμένοι.

SAVVAS THE GREEK
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης


Back to top Go down

Εθνικιστικό Μέτωπο – Καταγγελία επιτελείου κυβέρνησης - Page 2 Empty Re: Εθνικιστικό Μέτωπο – Καταγγελία επιτελείου κυβέρνησης

Post by AntrikosA Mon 24 Jun 2013 - 13:35

Ναι, όντως είμαι μπερδεμένος δεν το κρύβω και δεν προσπαθώ να μπερδέψω τους άλλους απλά να καταλάβω τι ακριβώς συνέβη.
Αν μαζευτούν 100 πολίτες και μιλήσει ο ένας για μόνο 2' τότε θα πρέπει ο οποιοσδήποτε να έχει το δικαίωμα να μιλήσει και εκείνος για 2' και πότε θα τελειώσει η ενημέρωση;

Παίρνω θέση με θέρμη γιατί αυτό που ξέρω είναι ότι δεν μπήκατε στη συνέλευση των βουλευτών όπου μπορούσατε να μπείτε και να μιλήσετε άμεσα με βουλευτές και κυβέρνηση.

Εσύ νομίζεις ότι οι βουλευτές ξέρουν τι έγινε;
Αν ήμουν προκατειλημμένος, τώρα θα σας αγνοούσα όπως κάνουν οι περισσότεροι.
AntrikosA
AntrikosA
Στρατάρχης
Στρατάρχης


Back to top Go down

Εθνικιστικό Μέτωπο – Καταγγελία επιτελείου κυβέρνησης - Page 2 Empty Re: Εθνικιστικό Μέτωπο – Καταγγελία επιτελείου κυβέρνησης

Post by I Mes Mon 24 Jun 2013 - 16:43

Εσείς όπως αναφέρετε έχετε πρόβλημα με την κυβέρνηση και δικαίωμά σας (άσχετα με το αν συμφωνώ ή διαφωνώ).
Στη συνέλευση των βουλευτών που είχατε τη δυνατότητα να βρίσκεστε γιατί δεν παρέστη κανένας από το κόμμα σας;
Γιατί εκτός από δικαιώματα, έχουμε και υποχρεώσεις όλοι μας. Ειδικά εμείς οι βουλευτές.
Εκτός αν υπήρχε κάποιος άλλος λόγος που δε μας έχετε αναφέρει.

I Mes
Στρατηγός
Στρατηγός


Back to top Go down

Εθνικιστικό Μέτωπο – Καταγγελία επιτελείου κυβέρνησης - Page 2 Empty Re: Εθνικιστικό Μέτωπο – Καταγγελία επιτελείου κυβέρνησης

Post by SAVVAS THE GREEK Mon 24 Jun 2013 - 17:02

Άντε να σε ξεμπερδέψω λοιπόν.
Με την κυβέρνηση είχαμε συνομιλίες πριν από την ενημέρωση που ζητήθηκε να μας ξαναγίνει.Το θέμα το είχαμε συζητήσει δύο ημέρες πριν , στην προηγούμενη ενημέρωση.Συνέλευση δεν ζητήθηκε ποτέ.
Οι βουλευτές θεωρώ οτι πλέον γνωρίζουν είτε επειδή ενημερώθηκαν από εμάς είτε επειδή τους ενημέρωσαν όσοι ενημερώθηκαν από εμάς.Επίσης εκδόθηκε άρθρο στο παιχνίδι και άνοιξε και τοπικ στο forum.
Όσο αφορά το θέμα του χρόνου δεν πιστεύω οτι και οι 100 θα είχαν κάτι διαφορετικό να πουν ή να ρωτήσουν οπότε δεν παίζει να μας παίρνει αρκετό χρόνο για να μιλήσουν όλοι.Μπορεί πολύ άνετα να πει αυτά που έχει να πει αυτός που ζήτησε την ενημέρωση , μετά όποιος έχει ερωτήσεις ή απορίες να παραμείνει και αυτοί που δεν έχουν χρόνο ή δεν θέλουν να μιλήσουν , να αποχωρήσουν.Τόσο απλά
Αν πάλι είναι απλά θέμα μονόπλευρης ενημέρωσης αυτό θα μπορούσε να γίνει και με ένα μήνυμα στο κυκλικό.
Αν δεν είσαι προκατειλειμένος έλα από το ts.greekirc.com να μας εκθέσεις τις απορίες σου και να σε ενημερώσουμε εκτενέστερα για το θέμα

SAVVAS THE GREEK
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης


Back to top Go down

Εθνικιστικό Μέτωπο – Καταγγελία επιτελείου κυβέρνησης - Page 2 Empty Re: Εθνικιστικό Μέτωπο – Καταγγελία επιτελείου κυβέρνησης

Post by SAVVAS THE GREEK Mon 24 Jun 2013 - 17:04

I mes θα το ξαναγράψω άλλη μία φορά.
Ενημέρωση ζητήθηκε να μας ξαναγίνει για το θέμα της TWO την Τρίτη.Κανείς δεν ζήτησε συνέλευση.
Συνέλευση είχαμε ζητήσει δύο ημέρες πριν και γνωρίζεις οτι είμασταν 15-16 άτομα γι'αυτό και ακυρώθηκε.

SAVVAS THE GREEK
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης


Back to top Go down

Εθνικιστικό Μέτωπο – Καταγγελία επιτελείου κυβέρνησης - Page 2 Empty Re: Εθνικιστικό Μέτωπο – Καταγγελία επιτελείου κυβέρνησης

Post by I Mes Mon 24 Jun 2013 - 19:27

"Μετά από την ενημέρωση της κυβέρνησης θα παρακαλούσα να μείνουν οι βουλευτές για συνέλευση. "

Οποότε εγώ, είχα επίσημα από το προεδρείο (εσένα) ενημέρωση για ΣΥΝΕΛΕΥΣΗ βουλής μετά από την ενημέρωση της κυβέρνησης για θέματα ενημέρωσης και θέματα της βουλής.
Μπήκα μέσα στο TS που θεωρείται ουδέτερο και είδα ότι δεν ήταν ούτε ένα μέλος από το EM.
Τώρα τι συνεννοήσεις κάνετε μόνοι σας δεν ξέρω.

Επίσης, να αναφέρω ότι παλιότερα κάναμε συνελεύσεις της Βουλής και με 8-10 άτομα, τώρα τι άλλαξε δηλαδή;

Οπότε εγώ δεν καλύφθηκα από την απάντησή σου.

Μπήκα σε επίσημη συνέλευση βουλής και είδα 0 (ΜΗΔΕΝ) άτομα από το ΕΜ. Και αναρωτήθηκα τι μπορεί να αποφασίσατε ως κόμμα.
Γιατί το γεγονός ότι σας έκοψαν από το 1 TS, επηρεάζει τη συνέλευση της βουλής στο άλλο TS.

I Mes
Στρατηγός
Στρατηγός


Back to top Go down

Εθνικιστικό Μέτωπο – Καταγγελία επιτελείου κυβέρνησης - Page 2 Empty Re: Εθνικιστικό Μέτωπο – Καταγγελία επιτελείου κυβέρνησης

Post by SAVVAS THE GREEK Tue 25 Jun 2013 - 1:47

Έχεις μπερδέψει τις ημέρες στις οποίες αναφέρομαι.Για να το ξεκαθαρίσω ακόμα περισσότερο.
Κυριακή γίνεται η πρώτη κλήση από την κυβέρνηση για ενημέρωση προς τη βουλή.ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΖΗΤΗΣΑ ΝΑ ΠΑΡΑΜΕΙΝΟΥΜΕ ΑΡΧΙΚΑ ΓΙΑ ΣΥΝΕΛΕΥΣΗ.Στη διάρκεια της ενημέρωσης ζήτησα να ακυρωθεί η συνέλευση.Ένας λόγος ήταν η περιορισμένη συμμετοχή.Για αυτή την ενημέρωση στο κυκλικό μας ζητάς ενημέρωση  γιατί δεν μπήκες λόγο εξεταστικής εκείνη την ημέρα και σου απάντησα οτι δεν γνωρίζω τι ακριβώς έγινε μετά την αποχώρηση μου για rl θέμα δικό μου(δεύτερος λόγος).Καλά μέχρι εδώ ;

Την Τρίτη ήταν η δεύτερη κλήση από την κυβέρνηση για ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ εκ νέου.Σε αυτή την ενημέρωση ΔΕΝ ΜΠΗΚΑ και ΟΥΤΕ ΖΗΤΗΣΑ ΣΥΝΕΛΕΥΣΗ.
Όσο αφορά το θέμα συνέλευση με 8-10 άτομα τότε , δεν θα σου πω αν ήταν σωστό ή λάθος.
Το οτι έκοψαν τα μέλη του ΕΜ από το ένα ts δεν επηρεάζει  τις συνελέυσεις της βουλής στο άλλο.
Ελπίζω τώρα να ξεκαθαρίστηκε το θέμα

SAVVAS THE GREEK
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης


Back to top Go down

Εθνικιστικό Μέτωπο – Καταγγελία επιτελείου κυβέρνησης - Page 2 Empty Re: Εθνικιστικό Μέτωπο – Καταγγελία επιτελείου κυβέρνησης

Post by I Mes Tue 25 Jun 2013 - 13:52

Εγώ δε θυμάμαι ποιά μέρα ήταν διότι δε με απασχολεί αυτό.
Δε σου προσάπτω κάτι προσωπικά.
Εγώ απλώς ανέφερα ότι μετά από την ενημέρωση που είχε γίνει στο 1 TS, είχαμε κανονικά συνέλευση στο άλλο TS (που μπορείτε να μπείτε).
Μπήκαν άτομα από όλα τα κόμματα εκτός από το δικό σας.
Και η κυβέρνηση όπως και η βουλή είχαμε μείνει με την απορία, διότι στο TS που βρισκόμασταν μπορούσατε να μπείτε, και χωρίς καμία ενημέρωση απείχατε.

Για αυτό ανέφερα πολύ απλά ότι το πάθος σας για να φανεί η πιθανή αδικία εις βάρος σας στο 1 TS, σας έχει κάνει να χάσετε λίγο τον μπούσουλα από τα υπόλοιπα θέματα.
Δε διαφωνώ στο ότι είναι άδικο να αποκλείεται ένα κόμμα από το TS (αν και δεν έχω ακούσει ακόμη την άλλη πλευρά), αλλά διαφωνώ επίσης με το γεγονός ότι απείχατε στην συνέλευση που αναφέρω (όποια μέρα και αν ήταν) σε αντίθεση με όλα τα άλλα κόμματα.

Ελπίζω να λυθεί το θέμα με το TS και να βρεθεί μια λύση που δε θα επηρεάζει κάποιους, αλλά ως τότε ελπίζω να έχουν όλες οι πλευρές καθαρό μυαλό και να μην επηρεάζονται από πάθη, φανατισμούς και αναίτιες αντιπαλότητες.

Κι εσείς έχετε δικαιώματα αλλά και υποχρεώσεις, και εμείς και όλοι.

Καλή σας συνέχεια.

I Mes
Στρατηγός
Στρατηγός


Back to top Go down

Εθνικιστικό Μέτωπο – Καταγγελία επιτελείου κυβέρνησης - Page 2 Empty Re: Εθνικιστικό Μέτωπο – Καταγγελία επιτελείου κυβέρνησης

Post by SAVVAS THE GREEK Wed 26 Jun 2013 - 16:49

Κάποια στιγμή κουράζει το να λες τα ίδια και τα ίδια.
Έχω ήδη απαντήσει αρκετές φορές για το ίδιο πράγμα.
Κάποια στιγμή θα τα πούμε σε κάποιο ts

SAVVAS THE GREEK
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης


Back to top Go down

Εθνικιστικό Μέτωπο – Καταγγελία επιτελείου κυβέρνησης - Page 2 Empty Re: Εθνικιστικό Μέτωπο – Καταγγελία επιτελείου κυβέρνησης

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum