eGreece | eRepublik community
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

PASOK & AWE

+54
IncognitoX
lef-7
ntinosss2003
N4zGuL
Pyrros of Epirus
Eleanor 82
Chaos0
dimispirop
Cool Blood
Dr.F
Synatlas2
Philip Of Macedonia
epicourious
Periclis
asoee
satlak
Monaxoulis
hawkoulis
Dorus88
Vag71
malaperthator
Cerberus Hellas
flywizard
Lakis Gavalas
Zeus Christou
Nikolaosnikolaosnikolaos
Ntaikos
MakedoniaGreece
Noumpas
ellinas225
Ilias the Greek
ViNsEnD
Nikolaos Sklhros
jimkats1
Manolis Papas
TrellosPsilos
Makedonamaxos Z
panoklis
AntrikosA
Thessaloz
V4LeRioN
SotirisA
nerofida
poseidonsr
st.stefanos
Dodona_
ELGRECO
BaKaRaS
haskos
George The Mercifull
DimAth
HonoreDeBalzac
dimikala
arxaios
58 posters

Page 10 of 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10

Go down

ΕΞΟΔΟΣ ΑΠΟ ΑΣΤΕΡΙΑ

PASOK & AWE - Page 10 I_vote_lcap51%PASOK & AWE - Page 10 I_vote_rcap 51% 
[ 94 ]
PASOK & AWE - Page 10 I_vote_lcap49%PASOK & AWE - Page 10 I_vote_rcap 49% 
[ 92 ]
 
Total Votes : 186
 
 
Poll closed

PASOK & AWE - Page 10 Empty Re: PASOK & AWE

Post by Synatlas2 Sat 13 Sep 2014 - 11:23

AntrikosA wrote:
Synatlas2 wrote:
AntrikosA wrote:
Synatlas2 wrote:Μας τα έκανες νιανιά μια χαρα . Σε ευχαριστώ.

Οπότε κατα την "αποψη" σου ηθελαν την Ελλάδα για το συνολικό της damage, αφου τότε δεν είμασταν διαιρεμένοι.
Δηλ μου απαντάς οτι αυταρχικά μπήκαμε σε μια συμμαχία με αλλα κόζια στα χέρια και απαντάς οτι είχατε μειωμένη αντίληψη να δείτε τις εξελίξεις που θα έρχονταν.  

Επίσης μου λές οτι  ετσιθελικά παραγκωνίσατε την βουλή μιας και αυτό ειναι θέμα προέδρου και οχι βουλής. Δηλαδη για να τα λέμε σωστά κάνατε αυτό που γουστάρατε αγνοώντας την κοινότητα

Και η υποτιθέμενη πλειοψηφία μιας και το θέμα είναι του προέδρου και όχι της βουλής με 38% των ψηφων αποφασίσατε και πράξατε. Η βουλή δεν συνέφερε. Που να βρείς το 66% δηλαδή  ΔΙΕΥΡΗΜΕΝΗ ΠΛΕΙΟΨΗΦΙΑ.

Και ξέρεις καλό μου παιδί τι σημαίνει ΔΙΕΥΡΗΜΕΝΗ ΠΛΕΙΟΨΗΦΙΑ? Αυτό που χρειάζεται να έχει κάθε κυβέρνηση για να κάνει την δουλειά της με την συγκατάθεση της κοινότητας.  ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΕΙΧΑΤΕ ΑΥΤΟ.

Ελπίζω να σου απάντησα και τα 3 ερωτήματα σου με την εννοια ΔΙΕΥΡΗΜΕΝΗ ΠΛΕΙΟΨΗΦΙΑ .

πέτα τωρα την μπάλα στην κερκίδα με καμιά αρλουμπα σου

3 ερωτήσεις ούτε σε μία δεν απάντησες, που ακριβώς είναι οι απαντήσεις; Πάμε άλλη μία:

1. Κατά τη δική σου άποψη, με βάση αυτά που διάβαζες τότε, αυτά που άκουγες και αυτά που έβλεπες, η πλειοψηφία της eGreece ήθελε η Ελλάδα να δημιουργήσει συμμαχία με τις χώρες που ανέφερε ο poseidonsr ΝΑΙ ή ΟΧΙ;

2. Ποιοι και με ποιες ενέργειες διαίρεσαν την κοινότητα όταν η προηγούμενη κυβέρνηση άνοιξε ψηφοφορία Σερβία ή Πολωνία;

3. Αν κατάλαβα καλά αποδέχεσαι ότι υπήρχε πλειοψηφία της Βουλής απλά όχι διευρυμένη; Ε λοιπόν αγαπητέ σε περίπτωση που το ξέχασες και το 50%+1 δημοκρατία είναι!

Επίσης ΔΕΝ χρειάζεται διευρυμένη πλειοψηφία της Βουλής για να φτιάξουμε συμμαχία. Όπως επίσης αν αύριο αποφασίσω να κατεβάσω ΝΕ όπου μου γουστάρει και δεν περάσει με διευρυμένη πλειοψηφία έχω την επιλογή του declare war με 50% . Δεν είναι ούτε παράνομο, ούτε ανήθικο, ούτε οτιδήποτε άλλο φανταστείς για να το δικαιολογήσεις.
Όπως τα game mechanics θέλουν διευρυμένη ψηφοφορία για ΝΕ, για είσοδο σε συμμαχία και για αποχώρηση σε συμμαχία. Για declare war θέλουν 50% και για impeach θέλουν διευρυμένη ψηφοφορία. Την συμμαχία την δημιουργεί ΜΟΝΟ ο Πρόεδρος και το νόμο αποχώρησης τον κατεβάζει ΜΟΝΟ ο Πρόεδρος. Τους κανόνες δεν τους έβαλα εγώ, ούτε τους αλλάζω εγώ, τους έβαλε το παιχνίδι, τους δημοσίευσε και παίζουμε όλοι με τους ίδιους κανόνες εν γνώση μας.

Και για να στο πω αλλιώς μήπως και το καταλάβεις, το να μου λες ότι κακώς κατέβασα declare war εφόσον το NE δεν πέρασε είναι γελοίο. Κατέβασα declare war γιατί έχω αυτή την επιλογή, αλλιώς ΔΕΝ θα υπήρχε το declare war. Δεν μπορείς να μου λες ότι δεν έχω τη νομιμοποίηση να το κάνω ή οτιδήποτε άλλο σκαρφιστείς. Και τη νομιμοποίηση έχω και δημοκρατικότατο θα είναι το declare war εφόσον περάσει.

Όπως λοιπόν υπάρχει άλλη διαδικασία για ΝΕ και άλλη για declare war παρότι το αποτέλεσμα είναι σχεδόν ίδιο έτσι απλούστατα άλλη διαδικασία υπάρχει για την δημιουργία συμμαχίας και άλλη για την ένταξη. Αυτοί είναι οι κανόνες του παιχνιδιού.

υγ. κοινότητα δεν είναι μόνο η Βουλή είναι και ο Πρόεδρος, ένας Πρόεδρος που εκλέχθηκε με ξεκάθαρη διαφορά και ξεκάθαρο πλάνο συμμαχίας δεν είναι δυνατόν να λες ότι αγνοεί την κοινότητα.


Επειδή εισαι ο πιο μικρός  απο ολους πρέπει να σου κάνω ιδιαίτερα .
Game mechanics  εναντίων ηθικής και σεβασμού. 1/1

Γράφε.

Προφανώς και νομότυπα δημιουργήθηκε η συμμαχία μέσω ticket. Δεν αντιλεγω σε αυτό. Καμία ομως ηθική νομιμοποίηση και πλήρης έλειψη σεβασμού σε μερίδα της κοινότητας.  Και οχι κανα μικρό κομμάτι. Αλλα σε ολόκληρο παραγωγικό και πλήρως λειτουργιοκό κομμάτι της κοινότητας ( την μομφή  ελπίζω να την πήρες χαμπάρι).

Μιας  και ειναι απόλυτα φυσιολογικό 50+1 % ειναι δημοκρατία  αλλά για την είσοδο μας σε οποιαδήποτε συμμαχία  βαση game mechanics χρειάζεσε 66% .  Δυστηχως για σένα ο εκτο εχει μεγάλο στομα  και παραδέχεται (διαβασε το λιγο πιο πανω) οτι δεν υπηρχε περιπτωση να περάσει απο την βουλή. Δεν ξέρω πως το βλέπεις εσυ , εμένα μου φαίνεται σαν παραδοχή.

Eισαι άτιμος και ασεβής προς όλους. Και για το δικό μου λεξιλόγιο καλύτερα να σε έλεγα απλά μαλάκα

Με κουρασες. Εισαι ιδιος ο Βουλγαράκης με τις offshore. Οτι είναι νόμιμο  δεν είναι και ηθικό ανόητε.
Αλλα με τέτοιο ανάστημα μικρού ανθρώπου δεν περίμενα τίποτα παραπάνω. Μικρός άνθρωπος μικρά θα σκέφτεσε , μικρά θα πράτεις.




Μία επικαλείσαι τα game mechanics μία την δημοκρατία περίτεχνες ντρίπλες.
Τα πράγματα είναι απλά, είχα το 50%+1 ; Ήταν δημοκρατικό; Τελεία.
Με 50%+1 δεν μπορείς να λες ότι είναι ανήθικο.

Αυτό: https://egreece.forumotion.com/t3659-topic σου κάνει για 66% της κοινότητας; Ή το αμφισβητείς;

Ο Ekto παραδέχεται αυτό που σου είπα και εγώ παραπάνω αλλά το κάνεις γαργάρα, για να κατεβάσω ΝΕ θέλω 66% αν δεν περάσει θα κατεβάσω declare war με 50%+1 ούτε ανήθικο είναι ούτε ασεβές.
Μαλάκας θα ήμουν αν δεν κατέβαζα declare war και κατέβαζα ΝΕ τη στιγμή που ήξερα ότι δεν έχω το 66%.

Το 'χεις;

υγ. ένα κατεβατό με χαρακτηρισμούς για να αποφύγεις να απαντήσεις, το declare war να υποθέσω είναι κατάπτυστος νόμος;

Εiσαι παιδι μου , απρόσεκτος . Και δεν μαθαίνεις κιόλας απο τα λάθη σου .

Δες την ψηφοφορία στην βουλή και μετά διάβασε και τι έχεις γράψει.
Συμφωνά με την άποψη σου περι ΝΕ και declare war και δημοκρατία του 50+1% μας λές οτι τωρα μπορεί να μην έχει ο πρόεδρος το 66% για την έξοδο μας απο την συμμαχία αλλά επειδή έχει το 50+1% νομιμοποιείται να βρεί άλλον τρόπο μέσω game mechanics (ξέρεις ποιόν) να μας βγάλει. E?

Aφου δεν προσέχεις τι γράφεις , γιατί μιλάς? ?

Εαν δεν έχει το 66% δεν έχει διευρημένη πλειοψηφία δηλαδή δεν έχει την συγκατάθεση του μεγαλύτερου ποσοστου της κοινότητας. Οπως και εσεις. Καμιά ηθική νομιμοποίηση . Απλά νομότυπα. Οπως εσεις.

Αυτά δεν ξέρω που τα μάθατε , αλλά δεν γινονται. Δεν περνάνε .

Να κάτσετε στο τραπέζι και να βρείτε διέξοδο. Να συμφωνήσετε σε οτι μπορείτε να συμφωνήσετε και να πατήσουμε εκει πάνω . Οχι στο μπουρδέλο που ειμαστε τωρα.

Βγάλε τις παρωπίδες και ασε τον εγωισμό σου στην άκρη . Η κοινότητα έχει σημασία , ουτε εγω ουτε εσυ.

Υγ. Πρόσεξε τι θα γράψεις.
Synatlas2
Synatlas2
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης


Back to top Go down

PASOK & AWE - Page 10 Empty Re: PASOK & AWE

Post by batikas1 Sat 13 Sep 2014 - 17:01

eksakoloutho na min katalaveno giati travate omorfes fotografies.... (afou o kathenas peta tin vlakia tou edo mesa eipa na tin petakso kai egw.)
pantos to game exei katantisi vareto oso eimaste i dinatoteri simaxeia.... pame lego ego twra kana xrono xoria... na mas piksoune sto hit.... na sinelthoume.
batikas1
batikas1
Λοχαγός
Λοχαγός


Back to top Go down

PASOK & AWE - Page 10 Empty Re: PASOK & AWE

Post by The Hierophant V Sat 13 Sep 2014 - 22:25

Το Bed and Bath πήρε τηλέφωνο και ζητάει τα σεντόνια του πίσω.

The Hierophant V
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης


Back to top Go down

PASOK & AWE - Page 10 Empty Re: PASOK & AWE

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 10 of 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum