eGreece | eRepublik community
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Κυκλικά Βουλής

5 posters

Page 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Κυκλικά Βουλής Empty Κυκλικά Βουλής

Post by Τheοrethymnon Thu 11 Jun 2015 - 22:30

Αγαπητοί συνάδελφοι βουλευτές καλησπέρα.

Τον τελευταίο καιρό βιώνουμε στα κυκλικά της Βουλής μια κατάσταση που μας προκαλεί πονοκέφαλο. Η κατάσταση με τις προσωπικές αντιπαραθέσεις έχει καταντήσει ανυπόφορη. Από τη μία ο συνάδελφος και τέως MoFA και Πρόεδρος του GIP AntrikosA με τον νυν MoD και βουλευτή του ΗΤ Fani και από την άλλη πάλι ο MoD με τον voidokoilias. Αναγνωρίζουμε ότι ίσως υπάρχουν προσωπικές αντιπαραθέσεις. Αλλά γι' αυτό υπάρχει και το προσωπικό μήνυμα. Η Βουλή λοιπόν πέραν από τις αντιπαραθέσεις, τις κόντρες και τις λογομαχίες δεν έχει να επιδείξει τίποτε άλλο. Μια λειτουργία (αυτή του Βουλευτή) που ήδη έχει υπονομευθεί την διαλύουν 3-4 πρόσωπα, αιώνιοι βουλευτές. Η Βουλή λοιπόν έχει παύσει να παράγει εποικοδομητικό έργο εδώ και καιρό. Ο Πρόεδρος του Προεδρείου πραγματικά δεν προλαβαίνει τίποτα, καθώς τα μηνύματα αλληλοβρυσίματος φεύγουν με απίστευτη ταχύτητα.

Η ΝΕΑ ΠΟΡΕΙΑ αποφάσισε να μην συμμετέχει στο πανηγύρι αυτό. Δεν θέλει να συμμετέχει σε όλο αυτό το κακόγουστο αστείο που κατέληξε να είναι μάστιγα, γιατί πολύ απλά θέλει να προσφέρει όσο το δυνατόν περισσότερα στους ψηφοφόρους της και στην κοινότητα. Απλά μας γεννάται εύλογα η απορία, ως πότε θα συνεχιστεί αυτό; Ως πότε δεν θα τιμωρούνται αυτοί που δημιουργούν συνεχώς προβλήματα; Ως πότε θα υπονομεύονται τα κυκλικά της Βουλής με ανόητους καρεκλοκένταυρους που προσπαθούν να εκνευρίσουν τους συνομιλητές τους και να φιμώνουν όλους τους υπόλοιπους; Αυτό πρέπει να τελειώσει και σύντομα. Αλλιώς θα αναγκαστούμε ως κόμμα να πάρουμε ορισμένες αποφάσεις.

Τheοrethymnon
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης


Back to top Go down

Κυκλικά Βουλής Empty Re: Κυκλικά Βουλής

Post by AntrikosA Thu 11 Jun 2015 - 22:53

Καλά ρε πλάκα κάνεις, ο κοινοβουλευτικός εκπρόσωπος της Νέας Πορείας ψήφισε να μην αποκλειστεί ο Φάνης παρότι δέχτηκε παρατήρηση και παρότι συνέχισε την ίδια συμπεριφορά.
Το πανηγύρι που δημιουργήθηκε στα κυκλικά εσείς το ταΐσατε.

Όσον αφορά το πρόσωπό μου για βάλε μερικά ss για να δούμε πότε εγώ προκάλεσα και πότε ξεκίνησα τον πονοκέφαλο.
Όταν ΕΣΥ με ρώτησες ποιον υποψήφιο στήριξε το GIP; (αφορούσε αυτό το κυκλικό της Βουλής; )
Ή όταν ο Φάνης άρχισε να κλαίει για το mpp με το Περού που ψήφισε η Βουλή; (κοινοβουλευτική χούντα μυρίζομαι)

υγ. ο κοινοβουλευτικός εκπρόσωπος της Νέας Πορείας ψήφισε να μην τιμωρηθεί ο μοναδικός στο κυκλικό που έβριζε κατ'επανάληψη και ταυτόχρονα εσύ αναρωτιέσαι μέχρι πότε δεν θα τιμωρούνται. scratch

υγ2. δεν σε είδα να γράφεις τίποτα εδώ: https://egreece.forumotion.com/t3872-topic
AntrikosA
AntrikosA
Στρατάρχης
Στρατάρχης


Back to top Go down

Κυκλικά Βουλής Empty Re: Κυκλικά Βουλής

Post by voidok Thu 11 Jun 2015 - 23:09

αναφερθηκε οτι ειμαι αιωνιος βουλευτης. για ξανατσεκαρε, πρωτη φορα συμμετεχω σε κυκλικα βουλευτων, εχω να βγω βουλευτης κανα 2 χρονια.
συμφωνω με αυτα που λες περι ατιμωρησιας. για πες μας ξεκαθαρα λοιπον ποιος κατα τη γνωμη σου δημιουργει συνεχως , επαναλαμβανω, συνεχως προβληματα; ονομα θελω.
και οσο για το προεδρειο... εχμ... εριξε κιτρινη καρτα σε οσους ηθελε επειδη καποιοι το ζητησαν... τραγικο...
περιμενω ονομα
voidok
voidok
Λοχαγός
Λοχαγός


Back to top Go down

Κυκλικά Βουλής Empty Re: Κυκλικά Βουλής

Post by Τheοrethymnon Thu 11 Jun 2015 - 23:11

Πρώτον ο καθένας δρα κατά συνείδηση, δεύτερον ο Φάνης έχει διπλή ιδιότητα είτε μας αρέσει είτε όχι. Πλέον είναι εκλεγμένος και πρέπει να το δεχτούμε. Κανένας από εμάς δεν τάισε το πανηγύρι αποδεδειγμένα μάλιστα.

Πράγματι το ρώτησα, είναι στη διάθεση των βουλευτών στα κυκλικά όταν κυβέρνηση ήταν ακόμα ο coucou. Η όλη ιστορία έχει γίνει το τελευταίο τριήμερο όπου εμείς δεν έχουμε γράψει πέρα από 2-3 μηνύματα ανά κυκλικό. Μπορούν να δουν όλοι μέσω αυτού του ss (http://prntscr.com/7fv8pr) πόσα μηνύματα έχουν γραφεί και να βγάλουν τα συμπεράσματά του. Η Νέα Πορεία ουδέποτε έχει προκαλέσει σε κυκλικό και γι' αυτό ζητά την τιμωρία όλων των παραβατών και όλων αυτών που υπονομεύουν το Καταστατικό της Βουλής.


Τheοrethymnon
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης


Back to top Go down

Κυκλικά Βουλής Empty Re: Κυκλικά Βουλής

Post by Τheοrethymnon Thu 11 Jun 2015 - 23:13

Voidok δεν αναφέρθηκα σε εσένα όταν έγραψα για αιώνιους βουλευτές. Οπότε δεν κατάλαβα την ευθιξία σου. Τα ονόματα τα γράφω στο κείμενο. Όσοι είναι γραμμένοι εκεί έχουν προκαλέσει απίστευτα ο ένας τον άλλον. Και το ζήτημα δεν είναι μόνο να βρίσεις τον άλλον.

Τheοrethymnon
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης


Back to top Go down

Κυκλικά Βουλής Empty Re: Κυκλικά Βουλής

Post by OldFirm Thu 11 Jun 2015 - 23:14

Αντρίκος εκτός απο μεγάλος φαφλατάς , βλέπω είσαι και μεγάλος ΠΡΟΠΑΓΑΝΔΙΣΤΗΣ !Αν διάβαζες τα κυκλικά θα έβλεπες οτι μόλις σήμερα έκανα παρατήρηση -προειδοποίηση- απευθυνόμενος ονομαστικα  σε 4 βουλευτές ανάμεσα τους και στον F@nis. Το μόνο στο οποίο υπάρχει διαφωνία είναι στην ερμηνεία ενός άρθρου του καταστατικού! Εσυ  δεν θες πραγματικα να υπάρξει αληθινή τιμωρία . Εσύ ζητάς( υστερόβουλα παντα) την τιμωρία ΜΟΝΟ του Φάνη έχοντας αποκλειστικα ιδιοτελή κίνητρα

OldFirm
Δεκανέας
Δεκανέας


Back to top Go down

Κυκλικά Βουλής Empty Re: Κυκλικά Βουλής

Post by Τheοrethymnon Thu 11 Jun 2015 - 23:17

Μα φυσικά πράττουμε κατά το συμφέρον μας.

Τheοrethymnon
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης


Back to top Go down

Κυκλικά Βουλής Empty Re: Κυκλικά Βουλής

Post by AntrikosA Thu 11 Jun 2015 - 23:49

Τheοrethymnon wrote:Η όλη ιστορία έχει γίνει το τελευταίο τριήμερο όπου εμείς δεν έχουμε γράψει πέρα από 2-3 μηνύματα ανά κυκλικό.
Εγώ έγραψα παραπάνω μηνύματα το τελευταίο τριήμερο και κάνεις αναφορά στο όνομά μου; Και μάλιστα με bold για να φαίνεται κιόλας; Φτάνει με τη λασπολογία.

Τheοrethymnon wrote:Η Νέα Πορεία ουδέποτε έχει προκαλέσει σε κυκλικό και γι' αυτό ζητά την τιμωρία όλων των παραβατών και όλων αυτών που υπονομεύουν το Καταστατικό της Βουλής.
Ο κοινοβουλευτικός εκπρόσωπος της Νέας Πορείας ψήφισε ΚΑΤΑ της αποβολής του Φάνη παρότι συνέχισε τις προσβολές μετά την προειδοποίηση που δέχτηκε. Αυτό σου κάνει για απόδειξη;

Και σε ξαναρωτάω, από εδώ: https://egreece.forumotion.com/t3872-topic γιατί δεν πέρασες;

OldFirm wrote:!Αν διάβαζες τα κυκλικά θα έβλεπες οτι μόλις σήμερα έκανα παρατήρηση -προειδοποίηση- απευθυνόμενος ονομαστικα  σε 4 βουλευτές ανάμεσα τους και στον F@nis.
Αν διάβαζες το καταστατικό θα έβλεπες ότι υπάρχει μία προειδοποίηση και μετά αποβολή, εσύ έκανες την τρίτη προειδοποίηση. Συγχαρητήρια, σου εύχομαι να τις εκατοστήσεις.
AntrikosA
AntrikosA
Στρατάρχης
Στρατάρχης


Back to top Go down

Κυκλικά Βουλής Empty Re: Κυκλικά Βουλής

Post by Τheοrethymnon Fri 12 Jun 2015 - 0:09

Εκτός από προπαγανδιστής δυσκολεύεσαι και στην κατανόηση; Είδες εσύ πέρα από την μεταξύ μας αντιπαράθεση στο προηγούμενο κυκλικό να γράφει κάποιος από την Νέα Πορεία; Μέσα σε τρεις μέρες 240 μηνύματα, τα 150 εξ' αυτών είναι να βρίζεσαι με τον Φάνη και με τους υπόλοιπους... Τι δεν καταλαβαίνεις; Πόσο πιο απλό να το κάνω; Μάλλον υπάρχει νοητικό πρόβλημα...

Τheοrethymnon
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης


Back to top Go down

Κυκλικά Βουλής Empty Re: Κυκλικά Βουλής

Post by AntrikosA Fri 12 Jun 2015 - 0:13

Τheοrethymnon wrote:Εκτός από προπαγανδιστής δυσκολεύεσαι και στην κατανόηση;
Μέσα σε τρεις μέρες 240 μηνύματα, τα 150 εξ' αυτών είναι να βρίζεσαι με τον Φάνη και με τους υπόλοιπους... Τι δεν καταλαβαίνεις; Πόσο πιο απλό να το κάνω;  Μάλλον υπάρχει νοητικό πρόβλημα...

Ρε είσαι με τα καλά σου; Βρίζομαι εγώ με τον Φάνη τις τελευταίες μέρες; Βάλε screenshot ρε που θα με πεις προπαγανδιστή, και ότι έχω πρόβλημα στην κατανόηση.
Ή είσαι μεθυσμένος ή τρολάρεις ή κλασικά λες ψέματα, τις τελευταίες 3 μέρες έχω 9 μηνύματα στο Α+ κυκλικό Βουλής και 10 στο Β+ κυκλικό Βουλής και ούτε κατά διάνοια δεν βρίζω κάποιον, και πρόκειται για τα ίδια μηνύματα που απλά τα έβαλα και στα δύο κυκλικά. Που τα είδες τα 150 μηνύματά μου;
AntrikosA
AntrikosA
Στρατάρχης
Στρατάρχης


Back to top Go down

Κυκλικά Βουλής Empty Re: Κυκλικά Βουλής

Post by OldFirm Fri 12 Jun 2015 - 0:24

Προπαγανδιστή το ερώτημα δεν ήταν κατα πόσο πρέπει η όχι να αποβληθεί ο Φάνης , αλλά κατα πόσο το προεδρείο μπορεί η δεν μπορεί να λαμβάνει μια απόφαση αποβολής με συλλογικό τρόπο .

OldFirm
Δεκανέας
Δεκανέας


Back to top Go down

Κυκλικά Βουλής Empty Re: Κυκλικά Βουλής

Post by OldFirm Fri 12 Jun 2015 - 0:26

Μπορεί να μην βρίζεις αλλα συνεχώς προκαλείς και ειρωνεύεσαι με άσχημο τρόπο. Για μένα αυτο είναι το ίδιο με τις βρισιές.

OldFirm
Δεκανέας
Δεκανέας


Back to top Go down

Κυκλικά Βουλής Empty Re: Κυκλικά Βουλής

Post by voidok Fri 12 Jun 2015 - 1:22

Τheοrethymnon δεν αναφερθηκες σε κανεναν ονομαστικα αρα μας εβαλες ολους στο ιδιο τσουβαλι. απλα ελληνικα.
εξου και η ''ευθιξια'' μου, ας το ξεκαθαριζες απο την αρχη να μην ειχαμε παρεξηγησεις.
μπορεις να μου δωσεις ενα ονομα ποιος ξεκινησε αυτο τον πονοκεφαλο οπως το αποκαλεσες; εγω προσωπικα εβρισα εστω και μια φορα καποιον; θα το ρωταω συνεχεια μεχρι να απαντησεις.

OldFirm εισαι παρα πολυ νεος και πρωτοεκλεγμενος βλεπω στη βουλη και ξερεις παρα πολλα για τον αντρικο και για ολους. αυτο δεν ειναι κακο αλλα εγειρει υποψιες για το ποσο καλα τα ξερεις ή αν στα λενε αλλοι.
απλη παρατηρηση , μην το παρεις στραβα.
και αν σε βρισει καποιος και σε πει σκατοφατσα και κρετινο και αμορφωτος με το να σε πει καποιος
''α) προεδρε συμφωνω, πες να ξαναγυρισουμε στην Α' δημοτικου να μαθουμε ελληνικα...
β) εγω δεν μπορω αλλο την επαναληψη των μαθηματων της Α' δημοτικου. λυπαμαι
γ)κυριες και κυριοι συναδελφοι, αφηνω τον μοντ του πανεπιστημιου στην κριση σας. ''
γιατι για αυτα με εγκαλεσες κατ'υπακοη στο αιτημα του μοντ τοτε δεν μπορω να σου αλλαξω αποψη. οπως εχει μεγαλωσει ο καθενας μας...
voidok
voidok
Λοχαγός
Λοχαγός


Back to top Go down

Κυκλικά Βουλής Empty Re: Κυκλικά Βουλής

Post by OldFirm Fri 12 Jun 2015 - 2:12

Voidokoilias πίστεψέ με δεν είχα αρνητική διάθεση εναντίον κανενός, μέχρι που ο Αντρίκος άρχισε να μιλά άσχημα και να με προκαλεί προσωπικά στο προεδρείο , γνωρίζοντας μάλιστα οτι ήμουν νέος παίχτης και αυτό το θεωρώ μεγάλο unfair εκ μέρους του. Στο κυκλικό σε εγκάλεσα όχι επειδή έχω να χωρίσω κάτι μαζί σου ή δεν σε συμπαθώ, αλλα εξ' αιτίας της συμμετοχής σου στην κουβέντα με τον Φάνη και τους υπόλοιπους.

OldFirm
Δεκανέας
Δεκανέας


Back to top Go down

Κυκλικά Βουλής Empty Re: Κυκλικά Βουλής

Post by voidok Fri 12 Jun 2015 - 2:20

δεν γνωριζω τι λεγεται στο προεδρειο, δεν ειναι στην αρμοδιοτητα μου.με ενδιαφερουν οι σωστες αποφασεις και στην προκειμενη θεωρω πως δεν ηταν σωστη.αποψη μου.
και μια παρατηρηση: η συμμετοχη σε κουβεντα δεν ειναι λογος ουτε προειδοποιησης ουτε τιμωριας. τα γαμωσταυριδια ειναι και δεν πρεπει να τα κανετε γαργαρα για να μην χαλασετε τις καρδιες σας ουτε τη σχεση σας με συγκεκριμενα ατομα.παλι αποψη μου
voidok
voidok
Λοχαγός
Λοχαγός


Back to top Go down

Κυκλικά Βουλής Empty Re: Κυκλικά Βουλής

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 2 1, 2  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum