eGreece | eRepublik community
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

PASOK & AWE

+54
IncognitoX
lef-7
ntinosss2003
N4zGuL
Pyrros of Epirus
Eleanor 82
Chaos0
dimispirop
Cool Blood
Dr.F
Synatlas2
Philip Of Macedonia
epicourious
Periclis
asoee
satlak
Monaxoulis
hawkoulis
Dorus88
Vag71
malaperthator
Cerberus Hellas
flywizard
Lakis Gavalas
Zeus Christou
Nikolaosnikolaosnikolaos
Ntaikos
MakedoniaGreece
Noumpas
ellinas225
Ilias the Greek
ViNsEnD
Nikolaos Sklhros
jimkats1
Manolis Papas
TrellosPsilos
Makedonamaxos Z
panoklis
AntrikosA
Thessaloz
V4LeRioN
SotirisA
nerofida
poseidonsr
st.stefanos
Dodona_
ELGRECO
BaKaRaS
haskos
George The Mercifull
DimAth
HonoreDeBalzac
dimikala
arxaios
58 posters

Page 9 of 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Go down

ΕΞΟΔΟΣ ΑΠΟ ΑΣΤΕΡΙΑ

PASOK & AWE - Page 9 I_vote_lcap51%PASOK & AWE - Page 9 I_vote_rcap 51% 
[ 94 ]
PASOK & AWE - Page 9 I_vote_lcap49%PASOK & AWE - Page 9 I_vote_rcap 49% 
[ 92 ]
 
Total Votes : 186
 
 
Poll closed

PASOK & AWE - Page 9 Empty Re: PASOK & AWE

Post by Thessaloz Fri 12 Sep 2014 - 18:19

poseidonsr wrote:
Thessaloz wrote:
poseidonsr wrote: Εδώ δεν είμαι  ;
Απαντάω ;
Ποιος κάνει τον Κινέζο ;
Πριν γίνω πρόεδρος ήξερα τι θα κάνω και πως θα το κάνω .
Το ότι εσείς το καταλάβατε απ τα leaks δεν φταίω εγώ .
Το ότι η διαδικασία δημιουργίας συμμαχίας είχε αυτήν την διαδικασία τότε δεν το ξέρατε ; Αν δεν το ξέρατε δεν σας φταίω εγώ .

ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΠΟΙΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΗΝ ΣΥΜΜΑΧΙΑ ???

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ Η ΔΙΚΗ ΣΑΣ Ε ?

ΔΕΝ ΤΗΝ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΑΤΕ ΕΣΕΙΣ Ε ?

ΘΑ ΣΑΣ ΠΑΡΕΙ ΤΗΝ ΠΡΩΤΙΑ Ε ?

ΘΑ ΠΑΕΙ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΒΓΕΙ Η ΠΡΟΒΛΕΨΗ ΤΟΥ ΝΟΣΤΡΑΔΑΜΟΥ (ΑΚΑ ΙΑΣΩΝ) ΣΑΣ Ε ?

Το ότι είχαμε χρονοτριβήσει ήδη μέχρι εκείνη την εποχή με τις 2 άγονες θητείες του Άγγελου το ξεχάσατε και αυτό μάλλον .
Εδώ είσαι, απαντάς όμως; Η διαδικασία της δημιουργίας της συμμαχίας δεν είναι μία, φυσικά αυτό δεν μπορείς να το ξέρεις γιατί δεν ήσουν καν στην κουβέντα (σύμφωνα με τα logs, εκτός αν δεν μίλαγες Laughing ) , ο εκτο και ο χαοκούλης έκαναν την συμμαχία και απλά σε ενημέρωσαν απο ότι φαίνεται..

[21:33:34] <@karaj22[HU][MoFa]> We have an ingame alliance, called TWO. Can we use it instead of creating a new one?
[21:33:42] <@dsturzoiu[RO]> nope Smile
[21:33:51] <@ekto[GR][Mofa]> not posible to have 66% in gr

Το ticket δεν είναι "η διαδικασία", ήταν η μονή επιλογή γιατί δεν είχατε άλλο τρόπο να περάσετε με το στανιό αυτό που θέλετε, ουσιαστικά κάνατε αυτά ακριβώς που προσπαθείς να χρεώσεις σε εμάς..
Η μόνη πρωτιά που πήρες είναι οι ψήφοι, συγχαρητήρια που πάτησες το vote και μάζεψες ψηφοφόρους και φυσικά την πρωτιά στις γκάφες, έχετε σπάσει πολλά ρεκορ τους τελευταίους μήνες


Άσε τι λέει στους άλλους ο Εκτο , δεν το δεχόμουν διότι είχα πει ότι θα ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΩ νέα συμμαχία και όχι οτι θα μπω σε ήδη υπάρχουσα .
Ναι είμαι σίγουρος ότι αν αποφάσιζαν όλες οι χώρες να αλλάξουν όνομα σε μια υπάρχουσα, όταν το μάθαινες θα τους έλεγες να ακυρώσουν ότι είπαν στο meeting γιατί εσύ ήθελες να "δημιουργήσεις" κι ας είναι ακριβώς το ίδιο πράγμα. lol! lol!

Thessaloz
Thessaloz
Δεκανέας
Δεκανέας


Back to top Go down

PASOK & AWE - Page 9 Empty Re: PASOK & AWE

Post by DimAth Fri 12 Sep 2014 - 18:23

PASOK & AWE - Page 9 LKSYOPL

όταν αποφασίσετε ποιος την έχει πιο μεγάλη τη μπάμια του, πείτε το και σε εμάς για να ξέρουμε
DimAth
DimAth
Στρατηγός
Στρατηγός


Back to top Go down

PASOK & AWE - Page 9 Empty Re: PASOK & AWE

Post by poseidonsr Fri 12 Sep 2014 - 18:27

Thessaloz wrote:
poseidonsr wrote:
Thessaloz wrote:
poseidonsr wrote: Εδώ δεν είμαι  ;
Απαντάω ;
Ποιος κάνει τον Κινέζο ;
Πριν γίνω πρόεδρος ήξερα τι θα κάνω και πως θα το κάνω .
Το ότι εσείς το καταλάβατε απ τα leaks δεν φταίω εγώ .
Το ότι η διαδικασία δημιουργίας συμμαχίας είχε αυτήν την διαδικασία τότε δεν το ξέρατε ; Αν δεν το ξέρατε δεν σας φταίω εγώ .

ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΠΟΙΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΗΝ ΣΥΜΜΑΧΙΑ ???

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ Η ΔΙΚΗ ΣΑΣ Ε ?

ΔΕΝ ΤΗΝ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΑΤΕ ΕΣΕΙΣ Ε ?

ΘΑ ΣΑΣ ΠΑΡΕΙ ΤΗΝ ΠΡΩΤΙΑ Ε ?

ΘΑ ΠΑΕΙ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΒΓΕΙ Η ΠΡΟΒΛΕΨΗ ΤΟΥ ΝΟΣΤΡΑΔΑΜΟΥ (ΑΚΑ ΙΑΣΩΝ) ΣΑΣ Ε ?

Το ότι είχαμε χρονοτριβήσει ήδη μέχρι εκείνη την εποχή με τις 2 άγονες θητείες του Άγγελου το ξεχάσατε και αυτό μάλλον .
Εδώ είσαι, απαντάς όμως; Η διαδικασία της δημιουργίας της συμμαχίας δεν είναι μία, φυσικά αυτό δεν μπορείς να το ξέρεις γιατί δεν ήσουν καν στην κουβέντα (σύμφωνα με τα logs, εκτός αν δεν μίλαγες Laughing ) , ο εκτο και ο χαοκούλης έκαναν την συμμαχία και απλά σε ενημέρωσαν απο ότι φαίνεται..

[21:33:34] <@karaj22[HU][MoFa]> We have an ingame alliance, called TWO. Can we use it instead of creating a new one?
[21:33:42] <@dsturzoiu[RO]> nope Smile
[21:33:51] <@ekto[GR][Mofa]> not posible to have 66% in gr

Το ticket δεν είναι "η διαδικασία", ήταν η μονή επιλογή γιατί δεν είχατε άλλο τρόπο να περάσετε με το στανιό αυτό που θέλετε, ουσιαστικά κάνατε αυτά ακριβώς που προσπαθείς να χρεώσεις σε εμάς..
Η μόνη πρωτιά που πήρες είναι οι ψήφοι, συγχαρητήρια που πάτησες το vote και μάζεψες ψηφοφόρους και φυσικά την πρωτιά στις γκάφες, έχετε σπάσει πολλά ρεκορ τους τελευταίους μήνες


Άσε τι λέει στους άλλους ο Εκτο , δεν το δεχόμουν διότι είχα πει ότι θα ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΩ νέα συμμαχία και όχι οτι θα μπω σε ήδη υπάρχουσα .
Ναι είμαι σίγουρος ότι αν αποφάσιζαν όλες οι χώρες να αλλάξουν όνομα σε μια υπάρχουσα, όταν το μάθαινες θα τους έλεγες να ακυρώσουν ότι είπαν στο meeting γιατί εσύ ήθελες να "δημιουργήσεις" κι ας είναι ακριβώς το ίδιο πράγμα.  lol!  lol!


Άμα η γιαγιά μου είχε @@ θα ήταν παππούς μου .

Έχε απόδειξη ότι θα ήταν διαφορετικά και έλα πες την μου , απ την στιγμή που όλα έγιναν έτσι ακριβώς όπως τα είχα πει πριν εκλεγώ έγιναν επειδή το ήθελα εγώ και εσύ λεγε ότι θες .

p.s. Χωρίς τον Πρόεδρο δεν γίνεται να κάνεις τπτ στο θέμα ΣΥΜΜΑΧΙΑ .
poseidonsr
poseidonsr
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης


Back to top Go down

PASOK & AWE - Page 9 Empty Re: PASOK & AWE

Post by Synatlas2 Fri 12 Sep 2014 - 18:31

poseidonsr wrote:Πριν το παρεξηγήσεις , δεν λεω να πάρεις αδεια, ουτε να δηλωσεις υποταγη. Σε καμία των περιπτωσεων . Ομως χρειάζεσε σταθερές βάσεις για να προχωρήσεις. Και αυτό αποκτιέται με συναίνεση . Πιο απλά δεν γινεται αδερφέ.

Εμ εδώ σε θέλω . ΣΥΝΑΙΝΕΣΗ !!!!

ΠΟΥ ΘΑ ΤΗΝ ΒΡΕΙΣ ???

ΑΜΑ ΒΓΕΙΣ ΑΠ ΤΗΝ ΣΥΜΜΑΧΙΑ ΘΑ ΕΧΕΙΣ ΣΥΝΑΙΝΕΣΗ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ?

Τι σε κάνει να το πιστεύεις αυτό ; Ποιοι θα υποχωρήσουν ; Οι μεν ή οι δε ; Πάλι οι δε ; (που δεν γιατί έχουν ξυπνήσει για τα καλά ) Γιατί ; Την έχουν μεγάλη (ΤΗΝ VISA Ε) οι άλλοι για αυτό ; Γαμώ εγώ τέτοια δημοκρατία αδερφέ !!!

Επειδή είσαι αρκετά σοβαρός και ικανός να ακούσεις , σε παρακαλώ δες τα στοιχεία. Η κοινότητα ειναι μοιρασμένη 50-50 λιγο πάνω λιγο κάτω. 66% δεν υπήρξε ουτε τότε ουτε τώρα. Αρα το μόνο που έχει μείνει είναι να βρουμε κοινές δράσεις μας αρέσει δεν μας αρέσει.
Ειμαι σίγουρος οτι καταλαβαίνεις απόλυτα το γεγονός οτι οπως εσυ δεν γουστάρεις το 50% να σου επιβάλει πράγματα ετσι δεν μπορείς και εσυ να επιβληθείς στο αλλο 50% .

Δεν αμφέβαλα ποτέ οτι η κινηση σου για εισοδο στην συμμαχία είχε μόνο σκοπό την προστασία μας. Δεν αμφέβαλα ποτέ. Ομως επιβληθηκε κάτι σε όλους μας . Θα ήταν παράλογο να πιστευεις οτι δεν θα υπήρχαν αντιδράσεις.
Synatlas2
Synatlas2
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης


Back to top Go down

PASOK & AWE - Page 9 Empty Re: PASOK & AWE

Post by IncognitoX Fri 12 Sep 2014 - 18:45

Ο λαός μίλησε. Πότε αναχωρούμε;

IncognitoX
Νεοσύλλεκτος
Νεοσύλλεκτος


Back to top Go down

PASOK & AWE - Page 9 Empty Re: PASOK & AWE

Post by xarig Fri 12 Sep 2014 - 19:00

Σειρά την Βουλής να μιλήσει

xarig
Λοχαγός
Λοχαγός


Back to top Go down

PASOK & AWE - Page 9 Empty Re: PASOK & AWE

Post by Thessaloz Fri 12 Sep 2014 - 19:13

poseidonsr wrote:
Thessaloz wrote:
poseidonsr wrote:
Thessaloz wrote:
poseidonsr wrote: Εδώ δεν είμαι  ;
Απαντάω ;
Ποιος κάνει τον Κινέζο ;
Πριν γίνω πρόεδρος ήξερα τι θα κάνω και πως θα το κάνω .
Το ότι εσείς το καταλάβατε απ τα leaks δεν φταίω εγώ .
Το ότι η διαδικασία δημιουργίας συμμαχίας είχε αυτήν την διαδικασία τότε δεν το ξέρατε ; Αν δεν το ξέρατε δεν σας φταίω εγώ .

ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΠΟΙΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΗΝ ΣΥΜΜΑΧΙΑ ???

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ Η ΔΙΚΗ ΣΑΣ Ε ?

ΔΕΝ ΤΗΝ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΑΤΕ ΕΣΕΙΣ Ε ?

ΘΑ ΣΑΣ ΠΑΡΕΙ ΤΗΝ ΠΡΩΤΙΑ Ε ?

ΘΑ ΠΑΕΙ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΒΓΕΙ Η ΠΡΟΒΛΕΨΗ ΤΟΥ ΝΟΣΤΡΑΔΑΜΟΥ (ΑΚΑ ΙΑΣΩΝ) ΣΑΣ Ε ?

Το ότι είχαμε χρονοτριβήσει ήδη μέχρι εκείνη την εποχή με τις 2 άγονες θητείες του Άγγελου το ξεχάσατε και αυτό μάλλον .
Εδώ είσαι, απαντάς όμως; Η διαδικασία της δημιουργίας της συμμαχίας δεν είναι μία, φυσικά αυτό δεν μπορείς να το ξέρεις γιατί δεν ήσουν καν στην κουβέντα (σύμφωνα με τα logs, εκτός αν δεν μίλαγες Laughing ) , ο εκτο και ο χαοκούλης έκαναν την συμμαχία και απλά σε ενημέρωσαν απο ότι φαίνεται..

[21:33:34] <@karaj22[HU][MoFa]> We have an ingame alliance, called TWO. Can we use it instead of creating a new one?
[21:33:42] <@dsturzoiu[RO]> nope Smile
[21:33:51] <@ekto[GR][Mofa]> not posible to have 66% in gr

Το ticket δεν είναι "η διαδικασία", ήταν η μονή επιλογή γιατί δεν είχατε άλλο τρόπο να περάσετε με το στανιό αυτό που θέλετε, ουσιαστικά κάνατε αυτά ακριβώς που προσπαθείς να χρεώσεις σε εμάς..
Η μόνη πρωτιά που πήρες είναι οι ψήφοι, συγχαρητήρια που πάτησες το vote και μάζεψες ψηφοφόρους και φυσικά την πρωτιά στις γκάφες, έχετε σπάσει πολλά ρεκορ τους τελευταίους μήνες


Άσε τι λέει στους άλλους ο Εκτο , δεν το δεχόμουν διότι είχα πει ότι θα ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΩ νέα συμμαχία και όχι οτι θα μπω σε ήδη υπάρχουσα .
Ναι είμαι σίγουρος ότι αν αποφάσιζαν όλες οι χώρες να αλλάξουν όνομα σε μια υπάρχουσα, όταν το μάθαινες θα τους έλεγες να ακυρώσουν ότι είπαν στο meeting γιατί εσύ ήθελες να "δημιουργήσεις" κι ας είναι ακριβώς το ίδιο πράγμα.  lol!  lol!


Άμα η γιαγιά μου είχε @@ θα ήταν παππούς μου .

Έχε απόδειξη ότι θα ήταν διαφορετικά και έλα πες την μου , απ την στιγμή που όλα έγιναν έτσι ακριβώς όπως τα είχα πει πριν εκλεγώ έγιναν επειδή το ήθελα εγώ και εσύ λεγε ότι θες .

p.s. Χωρίς τον Πρόεδρο δεν γίνεται να κάνεις τπτ στο θέμα ΣΥΜΜΑΧΙΑ .
Επειδή δλδ ήταν "μονόδρομος" να κάνεις ticket γιατί ήθελες να "δημιουργήσεις" αντί να έχεις το ίδιο αποτέλεσμα μέσω της βουλής, πρέπει σόι και καλά να το πάρουμε στα σοβαρά δλδ; Laughing Laughing Laughing Laughing Διάβασε τι λέγανε γιατί σε πιάνουμε αδιάβαστο, δεν φτάνει που τα έκαναν όλα μόνοι τους, ούτε καν τι λέγανε δεν ξέρεις..
Thessaloz
Thessaloz
Δεκανέας
Δεκανέας


Back to top Go down

PASOK & AWE - Page 9 Empty Re: PASOK & AWE

Post by AntrikosA Fri 12 Sep 2014 - 19:16

ELGRECO wrote:re si poseidon anafereis pouthena xekathara pos tha ekanes ticket i perimeneis na gnorizoun oloi ti akrivos grafei sto wiki?
tora pou to aneferes, an thimasai egine edit sto wiki merikes ores meta pou dimiourgithike i simmaxia giati prin den itan xekatharo pos akrivos dimiourgeite mia simmaxia.
An itheles na isoun swstos kai na min mporouse na sou pei kaneis tipota as protines eite na mas kalesoun me nomo eite na xrisimopoiithei mia apo tis polles simmaxies pou einai anenerges kai apla iparxoun sto game

ELGRECO wrote:I diadikasia allaxe merikes ores meta ti dimiourgeia tis simmaxias, mexri tote den egrafe kati to siggekrimeno to wiki

Ανέφερε ξεκάθαρα ότι θα δημιουργήσει συμμαχία, η δημιουργία συμμαχίας γίνεται με ένα τρόπο. Αν κάποιοι φανταζόντουσαν ότι χρειάζεται το 66% της Βουλής είναι δικό τους θέμα όχι του υποψήφιου για να τους ενημερώσει. Και ο arxaios στο άρθρο του δεν διευκρίνισε με ποιο τρόπο θα βγούμε από την συμμαχία, άρα μας εξαπάτησε;!

Το wiki έγινε edit και προστέθηκαν πράγματα, ωστόσο ανέκαθεν το wiki ανέφερε ότι για την δημιουργία συμμαχίας ο Πρόεδρος στέλνει τίκετ. (αυτό που αναφέρω μπορείς να το ελέγξεις και μόνος σου στα revision της σχετικής σελίδας). Αν ήθελε να ήταν σωστός θα έκανε αυτό ακριβώς που έκανε, το να φτιάξουν οι άλλες χώρες την συμμαχία έρχεται σε αντιδιαστολή με το να δημιουργήσει η Ελλάδα την συμμαχία.

Πιο ξεκάθαρη δέσμευση δεν υπήρξε ποτέ σε προεκλογικό άρθρο.
AntrikosA
AntrikosA
Στρατάρχης
Στρατάρχης


Back to top Go down

PASOK & AWE - Page 9 Empty Re: PASOK & AWE

Post by AntrikosA Fri 12 Sep 2014 - 19:20

Synatlas2 wrote:Μας τα έκανες νιανιά μια χαρα . Σε ευχαριστώ.

Οπότε κατα την "αποψη" σου ηθελαν την Ελλάδα για το συνολικό της damage, αφου τότε δεν είμασταν διαιρεμένοι.
Δηλ μου απαντάς οτι αυταρχικά μπήκαμε σε μια συμμαχία με αλλα κόζια στα χέρια και απαντάς οτι είχατε μειωμένη αντίληψη να δείτε τις εξελίξεις που θα έρχονταν.  

Επίσης μου λές οτι  ετσιθελικά παραγκωνίσατε την βουλή μιας και αυτό ειναι θέμα προέδρου και οχι βουλής. Δηλαδη για να τα λέμε σωστά κάνατε αυτό που γουστάρατε αγνοώντας την κοινότητα

Και η υποτιθέμενη πλειοψηφία μιας και το θέμα είναι του προέδρου και όχι της βουλής με 38% των ψηφων αποφασίσατε και πράξατε. Η βουλή δεν συνέφερε. Που να βρείς το 66% δηλαδή  ΔΙΕΥΡΗΜΕΝΗ ΠΛΕΙΟΨΗΦΙΑ.

Και ξέρεις καλό μου παιδί τι σημαίνει ΔΙΕΥΡΗΜΕΝΗ ΠΛΕΙΟΨΗΦΙΑ? Αυτό που χρειάζεται να έχει κάθε κυβέρνηση για να κάνει την δουλειά της με την συγκατάθεση της κοινότητας.  ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΕΙΧΑΤΕ ΑΥΤΟ.

Ελπίζω να σου απάντησα και τα 3 ερωτήματα σου με την εννοια ΔΙΕΥΡΗΜΕΝΗ ΠΛΕΙΟΨΗΦΙΑ .

πέτα τωρα την μπάλα στην κερκίδα με καμιά αρλουμπα σου

3 ερωτήσεις ούτε σε μία δεν απάντησες, που ακριβώς είναι οι απαντήσεις; Πάμε άλλη μία:

1. Κατά τη δική σου άποψη, με βάση αυτά που διάβαζες τότε, αυτά που άκουγες και αυτά που έβλεπες, η πλειοψηφία της eGreece ήθελε η Ελλάδα να δημιουργήσει συμμαχία με τις χώρες που ανέφερε ο poseidonsr ΝΑΙ ή ΟΧΙ;

2. Ποιοι και με ποιες ενέργειες διαίρεσαν την κοινότητα όταν η προηγούμενη κυβέρνηση άνοιξε ψηφοφορία Σερβία ή Πολωνία;

3. Αν κατάλαβα καλά αποδέχεσαι ότι υπήρχε πλειοψηφία της Βουλής απλά όχι διευρυμένη; Ε λοιπόν αγαπητέ σε περίπτωση που το ξέχασες και το 50%+1 δημοκρατία είναι!

Επίσης ΔΕΝ χρειάζεται διευρυμένη πλειοψηφία της Βουλής για να φτιάξουμε συμμαχία. Όπως επίσης αν αύριο αποφασίσω να κατεβάσω ΝΕ όπου μου γουστάρει και δεν περάσει με διευρυμένη πλειοψηφία έχω την επιλογή του declare war με 50% . Δεν είναι ούτε παράνομο, ούτε ανήθικο, ούτε οτιδήποτε άλλο φανταστείς για να το δικαιολογήσεις.
Όπως τα game mechanics θέλουν διευρυμένη ψηφοφορία για ΝΕ, για είσοδο σε συμμαχία και για αποχώρηση σε συμμαχία. Για declare war θέλουν 50% και για impeach θέλουν διευρυμένη ψηφοφορία. Την συμμαχία την δημιουργεί ΜΟΝΟ ο Πρόεδρος και το νόμο αποχώρησης τον κατεβάζει ΜΟΝΟ ο Πρόεδρος. Τους κανόνες δεν τους έβαλα εγώ, ούτε τους αλλάζω εγώ, τους έβαλε το παιχνίδι, τους δημοσίευσε και παίζουμε όλοι με τους ίδιους κανόνες εν γνώση μας.

Και για να στο πω αλλιώς μήπως και το καταλάβεις, το να μου λες ότι κακώς κατέβασα declare war εφόσον το NE δεν πέρασε είναι γελοίο. Κατέβασα declare war γιατί έχω αυτή την επιλογή, αλλιώς ΔΕΝ θα υπήρχε το declare war. Δεν μπορείς να μου λες ότι δεν έχω τη νομιμοποίηση να το κάνω ή οτιδήποτε άλλο σκαρφιστείς. Και τη νομιμοποίηση έχω και δημοκρατικότατο θα είναι το declare war εφόσον περάσει.

Όπως λοιπόν υπάρχει άλλη διαδικασία για ΝΕ και άλλη για declare war παρότι το αποτέλεσμα είναι σχεδόν ίδιο έτσι απλούστατα άλλη διαδικασία υπάρχει για την δημιουργία συμμαχίας και άλλη για την ένταξη. Αυτοί είναι οι κανόνες του παιχνιδιού.

υγ. κοινότητα δεν είναι μόνο η Βουλή είναι και ο Πρόεδρος, ένας Πρόεδρος που εκλέχθηκε με ξεκάθαρη διαφορά και ξεκάθαρο πλάνο συμμαχίας δεν είναι δυνατόν να λες ότι αγνοεί την κοινότητα.
AntrikosA
AntrikosA
Στρατάρχης
Στρατάρχης


Back to top Go down

PASOK & AWE - Page 9 Empty Re: PASOK & AWE

Post by count miden Fri 12 Sep 2014 - 20:14

o χρόνος που δίνεται δεν είναι επαρκης πρέπει να δωθοιυν τουλάχιστον 3 μέρες, καλύτερα δε θα ήταν να δωθεί χρόνος μέχρι να γίνουν αποδεκτά τα αιτ'ηματα αυτών που θέλουν να κάνουν εγγραφή στο φόρουμ για να συμμετέχουν στην ψηφοφορία, αν είναι να γίνει ας γίνει σωστά
count miden
count miden
Στρατηγός
Στρατηγός


Back to top Go down

PASOK & AWE - Page 9 Empty Re: PASOK & AWE

Post by IncognitoX Fri 12 Sep 2014 - 20:25

count miden wrote:o χρόνος που δίνεται δεν είναι επαρκης πρέπει να δωθοιυν τουλάχιστον 3 μέρες, καλύτερα δε θα ήταν να δωθεί χρόνος μέχρι να γίνουν αποδεκτά τα αιτ'ηματα αυτών που θέλουν να κάνουν εγγραφή στο φόρουμ για να συμμετέχουν στην ψηφοφορία, αν είναι να γίνει ας γίνει σωστά

Ε ναι να προλαβουν και αλλοι ενεργοι πολιτες του 2009 με ελαχιστη δυναμη να γραφτουν,οπως και στις εκλογες ενα πραμα.Πλιζ

IncognitoX
Νεοσύλλεκτος
Νεοσύλλεκτος


Back to top Go down

PASOK & AWE - Page 9 Empty Re: PASOK & AWE

Post by ELGRECO Fri 12 Sep 2014 - 20:31

antriko exw varethei na sizitao pleon gia afto to thema.

pame mia teleutaia fora

-Otan vgike o poseidon (5 flebari)isxian ta exeis
1)Create Alliance
Coming soon. Country Presidents currently need to ticket admin to create an Alliance.
2)Invite a country into Alliance
a)The Alliance leader can invite a new country from the country members page of the alliance
 b)The law can be voted by all the country presidents from the alliances on the alliance homepage
 c) For this law to be considered accepted it needs 66% of the votes.
  d)After the law is accepted, a second law will be sent to the congress of the invited country for the congress/country president to vote on
  e)For this law to be considered accepted it needs 66% of the votes.

vlepeis pouthena na leei pos kapia xora mpainei aftomata??Afta itan ta gegonota otan o poseidon eipe pos tha ftiaxei simmaxia kai o MONOS tropos pou anaferetai gia na mpei mia xora se simmaxia einai mesw nomou!

-6 meres meta tin eklogi tou poseidon 11 flebari(liges ores meta ti dimiourgia tis simmaxias), to wiki allaxe os exeis

Create Alliance

There will be an initial ticket sent by the Alliance leader, listing the countries involved, together with two links directing:

   a)to the article in which the creation of the Alliance has been announced;
   b)to the wiki page of the Alliance.

Once the leader sends the first ticket, all the CPs of the countries mentioned in the ticket, need to validate their participation, by sending a ticket to Game Support.

When a new Alliance is created all the members are considered founders and they will join automatically.

opote otan o poseidon desmeutike na ftiaxei simmaxia i diadikasia itan alli.Eprepe na akolouthisei afti ti diadikasia an ithele na einai swstos
ELGRECO
ELGRECO
Λοχαγός
Λοχαγός


Back to top Go down

PASOK & AWE - Page 9 Empty Re: PASOK & AWE

Post by AntrikosA Fri 12 Sep 2014 - 21:36

ELGRECO wrote:antriko exw varethei na sizitao pleon gia afto to thema.

pame mia teleutaia fora

-Otan vgike o poseidon (5 flebari)isxian ta exeis
1)Create Alliance
Coming soon. Country Presidents currently need to ticket admin to create an Alliance.
2)Invite a country into Alliance
a)The Alliance leader can invite a new country from the country members page of the alliance
 b)The law can be voted by all the country presidents from the alliances on the alliance homepage
 c) For this law to be considered accepted it needs 66% of the votes.
  d)After the law is accepted, a second law will be sent to the congress of the invited country for the congress/country president to vote on
  e)For this law to be considered accepted it needs 66% of the votes.

vlepeis pouthena na leei pos kapia xora mpainei aftomata??Afta itan ta gegonota otan o poseidon eipe pos tha ftiaxei simmaxia kai o MONOS tropos pou anaferetai gia na mpei mia xora se simmaxia einai mesw nomou!
opote otan o poseidon desmeutike na ftiaxei simmaxia i diadikasia itan alli.Eprepe na akolouthisei afti ti diadikasia an ithele na einai swstos

Και εγώ έχω βαρεθεί να απαντάω σε χαζοερωτήματα τύπου γιατί δεν έκανε εκείνο και γιατί δεν έκανε το άλλο. Είπε θα δημιουργήσω συμμαχία, δημιούργησε συμμαχία. ΑΝ έλεγε θα μπούμε σε συμμαχία τότε θα κατέβαινε νόμος για να μπούμε σε συμμαχία που θα έφτιαχναν τρίτοι.
Είναι ΑΚΡΙΒΩΣ το παράδειγμα που ανέφερα με το declare war και το ΝΕ, αν έλεγε θα κάνουμε πόλεμο πρώτα θα κατέβαζε ΝΕ και μετά declare war, τότε θα έλεγες γιατί κατέβασε declare war αφού δεν πέρασε το ΝΕ???

Στην ουσία:

Όπως μόνος σου παραθέτεις υπάρχει ο δρόμος 1 και ο δρόμος 2 σωστά; Από τα 1 και 2 όπως τα παραθέτεις ποιο ισοδυναμεί με το "η Ελλάδα θα δημιουργήσει συμμαχία" που έγραψε ο poseidonsr; Μάλλον το 1... Πάμε να δούμε λοιπόν τι λέει το 1:
"1)Create Alliance
Coming soon. Country Presidents currently need to ticket admin to create an Alliance."

Τι σημαίνει; Ότι έρχεται σύντομα (η αυτοματοποιημένη διαδικασία προφανώς) και προς το παρών οι Πρόεδροι πρέπει να στείλουν τίκετ για να δημιουργήσουν μία Συμμαχία.

Τι προστέθηκε μετά την αλλαγή; Ότι θα πρέπει να δημιουργηθεί wiki για την συμμαχία. Εν ολίγοις όπως κάποτε φτιάχτηκε η EDEN βασισμένη στο τότε wiki προφανώς, τώρα χρειάζεται τίκετ και wiki.
Ναι δεν αναφέρει πουθενά ότι χρειάζεται 66%, τι σημαίνει λοιπόν όταν δεν αναφέρεται το 66%; Ότι ΔΕΝ χρειάζεται. Επίσης δεν γράφει τίποτα για την Βουλή, τι σημαίνει αυτό; Ότι δεν ψηφίζει η Βουλή. Θα απαριθμήσουν ένα ένα τι ΔΕΝ χρειάζεται ή απλά θα γράψουν τι χρειάζεται; Κοινή λογική είναι και πάνω σε αυτήν βασιστήκαμε. Ότι ήξερες εσύ αυτά ήξερε και ο poseidonsr.

Δεν έφτιαξε ο poseidonsr τον κανόνα προϋπήρχε, δεν είναι δική του ευθύνη αν εσύ ή κάποιος άλλος νόμιζε κάτι άλλο. Εκτός αν ήταν πλεκτάνη με τους admins για να σας παραπλανήσουν.
AntrikosA
AntrikosA
Στρατάρχης
Στρατάρχης


Back to top Go down

PASOK & AWE - Page 9 Empty Re: PASOK & AWE

Post by Synatlas2 Fri 12 Sep 2014 - 23:23

AntrikosA wrote:
Synatlas2 wrote:Μας τα έκανες νιανιά μια χαρα . Σε ευχαριστώ.

Οπότε κατα την "αποψη" σου ηθελαν την Ελλάδα για το συνολικό της damage, αφου τότε δεν είμασταν διαιρεμένοι.
Δηλ μου απαντάς οτι αυταρχικά μπήκαμε σε μια συμμαχία με αλλα κόζια στα χέρια και απαντάς οτι είχατε μειωμένη αντίληψη να δείτε τις εξελίξεις που θα έρχονταν.  

Επίσης μου λές οτι  ετσιθελικά παραγκωνίσατε την βουλή μιας και αυτό ειναι θέμα προέδρου και οχι βουλής. Δηλαδη για να τα λέμε σωστά κάνατε αυτό που γουστάρατε αγνοώντας την κοινότητα

Και η υποτιθέμενη πλειοψηφία μιας και το θέμα είναι του προέδρου και όχι της βουλής με 38% των ψηφων αποφασίσατε και πράξατε. Η βουλή δεν συνέφερε. Που να βρείς το 66% δηλαδή  ΔΙΕΥΡΗΜΕΝΗ ΠΛΕΙΟΨΗΦΙΑ.

Και ξέρεις καλό μου παιδί τι σημαίνει ΔΙΕΥΡΗΜΕΝΗ ΠΛΕΙΟΨΗΦΙΑ? Αυτό που χρειάζεται να έχει κάθε κυβέρνηση για να κάνει την δουλειά της με την συγκατάθεση της κοινότητας.  ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΕΙΧΑΤΕ ΑΥΤΟ.

Ελπίζω να σου απάντησα και τα 3 ερωτήματα σου με την εννοια ΔΙΕΥΡΗΜΕΝΗ ΠΛΕΙΟΨΗΦΙΑ .

πέτα τωρα την μπάλα στην κερκίδα με καμιά αρλουμπα σου

3 ερωτήσεις ούτε σε μία δεν απάντησες, που ακριβώς είναι οι απαντήσεις; Πάμε άλλη μία:

1. Κατά τη δική σου άποψη, με βάση αυτά που διάβαζες τότε, αυτά που άκουγες και αυτά που έβλεπες, η πλειοψηφία της eGreece ήθελε η Ελλάδα να δημιουργήσει συμμαχία με τις χώρες που ανέφερε ο poseidonsr ΝΑΙ ή ΟΧΙ;

2. Ποιοι και με ποιες ενέργειες διαίρεσαν την κοινότητα όταν η προηγούμενη κυβέρνηση άνοιξε ψηφοφορία Σερβία ή Πολωνία;

3. Αν κατάλαβα καλά αποδέχεσαι ότι υπήρχε πλειοψηφία της Βουλής απλά όχι διευρυμένη; Ε λοιπόν αγαπητέ σε περίπτωση που το ξέχασες και το 50%+1 δημοκρατία είναι!

Επίσης ΔΕΝ χρειάζεται διευρυμένη πλειοψηφία της Βουλής για να φτιάξουμε συμμαχία. Όπως επίσης αν αύριο αποφασίσω να κατεβάσω ΝΕ όπου μου γουστάρει και δεν περάσει με διευρυμένη πλειοψηφία έχω την επιλογή του declare war με 50% . Δεν είναι ούτε παράνομο, ούτε ανήθικο, ούτε οτιδήποτε άλλο φανταστείς για να το δικαιολογήσεις.
Όπως τα game mechanics θέλουν διευρυμένη ψηφοφορία για ΝΕ, για είσοδο σε συμμαχία και για αποχώρηση σε συμμαχία. Για declare war θέλουν 50% και για impeach θέλουν διευρυμένη ψηφοφορία. Την συμμαχία την δημιουργεί ΜΟΝΟ ο Πρόεδρος και το νόμο αποχώρησης τον κατεβάζει ΜΟΝΟ ο Πρόεδρος. Τους κανόνες δεν τους έβαλα εγώ, ούτε τους αλλάζω εγώ, τους έβαλε το παιχνίδι, τους δημοσίευσε και παίζουμε όλοι με τους ίδιους κανόνες εν γνώση μας.

Και για να στο πω αλλιώς μήπως και το καταλάβεις, το να μου λες ότι κακώς κατέβασα declare war εφόσον το NE δεν πέρασε είναι γελοίο. Κατέβασα declare war γιατί έχω αυτή την επιλογή, αλλιώς ΔΕΝ θα υπήρχε το declare war. Δεν μπορείς να μου λες ότι δεν έχω τη νομιμοποίηση να το κάνω ή οτιδήποτε άλλο σκαρφιστείς. Και τη νομιμοποίηση έχω και δημοκρατικότατο θα είναι το declare war εφόσον περάσει.

Όπως λοιπόν υπάρχει άλλη διαδικασία για ΝΕ και άλλη για declare war παρότι το αποτέλεσμα είναι σχεδόν ίδιο έτσι απλούστατα άλλη διαδικασία υπάρχει για την δημιουργία συμμαχίας και άλλη για την ένταξη. Αυτοί είναι οι κανόνες του παιχνιδιού.

υγ. κοινότητα δεν είναι μόνο η Βουλή είναι και ο Πρόεδρος, ένας Πρόεδρος που εκλέχθηκε με ξεκάθαρη διαφορά και ξεκάθαρο πλάνο συμμαχίας δεν είναι δυνατόν να λες ότι αγνοεί την κοινότητα.


Επειδή εισαι ο πιο μικρός απο ολους πρέπει να σου κάνω ιδιαίτερα .
Game mechanics εναντίων ηθικής και σεβασμού. 1/1

Γράφε.

Προφανώς και νομότυπα δημιουργήθηκε η συμμαχία μέσω ticket. Δεν αντιλεγω σε αυτό. Καμία ομως ηθική νομιμοποίηση και πλήρης έλειψη σεβασμού σε μερίδα της κοινότητας. Και οχι κανα μικρό κομμάτι. Αλλα σε ολόκληρο παραγωγικό και πλήρως λειτουργιοκό κομμάτι της κοινότητας ( την μομφή ελπίζω να την πήρες χαμπάρι).

Μιας και ειναι απόλυτα φυσιολογικό 50+1 % ειναι δημοκρατία αλλά για την είσοδο μας σε οποιαδήποτε συμμαχία βαση game mechanics χρειάζεσε 66% . Δυστηχως για σένα ο εκτο εχει μεγάλο στομα και παραδέχεται (διαβασε το λιγο πιο πανω) οτι δεν υπηρχε περιπτωση να περάσει απο την βουλή. Δεν ξέρω πως το βλέπεις εσυ , εμένα μου φαίνεται σαν παραδοχή.

Eισαι άτιμος και ασεβής προς όλους. Και για το δικό μου λεξιλόγιο καλύτερα να σε έλεγα απλά μαλάκα

Με κουρασες. Εισαι ιδιος ο Βουλγαράκης με τις offshore. Οτι είναι νόμιμο δεν είναι και ηθικό ανόητε.
Αλλα με τέτοιο ανάστημα μικρού ανθρώπου δεν περίμενα τίποτα παραπάνω. Μικρός άνθρωπος μικρά θα σκέφτεσε , μικρά θα πράτεις.



Synatlas2
Synatlas2
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης


Back to top Go down

PASOK & AWE - Page 9 Empty Re: PASOK & AWE

Post by AntrikosA Sat 13 Sep 2014 - 1:05

Synatlas2 wrote:
AntrikosA wrote:
Synatlas2 wrote:Μας τα έκανες νιανιά μια χαρα . Σε ευχαριστώ.

Οπότε κατα την "αποψη" σου ηθελαν την Ελλάδα για το συνολικό της damage, αφου τότε δεν είμασταν διαιρεμένοι.
Δηλ μου απαντάς οτι αυταρχικά μπήκαμε σε μια συμμαχία με αλλα κόζια στα χέρια και απαντάς οτι είχατε μειωμένη αντίληψη να δείτε τις εξελίξεις που θα έρχονταν.  

Επίσης μου λές οτι  ετσιθελικά παραγκωνίσατε την βουλή μιας και αυτό ειναι θέμα προέδρου και οχι βουλής. Δηλαδη για να τα λέμε σωστά κάνατε αυτό που γουστάρατε αγνοώντας την κοινότητα

Και η υποτιθέμενη πλειοψηφία μιας και το θέμα είναι του προέδρου και όχι της βουλής με 38% των ψηφων αποφασίσατε και πράξατε. Η βουλή δεν συνέφερε. Που να βρείς το 66% δηλαδή  ΔΙΕΥΡΗΜΕΝΗ ΠΛΕΙΟΨΗΦΙΑ.

Και ξέρεις καλό μου παιδί τι σημαίνει ΔΙΕΥΡΗΜΕΝΗ ΠΛΕΙΟΨΗΦΙΑ? Αυτό που χρειάζεται να έχει κάθε κυβέρνηση για να κάνει την δουλειά της με την συγκατάθεση της κοινότητας.  ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΕΙΧΑΤΕ ΑΥΤΟ.

Ελπίζω να σου απάντησα και τα 3 ερωτήματα σου με την εννοια ΔΙΕΥΡΗΜΕΝΗ ΠΛΕΙΟΨΗΦΙΑ .

πέτα τωρα την μπάλα στην κερκίδα με καμιά αρλουμπα σου

3 ερωτήσεις ούτε σε μία δεν απάντησες, που ακριβώς είναι οι απαντήσεις; Πάμε άλλη μία:

1. Κατά τη δική σου άποψη, με βάση αυτά που διάβαζες τότε, αυτά που άκουγες και αυτά που έβλεπες, η πλειοψηφία της eGreece ήθελε η Ελλάδα να δημιουργήσει συμμαχία με τις χώρες που ανέφερε ο poseidonsr ΝΑΙ ή ΟΧΙ;

2. Ποιοι και με ποιες ενέργειες διαίρεσαν την κοινότητα όταν η προηγούμενη κυβέρνηση άνοιξε ψηφοφορία Σερβία ή Πολωνία;

3. Αν κατάλαβα καλά αποδέχεσαι ότι υπήρχε πλειοψηφία της Βουλής απλά όχι διευρυμένη; Ε λοιπόν αγαπητέ σε περίπτωση που το ξέχασες και το 50%+1 δημοκρατία είναι!

Επίσης ΔΕΝ χρειάζεται διευρυμένη πλειοψηφία της Βουλής για να φτιάξουμε συμμαχία. Όπως επίσης αν αύριο αποφασίσω να κατεβάσω ΝΕ όπου μου γουστάρει και δεν περάσει με διευρυμένη πλειοψηφία έχω την επιλογή του declare war με 50% . Δεν είναι ούτε παράνομο, ούτε ανήθικο, ούτε οτιδήποτε άλλο φανταστείς για να το δικαιολογήσεις.
Όπως τα game mechanics θέλουν διευρυμένη ψηφοφορία για ΝΕ, για είσοδο σε συμμαχία και για αποχώρηση σε συμμαχία. Για declare war θέλουν 50% και για impeach θέλουν διευρυμένη ψηφοφορία. Την συμμαχία την δημιουργεί ΜΟΝΟ ο Πρόεδρος και το νόμο αποχώρησης τον κατεβάζει ΜΟΝΟ ο Πρόεδρος. Τους κανόνες δεν τους έβαλα εγώ, ούτε τους αλλάζω εγώ, τους έβαλε το παιχνίδι, τους δημοσίευσε και παίζουμε όλοι με τους ίδιους κανόνες εν γνώση μας.

Και για να στο πω αλλιώς μήπως και το καταλάβεις, το να μου λες ότι κακώς κατέβασα declare war εφόσον το NE δεν πέρασε είναι γελοίο. Κατέβασα declare war γιατί έχω αυτή την επιλογή, αλλιώς ΔΕΝ θα υπήρχε το declare war. Δεν μπορείς να μου λες ότι δεν έχω τη νομιμοποίηση να το κάνω ή οτιδήποτε άλλο σκαρφιστείς. Και τη νομιμοποίηση έχω και δημοκρατικότατο θα είναι το declare war εφόσον περάσει.

Όπως λοιπόν υπάρχει άλλη διαδικασία για ΝΕ και άλλη για declare war παρότι το αποτέλεσμα είναι σχεδόν ίδιο έτσι απλούστατα άλλη διαδικασία υπάρχει για την δημιουργία συμμαχίας και άλλη για την ένταξη. Αυτοί είναι οι κανόνες του παιχνιδιού.

υγ. κοινότητα δεν είναι μόνο η Βουλή είναι και ο Πρόεδρος, ένας Πρόεδρος που εκλέχθηκε με ξεκάθαρη διαφορά και ξεκάθαρο πλάνο συμμαχίας δεν είναι δυνατόν να λες ότι αγνοεί την κοινότητα.


Επειδή εισαι ο πιο μικρός  απο ολους πρέπει να σου κάνω ιδιαίτερα .
Game mechanics  εναντίων ηθικής και σεβασμού. 1/1

Γράφε.

Προφανώς και νομότυπα δημιουργήθηκε η συμμαχία μέσω ticket. Δεν αντιλεγω σε αυτό. Καμία ομως ηθική νομιμοποίηση και πλήρης έλειψη σεβασμού σε μερίδα της κοινότητας.  Και οχι κανα μικρό κομμάτι. Αλλα σε ολόκληρο παραγωγικό και πλήρως λειτουργιοκό κομμάτι της κοινότητας ( την μομφή  ελπίζω να την πήρες χαμπάρι).

Μιας  και ειναι απόλυτα φυσιολογικό 50+1 % ειναι δημοκρατία  αλλά για την είσοδο μας σε οποιαδήποτε συμμαχία  βαση game mechanics χρειάζεσε 66% .  Δυστηχως για σένα ο εκτο εχει μεγάλο στομα  και παραδέχεται (διαβασε το λιγο πιο πανω) οτι δεν υπηρχε περιπτωση να περάσει απο την βουλή. Δεν ξέρω πως το βλέπεις εσυ , εμένα μου φαίνεται σαν παραδοχή.

Eισαι άτιμος και ασεβής προς όλους. Και για το δικό μου λεξιλόγιο καλύτερα να σε έλεγα απλά μαλάκα

Με κουρασες. Εισαι ιδιος ο Βουλγαράκης με τις offshore. Οτι είναι νόμιμο  δεν είναι και ηθικό ανόητε.
Αλλα με τέτοιο ανάστημα μικρού ανθρώπου δεν περίμενα τίποτα παραπάνω. Μικρός άνθρωπος μικρά θα σκέφτεσε , μικρά θα πράτεις.




Μία επικαλείσαι τα game mechanics μία την δημοκρατία περίτεχνες ντρίπλες.
Τα πράγματα είναι απλά, είχα το 50%+1 ; Ήταν δημοκρατικό; Τελεία.
Με 50%+1 δεν μπορείς να λες ότι είναι ανήθικο.

Αυτό: https://egreece.forumotion.com/t3659-topic σου κάνει για 66% της κοινότητας; Ή το αμφισβητείς;

Ο Ekto παραδέχεται αυτό που σου είπα και εγώ παραπάνω αλλά το κάνεις γαργάρα, για να κατεβάσω ΝΕ θέλω 66% αν δεν περάσει θα κατεβάσω declare war με 50%+1 ούτε ανήθικο είναι ούτε ασεβές.
Μαλάκας θα ήμουν αν δεν κατέβαζα declare war και κατέβαζα ΝΕ τη στιγμή που ήξερα ότι δεν έχω το 66%.

Το 'χεις;

υγ. ένα κατεβατό με χαρακτηρισμούς για να αποφύγεις να απαντήσεις, το declare war να υποθέσω είναι κατάπτυστος νόμος;
AntrikosA
AntrikosA
Στρατάρχης
Στρατάρχης


Back to top Go down

PASOK & AWE - Page 9 Empty Re: PASOK & AWE

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 9 of 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum