eGreece | eRepublik community
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Θεμα σοβαροτητας και ηθικης του Finkoye

+13
osfej
panoklis
AntrikosA
arxaios
Lakis Gavalas
HonoreDeBalzac
Dali Salvador
mixail95
The Hierophant V
DimAth
Lefteris1986
Exorcism363
AggelosPnS
17 posters

Page 1 of 3 1, 2, 3  Next

Go down

Θεμα σοβαροτητας και ηθικης του Finkoye Empty Θεμα σοβαροτητας και ηθικης του Finkoye

Post by AggelosPnS Sat 12 Oct 2013 - 16:09

Με αφορμή την τερατώδη νοημοσύνη και λογική του Finkoye ανοίγω αυτό το Topik (ελπίζω να μη το ρουφήξει καμία μαύρη τρύπα "καταλαθος" )


Το πρόβλημα συνοπτικά:

Στο forum υπάρχουν "διαβαθμίσεις" χρηστών

i) Δλδ όλοι οι χρήστες μπορούν να γραψουν παντού εκτός από το κομμάτι της βουλής
ii) Οι βουλευτές μπορούν να γράψουν και στον τομέα της βουλής
iii) Οι moderators και  administrators του forum μπορούν να γράψουν παντού άλλά το πότε το κάνουν το ορίζει ο κανονισμός  του forum.
iiii) Το προεδρείο της βουλής ασκεί και χρέη moderator στον τομέα της βουλής του forum.

Με αφορμή τις παρεμβάσεις που έκανε ο mod του forum (και οχι βουλευτής) Finkoye στον τομέα των βουλευτών άνοιξα σαν βουλευτής ένα τοπικ με θέμα "Θέμα σοβαρότητας και ηθικής των Admin/ Mod του forum "
Χωρίς χαρακτηρισμους , χωρίς εμπάθεια, απλά για να γίνει μια κουβέντα και να "εξομαλυνθεί" η λειτουργεια του forum και να γίνουν πιο διακριτά κάποια θέματα ρόλων.

Πριν καν περάσει μια μέρα ανοίγω το link του τοπικ να διαβάσω τυχόν απαντήσεις και ανακαλύπτω οτι το τοπικ έχει διαγράφει. Χωρίς πανικό και θέμα για φασαρία, ρωτάω να μάθω "τι και πως" και παίρνω την απάντηση απο τον fin οτι δεν ξέρουμε τι έγινε και ότι δεν υπάρχουν logs και θα κάνει ερεύνα επι του θέματος.

Ο AntrikosA με ρώτησε στο κυκλικό του προεδρείου αν το έσβησα εγώ και όταν του απάντησα αρνητικά άνοιξε καινούριο τοπικ  το οποίο ως δια μαγιας εξαφανίστηκε και αυτό με τις ίδιες δικαιολογίες μετά.

Οι μέρες πέρναγαν και το θέμα δεν ξανά σχολιάστηκε, δεν ασχολήθηκα ξανά και εγώ θεωρώντας το συμβάν απλά "ατυχές" . Όταν ο Admin του forum ασχολήθηκε με το θέμα ανακάλυψε το τι είχε γίνει όπως φαίνεται σε αυτό το τοπικ " https://egreece.forumotion.com/t3498-forum-2 " (το 2 δεν σημαίνει τίποτα είναι τελείως τυχαίο φυσικά)


Με αφορμή τα αυταπόδεικτα και τις εξελίξεις και με όρεξη ακόμα και για πλάκα παρά την σοβαρότητα του θέματος έβγαλα αυτο το αρθρο " http://www.erepublik.com/gr/article/finkoye-mu-epsilon-tau-iota-s-u-gamma-epsilon-i-epsilon-s-sigma-ou--2328063/1/20 " (οι πανω απο 120 ωηφοι δεν λενε τπτ)

ο καταπληκτικος και τρισμεγιστος finkoye έβγαλε αυτό " http://www.erepublik.com/gr/article/-theta-epsilon-mu-alpha-forum-e-greece-2328193/1/20 "

με σημείωση οτι  "Δεν θα απαντήσω σε σχόλια πάρα μόνο με μήνυμα στο θέμα: https://egreece.forumotion.com/t3505-forum "

Αυτά συνοπτικά για να μάθουν όλοι τι έγινε

"Δικές μου σημειώσεις"

δλδ στο άρθρο που έγραψε  και που μπορούν να το σχολιάσουν όλοι δεν θα απαντήσει , στο forum σε τοπικ που άνοιξε η βουλή και μπορεί να σχολιάσει ΜΌΝΟ η βουλή θα απαντά........ το να ανοίξει μόνος του ένα θέμα που να απευθύνεται στην κοινότητα δεν μπορεί... δεν ξέρει που είναι το κουμπί...

Πέρα από αυτό οι συκοφαντίες του  και η προκλητική του λογική δεν έχουν τέλος!

Παραθέτω:


Finkoye:  Λυπάμαι πραγματικά που ΚΑΝΕΙΣ μα κάνεις δεν θέλει να δει ότι με θεωρεί εμπαθή.
" Αν ημουν εμπαθης δεν θα προσπαθουσα ΚΑΝ να βγει η αληθεια δεν θα απαντουσα. "

δικο μου σχολιο: Δλδ  με τις δικές σου προσπάθειες βγήκε η αλήθεια η με την δική σου απάντηση βρήκαμε την αλήθεια????

Finkoye: "Υπαρχουν ατομα που λενε οτι εγω επελεξα που θα γινει η συζητηση μονο που αυτο ειναι ψεματα."

δικο μου σχολιο: Εσυ ειπες οτι θα απαντας μονο εκει που ανοιξε η βουλη το θεμα δεν σε υποχρεωσε κανεις να απαντας μονο εκει!!!

Finkoye: "Αν ενδιεφερε πραγματικα αυτους που κανουν τοση φασαρια με ποστ για την πορεια του φορουμ δεν θα κανανε ποστ στο κομματι του φορουμ που ειναι για την Βουλη ΜΟΝΟ."

Δικο μου σχολιο: Η βουλή το άνοιξε για να το σχολιάσει η βουλή, γιατί βουλευτή ήταν το τοπικ που εσβισες!!!! δεν απαγόρευσε κανεις στην κοινότητα να ανοίξει κουβέντα ούτε εσύ είσαι κουλός!!!


Finkoye: "Ατομα οπως ο Αντρικος και ο Αγγελος δεν θελουν καν να μιλισει ολη η κοινοτητα. (ο ενας εχει την φωλια του χεσμενη απο την TWO και την συμπεριφορα που ειχε σαν προεδρειο Βουλης που ειχε ανοικτει θεμα απο τον Περικλη και ο αλλος απο την εποχη που ηταν Commander στους Πελασγους και τους χρεισιμοποιουσε για δικο του και μονο οφελος (του κομματος και της μοναδας του)."

Για τον Αντρικο ας απαντισει ο ιδιος, αλλα για μενα:

Τι λες ρε συκοφάντη??? Ποταπέ άνθρωπε!!!! Ποιους Πελασγούς χρησιμοποιησα για δικό μου όφελος???
Σε ποιο MU και σε πιο κόμμα μου??? Απο τους 50 Πελασγούς ποιους τράβηξα στο MU μου??? και πως???? ποιους τράβηξα στο κόμμα μου και πως???? Ποιος λέει δεν απαντάω???? εγώ???  τι σχέση έχει ότι είσαι επιεικώς απαράδεκτος με το οτι ημουν Commander στους Πελασγους???



AggelosPnS
AggelosPnS
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης


Back to top Go down

Θεμα σοβαροτητας και ηθικης του Finkoye Empty Re: Θεμα σοβαροτητας και ηθικης του Finkoye

Post by Exorcism363 Sat 12 Oct 2013 - 16:22

Καθαίρεση του Finkoye τώρα.
Iaswn for Admin να ξεβρωμίσει ο τόπος !
Exorcism363
Exorcism363
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης


Back to top Go down

Θεμα σοβαροτητας και ηθικης του Finkoye Empty Re: Θεμα σοβαροτητας και ηθικης του Finkoye

Post by Lefteris1986 Sat 12 Oct 2013 - 16:24

Finkoye wrote:Δεν ελεγα ψεματα.
http://prntscr.com/1wt7sg

μπορεις να δεις στην παραπανω εικονα πως ειναι το πανελ. Ειναι 2 διαφερετικες καρτελες οι οποιες δεν ξεχωριζονται οταν ψαχνεις logs.
http://prntscr.com/1wt8b0
Δεν είπε ψέμματα για τα logs. Απλά δεν γνώριζε ότι υπήρχαν. Είπε ψέμματα ότι δεν τα έσβησε ενώ το έκανε

Finkoye wrote:Δυστηχως το φορουμ καποια ατομα εχουν ξεχασει οτι ειναι για ολη την κοινοτητα της e-Greece!

Απο τοτε που μου εδωσε ο Konlavd την προσβαση που εχω ειμαι πατνα εδω να δωσω οτι access πρεπει να δινετε και το μονο του ακουω ειναι κατηγοριες για πραγματα που οταν δινω εξηγιση παντα μα παντα ειναι καποιο να μιλαει για ενα θεμα που ειχε γινει πριν απο ενα χρονο και παραπανω!

το φορουμ ειναι προνομιο για καθε ελληνα που ειναι στην κοινοτητας της e-Greece.
Ακριβώς το φόρουμ είναι της κοινότητας όχι ενός διαχειριστή που διαγράφει τόπικ. Δεν τον κατηγόρησε κανένας ότι είναι κάθε μέρα μέσα και αυτήν την φορά κατηγορείται για κάτι που όπως φαίνεται από τα logs έκανε.
Finkoye wrote:Αυτην την φορα δεν θα κατσω να ακουω κατηγορειες για πραγματα που δεν ειναι αληθεια και τα μαγειρευουν ετσι καποια ατομα για το συμφερον τους.
αλλά
Finkoye wrote:Ο ΤΕΟ δεν εχει πειραξει κανενα log ειπα μονο οτι αλλαξε κωδικους
Finkoye wrote:Δεν ανοιξα εγω το θεμα στον τομεα τον βουλευτων, αν δεν ξερεις να διαβαζεις και εσυ λυπαμαι
ευχαριστούμε για τα μαθήματα της νεοελληνικής γλώσσας
Lefteris1986
Lefteris1986
Λοχαγός
Λοχαγός


Back to top Go down

Θεμα σοβαροτητας και ηθικης του Finkoye Empty Re: Θεμα σοβαροτητας και ηθικης του Finkoye

Post by DimAth Sat 12 Oct 2013 - 16:45

Μετά από όλη αυτή την ιστορία οι περισσότεροι λογικοί άνθρωποι στη θέση του Finkoye θα είχαν παραιτηθεί...

DimAth
DimAth
Στρατηγός
Στρατηγός


Back to top Go down

Θεμα σοβαροτητας και ηθικης του Finkoye Empty Re: Θεμα σοβαροτητας και ηθικης του Finkoye

Post by The Hierophant V Sat 12 Oct 2013 - 16:52

Παίδες, με όλο το σεβασμό:

Θα καταλήξουμε να χρησιμοποιούμε το φόρουμ για να μπινελικωνόμαστε μεταξύ μας επειδή είναι πιο εύκολο εδώ από το χώρο της αρθρογραφίας στο παιχνίδι;

Αν έχω καταλάβει λανθασμένα και το ζητούμενο της ανάρτησης είναι άλλο (π.χ. να αποφανθεί η κοινότητα για το μέλλον της διαχείρισης του φόρουμ) τότε κατά την άποψή μου έχει ξεκινήσει με πολύ άσχημο τρόπο.

The Hierophant V
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης


Back to top Go down

Θεμα σοβαροτητας και ηθικης του Finkoye Empty Re: Θεμα σοβαροτητας και ηθικης του Finkoye

Post by mixail95 Sat 12 Oct 2013 - 16:53

Αίσχος.Κατ'αρχάς υπάρχει μια ανούσια,αδικαιολόγητη επίθεση στον finkoye που μας διαφώτισε επί του θέματος.Απ'ό,τι κατάλαβα αφαίρεσε τα δικαιώματα από τον Admin.Καλά του'κανε από τη στιγμή που προσπάθησε να διαταράξει την ειρηνική ατμόσφαιρα που υπάρχει.Για να ηρεμήσουμε,λέω να μεταφερθεί το φόρουμ στο erepublik.gr να τελειώνουν τα αστεία.In Laswn we trust.
mixail95
mixail95
Δεκανέας
Δεκανέας


Back to top Go down

Θεμα σοβαροτητας και ηθικης του Finkoye Empty Re: Θεμα σοβαροτητας και ηθικης του Finkoye

Post by AggelosPnS Sat 12 Oct 2013 - 17:08

Το πραγματικό πρόβλημα είναι η λογοκρισία καθ ολοκληρία αλλά και μεροληπτικά που υπάρχει από έναν mod , η ψεύτικη άρνηση του οτι δεν γνωρίζει για το θέμα και οι ενέργειες του στο να κατηγορήσει κάποιον άλλο.

Δεν ήρθα στο φόρουμ επειδή φοβάμαι τα fp γιατί ούτε στο e-rep ούτε στο forum γράφω κάτι για fp .

Ήρθα στο forum γιατί είναι θέμα του forum , το αν θα αλλάξουν oi mod η οχι δεν είναι δική μου αποφαση
AggelosPnS
AggelosPnS
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης


Back to top Go down

Θεμα σοβαροτητας και ηθικης του Finkoye Empty Re: Θεμα σοβαροτητας και ηθικης του Finkoye

Post by The Hierophant V Sat 12 Oct 2013 - 17:15

AggelosPnS wrote:Το πραγματικό πρόβλημα είναι η λογοκρισία καθ ολοκληρία αλλά και μεροληπτικά  που υπάρχει από έναν mod , η ψεύτικη άρνηση του οτι  δεν γνωρίζει για το θέμα και οι ενέργειες του στο να κατηγορήσει κάποιον άλλο.

Δεν ήρθα στο φόρουμ επειδή  φοβάμαι τα fp γιατί ούτε στο e-rep ούτε στο forum γράφω κάτι για fp .

Ήρθα στο forum γιατί είναι θέμα του forum , το αν θα αλλάξουν oi mod η οχι δεν είναι δική μου αποφαση
Δεν κατηγορώ, απλά θέλω να πω πως αν έχει ανοιχτεί το θέμα ώστε εδώ να παρθεί μια απόφαση για το πώς θα προχωρήσουμε, τότε κακώς περιέχει τους χαρακτηρισμούς που περιέχει. Προσωπικά, είτε συμφωνώ είτε διαφωνώ, αρνούμαι να πάρω θέση σ' ένα αρχικό κείμενο που περιέχει χαρακτηρισμούς. Ας ανοιχτεί θέμα με ξεκάθαρο στόχο το οποίο παραθέτει τα γεγονότα χωρίς «τρισμεγιστοσύνες» και μετρήσεις νοημοσύνης. Μιλάω προσωπικά, αλλά ενδεχομένως να ασπάζονται κι άλλοι την οπτική αυτή, πως δεν θέλω να «υπογράψω» με την ψήφο μου το κομμάτι του θέματος που περιέχει προσωπικούς χαρακτηρισμούς και επιθέσεις.

Αν είναι απλά ένα θέμα για να γίνεται κουβέντα, νταξ, είναι ολίγον τι ανάρτηση για μπινελίκωμα στο καφενείο της Βουλής. Αυτό ξενερώνει εμένα λίγο, αλλά δεν έχει να λέει. Καφενείο είναι.

The Hierophant V
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης


Back to top Go down

Θεμα σοβαροτητας και ηθικης του Finkoye Empty Re: Θεμα σοβαροτητας και ηθικης του Finkoye

Post by Dali Salvador Sat 12 Oct 2013 - 17:24

Η προσωπική μου άποψη για τον Finkoye ταυτίζεται απόλυτα με την άποψη του Κούγια για τον Ψωμιάδη στη δίκη για τα στημένα. Οπότε τη μεταφέρω σχεδόν αυτούσια:

""Είναι e-παιδικός μου φίλος, τον ήξερα από μικρό λογαριασμό. Είναι άνθρωπος του erepublik, αλλά από ένα σημείο και μετά δεν ξέρω τη διαδρομή του. Ξέρω μόνο ότι έχει εξαιρετική e-οικογένεια, είναι επιτυχημένος παίχτης και ότι έχει στενή σχέση με την εκκλησία. Είναι ένας άνθρωπος που ποτέ δεν θα μπορούσες να δεχτείς πως σβήνει πράγματα που έχουν γράψει οι άλλοι"".


Έχω λοιπόν να δηλώσω τα εξής:

- Αποκλείεται ο Finkoye να έσβησε κάτι που δεν ήταν δικό του αν δεν είχε πάρα πολύ σοβαρό λόγο να το κάνει.

- Ο συγκεκριμένος παίχτης έχει αποδείξει πολλές φορές στο παρελθόν ότι λειτουργεί πάντα με μοναδικό γνώμωνα το συμφέρον της e-Ελλάδος.

- Σε παλαιότερες περιπτώσεις όπου έχει και πάλι λασπολογηθεί έχει αποδείξει το δίκαιο των πράξεων του αφού πρώτα αρνήθηκε ότι τις είχε κάνει.

- Έχει κριθεί στο παρελθόν από τη βουλή και έχει διατηρήσει και πάλι τη θέση του ως μέλος της επιτροπής υπηκοοτήτων.

- Σε κάθε περίπτωση πρόκειται για άνθρωπο πρότυπο ηθικής που δεν έχει προκαλέσει ποτέ με τη συμπεριφορά του.


Ειλικρινά πέφτω από τα σύννεφα με τις κατηγορίες που του προσάπτουν κάποιοι.

Dali Salvador
Μέλος του συλλόγου "Πεσόντων από τα Σύννεφα"

Dali Salvador
Λοχαγός
Λοχαγός


Back to top Go down

Θεμα σοβαροτητας και ηθικης του Finkoye Empty Re: Θεμα σοβαροτητας και ηθικης του Finkoye

Post by Lefteris1986 Sat 12 Oct 2013 - 17:35

Dali Salvador wrote:Αποκλείεται ο Finkoye να έσβησε κάτι που δεν ήταν δικό του αν δεν είχε πάρα πολύ σοβαρό λόγο να το κάνει.
Finkoye wrote:Δεν εχω βρει κατι που να δειχνει οτι σβήστηκαν δημοσιεύσεις απο καποιο μερος που φορουμ.
αν είχε σοβαρό λόγο μπορούσε να τον πει
Dali Salvador wrote:Σε παλαιότερες περιπτώσεις όπου έχει και πάλι λασπολογηθεί έχει αποδείξει το δίκαιο των πράξεων του αφού πρώτα αρνήθηκε ότι τις είχε κάνει.
δεν είναι λασπολογία το https://i.imgur.com/euFiJ1x.png δείχνει ξεκάθαρα ότι τα έσβησε αυτός.
Όσο για το
Dali Salvador wrote:Σε κάθε περίπτωση πρόκειται για άνθρωπο πρότυπο ηθικής που δεν έχει προκαλέσει ποτέ με τη συμπεριφορά του.
δεν μπορώ να κρίνω τον χαρακτήρα του γιατί δεν τον γνωρίζω.
Lefteris1986
Lefteris1986
Λοχαγός
Λοχαγός


Back to top Go down

Θεμα σοβαροτητας και ηθικης του Finkoye Empty Re: Θεμα σοβαροτητας και ηθικης του Finkoye

Post by Lefteris1986 Sat 12 Oct 2013 - 17:42

Επίσης
Vasilis Karavias wrote:Θα καταλήξουμε να χρησιμοποιούμε το φόρουμ για να μπινελικωνόμαστε μεταξύ μας επειδή είναι πιο εύκολο εδώ από το χώρο της αρθρογραφίας στο παιχνίδι;
http://prntscr.com/1wu7s7
Lefteris1986
Lefteris1986
Λοχαγός
Λοχαγός


Back to top Go down

Θεμα σοβαροτητας και ηθικης του Finkoye Empty Re: Θεμα σοβαροτητας και ηθικης του Finkoye

Post by The Hierophant V Sat 12 Oct 2013 - 17:49

Lefteris1986 wrote:Επίσης
Vasilis Karavias wrote:Θα καταλήξουμε να χρησιμοποιούμε το φόρουμ για να μπινελικωνόμαστε μεταξύ μας επειδή είναι πιο εύκολο εδώ από το χώρο της αρθρογραφίας στο παιχνίδι;
http://prntscr.com/1wu7s7
Μου εξηγείς την επιλογή για το φόρουμ ως μέσο, αλλά όχι τον τόνο της αρχικής ανάρτησης. Μου δείχνεις ένα screenshot το οποίο παραπέμπει σε άλλο θέμα του φόρουμ από αυτό στο οποίο συζητάμε. Αν ήταν απαραίτητο να το αποσαφηνίσω και στο αρχικό μου σχόλιο, με συγχωρείς. Τώρα πιστεύω πως δεν υπάρχει περιθώριο παρεξήγησης του τι εννοούσα. Smile

The Hierophant V
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης


Back to top Go down

Θεμα σοβαροτητας και ηθικης του Finkoye Empty Re: Θεμα σοβαροτητας και ηθικης του Finkoye

Post by Lefteris1986 Sat 12 Oct 2013 - 17:53

Vasilis Karavias wrote:
Lefteris1986 wrote:Επίσης
Vasilis Karavias wrote:Θα καταλήξουμε να χρησιμοποιούμε το φόρουμ για να μπινελικωνόμαστε μεταξύ μας επειδή είναι πιο εύκολο εδώ από το χώρο της αρθρογραφίας στο παιχνίδι;
http://prntscr.com/1wu7s7
Μου εξηγείς την επιλογή για το φόρουμ ως μέσο, αλλά όχι τον τόνο της αρχικής ανάρτησης. Μου δείχνεις ένα screenshot το οποίο παραπέμπει σε άλλο θέμα του φόρουμ από αυτό στο οποίο συζητάμε. Αν ήταν απαραίτητο να το αποσαφηνίσω και στο αρχικό μου σχόλιο, με συγχωρείς. Τώρα πιστεύω πως δεν υπάρχει περιθώριο παρεξήγησης του τι εννοούσα. Smile
Στο συγκεκριμένο Link που οδηγεί σε άλλο topic του φόρουμ έχουν δικαίωμα να γράψουν μόνο οι βουλευτές.
AggelosPnS wrote:Δεν ήρθα στο φόρουμ επειδή φοβάμαι τα fp γιατί ούτε στο e-rep ούτε στο forum γράφω κάτι για fp .

Ήρθα στο forum γιατί είναι θέμα του forum , το αν θα αλλάξουν oi mod η οχι δεν είναι δική μου αποφαση
Lefteris1986
Lefteris1986
Λοχαγός
Λοχαγός


Back to top Go down

Θεμα σοβαροτητας και ηθικης του Finkoye Empty Re: Θεμα σοβαροτητας και ηθικης του Finkoye

Post by The Hierophant V Sat 12 Oct 2013 - 17:58

Vasilis Karavias wrote:Μου εξηγείς την επιλογή για το φόρουμ ως μέσο, αλλά όχι τον τόνο της αρχικής ανάρτησης.
Καλή συνέχεια, Λευτέρη. Smile

The Hierophant V
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης


Back to top Go down

Θεμα σοβαροτητας και ηθικης του Finkoye Empty Re: Θεμα σοβαροτητας και ηθικης του Finkoye

Post by AggelosPnS Sat 12 Oct 2013 - 18:05

Για την αρχική τοποθέτηση θα σου πω εγώ Very Happy 

Δεν έχει επίσημο χαρακτήρα όπως το τοποθετείς γιατί δεν το άνοιξα σαν βουλευτής , η Κυβέρνηση η κλπ κλπ, το άνοιξα απλά σαν Άγγελος , το πρώτο κομμάτι είναι τα γεγονότα , το δεύτερο η προσωπικές παραθέσεις, όλα γραμμένα από τον Άγγελο όχι επίσημη τοποθέτηση κάποιου θεσμικού οργάνου. Ο τόνος είναι απλά έτσι επειδή δεν μπορώ να πιστέψω οτι αντί για συγνώμη θέλει να βγει και από πάνω

από την άλλη δεν θα σεβαστώ κάποιον που με κατηγορεί εν αδίκο και χωρίς την παραμικρή απόδειξη. Αν θεωρείς ασέβεια το τιτανοτρισμεγιστος κλπ. Στην δική του τοποθέτηση δεν είδα κανέναν να ενίσταται ... γιατί? επειδή περιγράφει και υπονοεί κάτι που δεν το κατ ονομάζει?

φιλικα killerman Razz
AggelosPnS
AggelosPnS
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης


Back to top Go down

Θεμα σοβαροτητας και ηθικης του Finkoye Empty Re: Θεμα σοβαροτητας και ηθικης του Finkoye

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 3 1, 2, 3  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum