eGreece | eRepublik community
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Τοποθέτηση για τους διαχειριστές

+10
arxaios
HonoreDeBalzac
asoee
tasos_maximous
vasspana
CRIS 99
torres1992
poseidonsr
DimAth
Georgios Grivas
14 posters

Page 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Go down

Τοποθέτηση για τους διαχειριστές - Page 3 Empty Re: Τοποθέτηση για τους διαχειριστές

Post by AntrikosA Fri 2 May 2014 - 13:36

@Honore
Επί της ουσίας έχεις να κάνεις κάποια τοποθέτηση;

@Gmox
Για αυτά που ανέφερα για τον Asoee και την DominaPnS ποια είναι η θέση σας; Αν έχετε στοιχεία ότι και ο 3ος διαχειριστής δεν ήταν τυπικός με τα καθήκοντά του μπορείτε να τα καταθέσετε.
AntrikosA
AntrikosA
Στρατάρχης
Στρατάρχης


Back to top Go down

Τοποθέτηση για τους διαχειριστές - Page 3 Empty Re: Τοποθέτηση για τους διαχειριστές

Post by Gmox Fri 2 May 2014 - 14:00

@AntrikosA
H θέση μας ώς τι? ΌΤαν λές "μας" σε ποιούς αναφέρεσαι?
Δέν κάνω κάποιο διαχωρισμό σε "δικούς μας" και "δικούς σας" διαχειριστές, για να τοποθετηθώ και να εκφράσω και κάποιον 3ο πέρα από τον εαυτό μου.

Η προσωπική μου θέση ήταν ξεκάθαρη εξαρχής:
- DominaPnS dead -> απομάκρυνση
- Asoee RL πρόβλημα υγείας -> Να επικοινωνήσει το προεδρείο μαζί του και να εξετάσει εάν μπορεί μελλοντικά να αναποκριθεί στα καθήκοντά του
- Grivas -> Να συνεχίσει κανονικά

Είχα επίσης προτείνει εσένα ώς προσωρινό διαχειριστή στη θέση της DominaPnS (στη λογική του ότι είχες δηλώσει τότε συμμετοχή, Ο poseidonsr μόνο που δέν έπεσε να με φάει για αυτό).
Εφόσον δέν σε είδα ιδιαίτερα θερμό, και υπήρχαν και αυτές οι αντιδράσεις, συμφωνώ με την πρόταση του CRIS 99 να αναλάβει αυτός προσορινός στη θέση της DominaPnS.

Εσύ βλέπω παρουσίασες επιλεκτικά κάποια στοιχεία και σου ζήτησα να κάνεις το ίδιο και για τον 3ο διαχειριστή, και για συγκεκριμένο χρονικό διάστημα που σου είπα, για να διαλύσεις τις αμφιβολίες ότι δράς μικροπολιτικά. Απότι βλέπω δέν το κάνεις, άρα επιβεβαιώνεις τις υποψίες
Gmox
Gmox
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης


Back to top Go down

Τοποθέτηση για τους διαχειριστές - Page 3 Empty Re: Τοποθέτηση για τους διαχειριστές

Post by AntrikosA Fri 2 May 2014 - 18:34

Γενικότερα, κανένας δεν τοποθετείται και όσοι κάνουν σχόλια (πχ Honore, DimAth, vasspana, tasos_maximous) πετάνε την μπάλα στην κερκίδα.

Στα screenshots που πρόσθεσα φαίνεται ξεκάθαρα ότι δεν πρόκειται για μια συγκεκριμένη χρονική περίοδο αλλά για μία πάγια τακτική μη συμμετοχής στο φόρουμ εξαρχής.

Σχετικά με την πρότασή σου, σου απάντησα:
AntrikosA wrote:
Gmox wrote:Για την πρότασή μου, περί του αναπληρωματικου, τί έχεις να πείς? Την αποδέχεσαι?

Αποδέχομαι να γίνω διαχειριστής στην περίπτωση που οι βουλευτές ψηφίσουν κατά πλειοψηφία όπως είχε γίνει και την προηγούμενη φορά ή έστω με πλειοψηφία του νέου Προεδρείου της Βουλής.

Από που και ως που ζητάς από εμένα να παρουσιάσω στοιχεία για τον τρίτο διαχειριστή;
Τα στοιχεία αυτά μπορεί να μας τα παραθέσει ο asoee, εγώ πλέον δεν έχω πρόσβαση σε αυτά καθώς μου την αφαίρεσε (πιθανότατα επειδή πρόσθεσα και άλλα στοιχεία που αποδείκνυαν ότι εξαρχής ήταν ανενεργός).

Ξεκάθαρα πράγματα:
Πρέπει να φύγουν Asoee & DominaPnS;
Έπρεπε ο Asoee να έχει ήδη αφαιρέσει τα δικαιώματα από την DominaPnS; Γιατί δεν το έκανε;

Όποιος θεωρεί πως υπάρχει πρόβλημα και με τον άλλο διαχειριστή να το πει. Εγώ κατέθεσα στοιχεία με τα οποία θα έπρεπε ήδη να έχουν παραιτηθεί από ευθιξία αλλά κάποιοι τους σιγοντάρουν.
AntrikosA
AntrikosA
Στρατάρχης
Στρατάρχης


Back to top Go down

Τοποθέτηση για τους διαχειριστές - Page 3 Empty Re: Τοποθέτηση για τους διαχειριστές

Post by Gmox Fri 2 May 2014 - 20:42

Η προσωπική μου θέση ήταν ξεκάθαρη εξαρχής:
- DominaPnS dead -> απομάκρυνση
- Asoee RL πρόβλημα υγείας -> Να επικοινωνήσει το προεδρείο μαζί του και να εξετάσει εάν μπορεί μελλοντικά να αναποκριθεί στα καθήκοντά του
- Grivas -> Να συνεχίσει κανονικά

Εάν εξετάζεις το θέμα των διαχειριστών, τους εξετάζεις όλους, όχι επιλεκτικά. Π.χ. γιατί ρωτάς εμένα?
"Έπρεπε ο Asoee να έχει ήδη αφαιρέσει τα δικαιώματα από την DominaPnS; Γιατί δεν το έκανε;"
O Grivas γιατί δεν το έκανε? Γιατί δεν μας δίνεις στοιχεία για αυτόν? Εφόσον άνοιξες το θέμα και εξετάζεις την συνέπεια των διαχειρστών, δώσε στοιχεία για όλους.

Για το θέμα του αναπληρωματικού, θα προτείνουμε μέσω του προεδρείου της Βουλής, να αναλάβει προσορινα ο CRIS 99 που προσφέρθηκε, μέχρι να βρεθεί μονιμότερη λύση
Gmox
Gmox
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης


Back to top Go down

Τοποθέτηση για τους διαχειριστές - Page 3 Empty Re: Τοποθέτηση για τους διαχειριστές

Post by AntrikosA Fri 2 May 2014 - 22:18

Εξετάζω αυτόν που μπήκε στη διαδικασία να αφαιρέσει τα δικαιώματα. Δηλαδή αυτός αφαίρεσε τα δικαιώματα και "ξέχασε" την DominaPnS γι'αυτό το αναφέρω.

Δεν χρειαζόμαστε αναπληρωματικούς, μόνιμους χρειαζόμαστε.
AntrikosA
AntrikosA
Στρατάρχης
Στρατάρχης


Back to top Go down

Τοποθέτηση για τους διαχειριστές - Page 3 Empty Re: Τοποθέτηση για τους διαχειριστές

Post by asoee Fri 2 May 2014 - 22:44

Τα δικαιωματα αυτα αφαιρεθηκαν γιατι ουδεποτε ειχε ο antrikosA και ο Vinsend δικαιωματα mod. Επισης δεν αφαιρεθηκαν τα δικαιωματα της dominapns γιατι δεν ειμαι αρμοδιος εγω να κρινω αν θα απομακρυνθει απο τη θεση της και ουτε καποιος διαχειριστης ειναι αρμοδιος αν θα απομακρυνθει ο αλλος διαχειριστης απο τη θεση του αλλα οι ιδιοι οι πολιτες. Τελος μεχρι να οριστει με οποια διαδικασια παλι αποφασιστει 3ος διαχειριστης του forum και να παρει την θεση της dominapns εγω προσωπικα δε μπορω να της αφαιρεσω τα δικαιωματα.
asoee
asoee
Στρατηγός
Στρατηγός


Back to top Go down

Τοποθέτηση για τους διαχειριστές - Page 3 Empty Re: Τοποθέτηση για τους διαχειριστές

Post by AntrikosA Sat 3 May 2014 - 1:26

Άξιος ο προηγούμενος σε δασκάλεψε καλά, κρατά σφιχτά την καρέκλα.

Για τους 2 μήνες που δεν έμπαινες στο φόρουμ μην πεις τίποτα, άσε το λαό σου να κρίνει αν είσαι ικανός.
AntrikosA
AntrikosA
Στρατάρχης
Στρατάρχης


Back to top Go down

Τοποθέτηση για τους διαχειριστές - Page 3 Empty Re: Τοποθέτηση για τους διαχειριστές

Post by Lakis Gavalas Sun 4 May 2014 - 15:23

Ο λαός δεν ασχολείτε με τις μαλακίες του φόρουμ. Μπαίνει στο ΠΑΙΧΝΙΔΙ να χαλαρώσει 10 λεπτά αλλά τελικά τα βλέπει χειρότερα από εκεί έξω και του έρχεται να βάλει την θηλιά στο λαιμό μέσα σε αυτή τη σαπίλα που ζει.
Lakis Gavalas
Lakis Gavalas
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης


Back to top Go down

Τοποθέτηση για τους διαχειριστές - Page 3 Empty Re: Τοποθέτηση για τους διαχειριστές

Post by arxaios Mon 5 May 2014 - 0:06

don't do it kataskopos21 ...
arxaios
arxaios
Στρατάρχης
Στρατάρχης


Back to top Go down

Τοποθέτηση για τους διαχειριστές - Page 3 Empty Re: Τοποθέτηση για τους διαχειριστές

Post by CRIS 99 Mon 5 May 2014 - 1:53

Εμενα δεν με πειραζει κ μονιμα να ειμαι,,εσενα ?

Το κουραζετε βλεπω αρκετα Smilelol! 
CRIS 99
CRIS 99
Στρατηγός
Στρατηγός


Back to top Go down

Τοποθέτηση για τους διαχειριστές - Page 3 Empty Re: Τοποθέτηση για τους διαχειριστές

Post by jimkats1 Mon 26 May 2014 - 3:24

Συγνώμμη που γράφω φέρνοντας νέο σχόλιο στο θέμα, αλλά επειδή βλέπω ότι η διαχειριστική ομάδα παραμένει ως έχει, τελικά έχει δρομολογηθεί καμιά αλλαγή, όπως π.χ. η απομάκρυνση της DominsPnS; Μήπως να προταθεί και η είσοδος νέων μελών στην ομάδα για υποστήριξη, όπως ο Cris99 που αναφέρατε πιο πάνω; Όχι τίποτε άλλο, αλλά για να κλείσει οριστικά το ζήτημα.
jimkats1
jimkats1
Στρατηγός
Στρατηγός


Back to top Go down

Τοποθέτηση για τους διαχειριστές - Page 3 Empty Re: Τοποθέτηση για τους διαχειριστές

Post by AntrikosA Mon 26 May 2014 - 18:05

Για να κλείσει οριστικά το ζήτημα θα έπρεπε να τοποθετηθούν τουλάχιστον οι βουλευτές και τα κόμματα καθώς αυτοί όρισαν τους διαχειριστές και φυσικά να δώσει εξηγήσεις και ο διαχειριστής.

Υπενθυμίζω πως σε όλη της την "θητεία" ως διαχειρίστρια η DominaPnS έκανε 3 login και έδωσε πρόσβαση σε 1 πολίτη, και ο Asoee στους 3 πρώτους μήνες, τους 2 δεν έμπαινε καν στο φόρουμ!

Καμία απάντηση για τα παραπάνω από τους ίδιους, καμία ευθιξία.
AntrikosA
AntrikosA
Στρατάρχης
Στρατάρχης


Back to top Go down

Τοποθέτηση για τους διαχειριστές - Page 3 Empty Re: Τοποθέτηση για τους διαχειριστές

Post by Georgios Grivas Wed 28 May 2014 - 16:25

Εγω υπενθυμιζω με νεο σχολιο,ουτε ιντερνετ εχω,ουτε ελευθερο χρονο περαν των 10-15 λεπτων την μερα (και αν) λογω φορτου εργασιας.

Τωρα αν μου ζητηθει να φυγω,να μεταβιβασω τα δικαιωματα μου σε αλλον η να παραιτηθω απλως,τα θετω στην υπηρεσια της Βουλης για περαιτερω διαβουλευσεις.
Georgios Grivas
Georgios Grivas
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης


Back to top Go down

Τοποθέτηση για τους διαχειριστές - Page 3 Empty Re: Τοποθέτηση για τους διαχειριστές

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum