eGreece | eRepublik community
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Διαχείριση Φορουμ

+27
mixail95
asoee
arxaios
nerofida
Aggelina22
F@nis
Lemessianos
Orfeas Tsakalos
mixalis35
HonoreDeBalzac
sakis2011
BaKaRaS
Wοlfenstain
Drawback
Synatlas2
Ntaikos
Athinaiooos
poseidonsr
R3spect0r
tasos_maximous
Nikolaosnikolaosnikolaos
Gmox
ektonosiakos
Teobest1
Tr4nceKostas
AntrikosA
taxoparei
31 posters

Page 4 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

Διαχείριση Φορουμ - Page 4 Empty Re: Διαχείριση Φορουμ

Post by Lemessianos Fri 29 Nov 2013 - 17:55

Αφού δεν θέλουμε να κάνουμε τη ζωή μας εύκολη, ας εισηγηθεί ο καθένας τους δικούς του ... να μπουνε όλοι σε μια λίστα 100-200 άτομα

1) πρωτη ψηφοφορία από όλους για όλους ... οι πρώτοι 5-10 να προχωρησουν στον επομενο γύρο

2) δευτερη ψηφοφορία από όλους για τους 5-10 ώστε να επιλεχθεί αυτός ή αυτοί που θα είναι οι νέοι διαχειριστές

Lemessianos
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης


Back to top Go down

Διαχείριση Φορουμ - Page 4 Empty Re: Διαχείριση Φορουμ

Post by nerofida Fri 29 Nov 2013 - 18:07

τι σχεση εχει η διαχειριση ενος φορουμ με strength και hard worker medals;
nerofida
nerofida
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης


Back to top Go down

Διαχείριση Φορουμ - Page 4 Empty Re: Διαχείριση Φορουμ

Post by arxaios Fri 29 Nov 2013 - 18:10

nerofida wrote:τι σχεση εχει η διαχειριση ενος φορουμ με strength και hard worker medals;
οτι σχεση εχει η κοινοτητα με την επιλογη administrators/moderators
arxaios
arxaios
Στρατάρχης
Στρατάρχης


Back to top Go down

Διαχείριση Φορουμ - Page 4 Empty Re: Διαχείριση Φορουμ

Post by AntrikosA Fri 29 Nov 2013 - 18:17

Drawback wrote:
AntrikosA wrote:
Drawback wrote:Βουλευτής με λίστα είσαι που σε ψηφίζει ο κομματικός στρατός σου και όχι εκλεγμένος με την ψήφο του ακομμάτιστου παίκτη.
Για πες μου εσύ πότε βγήκε Πρόεδρος "με την ψήφο του ακομμάτιστου παίκτη" (χωρίς στήριξη κόμματος 5άδας) και μετά ξαναμιλάμε για κομματικούς στρατούς.
Πες μου εσύ πότε βγήκε πρόεδρος κάποιος με λιγότερους ψήφους από όσα ήταν τα μέλη του κόμματος που τον κατέβασε.

Δες και τις βουλευτικές εκλογές και πες μου πόσο αποκλίνει το ποσοστό ψήφος ανά μέλος και θα καταλάβεις ποιος εκλέγεται με κομματικούς στρατούς.
Δηλαδή όταν εγώ έγινα Πρόεδρος με 850+ ψήφους έγινα με την ακομμάτιστη στήριξη της κοινότητας;
Ειλικρινά χαίρομαι αν αυτό εννοείς αλλά δεν θυμάμαι να είχα ακούσει κάτι αντίστοιχο, μόνο για το GIP θυμάμαι να λένε.

Aggelina22 wrote:Αναλυτικότερη επεξήγηση για όσους δεν καταλαβαίνουν τα αυτονόητα:
Στη φάση της επιλογής θα γίνει φιλτράρισμα των προτεινόμενων υποψηφίων βάσει των λογαριασμών τους, αξιολόγηση αυτών βάσει των χαρακτηριστικών τους (strength,exp κλπ) σε συνάρτηση με το χρόνο στο παιχνίδι. Δεν μπορούμε να έρθουμε σε επαφή με τον καθέναν ξεχωριστά για να μας δώσει το βιογραφικό του.

Το αν είναι κατάλληλος κάποιος, βάσει ικανοτήτων, θα το κρίνει η κοινότητα, σε επόμενο στάδιο.
Θεωρείς δηλαδή αυτονόητο το strength στο παιχνίδι για να γίνει κάποιος διαχειριστής στο φόρουμ.
Ενδιαφέρουσα σκέψη...

Ο teobest1 π.χ. έχει 34,000 str και είναι γραμμένος κοντά 3 χρόνια... θα ήθελα να δω τη συνάρτηση str/χρόνο στο παιχνίδι που θα φτιάξετε
AntrikosA
AntrikosA
Στρατάρχης
Στρατάρχης


Back to top Go down

Διαχείριση Φορουμ - Page 4 Empty Re: Διαχείριση Φορουμ

Post by asoee Fri 29 Nov 2013 - 18:22

Παιδιά όπως είπε και ο Gmox δε πρέπει να filtrάρονται οι προτάσεις θα πρέπει να πάνε όλες σε ψηφοφορία κατευθίαν.
Δεύτερον, για ποιο λόγο να κάνουμε 2 ψηφοφορίες? Τέλος, in game θα βγει άρθρο για να ψηφίσουμε?
asoee
asoee
Στρατηγός
Στρατηγός


Back to top Go down

Διαχείριση Φορουμ - Page 4 Empty Re: Διαχείριση Φορουμ

Post by AntrikosA Fri 29 Nov 2013 - 18:31

asoee wrote:Παιδιά όπως είπε και ο Gmox δε πρέπει να filtrάρονται οι προτάσεις θα πρέπει να πάνε όλες σε ψηφοφορία κατευθίαν.
Δεύτερον, για ποιο λόγο να κάνουμε 2 ψηφοφορίες? Τέλος, in game θα βγει άρθρο για να ψηφίσουμε?
http://www.erepublik.com/en/article/mop-1-2346762/1/20
AntrikosA
AntrikosA
Στρατάρχης
Στρατάρχης


Back to top Go down

Διαχείριση Φορουμ - Page 4 Empty Re: Διαχείριση Φορουμ

Post by mixail95 Fri 29 Nov 2013 - 18:44

Αίσχος!Αυτό.
Ξέχασα να πω πως συμφωνώ με τον εθνικό μας γκάμερ.
mixail95
mixail95
Δεκανέας
Δεκανέας


Back to top Go down

Διαχείριση Φορουμ - Page 4 Empty Re: Διαχείριση Φορουμ

Post by Tasos 1917 Fri 29 Nov 2013 - 20:42

Έχω βουρκώσει...
Tasos 1917
Tasos 1917
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης


Back to top Go down

Διαχείριση Φορουμ - Page 4 Empty Re: Διαχείριση Φορουμ

Post by Asterios C Fri 29 Nov 2013 - 21:03

Σύσταση διακομματικής επιτροπής με συμμετοχή τουλάχιστον 2 εκπροσώπων και από τη Συμμαχία -γιατί το θέμα είναι σοβαρό- να συγκεντρώσει προτάσεις για το πως θα δημιουργήσουμε την 7μελή επιτροπή που θα συγκεντρώσει προτάσεις για το πως θα είναι το νέο διαχειριστικό σχήμα! Razz

Πολύ χαμός για το τίποτα!
Asterios C
Asterios C
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης


Back to top Go down

Διαχείριση Φορουμ - Page 4 Empty Re: Διαχείριση Φορουμ

Post by I Mes Fri 29 Nov 2013 - 21:33

Θεωρώ λανθασμένη την κίνηση της κυβέρνησης ή λανθασμένα τα λόγια που χρησιμοποίησε για να εξηγήσει τον τρόπο σκέψης της.
Το θέμα είναι πολύ σοβαρό και δεν είναι σωστό να αποφασίσουν 7 άτομα εκ των οποίων οι 2 είναι εκλεγμένοι δημοκρατικά.


I Mes
Στρατηγός
Στρατηγός


Back to top Go down

Διαχείριση Φορουμ - Page 4 Empty Re: Διαχείριση Φορουμ

Post by Synatlas2 Fri 29 Nov 2013 - 22:22

Eπειδη πάλι αρχησαμε τα σου ΄πα μου πες και τότε εσυ ετσι και εσυ αλλιώς και επειδή για μια ακόμη φορά δείχνουμε σε όλους το πόσο μικρόψυχοι και ασχημοι μπορούμε να γινουμε , παρακαλώ πολύ να πέσουν οι τόνοι και να επικρατήσει η λογική.

Και η λογική λέει το εξής.
Η επιτροπή των 7 θα αποφασίσει για το ποιές προτάσεις θα περάσουν.
Ποιος απο εδω πιστευει οτι μια πρόταση που χαίρει την εκτίμηση μερους των μελών του φόρουμ θα κοπεί? Αυτό θα φανεί απο τα σχόλια μας.
Αρα φοβος να κοπεί προταση στο έτσι απλα δεν παίζει ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΛΕΕΙ Η ΛΟΓΙΚΗ.
2ον κάποια απο τα μέλη θα κοπούν απο την αξιολόγηση της επιτροπής για διαχειριστές.
ποιος απο εδω πιστευει οτι άτομο που χαίρει την εκτιμηση των μελών του φορουμ ή αποδεδεγμένα εχει την ικανοτητα για αυτην την θέση προκειται να κοπεί απο την επιτροπή? Εγω σας λέω οτι ουτε αυτο παίζει ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΤΟ ΛΕΕΙ Η ΛΟΓΙΚΗ.

Αφου λοιπόν θα γινουν γνωστές σε ολους και ολες οι προτάσεις και ολα τα ατομα ασχέτως τι θα περάσει στην ψηφοφορία ποιος απο εδω πιστευει οτι εαν υπάρχει αδικία δεν θα γινει ο κακός χαμός ?
Αρα αφου υπάρχουν ολες οι εγγυήσεις και αφού θα γινουν ολα γνωστά ΓΙΑΤΙ ΠΡΗΖΟΜΑΣΤΕ ΜΕ ΑΝΟΗΣΙΕΣ????

ΠΟΙΟΣ ΑΠΟ ΕΔΩ ΘΕΛΕΙ ΕΝΑ ΚΑΤΕΣΤΡΑΜΕΝΟ ΚΑΙ ΑΔΙΑΦΟΡΟ ΦΟΡΟΥΜ ? ΕΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΣ ΑΝΑΛΑΒΕΙ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΥΘΥΝΗ.

θεωρω το θέμα λήξαν και καλά θα κανουμε να προχωρήσουμε στις προτασεις. ολα τα αλλα ειναι αχρηστα ,αποπροσανατολιστικα για το θεμα που ενδιαφέρει, και κινειται στα ορια της υπομονής .

Μπορεί κάποιοι να επιλέγουν την ανοησία , αλλά δεν θα ακολουθήσουμε ολοι τον ιδιο δρόμο με το έτσι θέλω.

Synatlas2
Synatlas2
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης


Back to top Go down

Διαχείριση Φορουμ - Page 4 Empty Re: Διαχείριση Φορουμ

Post by arxaios Fri 29 Nov 2013 - 22:31

For +Atlas

arxaios
arxaios
Στρατάρχης
Στρατάρχης


Back to top Go down

Διαχείριση Φορουμ - Page 4 Empty Re: Διαχείριση Φορουμ

Post by Synatlas2 Fri 29 Nov 2013 - 22:36

arxaios wrote:For +Atlas

Δικος μου ανθρωπος, λοστρομάρα. Cool
Synatlas2
Synatlas2
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης


Back to top Go down

Διαχείριση Φορουμ - Page 4 Empty Re: Διαχείριση Φορουμ

Post by AntrikosA Fri 29 Nov 2013 - 23:13

Synatlas: Ποιος από εδώ έκανε κακό χαμό όταν γινόταν αυτό: https://egreece.forumotion.com/t3498-forum-2

Τότε η λογική τι έλεγε;
AntrikosA
AntrikosA
Στρατάρχης
Στρατάρχης


Back to top Go down

Διαχείριση Φορουμ - Page 4 Empty Re: Διαχείριση Φορουμ

Post by eQuBit Fri 29 Nov 2013 - 23:24

"Δύο διαχειριστές υπεύθυνοι για την τήρηση της τάξης στο φόρουμ.

Ένας επιβλέπων - σύμβουλος αυτών ο οποίος θα έχει τον κωδικό του founder και του email για το forum. Ουσιαστικά, θα ελέγχει τους άλλους δύο διαχειριστές.

Η ομάδα των τριών ατόμων θα αποτελεί την διαχειριστική ομάδα και υπεύθυνος της ομάδας θα είναι ο επιβλέπων - σύμβουλος"

Εμένα με καλύπτει αυτούσια η πρόταση του teo. Ας προτείνει το παιδί 3-4 ονόματα που πιστεύει ότι μπορούν να ανταπεξέλθουν και ας μπουν σε ψηφοφορία στο φόρουμ. Αν και για να είμαι ειλικρινής θεωρώ την ψηφοφορία περιττή, αφού θα υπάρχει ένας super admin που θα κρατάει τα μπόσικα.
eQuBit
eQuBit
Δεκανέας
Δεκανέας


Back to top Go down

Διαχείριση Φορουμ - Page 4 Empty Re: Διαχείριση Φορουμ

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 4 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum