eGreece | eRepublik community
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Τοποθέτηση για τους διαχειριστές

+10
arxaios
HonoreDeBalzac
asoee
tasos_maximous
vasspana
CRIS 99
torres1992
poseidonsr
DimAth
Georgios Grivas
14 posters

Page 1 of 3 1, 2, 3  Next

Go down

Τοποθέτηση για τους διαχειριστές Empty Τοποθέτηση για τους διαχειριστές

Post by AntrikosA Sun 27 Apr 2014 - 21:09

Για έναν ακόμη μήνα οι διαχειριστές του φόρουμ κωλυσιεργούν την διαδικασία απόδοσης πρόσβασης στους Βουλευτές.
Το σχετικό θέμα θα έπρεπε να έχει ανοίξει από χθες. Θα ρωτούσα τους διαχειριστές για ποιο λόγο δεν έχει ανοιχτεί το θέμα ακόμη, αλλά ρίχνοντας μια ματιά διαπίστωσα ότι κάποιοι διαχειριστές είναι επιεικώς απαράδεκτοι και θα έπρεπε να ντρέπονται.

Όπως βλέπετε στις παρακάτω εικόνες η DominaPnS έχει να μπει στο φόρουμ πάνω από 1 μήνα και ο asoee μισό μήνα.

Τοποθέτηση για τους διαχειριστές Img_2014_04_27_at_20_47_49
Τοποθέτηση για τους διαχειριστές Img_2014_04_27_at_20_48_13

Αυτά μόλις 3 μήνες αφότου ορίστηκαν διαχειριστές με δεδομένη την καθημερινή παρουσία τους στο φόρουμ.

Το φόρουμ δεν χρειάζεται διαχειριστές που έρχονται μόνο για την εξουσία και το θεαθήναι, αλλά άτομα που έχουν την διάθεση να συνεισφέρουν στα καθήκοντα που απαιτούνται.

Θα έπρεπε να ζητήσετε συγνώμη και να παραιτηθείτε άμεσα, φτάνει πια με τους καρεκλοκένταυρους διαχειριστές που υπονομεύουν το έργο της Βουλής και βρίσκονται σε αυτή τη θέση μόνο για να παρεμβαίνουν στο έργο της Βουλής και να ασκούν εξουσία (παρατύπως) όπως έκαναν οι προηγούμενοι που έφυγαν.

Αν δεν μπορούσαν να ανταποκριθούν στις υποχρεώσεις τους όφειλαν να ενημερώσουν για να βρεθούν αντικαταστάτες. Ο λόγος που ορίσαμε 3 διαχειριστές ήταν για να μοιράζεται η δουλειά και στους 3.
AntrikosA
AntrikosA
Στρατάρχης
Στρατάρχης


Back to top Go down

Τοποθέτηση για τους διαχειριστές Empty Re: Τοποθέτηση για τους διαχειριστές

Post by Georgios Grivas Mon 28 Apr 2014 - 13:53

Ειμαι σε νησι εδω και 2 μερες εχω κατεβει για δουλεια,δεν εχω ιντερνετ μπαινω ανα 2 μερες απο εναν φιλο μου που μενει απο πανω δε μπορω να κανω και πολλα.
Μιλαω για μενα,τωρα για τους αλλους δεν ξερω τι να σας πω.Θα δωσω στο Προεδρειο δικαιωματα διαχειριστων μεχρι να βρειτε ακρη.
Georgios Grivas
Georgios Grivas
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης


Back to top Go down

Τοποθέτηση για τους διαχειριστές Empty Re: Τοποθέτηση για τους διαχειριστές

Post by Gmox Mon 28 Apr 2014 - 14:24

Η Αγγελική DominaPnS ξέρω ότι έχει παρατήσει το παιχνίδι
(dead citizen http://www.erepublik.com/en/citizen/profile/5303260 ),
άρα πρέπει να αντικατασταθεί.

O Grivas Απάντησε παραπάνω και είναι προφανές ότι χρειάζετε άλλους 2 ενεργούς.

Για τον Asoee ξέρω ότι έχει να μπεί και αυτός μέρες (στο Παιχνίδι), ελπίζω να ειναι καλά, θα πάρω τηλ να το διπιστώσω.

Επαναφέρω την πρότασή μου, για ανάληψη αρμοδιοτήτων από το Προεδρείο (είτε απερχόμενο, είτε νέο).
Π.χ. οι νέες ψηφοφορίες των νεων επιτροπών, και οι αποδόσεις πρόσβασης σε νέους βουλευτές, θα μπορεί να γίνονται από το απερχόμενο προεδρείο, και όχι από τους διαχειριστές. Ετσι οι λειτουργίες της βουλής θα είναι εντελώς αυτόνομες, και οι διαχειριστες απλά θα παρεμβαίνουν άν πάει κάτι στραβά. Για αυτή την αλλαγή δέν χρειάζεται να παρθεί και κάποια γενικότερη απόφαση (πέρα από το εκάστοτε προεδρείο) δεδομένου ότι και το καταστατικό δέν ορίζει κάτι διαφορετικό (ώστε να χρειαστεί να το αλλάξουμε).

Φυσικά το μύνημα του AntrikosA είναι τραγικό στην διατύπωσή του

AntrikosA wrote:Το φόρουμ δεν χρειάζεται διαχειριστές που έρχονται μόνο για την εξουσία και το θεαθήναι, αλλά άτομα που έχουν την διάθεση να συνεισφέρουν στα καθήκοντα που απαιτούνται.

Θα έπρεπε να ζητήσετε συγνώμη και να παραιτηθείτε άμεσα, φτάνει πια με τους καρεκλοκένταυρους διαχειριστές που υπονομεύουν το έργο της Βουλής και βρίσκονται σε αυτή τη θέση μόνο για να παρεμβαίνουν στο έργο της Βουλής και να ασκούν εξουσία (παρατύπως) όπως έκαναν οι προηγούμενοι που έφυγαν.

Αυθαίρετα προφανώς συμπεράσματα, και για τους 3. Δεν μπορεί να αποζητά το θεαθήναι ή να είναι καρεκλοκένταυρος ένας dead citizen lol. Ούτε έχουν να κάνουν με πιθανά προβλήματά σου με προηγούμενους που έφυγαν. Εάν πάλι αναφέρεσαι στους νύν, τότε να υπενθυμίσω ότι και εσύ τους ψήφισες (βάζοντας ακόμα και την δική σου υποψηφιότητα ώς αναπληρωματική)

Και επειδή τα πολλά λόγια είναι φτώχεια, πέρα από την παραπάνω πρότασή μου 2 σημείων, προτείνω να αναλάβεις εσύ προσωρινός διαχειριστής, μιάς και ήσουν ο 4ος από αυτούς που είχαν δηλώσει τότε υποψηφιότητα. Άρα αντικαθιστάς (σαν αναπληρωματικός) ΑΜΕΣΑ την DominaPnS, που ειναι ήδη Dead και συνεχίζουμε
Gmox
Gmox
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης


Back to top Go down

Τοποθέτηση για τους διαχειριστές Empty Re: Τοποθέτηση για τους διαχειριστές

Post by DimAth Mon 28 Apr 2014 - 14:51

Shocked   bounce   affraid   Basketball 
DimAth
DimAth
Στρατηγός
Στρατηγός


Back to top Go down

Τοποθέτηση για τους διαχειριστές Empty Re: Τοποθέτηση για τους διαχειριστές

Post by poseidonsr Mon 28 Apr 2014 - 15:34

GMOX εσύ τι είσαι και με τι αρμοδιότητα ορίζεις διαχειριστές ?
Αν δεν σου αρέσει η διατύπωση its ok δεν μπορεί να αρέσει σε όλους και ειδικά σε άτομα που ειναι απ την ίδια ομάδα και κόμμα με τους προαναφερθέντες . Αν μην τι άλλο το λιγότερο που έπρεπε να κάνεις ειναι να σωπάσεις μιας και οι 2 ειναι όπως προείπα απ το δικό σας κόμμα και την δική σας ομάδα .

ΑΝ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑΝ Ή ΗΘΕΛΑΝ ΝΑ ΤΑ ΠΑΡΑΤΗΣΟΥΝ ΤΟ ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΠΟΥ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΟΥΝ !!! ΚΑΙ ΑΝΤΙ ΝΑ ΠΕΙΤΕ ΝΑΙ ΕΧΕΤΕ ΔΙΚΙΟ ΚΑΙ ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΜΕ ΜΕ ΝΕΑ ΑΤΟΜΑ ΚΑΙ ΝΕΕΣ ΨΗΦΟΦΟΡΙΕΣ ΜΑΣ ΛΕΣ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΛΑΘΟΣ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΥΠΕΔΕΙΞΕ ΟΤΙ Η ΔΟΥΛΕΙΑ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΟΠΩΣ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ .

poseidonsr
poseidonsr
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης


Back to top Go down

Τοποθέτηση για τους διαχειριστές Empty Re: Τοποθέτηση για τους διαχειριστές

Post by Gmox Mon 28 Apr 2014 - 16:11

@poseidonsr
Δέν κατάλαβα? Γιατί θα έπρεπε να σωπάσω? Επειδή το λές εσύ? Ωραίο επίπεδο λόγου έχεις!

Δέν ΟΡΙΖΩ εγώ τους διαχειριστές, αλλά ήμουν στο Προεδρείο της Βουλής που είχε αναλάβει την επιλογή τους, όπως και ο AntrikosA, για αυτό και γνωρίζει τα γεγονότα στα οποία αναφέρομαι (τα οποία προφανώς εσύ μή γνωρίζοντάς τα εκτίθεσαι). Ο Αντρίκος τότε ήταν ο 4ος υποψήφιος, άρα η πρότασή μου είναι να αναλάβει προσορινά (όντας αναπληρωματικός). Φαντάζομαι αντιλαμβάνεσαι τη ΔΙΑΦΟΡΑ μεταξύ του ΟΡΙΖΩ και του ΠΡΟΤΕΙΝΩ, άρα μήν βάζεις (είτε εκ του πονηρού, είτε από άγνοια) λέξεις στο στόμα μου. Και προφανώς έχω δικαίωμα να κάνω όποια πρόταση θεωρώ σωστη.

Επίσης επέτρεψε μου, σε αντίθεση με εσένα, να κρίνω τα γεγονότα αντικειμενικά, και όχι με βάση σε ποιό κόμμα ή MU ανήκει ο καθένας. Και στο ξαναγράφω ότι ο ένας εκ των 2 (που χαρακτηρίζεις "δικούς μου") ήταν πρόταση και του Αντρίκου. Αλλωστε η δουλεία του διαχειριστή δέν έχει να κάνει ούτε με κομματικές, ούτε μα στρατιωτικές τοποθετήσεις. Βγάλε τα μικρό-πολιντικάντικα γυαλία σου.

Τέλος, ουδέποτε είπα ότι ειναι λάθος "αυτός που υπέδειξε", αλλά "η διατύπωσή του" (π.χ. εκφράσεις τύπου θεαθήναι, καρεκλοκένταυρους, υπονομεύουν, ντρέπονται κτλ). Κάτσε να δείς π.χ. ότι ειναι καλά στην υγεία τους...

ΥΓ. Πάντως με παραξενεύει ιδιαίτερα αυτή η τοποθέτησή σου, και η αναίτια επίθεσή σου, χωρίς μάλλιστα να γνωρίζεις τα γεγονότα. Για να δείς πόσο δίκιο έχω, βγάλε τη λέξη "διαχειριστής φόρουμ" και βάλε τη λέξη "MoD", και βγάλε τις λέξεις "Domina, Grivas, Asoee" και βάλε "poseidonsr"

poseidonsr wrote:GMOX εσύ τι είσαι και με τι αρμοδιότητα ορίζεις διαχειριστές ?
βλ. λεξικό διαφορά μεταξύ προτείνω και ορίζω.

poseidonsr wrote:GMOX εσύ τι είσαι και με τι αρμοδιότητα ορίζεις διαχειριστές ?
Αν δεν σου αρέσει η διατύπωση its ok
ΛΕΣ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΛΑΘΟΣ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΥΠΕΔΕΙΞΕ ΟΤΙ Η ΔΟΥΛΕΙΑ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ
Αφού και μόνος σου το λές "its ok να μήν μου αρέσει η διατύπωση" το ότι ειναι "λάθος" αυτός που το υπέδειξε από που προκύπτει?

poseidonsr wrote:
ΑΝ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑΝ Ή ΗΘΕΛΑΝ ΝΑ ΤΑ ΠΑΡΑΤΗΣΟΥΝ ΤΟ ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΠΟΥ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΟΥΝ !!!
Συμφωνώ απόλυτα! Ας ζητήσουμε ενημέρωση λοιπόν, ξεκινώντας λέγοντας, μακάρι να ειναι καλά στην υγεία τους τα παιδιά (γιατί δέν ειναι μόνο στο φορουμ που δέν μπαίνουν άλλα και ingame). Βλέπεις δέν "αναστήθηκαν" ούτε για να ψηφίσουν, άρα δέν μπορεί να κρίνονται κομματικά.
Μακάρι να εισαι και εσύ καλά στην υγεία σου, και να μήν έχεις RL προβλήματα, αλλά για θύμισέ μου, που ακριβώς στο κυκλικό του MoD μας ενημέρωσες ότι παραιτείσαι?
"Ο αναμάρτητος υμών πρώτος τον λίθον βαλέτω"

Καλό απόγευμα να έχεις
Gmox
Gmox
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης


Back to top Go down

Τοποθέτηση για τους διαχειριστές Empty Re: Τοποθέτηση για τους διαχειριστές

Post by DimAth Mon 28 Apr 2014 - 16:13

poseidonsr wrote:GMOX εσύ τι είσαι και με τι αρμοδιότητα ορίζεις διαχειριστές ?
Αν δεν σου αρέσει η διατύπωση its ok δεν μπορεί να αρέσει σε όλους και ειδικά σε άτομα που ειναι απ την ίδια ομάδα και κόμμα με τους προαναφερθέντες . Αν μην τι άλλο το λιγότερο που έπρεπε να κάνεις ειναι να σωπάσεις μιας και οι 2 ειναι όπως προείπα απ το δικό σας κόμμα και την δική σας ομάδα .

ΑΝ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑΝ Ή ΗΘΕΛΑΝ ΝΑ ΤΑ ΠΑΡΑΤΗΣΟΥΝ ΤΟ ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΠΟΥ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΟΥΝ !!! ΚΑΙ ΑΝΤΙ ΝΑ ΠΕΙΤΕ ΝΑΙ ΕΧΕΤΕ ΔΙΚΙΟ ΚΑΙ ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΜΕ ΜΕ ΝΕΑ ΑΤΟΜΑ ΚΑΙ ΝΕΕΣ ΨΗΦΟΦΟΡΙΕΣ ΜΑΣ ΛΕΣ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΛΑΘΟΣ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΥΠΕΔΕΙΞΕ ΟΤΙ Η ΔΟΥΛΕΙΑ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΟΠΩΣ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ .


Για τον 3ο της παρέας πάντως τήρησε σιγή ιχθύος, γιατί  Question Question Question Question 

 Wink   What a Face   cyclops   rendeer 
DimAth
DimAth
Στρατηγός
Στρατηγός


Back to top Go down

Τοποθέτηση για τους διαχειριστές Empty Re: Τοποθέτηση για τους διαχειριστές

Post by AntrikosA Mon 28 Apr 2014 - 16:47

Gmox wrote:Αυθαίρετα προφανώς συμπεράσματα, και για τους 3. Δεν μπορεί να αποζητά το θεαθήναι ή να είναι καρεκλοκένταυρος ένας dead citizen lol. Ούτε έχουν να κάνουν με πιθανά προβλήματά σου με προηγούμενους που έφυγαν. Εάν πάλι αναφέρεσαι στους νύν, τότε να υπενθυμίσω ότι και εσύ τους ψήφισες (βάζοντας ακόμα και την δική σου υποψηφιότητα ώς αναπληρωματική)

Αποζητούσαν το θεαθήναι και οι 2 όταν θέλησαν να γίνουν διαχειριστές και αποδείχθηκε αυτό καθώς όταν διακόπηκε η ενεργητικότητα του φόρουμ το παράτησαν και οι 2!
Καρεκλοκένταυροι είναι γιατί προφανώς πριν γίνει dead citizen και πριν ο asoee σταματήσει να μπαίνει στο φόρουμ προφανώς και δεν ασχολούνταν αλλά δεν παραιτήθηκαν για να βρεθούν αντικαταστάτες αλλά φτάσαμε ως εδώ.
Μάλλον έτσι θα τους έμαθε ο πρώην καρεκλοκένταυρος διαχειριστής του φόρουμ.

Το ότι τους ψήφισα τι σημαίνει ότι έχουν δικαίωμα να κάνουν ότι γουστάρουν; Τους ψήφισα διότι βεβαίωναν ότι θα ασχολούνται καθημερινά με το φόρουμ και θα παραμείνουν για ένα μεγάλο εύλογο χρονικό διάστημα.
Όχι απλά δεν το έπραξαν αλλά δημιούργησαν και προβλήματα γι'αυτό το λόγο όπως έγραψα και στην πρώτη μου δημοσίευση το λιγότερο που έχουν να κάνουν είναι να παραιτηθούν και να ζητήσουν συγνώμη για την αναστάτωση.
AntrikosA
AntrikosA
Στρατάρχης
Στρατάρχης


Back to top Go down

Τοποθέτηση για τους διαχειριστές Empty Re: Τοποθέτηση για τους διαχειριστές

Post by AntrikosA Mon 28 Apr 2014 - 16:48

DimAth wrote:Για τον 3ο της παρέας πάντως τήρησε σιγή ιχθύος, γιατί  Question Question Question Question 

 Wink   What a Face   cyclops   rendeer 

Γιατί ο 3ος εμπαίνε και συνεχίζει να μπαίνει σχεδόν καθημερινά, απόδειξη του ότι αυτός εμφανίστηκε και απάντησε πριν καν περάσουν 24 ώρες από τη δημοσίευσή μου.
AntrikosA
AntrikosA
Στρατάρχης
Στρατάρχης


Back to top Go down

Τοποθέτηση για τους διαχειριστές Empty Re: Τοποθέτηση για τους διαχειριστές

Post by Gmox Mon 28 Apr 2014 - 17:04

Για την πρότασή μου, περί του αναπληρωματικου, τί έχεις να πείς? Την αποδέχεσαι?
Gmox
Gmox
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης


Back to top Go down

Τοποθέτηση για τους διαχειριστές Empty Re: Τοποθέτηση για τους διαχειριστές

Post by DimAth Mon 28 Apr 2014 - 17:07

AntrikosA wrote:
DimAth wrote:Για τον 3ο της παρέας πάντως τήρησε σιγή ιχθύος, γιατί  Question Question Question Question 

 Wink   What a Face   cyclops   rendeer 

Γιατί ο 3ος εμπαίνε και συνεχίζει να μπαίνει σχεδόν καθημερινά, απόδειξη του ότι αυτός εμφανίστηκε και απάντησε πριν καν περάσουν 24 ώρες από τη δημοσίευσή μου.

Ακόμα χειρότερα... έμπαινε ΑΛΛΑ δεν έκανε τίποτα... κι εσύ δεν έγραψες τίποτα γι αυτόν...

στο σκεπτικό του thread σου, δεν σε απασχολεί εάν κάποιος μπορεί να έχει κάποιο πρόβλημα που δεν μπορεί να μπει, σε απασχολεί το ότι δεν μπαίνει ΑΛΛΑ σαφώς το ότι δεν έχει ανοίξει τα thread για τη βουλή

δεν είναι γελοίο να γράφεις ο ίδιος ότι ο 3ος έμπαινε και μπαίνει σχεδόν καθημερινά ΑΛΛΑ να μην γράφεις τίποτα μεμπτό για εκείνον που δεν μπήκε στον κόπο να ανοίξει τα thread ΕΝΩ ΕΜΠΑΙΝΕ ΚΑΝΟΝΙΚΑ?

3 διαχειριστές

1. dominapns = dead citizen, χρειάζεται αντικατάσταση
2. asoee = ιδιαίτερα ενεργός συμπαίκτης μας που μπορεί να του έχει τύχει κάτι και να μην κατάφερε να μπει για κάποιες ημέρες... σκότωσέ τον AntrikosA
3. Georgios grivas = ενεργός στο forum (όπως ο ίδιος αναφέρεις) ανεπαρκής στα καθήκοντά του καθώς παρά το ότι είναι ενεργός στο forum (όπως ο ίδιος αναφέρεις) δεν άνοιξε ως όφειλε τα thread ΠΑΡΑ ΤΟ ΟΤΙ είναι ενεργός και μπαίνει καθημερινά (όπως ο ίδιος αναφέρεις), χρειάζεται αντικατάσταση λόγω ανεπέρκειας εκτέλεσης καθηκόντων (σύμφωνα με το δικό σου σκεπτικό AntrikosA και ανεξάρτητα της προσπάθειας απόκρυψης των δεδομένων για εκείνον από μέρους σου).

Επιεικώς απαράδεκτος και γελοίος ο AntrikosA

(συγνώμη για το ύφος του σχολίου μου αλλά είναι υπερβολικά σοβαρό και ήρεμο σε σχέση με το αρχικό σχόλιο...)
DimAth
DimAth
Στρατηγός
Στρατηγός


Back to top Go down

Τοποθέτηση για τους διαχειριστές Empty Re: Τοποθέτηση για τους διαχειριστές

Post by Gmox Mon 28 Apr 2014 - 19:03

Dim.. μήν "πέφτεις" στην παγίδα να διαχωρίσεις τους Admin σε "δικους σας" και "δικούς μας"...

Τα κόμματα δέν έχουν καμία ανάμειξη στην εκλογή τους, ούτε κάν προτάθηκαν από αυτά, ούτε παίρνουν οδηγίες από αυτά, ούτε δίνουν αναφορά σε αυτά.

Και τώρα που το σκεύτομαι... ο Asoee και η Αγγελική (νομίζω) είναι Ολυμπιακοί! Αν ειναι και ο Grivas, τότε βρήκαμε ποιος φταίει! Οι γαύροι! lol.. ας σοβαρευτούμε
Gmox
Gmox
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης


Back to top Go down

Τοποθέτηση για τους διαχειριστές Empty Re: Τοποθέτηση για τους διαχειριστές

Post by AntrikosA Mon 28 Apr 2014 - 20:24

DimAth αν έχεις να καταλογίσεις κάτι στον Georgios Grivas κάντο δεν είμαι δικηγόρος του.

Εγώ ανέφερα ότι οι 2 διαχειριστές δεν πατάνε καν στο φόρουμ στο οποίο υποτίθεται έπρεπε να έχουν καθημερινή παρουσία.
Τι ακριβώς δικαιολογείς με τα λεγόμενά σου;
AntrikosA
AntrikosA
Στρατάρχης
Στρατάρχης


Back to top Go down

Τοποθέτηση για τους διαχειριστές Empty Re: Τοποθέτηση για τους διαχειριστές

Post by AntrikosA Mon 28 Apr 2014 - 20:26

Gmox wrote:Για την πρότασή μου, περί του αναπληρωματικου, τί έχεις να πείς? Την αποδέχεσαι?

Αποδέχομαι να γίνω διαχειριστής στην περίπτωση που οι βουλευτές ψηφίσουν κατά πλειοψηφία όπως είχε γίνει και την προηγούμενη φορά ή έστω με πλειοψηφία του νέου Προεδρείου της Βουλής.
AntrikosA
AntrikosA
Στρατάρχης
Στρατάρχης


Back to top Go down

Τοποθέτηση για τους διαχειριστές Empty Re: Τοποθέτηση για τους διαχειριστές

Post by torres1992 Mon 28 Apr 2014 - 22:34

Gmox wrote:Επαναφέρω την πρότασή μου, για ανάληψη αρμοδιοτήτων από το Προεδρείο (είτε απερχόμενο, είτε νέο).
Π.χ. οι νέες ψηφοφορίες των νεων επιτροπών, και οι αποδόσεις πρόσβασης σε νέους βουλευτές, θα μπορεί να γίνονται από το απερχόμενο προεδρείο, και όχι από τους διαχειριστές. Ετσι οι λειτουργίες της βουλής θα είναι εντελώς αυτόνομες, και οι διαχειριστες απλά θα παρεμβαίνουν άν πάει κάτι στραβά. Για αυτή την αλλαγή δέν χρειάζεται να παρθεί και κάποια γενικότερη απόφαση (πέρα από το εκάστοτε προεδρείο) δεδομένου ότι και το καταστατικό δέν ορίζει κάτι διαφορετικό (ώστε να χρειαστεί να το αλλάξουμε).

Φυσικά το μύνημα του AntrikosA είναι τραγικό στην διατύπωσή του


Είναι η δεύτερη φορά που η Νέα Πορεία προσπαθεί να οικειοποιηθεί πρόταση του GIP και μάλιστα μία πρόταση με την οποία διαφωνούσατε όταν την κατέθεσε το GIP!

Πολλάκις ο AntrikosA με αφορμή τα περιστατικά διαχειριστών όπου επιλεκτικά επενέβεναν στις λειτουργίες της Βουλής καθοδηγώντας τις με βάση τα κομματικά τους κριτήρια πρότεινε το Προεδρείο της Βουλής να έχει δικαιώματα διαχειριστών έτσι ώστε αυστηρά και μόνο αυτό να επιβλέπει τις λειτουργίες της Βουλής.
Τότε με το δήθεν πρόσχημα ότι το φόρουμ είναι της κοινότητας και παραβλέποντας το γεγονός ότι ο διαχειριστής προκλητικά παρενέβενε στις λειτουργίες της Βουλής διαφωνήσατε.

torres1992
Δεκανέας
Δεκανέας


Back to top Go down

Τοποθέτηση για τους διαχειριστές Empty Re: Τοποθέτηση για τους διαχειριστές

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 3 1, 2, 3  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum