eGreece | eRepublik community
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Εθνικιστικό Μέτωπο – Καταγγελία επιτελείου κυβέρνησης

+4
kostalos
GX99
SAVVAS THE GREEK
flywizard
8 posters

Page 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Go down

Εθνικιστικό Μέτωπο – Καταγγελία επιτελείου κυβέρνησης - Page 3 Empty Re: Εθνικιστικό Μέτωπο – Καταγγελία επιτελείου κυβέρνησης

Post by I Mes Wed 26 Jun 2013 - 21:40

Εφόσον δεν έλαβα απάντηση σε αυτό που ανέφερα, τότε όφειλα να ξαναπω λεπτομερώς αυτό που ανέφερα μήπως και το καταλάβετε καλύτερα και φιλοτιμηθείτε να απαντήσετε.

Οπότε δε νομίζω ότι κουράζει αυτός που ζητάει εξηγήσεις, κουράζει αυτός που έχει γραμμένη την κοινότητα και βάζει το εγώ πάνω από το εμείς.

Ελπίζω σε αυτή τη θητεία να βλέπω μέλη σας στις συναντήσεις και να μην απέχετε γιατί εκπροσωπείτε τους ψηφοφόρους σας και μέρος της κοινότητας.

Καλή συνέχεια.

I Mes
Στρατηγός
Στρατηγός


Back to top Go down

Εθνικιστικό Μέτωπο – Καταγγελία επιτελείου κυβέρνησης - Page 3 Empty Re: Εθνικιστικό Μέτωπο – Καταγγελία επιτελείου κυβέρνησης

Post by SAVVAS THE GREEK Thu 27 Jun 2013 - 1:35

Δεν πειράζει.Κάποια στιγμή θα το καταλάβεις και εσύ και ο αντρίκος που δεν γνώριζε ποιος είναι ο πρόεδρος της βουλής επί ένα μήνα.
Δεν μπορώ να κάνω κάτι αν δεν καταλαβαίνεις τι έχει γίνει τόσο καιρό.Με λίγα λόγια.
ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΙΑ το λένε.
Τι δεν καταλαβαίνεις ;
Τον αποκλεισμό των 150 + μελών της ΠΠ ;
Τον αποκλεισμό των 331 μελών του ΕΜ (βάση των σημερινών βουλευτικών εκλογών ) από τις κυβερνητικές ενημερώσεις προς τους πολίτες στο ts που ξέρεις ;
Δε σε νοιάζει που τόσοι πολίτες είναι αποκλεισμένοι από την κυβερνητική ενημέρωση και σε ενδιαφέρει γιατί δεν ήρθαμε στο άλλο ts ;
Για το θέμα είμασταν ήδη ενημερωμένοι δύο ημέρες πριν , στην ενημέρωση που εσύ δεν είχες έρθει για τους δικούς σου λόγους , όπως και το μεγαλύτερο μέρος των βουλευτών.

Όταν έχεις απάντηση για αυτά να συναντηθούμε σε προγραμματισμένη συνέλευση να συζητήσουμε τις υπόλοιπες λεπτομέρειες.Αυτό φυσικά αφορά όλους τους βουλευτές και όχι μόνο εσένα και το GIP.

SAVVAS THE GREEK
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης


Back to top Go down

Εθνικιστικό Μέτωπο – Καταγγελία επιτελείου κυβέρνησης - Page 3 Empty Re: Εθνικιστικό Μέτωπο – Καταγγελία επιτελείου κυβέρνησης

Post by AntrikosA Thu 27 Jun 2013 - 3:04

SAVTHEGREEK wrote:Δεν πειράζει.Κάποια στιγμή θα το καταλάβεις και εσύ και ο αντρίκος που δεν γνώριζε ποιος είναι ο πρόεδρος της βουλής επί ένα μήνα.

Δεν γνώριζα όντως ποιος είναι ο πρόεδρος ίσως γιατί ήταν εξαφανισμένος επί ένα μήνα (ίσως επειδή διάβασα λάθος μια δημοσίευσή σου νωρίτερα και κατάλαβα ότι ήσουν εσύ), και τη μοναδική φορά που κλήθηκε να κάνει κάτι δεν έκανε τίποτα και αφού κλείδωσε το topic στη συνέχεια σχολίασε!

Ποια είναι η θέση σου σε αυτό το συμβάν SAVVA; Αυτό είναι δημοκρατικό;
AntrikosA
AntrikosA
Στρατάρχης
Στρατάρχης


Back to top Go down

Εθνικιστικό Μέτωπο – Καταγγελία επιτελείου κυβέρνησης - Page 3 Empty Re: Εθνικιστικό Μέτωπο – Καταγγελία επιτελείου κυβέρνησης

Post by I Mes Thu 27 Jun 2013 - 14:44

Sav δε σε είχα για τέτοιο.
Νόμιζα ότι ήσουν από τους λογικούς στην κοινότητα αλλά τελικά βλέπω ότι κι εσύ μόνο μικροπολιτική κάνεις και το μόνο που σε ενδιαφέρει είναι να κάνεις τους άλλους να φανούν τρελοί, αντί να βγάλεις τις παροπίδες που έχεις ή που θες να δείχνεις ότι έχεις.

Όταν διαβάσεις τι γράφω τόσες φορές, όταν αντιληφθείς τι είπα, τότε ίσως να μου απαντούσες με μια μικρή πρόταση και να μη γινόταν αυτή η ανούσια ανταλλαγή μηνυμάτων.
Η απάντηση στο ερώτημά μου ήταν μια απάντηση μισής σειράς και θα τελείωνε εκεί το θέμα αλλά φοβάσαι να την πεις.

Επίσης, όσον αφορά το θέμα, πάλι αν διάβαζες θα καταλάβαινες ότι το σχόλιό σου είναι εντελώς ανούσιο και χαζό. Είπα πολλές φορές ότι θεωρώ λάθος τον αποκλεισμό του κόμματός σας (αν και περιμένω να ακούσω και την αντίθετη άποψη), οπότε αντί να λες ότι εμένα δε με ενδιαφέρουν οι αποκλεισμένοι, να βάλεις καλά στο μυλαό σου ότι εγώ είμαι πάντα υπέρ της δημοκρατίας και υπερ της πολυφωνίας παρότι με αυτά που ακούω πονάνε τα αυτιά μου, σε αντίθεση με κάποια κόμματα που είναι δημοκρατικά με όσους συμφωνούν και τους αντιπάλους τους τους φέρονται ρατσιστικά ή αντιδημοκρατικά.

Οπότε όταν αποφασίσεις να νιώσεις το τι σου λένε και να μην απαντάς σε αυτά που νόμιζες ότι σου λένε ή που σε συμφέρει να σου λένε, θα συζητήσουμε κανονικά.
Ως τότε συνεχίσε έτσι αλλά θα κάνεις πολλούς να αναθεωρήσουν την άποψή τους.

Κρίμα γιατί ήσουν από τα παιδιά που θεωρούσα συνεννοήσιμα από το κόμμα σας.

Άλλο σε αυτό το θέμα δεν γράφω οπότε όπως "δημοκρατικά" κλείδωσε ο Finkoye το θέμα που είχε ανοίξει ο AntrikosA και μετά θυμήθηκε να ρίξει τις ατάκες του (ώστε να μην μπορεί να απαντήσει ο AntrikosA), έτσι "δημοκρατικά" σου επιτρέπω να πεις ότι θέλεις γιατί απάντηση άλλη δε θα λάβεις. Οπότε θα είναι ο λόγος σου τελευταίος και θα χαρείς ότι έχεις δίκιο.

Καλή συνέχεια.

I Mes
Στρατηγός
Στρατηγός


Back to top Go down

Εθνικιστικό Μέτωπο – Καταγγελία επιτελείου κυβέρνησης - Page 3 Empty Re: Εθνικιστικό Μέτωπο – Καταγγελία επιτελείου κυβέρνησης

Post by SAVVAS THE GREEK Fri 28 Jun 2013 - 3:04

Σου επιστρέφω τους χαρακτηρισμούς δεδομένου οτι ήδη σου έχω απαντήση στην ερώτησή σου αρκετές φορές.ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΙΑ.Ούτε μισή πρόταση δεν είναι αυτό.Μία λέξη.
Αφήστε τις λύπες και τις στεναχώριες και βγάλτε άρθρο επίσημης στήριξης αν είστε υπέρ της δημοκρατίας.Είσαστε στο ts που έχει δημιουργηθεί το πρόβλημα και δεν έχετε μπει στον κόπο σχεδόν τρεις εβδομάδες να ρωτήσετε την άποψή τους ;Αυτό σημαίνει πως δεν ενδιαφερθήκατε να ρωτήσετε για να σχηματίσετε άποψη.
Εσείς προσπαθείτε να αποδείξετε ότι είμαστε αδιάφοροι και οτι σας γράψαμε ( και μετά μιλάτε για μικροπολιτικές και άλλες χαζομάρες) για μία δήθεν συνέλευση.
Είδατε συνελεύσεις που δεν υπήρχαν ούτε σε άρθρα ούτε σε κυκλικά , εκτός από αυτήν που δεν είχες έρθει εσύ και καμμιά 25αριά ακόμα.Εκτός πάλι αν ενημέρωση από την κυβέρνηση σημαίνει συνέλευση.
Έχουν περάσει σχεδόν τρεις εβδομάδες και ακόμα δεν έχει πάρει κανείς θέση επίσημα από κανένα κόμμα (άραγε να φταίνε κάποιες συνεργασίες Wink
Αν θεωρείς οτι δεν έχω αντιληφθεί το νόημα αυτών που ρωτάς κάνεις μεγάλο λάθος.Δεν προσπαθώ να κάνω να φανεί κάποιος τρελός.Αυτό το καταφέρνει ο καθένας μόνος του αν το θέλει πολύ.
Λύση έχει βρεθεί για το ts και τις επόμενες ημέρες θα φανεί ποιοι είναι αυτοί που έχουν παρωπίδες , ποιοι ασχολούνται με μικροπολιτικές , παραπλάνηση του κόσμου και είναι εμπαθείς προς συγκεκριμένα άτομα.
Δεν έχω να αποδείξω τίποτα.Το ποιος είμαι το ξέρω εγώ.Ψάξτε να βρείτε ποιοι έχουν πρόβλημα κατανόησης.Δεν είναι δική μου δουλειά.
Σου ζήτησα να μιλήσουμε σε κάποιο ts.Σου έκανα poke εχτές.Απάντηση από εσένα ; ΚΑΜΜΙΑ.
Ήμουν είμαι και θα είμαι πάντα συζητήσημος με όλους.Ακόμα και με αυτούς που εμμέσος με αποκαλούν χαζό ή προσπαθούν να με κάνουν να φανώ χαζός.
Αντρίκο.Εγώ ζήτησα να ξεκλειδωθεί το τόπικ για να σου απαντήσω.Αν δεν ήσουν τόσο εριστικός και τόσο εμπαθής ίσως να είχα την ευκαιρεία να σου απαντήσω.Ελπίζω η απάντηση του Finkoye να σε κάλυψε.Αν όχι μίλα μαζί του.
Σαν μέλος του πρεδρείου της βουλής όμως μπορώ να σου πω οτι η ενεργητικότητα του βουλευτή , κατά την άποψή μου και δεδομένου της μη διευκρίνησης από το καταστατικό , δεν φαίνεται μόνο από το αν έχει γράψει στο doc.
Όσο δημοκρατικό ήταν να απαντήσεις και να μη μου δώσεις τη δυνατότητα να απαντήσω , αφού ζήτησες να κλειδωθεί το τοπικ , άλλο τόσο δημοκρατικό ήταν αυτό που σου γύρισε boomerang.

SAVVAS THE GREEK
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης


Back to top Go down

Εθνικιστικό Μέτωπο – Καταγγελία επιτελείου κυβέρνησης - Page 3 Empty Re: Εθνικιστικό Μέτωπο – Καταγγελία επιτελείου κυβέρνησης

Post by I Mes Fri 28 Jun 2013 - 14:38

Μιας και ανέφερα ότι δε θα απαντήσω εδώ, θα αφήσω τις ανοησίες που ανέφερες αναπάντητες στο φόρουμ για να φανείς καλός.

Απάντηση έρχεται σε πμ γιατί δε θέλω να κουράζουμε την κοινότητα μόνο και μόνο επειδή κάποιοι δε βλέπουν όλη την πραγματικότητα και απαντάνε άσχετα πράγματα και αναφέρουν ψέματα.

I Mes
Στρατηγός
Στρατηγός


Back to top Go down

Εθνικιστικό Μέτωπο – Καταγγελία επιτελείου κυβέρνησης - Page 3 Empty Re: Εθνικιστικό Μέτωπο – Καταγγελία επιτελείου κυβέρνησης

Post by SAVVAS THE GREEK Sun 30 Jun 2013 - 12:26

Τελειώνοντας και εγώ το μόνο που θα πω είναι οτι ευτυχώς που υπάρχει κόσμος με νοημοσύνη και δική του κρίση για να καταλάβει ποιος λέει ανοησίες , ψέμματα και προσπαθεί να δημιουεγήσει λανθασμένες εντυπώσεις (κοινός λασπολογεί).Είναι κρίμα να κρίνεις χωρίς να γνωρίζεις και να εξετάζεις όλα τα δεδομένα και ειδικά χωρίς να μιλάς με αυτούς που αφορά το θέμα.
Ελπίζω σε αυτή τη θητεία να μπορέσουμε να συννενοηθούμε καλύτερα.

SAVVAS THE GREEK
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης


Back to top Go down

Εθνικιστικό Μέτωπο – Καταγγελία επιτελείου κυβέρνησης - Page 3 Empty Re: Εθνικιστικό Μέτωπο – Καταγγελία επιτελείου κυβέρνησης

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum