eGreece | eRepublik community
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Τοποθέτηση για τους διαχειριστές

+10
arxaios
HonoreDeBalzac
asoee
tasos_maximous
vasspana
CRIS 99
torres1992
poseidonsr
DimAth
Georgios Grivas
14 posters

Page 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Go down

Τοποθέτηση για τους διαχειριστές - Page 2 Empty Re: Τοποθέτηση για τους διαχειριστές

Post by Gmox Tue 29 Apr 2014 - 0:10

Torres1992... έχεις κάποια απόδειξη για αυτά που λές?
Επίσης είδες κάπου να αναφέρεται η λέξη "Νεα Πορεία" σε αυτά που πρότεινα?

π.χ. δές εδώ:
https://egreece.forumotion.com/t3639p15-forum
Από τότε είχα προτείνει στο τότε προεδρείο της βουλής να κλείνουμε εμείς θα εκκρεμή θέματα (μή κλειδωμένα, καταμετρήσεις, κτλ) ακόμα και μετά τη λήξη της θητείας μας (δές ότι τα κλειδώνω 26). Η πρότασή μου από τότε ήταν το απερχόμενο προεδρείο να κανονίζει αυτές τις εκκρεμότητες, όπως και το άνοιγμα των νέων ψηφοφοριών. Ο Αντρίκος τότε, που επίσης ήταν μέρος του Προεδρείου, και μπορεί να στο επιβεβαιώσει, είχε αντιδράσει στην κίνησή μου

Σε δικαιολογώ όμως, γιατι τότε φαντάζομαι δέν υπήρχε κάν το Account σου στην eGreece, άρα δέν θα ήσουν προφανώς ενήμερος για τα τότε γεγονότα
Gmox
Gmox
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης


Back to top Go down

Τοποθέτηση για τους διαχειριστές - Page 2 Empty Re: Τοποθέτηση για τους διαχειριστές

Post by AntrikosA Tue 29 Apr 2014 - 0:36

Gmox wrote:Torres1992... έχεις κάποια απόδειξη για αυτά που λές?
Επίσης είδες κάπου να αναφέρεται η λέξη "Νεα Πορεία" σε αυτά που πρότεινα?

π.χ. δές εδώ:
https://egreece.forumotion.com/t3639p15-forum
Από τότε είχα προτείνει στο τότε προεδρείο της βουλής να κλείνουμε εμείς θα εκκρεμή θέματα (μή κλειδωμένα, καταμετρήσεις, κτλ) ακόμα και μετά τη λήξη της θητείας μας (δές ότι τα κλειδώνω 26). Η πρότασή μου από τότε ήταν το απερχόμενο προεδρείο να κανονίζει αυτές τις εκκρεμότητες, όπως και το άνοιγμα των νέων ψηφοφοριών. Ο Αντρίκος τότε, που επίσης ήταν μέρος του Προεδρείου, και μπορεί να στο επιβεβαιώσει, είχε αντιδράσει στην κίνησή μου

Σε δικαιολογώ όμως, γιατι τότε φαντάζομαι δέν υπήρχε κάν το Account σου στην eGreece, άρα δέν θα ήσουν προφανώς ενήμερος για τα τότε γεγονότα

Gmox ντρόπη ρε φίλε. Θυμάσαι γιατί αντέδρασα ή απλά το κρύβεις επιμελώς; Αντέδρασα γιατί ενώ το είχα ήδη προτείνει στη συνάντηση της Βουλής και το συζητήσαμε δεν συμφωνήσατε.
Και όταν προέκυψε πρόβλημα, ήθελες μόνος σου αυθαίρετα να κάνεις αυτό για το οποίο δεν συμφώνησε η Βουλή. Συμμέτοχος στην αυθαιρεσία προφανώς και δεν θα γινόμουν.
AntrikosA
AntrikosA
Στρατάρχης
Στρατάρχης


Back to top Go down

Τοποθέτηση για τους διαχειριστές - Page 2 Empty Re: Τοποθέτηση για τους διαχειριστές

Post by Gmox Tue 29 Apr 2014 - 1:32

Γιατί ντροπή? Δέν είπα κατι εναντίον σου. Δέν είπα άν αντέδρασες καλώς ή κακώς, είπα απλά ότι αντέδρασες και δικαίωμά σου!

Απλά ανέφερα το περιστατικό στον Torres για να ξέρει ότι από τότε το ζητούσα αυτό... (δηλαδή το προεδρείο να ασκεί διαχείριση στην μεταβατική περίοδο).

Η δική μου τότε άποψη ειναι ότι αρκούσε απόφαση του Προεδρείου (αφου το καταστατικό δέν ανέφερε κάτι αντίθετο), η δική σου ότι χρειαζόταν όλη η Βουλή (η οποία δέν υπήρχε). Σεβαστά και τα δύο. Δεν μπαίνω στην ουσία της υπόθεσης, που ο καθένας είχε τους λόγους του, απλά αναφέρω το περιστατικό για τα περι "οικειοποιήσεων προτάσεων"
Gmox
Gmox
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης


Back to top Go down

Τοποθέτηση για τους διαχειριστές - Page 2 Empty Re: Τοποθέτηση για τους διαχειριστές

Post by Gmox Tue 29 Apr 2014 - 1:33

ΥΓ. Μετά το πρότεινες σε επόμενη βουλή.. δές και τα πρακτικά
Gmox
Gmox
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης


Back to top Go down

Τοποθέτηση για τους διαχειριστές - Page 2 Empty Re: Τοποθέτηση για τους διαχειριστές

Post by AntrikosA Tue 29 Apr 2014 - 2:00

Το πρότεινα ΠΡΙΝ γίνει το περιστατικό που αναφέρεις και ακριβώς επειδή οι βουλευτές είχαν πει ότι δεν συμφωνούν, γι'αυτό το λόγο όταν συνέβη το θέμα με το τόπικ σου είπα ότι δεν γίνεται να το κάνουμε εμείς.

Τεσπά, για ακόμη μία φορά το θέμα πηγαίνει αλλού. Αν θέλετε να πείτε κάτι για τον georgios grivas ανοίξτε άλλο θέμα, το ίδιο και για το αν θέλετε το προεδρείο της βουλής να εκτελεί και χρέη διαχειριστή στο φόρουμ.

Το παρόν θέμα ανοίχτηκε και αναφέρεται στους asoee & DominaPnS αν έχετε να πείτε κάτι επ' αυτού ευχαρίστως.

Ακόμα και τις μέρες που έμπαινε στο παιχνίδι ο asoee δεν έμπαινε στο φόρουμ.
AntrikosA
AntrikosA
Στρατάρχης
Στρατάρχης


Back to top Go down

Τοποθέτηση για τους διαχειριστές - Page 2 Empty Re: Τοποθέτηση για τους διαχειριστές

Post by CRIS 99 Tue 29 Apr 2014 - 10:28

Καλημερα,για να μην τσακωνεστε,,θετω εαυτον ενος απο του διαχειριστας του φορουμ.Σκεφτειτε το.
CRIS 99
CRIS 99
Στρατηγός
Στρατηγός


Back to top Go down

Τοποθέτηση για τους διαχειριστές - Page 2 Empty Re: Τοποθέτηση για τους διαχειριστές

Post by vasspana Tue 29 Apr 2014 - 10:39

AntrikosA wrote:Το φόρουμ δεν χρειάζεται διαχειριστές που έρχονται μόνο για την εξουσία και το θεαθήναι, αλλά άτομα που έχουν την διάθεση να συνεισφέρουν στα καθήκοντα που απαιτούνται.

Θα έπρεπε να ζητήσετε συγνώμη και να παραιτηθείτε άμεσα, φτάνει πια με τους καρεκλοκένταυρους διαχειριστές που υπονομεύουν το έργο της Βουλής και βρίσκονται σε αυτή τη θέση μόνο για να παρεμβαίνουν στο έργο της Βουλής και να ασκούν εξουσία (παρατύπως) όπως έκαναν οι προηγούμενοι που έφυγαν.

Τουλάχιστον τραγικός με τέτοια σχόλια, σε λυπάμαι, get a life...
vasspana
vasspana
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης


Back to top Go down

Τοποθέτηση για τους διαχειριστές - Page 2 Empty Re: Τοποθέτηση για τους διαχειριστές

Post by tasos_maximous Tue 29 Apr 2014 - 14:43

elasitomaxos για admin  afro afro afro afro 
tasos_maximous
tasos_maximous
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης


Back to top Go down

Τοποθέτηση για τους διαχειριστές - Page 2 Empty Re: Τοποθέτηση για τους διαχειριστές

Post by Gmox Tue 29 Apr 2014 - 15:27

1ον επικοινωνήσα με Asoee εμμέσως (στο κινητό ήταν αδύνατο), και όντως υπάρχει RL θέμα, για αυτό έχει και 5+ μέρες να μπεί και στο game. Οταν, με το καλό, επιστρέψει ας μας ενημερώσει για τις προθέσεις του. RL comes first.

2ον ΝΑΙ σε CRIS 99 για Admin (ας αποφασίσει το Προεδρείο της Βουλής, εμείς θα στηρίξουμε) στη θέση της Domina η οποία έτσι κι αλλίως ειναι dead citizen.

3ον Ο Grivas ας συνεχίσει στο βαθμό που μπορεί

ΥΓ. Αντρίκο Μπορει να το πρότεινες σε επόμενη βουλή (μετά τον Ιανουάριο, και για τους νέους forum admin) που δέν ήμουν βουλευτής. Υποψιάζομαι ότι θα έγινε όταν υπήρξε θέμα με ενστάσεις επί της διαδικασίας από νέο admin (άρα χρονικά αργότερα, αφού εμείς τότε τον Ιανουάριο ειμασταν στη διαδικασία επιλογή τους)

Το δικό μου επιχείρημα από τότε (στο κυκλικό του προεδρείου που ήσουν μαζί με Exorcism363 και Manolis Papas) ήταν ότι η παράδοση εξουσίας δέν γίνεται σε διαχειριστές, αλλά σε διαδόχους. Και στη RL βουλή το προεδρείο (ή οποιοσδήποτε αξιωματούχος) δέν παραδίδει στους security που φυλάνε το κτήριο, αλλά στους διαδόχους τους όταν εκλεγούν. Μέχρι τότε ασκούν τα καθήκοντά τους.

Το αντεπιχείρημά σου ήταν ότι έχει λήξει η θητεία μας, βάσει game mechanics, άρα δέν νομιμοποιούμασταν να κάνουμε το οτιδήποτε. Αν θεωρήσες εκ των υστέρων αυτή τη θέση σωστή, η οποία αποδεικνύεται με χρονική σήμανση (Ιαν 2014, κατά τη διάρκεια εκλογής διαχειριστών), ειναι θετικό. Άρα προχωράμε...
Gmox
Gmox
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης


Back to top Go down

Τοποθέτηση για τους διαχειριστές - Page 2 Empty Re: Τοποθέτηση για τους διαχειριστές

Post by asoee Wed 30 Apr 2014 - 17:02

Καλησπέρα σε όλους,

Μετά από 7 ημέρες επανέρχομαι στο παιχνίδι και στο forum δυστυχώς λόγω RL θεμάτων έχασα και training από το παιχνίδι όπως μπορείτε να δείτε από το egov και φυσικά δε γινόντουσαν fights. Ειδικά το τελευταίο σχόλιο του antrikosA δείχνει κάργα μικροπολιτικές σκοπιμότητες το ότι αναφέρεται σε 2 διαχειριστές που ο ένας είναι νεκρός ενώ ο άλλος έμπαινε για 1 ουτε και αυτό λεπτό.  Επίσης αποδεδειγμένα όταν υπάρχουν Multies στο forum torres1992-ypourgos πρέπει ένα από τα 2 accounts τους κατά τη γνώμη μου να διαγραφούν. Οποιος έδωσε access έπρεπε κατά τη γνώμη μου να διαγράψει το άλλο account. Όσον αφορά τη παραιτησή μου από το forum ή όχι δεν έχω κανένα πρόβλημα αν τα άτομα της egreece θέλουν να παραιτηθώ. Εγώ προσωπικά δε μπορώ να το κάνω γιατί θέλω να τηρώ τις δεσμεύσεις που έχω δώσει για 6μηνη παρουσία. Τα RL θέματα ελπίζω να λυθήκανε οπότε δεν νομίζω στο μέλλον να υπάρχουν τέτοιου ίδιους προβλήματα. Εφόσον έχουν μείνει 2 διαχειριστές και θα αναζητηθεί από ότι βλέπω 3ος, αύριο θα ανοίξω ένα poll για το αν θέλουν οι χρήστες του forum τη παραμονή μου σε αυτό ή όχι ώστε αν είναι να αναζητηθούν 2.
asoee
asoee
Στρατηγός
Στρατηγός


Back to top Go down

Τοποθέτηση για τους διαχειριστές - Page 2 Empty Re: Τοποθέτηση για τους διαχειριστές

Post by AntrikosA Thu 1 May 2014 - 1:37

asoee wrote:Όσον αφορά τη παραίτησή μου από το forum ή όχι δεν έχω κανένα πρόβλημα αν τα άτομα της egreece θέλουν να παραιτηθώ. Εγώ προσωπικά δε μπορώ να το κάνω γιατί θέλω να τηρώ τις δεσμεύσεις που έχω δώσει για 6μηνη παρουσία.
Εφόσον έχουν μείνει 2 διαχειριστές και θα αναζητηθεί από ότι βλέπω 3ος, αύριο θα ανοίξω ένα poll για το αν θέλουν οι χρήστες του forum τη παραμονή μου σε αυτό ή όχι ώστε αν είναι να αναζητηθούν 2.

Οι δεσμεύσεις σου αφορούσαν και καθημερινή παρουσία στο φόρουμ. Αναφορικά με την απουσία σου και από το παιχνίδι στο egov φαίνεται να τανκάρεις πριν 7 & 8 μέρες (http://www.egov4you.info/citizen/history/4246356).
Τις ίδιες δεσμεύσεις είχε και η DominaPnS αλλά φαίνεται να μην υπάρχει κανένα πρόβλημα επειδή έγινε dead citizen. Πως ακριβώς έχει σημασία το γεγονός ότι έγινε dead citizen με τ'οτι υποτίθεται θα έμπαινε καθημερινά; Επίσης επί 1 μήνα δεν έμπαινε και εσύ ως συνδιαχειριστής δεν το διαπίστωσες καν.

Συνοψίζοντας:

1) Η DominaPnS δεν έμπαινε επί 1 μήνα και κανένας δεν είπε τίποτα.
2) Ο asoee δεν έμπαινε επί μισό μήνα και κανένας δεν είπε τίποτα (φυσικά και πριν που έμπαινε ούτε κατά διάνοια δεν είχε καθημερινή παρουσία)
3) Η DominaPnS δικαιολογείται επειδή έγινε dead citizen.
4) Αναφέρω τα παραπάνω και για ακόμη μια φορά σας πειράζει το ύφος μου και κανέναν δεν πειράζει ότι ήταν παντελώς αδιάφοροι.
5) Με κατηγορείτε για μικροπολιτική επειδή είπα το προφανές; Φταίω εγώ που και οι δύο είναι από τη Νέα Πορεία; Φταίω εγώ που με τη συμπεριφορά τους και οι δύο απλά επιβεβαιώνουν ότι δεν τους ενδιέφερε να ασχοληθούν με το φόρουμ αλλά μόνο να γίνουν διαχειριστές;
AntrikosA
AntrikosA
Στρατάρχης
Στρατάρχης


Back to top Go down

Τοποθέτηση για τους διαχειριστές - Page 2 Empty Re: Τοποθέτηση για τους διαχειριστές

Post by AntrikosA Thu 1 May 2014 - 21:08

Αυτές είναι οι ενέργειες που έκανε η DominaPnS στο φόρουμ από τότε που έγινε διαχειρίστρια μέχρι και σήμερα που συνεχίζει να είναι (προφανώς ο συνδιαχειριστής asoee δεν κρίνει πως πρέπει να αφαιρεθεί).
Έκανε 3 ολόκληρα login στη διαχείριση και έδωσε πρόσβαση σε 1 ολόκληρο πολίτη!

Τοποθέτηση για τους διαχειριστές - Page 2 Dominapns
Τοποθέτηση για τους διαχειριστές - Page 2 Dominapns2

Και παρακάτω βλέπουμε την καθημερινή παρουσία του διαχειριστή asoee.

6 μερούλες για αρχή
Τοποθέτηση για τους διαχειριστές - Page 2 Asoee6

1 εβδομάδα inactive
Τοποθέτηση για τους διαχειριστές - Page 2 Asoee5

2 εβδομάδες ξεκούρασης
Τοποθέτηση για τους διαχειριστές - Page 2 Asoee4

1 ακόμη εβδομάδα ξεκούρασης
Τοποθέτηση για τους διαχειριστές - Page 2 Asoee1

1μιση εβδομάδα διάλειμμα
Τοποθέτηση για τους διαχειριστές - Page 2 Asoee2

1μιση ακόμη εβδομάδα διάλειμμα
Τοποθέτηση για τους διαχειριστές - Page 2 Asoee3

και μετά ήρθαν οι διακοπές από τις 15 Απριλίου μέχρι τις 27 Απριλίου, οπότε και άνοιξα αυτό το θέμα μήπως και ντραπεί λίγο, αλλά όπως τελικά ο ίδιος αποφάνθηκε δεν έγινε και τίποτα τρομερό και είναι συνεπής στα καθήκοντά του και στις δεσμεύσεις του.

Όλα τα παραπάνω έγιναν στους 3 πρώτους μήνες που ανέλαβε καθήκοντα διαχειριστή. Τους 2 από τους 3 μήνες δεν έχει μπει καν στο φόρουμ αλλά δεν υπάρχει πρόβλημα.
Άξιος συνεχιστής του προηγούμενου διαχειριστή.
AntrikosA
AntrikosA
Στρατάρχης
Στρατάρχης


Back to top Go down

Τοποθέτηση για τους διαχειριστές - Page 2 Empty Re: Τοποθέτηση για τους διαχειριστές

Post by Gmox Fri 2 May 2014 - 9:03

AntrikosA wrote:
5) Με κατηγορείτε για μικροπολιτική επειδή είπα το προφανές; Φταίω εγώ που και οι δύο είναι από τη Νέα Πορεία; Φταίω εγώ που με τη συμπεριφορά τους και οι δύο απλά επιβεβαιώνουν ότι δεν τους ενδιέφερε να ασχοληθούν με το φόρουμ αλλά μόνο να γίνουν διαχειριστές;

Δέν σε κατηγορούμε. Μόνος σου αυτο-επιβεβαιώνεσαι.
Η ΝΠ ουδέποτε ασχολήθηκε με την διαχείρηση του φόρουμ, ούτε κάν ρωτήθηκε για να χρησιμοποιηθούν μέλη της στο φόρουμ. Άρα, το ότι το συσχετίζεις και αναφέρεις τη λέξη "Νεα Πορεία" στο συγκεκριμένο post (δέν την είχε αναφέρει κανείς μέχρι τώρα) αυτό ακριβώς επιβεβαιώνει!

Αντιθέτως, η ΝΠ διαμαρτύρεται εντόνως που ο Βουλευτής της Azrael περίμενε 2+ ημέρες προκειμένου να εγκριθεί η  αρχική του αίτηση ώς απλός πολίτης http://prntscr.com/3fde41 , με αποτέλεσμα να μήν μπορεί να κάνει αίτηση και σαν βουλευτής για αρκετές ημέρες http://prntscr.com/3fdejc

Τελικά για τον Αzrael χρειάστηκε να δωθεί από τον Asoee άν δέν κάνω λάθος (τον οποίο κατηγορείς παραπάνω, παρά τα RL προβλήματα που είπε ότι αντιμετώπιζε). Διαφορετικά ακόμα θα περιμέναμε....
Μπορείς να μας δώσεις και τις κινήσεις του 3ου διαχειριστή την επιίμαχη περίοδο? (δηλαδή από 27 του μηνός και μέτα)? Και να σχολιάσεις την παρουσία του, όχι σε σχέση με τους άλλους, αλλά σε σχέση με τις δεσμεύσεις που είχε αναλάβει, με αντίστοιχα γλαφυρό τρόπο, όπως στο παραπάνω σου Post? Και εφόσον συσχέτισες (και καλά άθελά σου) τους 2 παραπάνω διαχειριστές με την Ν.Π. να μας πείς και ο 3ος σε ποια παράταξη ανήκει? Τότε προφανώς και δεν θα μπορεί κανεις να σε κατηγορήσει για μικροπολιτική!!!!

Για τo #4 συμφωνώ με Vasspana
"Τουλάχιστον τραγικός με τέτοια σχόλια, σε λυπάμαι, get a life..."
+1000
Gmox
Gmox
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης


Back to top Go down

Τοποθέτηση για τους διαχειριστές - Page 2 Empty Re: Τοποθέτηση για τους διαχειριστές

Post by HonoreDeBalzac Fri 2 May 2014 - 9:55

Αν ημουν Προεδρος του GIP, θα σου έβαζα φίμωτρο.

HonoreDeBalzac
HonoreDeBalzac
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης


Back to top Go down

Τοποθέτηση για τους διαχειριστές - Page 2 Empty Re: Τοποθέτηση για τους διαχειριστές

Post by arxaios Fri 2 May 2014 - 10:47

Στην ισοπολιτεια μοιραζετε φιμωτρα στα μελη σας;

ρε ονορε πραγματικα ...
arxaios
arxaios
Στρατάρχης
Στρατάρχης


Back to top Go down

Τοποθέτηση για τους διαχειριστές - Page 2 Empty Re: Τοποθέτηση για τους διαχειριστές

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum